Close
Faqja 24 prej 26 FillimFillim ... 142223242526 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 461 deri 480 prej 501
  1. #461
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga Etniku Lexo Postimin
    sa bukur na mbushet M..... po kujdes po e plasni B..... tuj dh...... me zor
    Etniku... ti ishe ai qe po thoje deri qepare mos folni kshu, ja ku e nxorre dhe ti koken. Pse te dogji ty? Ti e paske bere poezine

    Mos ke frike se nuk e bejme me zor, m.... na del vete kur mendojme xhaxhin Enver.
    Na ze dierreja.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  2. #462
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga BaLLaKumi Lexo Postimin
    saura , mos me thuji qe dhe ti ke qajt kur vdiq xhaxhi veri

    per politik nuk flas un se nje muaj kam qe kam dal nga hekrat kam marr frik

    PS: saura po ti e di un jam çuni pleqeris mi kan dhan te gjith guret mua ti luje



    ajd se flasim se po iki ti fus nai drrek me plaken un (:


    Une qyqa me shtat pale lot ,me oiiiiiiiie kam qajt me anet gjirokastrite:P ,...shko ,shko te befte mire dreka ,te fala plakes.
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  3. #463
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Jo moj se sme djeg mua dhe un ste kam fyejt po ju bera me dije beheni me homoroide me zor se shkuat deri atje sa na shate me race e na bete beduina po tani pse duhet te rijm te hajme M... tuaj apo si moj Suada mendon une dhee disa ketu po flisnim me fakte nuk i thash kujte se je beduin apo dicka si ti e shoqja Saura na sillni fakte pra jo M.... e fjal rugesh a mos e kam keq

  4. #464

    Në 101 vjetorin e lindjes së Enver Hoxhës

    Ja edhe disa këngë për Enver Hoxhën

    1. Naile Hoxha, ”Dita dhe moti njëmijë”


    2. Naile Hoxha - Të më rritesh shqipe për Shqipëri


    3. Plot pesë shekuj - Enver Hoxha - Grupi i Hasit


    4. Lule mbi lule, Enver Hoxha – Feride Kurti
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  5. #465
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga Etniku Lexo Postimin
    Jo moj se sme djeg mua dhe un ste kam fyejt po ju bera me dije beheni me homoroide me zor se shkuat deri atje sa na shate me race e na bete beduina po tani pse duhet te rijm te hajme M... tuaj apo si moj Suada mendon une dhee disa ketu po flisnim me fakte nuk i thash kujte se je beduin apo dicka si ti e shoqja Saura na sillni fakte pra jo M.... e fjal rugesh a mos e kam keq

    Pse ti kujton se une merrem me ty dhe shoket e tu (ne mos je po ti me shume emra),une replikoj me njerez me tru ,jo me ato qe kane tallash ne vend te trurit .
    Vini ketu na hapni plaget me legenin qe na ka bo keq ,e mos t'iu shajme ?,hajt se po vazhdoj dhe une pra ,disave si juve ja boni mire serbi (a po te vjen mire a ? ,a don ma fakte ? )
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  6. #466
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Faktikisht un nuk behem dogmatik i nderuar,dhe as ameriken nuk e kam zbuluar e as sdo ta zbuloj,faktikisht ate e zbuluat ju kur kersiste pushka,ju i mbushnit vaporet drejt saj,ju ishit ata qe ia mbathnin.E kur flasim per Hitlerin edhe ai ka qene i mire per popullin e tij,deri sa nuk filloi ti vinte ne jete planet e tij vrastare dhe utopike.Pike se pari dua te te them se nuk jam ithtar i komunizmit.Kam ide majtiste por jo komuniste.Pastaj sikur Veli Llakaj,sikur truproja e M. Shehut dhe te tjere qe japin supozime,nuk do ta vertetojn se e kane me vend,sepse asnjera pale nuk sjelle fakte te forta dhe bindese.Pastaj nese kemi percjellur emisionet e Blendi Fevziut,e dijme shume mire qe ato favorizojne palet,pra nuk jane asnjeanse,dhe mundohen me cdo kusht ta kriminalizojn pushtetin e kohes.Mal pa bore katund pa horr,nuk ka-thot populli,keshtu cdo pushtet me gjithe te mirat e tij ka edhe te kqijat qe nuk jane te pakta.Mirpo nese shohim te miren,ne pergjithsi ne te mire te shoqris dhe kombit dhe jo individit,regjimi i atehershem ka qene shume me i mire se ky i tanishmi dhe ai i meparshmi,dhe ka shume fakte qe na e vertetojne,mirpo nese ne qendrojm te drejte dhe analizojm me mendjen e arsyes.Une jam i prirur ti pranoj gjerat kur jane me te vertet ashtu dhe nuk lidhem mbas ideve,dhe te beje nje sy qorr dhe nje vesh shurdhe,mirpo natyrisht edhe nuk behem labil dhe naiv per sa i perket nderrimit te mendimit.Nese do te thuash se sistemi i Enverit luftonte per ide dhe e vinte ate ne vend te pare,ateher sistemi "pluralist" e paska trasheguar kete veti.Sali Berisha sulmon cdo kend qe nuk i pershtatet,pa marrur parasysh se a e ka tjetri mire a keq,me rendesi eshte mendimi dhe ideja e tij.Pastaj sa di une ligji per tradhti kombetare u hoq ne vitin 1994,ku medohet te kete pasur gisht vete Janullatosi mos iu degjofte emri,nga kjo vijme ne perfundim se ka qene pushtet anti-kombtar.Dalngadal cmilitarizoi vendin,veprim qe sikur kshillohej nga ata qe ia donin te keqen Shqiperise.E shume e shume gjera te tjera per te cilat do duhej nje teme e vecant.
    Desha te shtoje edhe dicka mbi ate qe ke shkruajtur me here:

  7. #467
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga ademgashi_dk Lexo Postimin
    Ja edhe disa këngë për Enver Hoxhën

    1. Naile Hoxha, ”Dita dhe moti njëmijë”
    http://www.youtube.com/watch?v=dT2ihMw_SwA

    2. Naile Hoxha - Të më rritesh shqipe për Shqipëri
    http://www.youtube.com/watch?v=FtNDCPlpGV8

    3. Plot pesë shekuj - Enver Hoxha - Grupi i Hasit
    http://www.youtube.com/watch?v=Q56mpNhPkM0

    4. Lule mbi lule, Enver Hoxha – Feride Kurti
    http://www.youtube.com/watch?v=5botK...om=PL&index=10


    Ti Adem je koqa me i madh ktu tek kosovaret Enverist ,se si e man veten per mesues ti nuk e di une ....ahahahaahah,sa here qe te lexoj vetem budalleqe te lexoj .
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  8. #468
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Pse shqiptaret e Kosves??,, duke e ditur qe ne e urrejme enver hoxhen prap provokojne.

    A duhet te biem dhe ne ne nivelin tuaj??
    Ndryshuar për herë të fundit nga drague : 16-10-2009 më 08:06

  9. #469
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Pse ti kujton se une merrem me ty dhe shoket e tu (ne mos je po ti me shume emra),une replikoj me njerez me tru ,jo me ato qe kane tallash ne vend te trurit .
    Vini ketu na hapni plaget me legenin qe na ka bo keq ,e mos t'iu shajme ?,hajt se po vazhdoj dhe une pra ,disave si juve ja boni mire serbi (a po te vjen mire a ? ,a don ma fakte ? )
    une nuk kam emer tjeter dhe nuk flas me shum emra ki jam une dhe tek un ska ju ne ka vetem ne nese me ka bere mire serbi mua ta ka bere edhe ty dhe ENVERI ishte shqipe jo si ti qe thua ti i ndane ne ne dhe ju skam cfare te them me shum
    ti thua plage ato jane plage qe balli i hapi vet ska faj kush jo

  10. #470
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    Citim Postuar më parë nga Etniku Lexo Postimin
    Jo moj se sme djeg mua dhe un ste kam fyejt po ju bera me dije beheni me homoroide me zor se shkuat deri atje sa na shate me race e na bete beduina po tani pse duhet te rijm te hajme M... tuaj apo si moj Suada mendon une dhee disa ketu po flisnim me fakte nuk i thash kujte se je beduin apo dicka si ti e shoqja Saura na sillni fakte pra jo M.... e fjal rugesh a mos e kam keq
    Ishte fjala babuin dhe jo beduin. Eshte nje raze majmuni.

    Pse hidhesh perpjete ti? Cdo njeri ka mendimin e tij per Enverin. Ti shpreh mendimin tim, une shpreh timin.

    Une ju drejtova poezise. Pse hidhesh ti perpjete? Na jeni bere me nga 4-5 nick qe te dukeni shume ju shimpazet e Enverit. Me fal, desha te thoja simpatizantet.

    Ti nuk mund te me ndalosh mua te shpreh urrejtjen per ate pleren. Kur them plera, nenkuptoj Enverin.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  11. #471
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    jo jo une ste ndaloj jo skam arsyje dhe jam vetem me Etniku po te sjellim fakte do ishte mire apo jo e sa per babuina e shimpanze se do e thuash sme ben prap asgje Suada

  12. #472
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498


    Ja kush jeni disa prej jush ,qe beni bisnes me serbet ...
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  13. #473
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    Ti Adem je koqa me i madh ktu tek kosovaret Enverist ,se si e man veten per mesues ti nuk e di une ....ahahahaahah,sa here qe te lexoj vetem budalleqe te lexoj .
    E kam qejf humorin tënd Saura. S'di pse po më kujtohet një fjalë e urtë që e përdor sulioti nëse nuk gaboj: "Kur erdhi i mençuri në fshatin e budallenjve, këta thanë: Ja ku erdhi ky budallai"!!

    Nuk e mbaj veten për mësues, por jam mësues. E kam thënë kaq herë: mos na e shihni për të madhe neve kosovarëve nëse e kemi dashur xhaxhin. Ai për ne aso kohe ishte frymëzim i shqiptarizmës. Prandaj në këtë aspekt mendoj se duhet të gjemë një lloj balanse ne shqiptarët e Kosovës me ju.

    Ta them edhe këtë: megjithëkëtë, unë kam shumë miq nga Shqipëria ( mund të jenë mbi 80), vetëm dy( një vlonjate dhe një himariot) më kanë dalë kategorik që e kanë sharë Enver Hoxhën. Prandaj ta them, mos i beso shumë forumit ku njerëzit shkruajnë me pseudonime dhe shtiren.

    Enver Hoxha as ka vdekur as ka për të vdekur kurrë!
    Ndoshta kjo është fatkeqësi, por ai po vjen duke u rinuar në mendjet e zemrat e popullit shqiptar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga projekti21_dk : 16-10-2009 më 08:15
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  14. #474
    *Ne zemer te kam babushi* Maska e *suada*
    Anëtarësuar
    24-11-2007
    Vendndodhja
    Rruga shishe lagja tap :)
    Postime
    2,355
    E di Etniku qe nuk te ben gje jo. Une nuk ta thashe te te lendoja.

    Unaza sipas gishtit,dashura sipas shpirtit.

  15. #475
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Dje sapo me ra ne dore nje liber per bujqesine ne Shqiperie e cila paraqiste vijen e zhvillimit bujeqsor nder vite ne Shqiperi. Gjate kohes se Zogut, kriza urie te njepasnjeshme. Bujqesia e rudimentuar dhe e perqenderuar ne duart e feudaleve, kjo mbeturine anadollake. 3/4 e tokes bujqesore ishin te perqendruara ne duart e 150 feudaleve e mikrofeudaleve te cilet pengonin zhvillimin demokratik te vendit.

    Pas fitores se revolucionit ne Shqiperi u bene kthesa marramendese, kuptohet per te mire. Rreth 70.000 ha toke iu ndane familjeve te varfera. Filloi ndertimi i vendit.

    Vitet 1947 - 48 edhe pse plaget e luftes ishin akoma te fresketa, fale pushtetit popullor dhe masave te tij energjike ne bujqesi u shmang kriza e urise.

    Vite me pas fillon bonifikimi i fushes moqalike te Myzeqese. Rreth 700.000 ha (lexo edhe njehere 700.000 ha) toke e re e bonitetit me te mire u perfituan ne Myzeqe duke e bere kete fushe hambar te vertete te Shqiperise.

    Dashnori besnik i ketij vendi, lufetatri i madh, mjeshteri i penes, miku i te varferve i madhi Nonda Bulka krijoi keto vargje te paharruara:

    'Fuqi e mrekullueshme kjo e jotja,
    O Parti,
    Qe skllavit i dhe jete dhe fryme
    dhe Liri
    Bucit, o keng' e bukur, o kenga e Rinise,
    Kendo, o lira ime, m'i thur lavdi Partise!

  16. #476
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Citim Postuar më parë nga suadabolzano Lexo Postimin
    E di Etniku qe nuk te ben gje jo. Une nuk ta thashe te te lendoja.
    Jo jo sme ke lenduar aspak fare i thon nje fjal qe kure ske fakte mbetesh me gek mek Suada ste kam fai une dhe fillon e shan fyen gjithcka ben po ska gje vazhdo une skam mbet me gek mek une hahaha

  17. #477
    heretic Crusoe Maska e darwin
    Anëtarësuar
    25-08-2004
    Vendndodhja
    under the microscope
    Postime
    1,918
    Citim Postuar më parë nga Popull Thjesht Lexo Postimin
    Edhe nje here plako !

    Nuk tha njeri qe edhe gabime s'jane bere ! Por e verteta e madhe eshte se Shqiperia dhe populli shqiptar brenda saj , por jo vetem , por edhe faktori shqiptar ne Ballkan pati nje rilindje totale ! Mund te konsiderosh vetem faktin qe Shqiperia u hoq nga tryezat e drekave dhe darkave Europiane per tu ngrene si biftek dhe per tu coptuar ! Perkundrazi u detyruan t'i japin pavaresine edhe Kosoves ! Dhe ti e di shume mire ashtu si dhe une qe planet e zhvillimit gjeopolitk te bera nga te medhenjte , nuk jane nje ditore apo 20 vjecare, por shume me shume , keshtu qe edhe "pavaresia" e Kosoves eshte negociate e atyre koheve !

    Ne kohen e sotme , mundet te mos jete mbajtur fjala dhe kontrata e lidhur qe atehere , meqenese kjo pavaresi u dha gjysmake !

    Sa per ata qe ti thua jane persekutuar , po te them qe per pjesen me te madhe te tyre , ndeshkimi ka qene i drejte , nderkohe qe per nje pjese jo te vogel (ketu kam parasysh ata te internuarit dhe ata te agjitacion - propogandes ndofta ka qene teprim ) . E them kete se dhe ajo lloj "lufte" Enverit iu imponua ! Mos harro se ata qe sot ankohen , kane ardhur me arme ne dore ne Shqiperi , kane prishur trena , mallra dhe investime ekonomike ne dem te Shqiperise ! Cfare prisje ti apo ndonje tjeter qe Enveri t'i perkedhelte ? Cfare do te beje ti , apo kushdo tjeter ne vendin e tij . Ata "te persekutuarit" e treguan praktikisht duke ardhe me arme ne dore , keshtu qe nuk eshte nevoja ti pyes se cfare do te benin , se ata e bene !

    Keshtu miku im une jam i prirur te flas realisht , dhe jo kur eshte Enveri ne fuqi ti them "bjeri , bravo te lumte" dhe kur Enveri vdes dhe vijne kundershtaret e tij ne fuqi tiu them "bjerini , bravo ju lumte " . Cdo nxitje e paarsyeshme ne te dy krahet me kete tifozllek , i sjell dem te jashtezakonshem Shqiperise sone, nxit percarjen dhe armiqesine midis njerezve dhe lehteson punet e antishqiptareve !

    Kjo lloj sjellje , po cben cdo lloj vlere te trasheguar nga te paret ! Dhe kete po e ben pikerisht politika , ku dikush e ben se paguhet nga antishqiptaret , dikush e ben se eshte i lenduar personalisht , dikush e ben se eshte injorant dhe nuk e di se cfare po ben !

    Ne , shumica , po hallakatemi neper vorbullat dhe trazimet qe keta qen-bir qenash krijojne sepse kane mbeshtetjen finaciare te qarqeve antishqiptare !

    Por gabohen rende , sic jane gabuar historikisht ! Kur Shqiperine dhe shqiptaret , nuk i cberi dot turku per 500 vjet me ate dhune te pamendueshme qe ushtroi ne te gjitha planet , fizik, kulturor, arsimor, administrativ dhe ushtarak , nuk kane shance as keta te nxjerrin ndonje produkt . Puna eshte se me keto lloj sjelljesh do te lengoje per nje kohe jo te vogel vendi dhe zhvillimi qe kerkon paqe dhe drejtesi do te mungoje per nje kohe shume te gjate qe te vije !

    Ky eshte preokupimi im , asgje me shume dhe asgje me pak !

    gabime.. teprime?!!

    Kështu është në modë të quhet genocidi ndaj vetë popullit tënd, o i thjeshti popull?



    Shoqëria jonë duhet të luftojë në të gjitha mënyrat që të çfarosë hibridin e "njeriut të ri" fundërrinë, spiun, katil, të uritur, fshatar dhe udhëheqës, derivatin e atij fenerit të pashuar.

    A e ke dëgjuar shprehjen - Libër Shtëpie -? E di, e di që tingëllon skandaloze në pamje të parë dhe ka marrë konotacion tjetër.. por asokohe ishte ndryshe..

    Mua ma kanë shpjeguar mirë persona që kanë jetuar asokohe dhe më lanë pa mend kur më treguan që në kohën e atij të mallkuarit, bastardit të bimbashit, enver plehrë hoxhës suaj, rregjistrohej çdo njeri që vinte për vizitë në shtëpinë e kujto.. dmth, vinte xhaja të pinte një gotë verë me plakun, ky i fundit duhet ta rregjistronte kush erdhi, kur edhe pse.

    Ja, kjo ishte mënxyra komuniste, që po hapni gojën, prandaj ata që janë në moshë të thyer kanë akoma kompleksin e përgjimit.


    Citim Postuar më parë nga Etniku
    Pas fitores se revolucionit ne Shqiperi u bene kthesa marramendese, kuptohet per te mire. Rreth 70.000 ha toke iu ndane familjeve te varfera. Filloi ndertimi i vendit.
    Pas fitores së luftës civile, u bë vërtetë kthesë marramendëse, por jo në mënyrën siç ke dëshirë ta paraqitësh ti. Toka iu dha toka fshatarëve sa për sy e faqe dhe pas pak kohësh kush guxoi të mos e dorëzonte me dëshirë në koperativë, nuk i kishte punët mirë me sistemin pastaj.


    Mjaft me atë fundërrinën antikombëtare, iu shoftë kujtimi një sekondë e më parë.
    Ndryshuar për herë të fundit nga darwin : 16-10-2009 më 08:28
    Prektora

  18. #478
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  19. #479
    Citim Postuar më parë nga saura Lexo Postimin
    E sheh sa tolerant jam unë. Unë nuk po regoj. Njeriu ka të drejtë ta duaj kë të dojë. Punë jotja është kë do ti.
    "Projekti 21" nuk i bën reklamë vetes, afirmon të tjerët!

  20. #480
    i/e regjistruar Maska e Etniku
    Anëtarësuar
    25-12-2008
    Postime
    252
    Saura jo ate po dhe Rankovici sille nuk na pengon eshte deshira e jote po dije se ai te ka vrare ti dhe mua dhe nuk eshte njejtejo kjo eshte kure ske fakte meresh me foto te titos hahhaa

Tema të Ngjashme

  1. Ramiz Alia pritet në Kosovë si kryetar shteti
    Nga vagabondo_nyc në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 124
    Postimi i Fundit: 23-01-2010, 14:21
  2. Një vështrim i shkurtër historik rreth debatit mbi filoque
    Nga Kryeengjelli në forumin Komuniteti orthodhoks
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-12-2006, 07:52
  3. Kujtime te doktor Fejzi Hoxhes..
    Nga Brari në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 22-11-2004, 17:02
  4. Intervistë me nusen e Nexhmie Hoxhës
    Nga Fjala e drejte në forumin Aktualitete shoqërore
    Përgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 22-03-2004, 19:52
  5. Zgjidhja e krizes shqiptare
    Nga Albo në forumin Problematika shqiptare
    Përgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 25-04-2002, 06:34

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •