Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 87
  1. #61
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321
    A ka mundesi te vendoset tek "Ndrysho" profilin edhe veshja e forumit, ne menyre qe kur te zgjedh X veshje te caktuar, ne momentin qe kyēem ne forum, te me hapet forumi me veshjen qe deshiroj une?
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  2. #62

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
    A ka mundesi te vendoset tek "Ndrysho" profilin edhe veshja e forumit, ne menyre qe kur te zgjedh X veshje te caktuar, ne momentin qe kyēem ne forum, te me hapet forumi me veshjen qe deshiroj une?
    Po MaDaBeR ,ky opsion eshte te "ndrysho mundesite" aty eshte edhe veshja e forumit qe ti deshiron kur te kyēesh .
    Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

  3. #63
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga Serioze Lexo Postimin
    Po MaDaBeR ,ky opsion eshte te "ndrysho mundesite" aty eshte edhe veshja e forumit qe ti deshiron kur te kyēesh .
    Pa shiko, je bere profesore me vetem disa dite e regjistruar. LoL. Po qe s'e kisha vene re kte une? :P
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  4. #64

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Pa shiko, je bere profesore me vetem disa dite e regjistruar. LoL. Po qe s'e kisha vene re kte une? :P
    ...ehhh ndoshta me ka ndihmuar "fati" ne regjistrim
    Nėse kerkon besimin tim, Mė jep sinqeritetin tėnd...

  5. #65
    i/e regjistruar Maska e VOLSIV
    Anėtarėsuar
    14-10-2009
    Postime
    1,069

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    I ndryshoni ato ikonat ne krah te temave. Jane shume te vogla dhe te veshtira per tu mbajtur mend. Per te kuptuar a ke postuar ne nje teme behet e veshtire.
    La verita' ti rendera' libero!

  6. #66

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Albo, ky problem me fotot eshte evident ne te gjitha menyrat e postimit, ( From Computer & From URL ) Dalin vetem numra pasi ke postuar , shume problematik postimi i nje fotoje ne forum +.....80X80 eshte pixeli me i vogel i mundshem per te postuar nje foto. Do te na duhet per ta zvogluar imzhin me programe qe te postohet.

    p.s

    Shpesh here gjat editimit te postimeve nuk te jep mundesi te editosh nje rrjesht apo nje fjale,.... por duhet ta riperserisesh te gjith postimin
    Revolution 1848

  7. #67
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Shpesh here gjat editimit te postimeve nuk te jep mundesi te editosh nje rrjesht apo nje fjale,.... por duhet ta riperserisesh te gjith postimin
    Kete shqetesim kam edhe une.

  8. #68
    i/e regjistruar Maska e Diella1
    Anėtarėsuar
    07-03-2011
    Postime
    1,162

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Perse kur log in, ka filluar keto ditet e fundit e me jep veshjen Albasoul, perse nuk me jep ate qe une kisha ne browser (veshjen e kuqe, ne kete rast)?

  9. #69
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Postuar mė parė nga EuroStar1
    Shpesh here gjat editimit te postimeve nuk te jep mundesi te editosh nje rrjesht apo nje fjale,.... por duhet ta riperserisesh te gjith postimin
    Albanez
    Kete shqetesim kam edhe une.
    I njejti problem dhe per mua.Ne fillim mendova se mos eshte problem i browserit por shoh se nuk jam vetem une qe me ndodh kjo gje.
    Me pak fjale nese klikoj te butoni ''ndrysho postimin'' nuk me riparaqitet postimi qe por vetem editori i tekstit i bardhe.
    ja dhe perfundimi
    MOS I NDY TEMAT no name

  10. #70
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet nė Bllog
    17

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    I njejti problem dhe per mua.Ne fillim mendova se mos eshte problem i browserit por shoh se nuk jam vetem une qe me ndodh kjo gje.
    Me pak fjale nese klikoj te butoni ''ndrysho postimin'' nuk me riparaqitet postimi qe por vetem editori i tekstit i bardhe.
    ja dhe perfundimi
    Bera nje rifreskim ne forum qe e ka shkaktuar kete problem. E di ku qendron problemi por me duhet ndihma juaj per te konfirmuar nese vazhdoni te kini te njejtin problem apo jo? Cfare shfletuesi jeni duke perdorur kur vizitoni forumin?

    Albo

  11. #71

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Google Chrome
    Revolution 1848

  12. #72
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anėtarėsuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    kesaj radhe ishte menjanuar problemi, qe paraqitej. Falemnderit per angazhimin Albo
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  13. #73
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet nė Bllog
    17

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga Pirate of Love Lexo Postimin
    kesaj radhe ishte menjanuar problemi, qe paraqitej. Falemnderit per angazhimin Albo
    A mund ta konfirmoni edhe ju te tjeret qe kishit kete problem me pare se tani mund ti ndryshoni postimet pa problem?

    Albo
    "Babai i shtetit ėshtė Ismail "Qemali", e zbuloi Edvin shkencėtari!"

  14. #74

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    A mund ta konfirmoni edhe ju te tjeret qe kishit kete problem me pare se tani mund ti ndryshoni postimet pa problem?

    Albo
    Editimi i postimeve vijon normal. Ju lumte

    Ndersa postimi i fotove eshte i pamundur si me pare. Dalin vetem numra....
    Revolution 1848

  15. #75
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anėtarėsuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Bera nje rifreskim ne forum qe e ka shkaktuar kete problem. E di ku qendron problemi por me duhet ndihma juaj per te konfirmuar nese vazhdoni te kini te njejtin problem apo jo? Cfare shfletuesi jeni duke perdorur kur vizitoni forumin?

    Albo
    Pak me pare provova te ndryshoja postimin dhe me ndodhi e njejta gje.Nuk besoj se problemi eshte i browserit qe perdor sepse nese me Chrome nuk paraqitet problemi (sic e verteton eurostar) nuk duhet te paraqitet dhe me Comodo Dragon (eshte e njejta strukture Chromium)

    Megjithate po provoj me Opera te ndryshoj kete postim dhe te shohim.

    Opera - Ok.

    Provova dhe me Comodo tashti ne rregull.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga freeopen : 01-02-2013 mė 19:53

  16. #76
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Albo,
    Ky kushtezimi qe postimi te permbaj vetem nje video nga youtube eshte shume i bezdisshem dhe acarues. Me perpara nuk ka qene i limituar numri i videove ne postime.


    Gjatė postimit tė mesazhit tuaj, ndeshėm nė kėto probleme

    You have included a total of 3 videos in your message. The maximum number that you may include is 1. Please correct the problem and then continue again.

    The use of videos is subject to them being enabled by the administrator.

  17. #77
    ► ☆☆☆ ◄
    Anėtarėsuar
    26-10-2005
    Vendndodhja
    Mėmėdhe
    Postime
    4,834

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Ndersa postimi i fotove eshte i pamundur si me pare. Dalin vetem numra....
    Fotot postohen normalisht nga une.

    Prape nuk po ktheni pergjigje per veshjen Albasoul! Do kthehet me apo jo?

  18. #78
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anėtarėsuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Nė ēdo vend ku ka jetė
    Postime
    5,321

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Per videot dhe mua nuk me pelqen qe postimi te permbaje vetem nje video, por mesa di une kjo ka ardhur per shkak se ne postimet tek tema e muzikes, ku postonin nga 10 video ne nje postim, hapej jashtezakonisht shume ngadale si faqe, madje nga telefonat ndoshta dhe nuk hapej fare ajo teme.

    Megjithate mendoj se po te rritet pak limiti ne 2 apo 3 video per nje postim do te jete OK. Me shume se 3 video ne nje postim eshte e tepert per mendimin tim. S'e di nese mund te realizohet kjo.
    Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

  19. #79
    Shpirt Shqiptari Maska e Albo
    Anėtarėsuar
    16-04-2002
    Vendndodhja
    Philadelphia
    Postime
    30,122
    Postimet nė Bllog
    17

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
    Pak me pare provova te ndryshoja postimin dhe me ndodhi e njejta gje.Nuk besoj se problemi eshte i browserit qe perdor sepse nese me Chrome nuk paraqitet problemi (sic e verteton eurostar) nuk duhet te paraqitet dhe me Comodo Dragon (eshte e njejta strukture Chromium)

    Megjithate po provoj me Opera te ndryshoj kete postim dhe te shohim.

    Opera - Ok.

    Provova dhe me Comodo tashti ne rregull.
    Ky problem u adresua dhe nuk duhet te kesh me probleme me asnje shfletues.


    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Albo, ky problem me fotot eshte evident ne te gjitha menyrat e postimit, ( From Computer & From URL ) Dalin vetem numra pasi ke postuar , shume problematik postimi i nje fotoje ne forum +.....80X80 eshte pixeli me i vogel i mundshem per te postuar nje foto. Do te na duhet per ta zvogluar imzhin me programe qe te postohet.

    p.s

    Shpesh here gjat editimit te postimeve nuk te jep mundesi te editosh nje rrjesht apo nje fjale,.... por duhet ta riperserisesh te gjith postimin
    Miniaturat u hoqen fare dhe fotot dalin ne origjinal. Rrita edhe madhesine e lejuar te fotove ne forum deri ne 650x650. Rrita edhe madhesine e skedarit te fotove deri ne 200Kb. Pra fotot duhet te dalin ne rregull tani dhe pa problem. Nese nje foto ka permasa me te medha se 650x650 px, duhet qe ta editosh vete para se ta postosh ne forum, forumi nuk do te lejoje qe ta hedhesh ne forum. E njejta gje vlen edhe per madhesine e skedarit te fotos, po eshte mbi 200kb. Keto limite duhen pasi prishin mbarevajtjen e temave ne forum: fotoja prisht formatin e forumit po eshte me e madhe se sa duhet, dhe fotot me skedar te madh mezi u hapen atyre qe kane lidhje interneti te dobet.

    Albo,
    Ky kushtezimi qe postimi te permbaj vetem nje video nga youtube eshte shume i bezdisshem dhe acarues. Me perpara nuk ka qene i limituar numri i videove ne postime.
    Limiti i videove 1 per postim eshte i nevojshem. Menyra se si videot shfaqen ne versionin e ri te forumit eshte komplet ndryshe nga versioni i vjeter. Ne versionin e ri videot e youtube jane brenda ne faqen e temes dhe sa here qe hap ate teme duhet te ngarkosh edhe dritaren e videos. Kjo ben qe faqja hapet shume ngadale dhe sa me shume video qe te jene postuar ne nje faqe te forumit, aq me e veshtire e ngadalte do te behet hapja e faqes. Formati i videove ne versionin e vjeter nuk punon ne versionin e ri dhe kam kerkuar nje zgjidhje por deri tani nuk kam gjetur.

    Problemi eshte qe anetaret postojne shume video ne nje teme. Cdo teme nuk duhet te kete me shume se 1 ose dy video. Prandaj kur hapni tema, mos hapni tema ku secili poston nga nje video si postim por hapni nje teme per kengetarin apo grupin tuaj te preferuar e hidhni nje apo dy video te atij kengetari ne ate teme, duke u dhene mundesi anetareve te tjere qe ti shikojne e komentojne. Keshtu qe tema do te kete me shume komente dhe me pak video, duke e bere frekuentimin e temes me te lehte e kendshem per anetaret e vizitoret e forumit.

    Prape nuk po ktheni pergjigje per veshjen Albasoul! Do kthehet me apo jo?
    E kemi pezulluar e hequr fare ate veshje pasi formati i saj eshte komplet ndryshe nga formati e dezjani i veshjeve te tjera. Kjo e ben te veshtire menaxhimin e ketyre veshjeve kur ke te besh me dezajne komplet ndryshe nga njeri-tjetri. Ajo qe po bejme eshte mbajtja e nje dezajni per te gjitha veshjet ne forum, ku cdo veshje ka ngjyra te ndryshme. Po punojme per te nxjerre nje veshje te re me dezajnin e veshjeve ekzistuese por me ngjyrat e veshjes Albasoul ne versionin e vjeter. Kur te jete gati do t'iu njoftojme qe te filloni ta zgjidhni.

    Albo

  20. #80
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    22-03-2003
    Postime
    10,240

    Pėr: Raportoni problemet me versionin e ri te forumit

    Citim Postuar mė parė nga Albo Lexo Postimin
    Limiti i videove 1 per postim eshte i nevojshem. Menyra se si videot shfaqen ne versionin e ri te forumit eshte komplet ndryshe nga versioni i vjeter. Ne versionin e ri videot e youtube jane brenda ne faqen e temes dhe sa here qe hap ate teme duhet te ngarkosh edhe dritaren e videos. Kjo ben qe faqja hapet shume ngadale dhe sa me shume video qe te jene postuar ne nje faqe te forumit, aq me e veshtire e ngadalte do te behet hapja e faqes. Formati i videove ne versionin e vjeter nuk punon ne versionin e ri dhe kam kerkuar nje zgjidhje por deri tani nuk kam gjetur.

    Problemi eshte qe anetaret postojne shume video ne nje teme. Cdo teme nuk duhet te kete me shume se 1 ose dy video. Prandaj kur hapni tema, mos hapni tema ku secili poston nga nje video si postim por hapni nje teme per kengetarin apo grupin tuaj te preferuar e hidhni nje apo dy video te atij kengetari ne ate teme, duke u dhene mundesi anetareve te tjere qe ti shikojne e komentojne. Keshtu qe tema do te kete me shume komente dhe me pak video, duke e bere frekuentimin e temes me te lehte e kendshem per anetaret e vizitoret e forumit.
    Nuk po flasim vetem per temat e nenforumit te muzikes, po per gjithe forumin ne pergjithesi, prandaj duhet te gjejme nje zgjidhje me te mire.
    Per shembull, une postoj tek nje teme e nenforumit te futbollit dhe postimi im duhet te permbaj dy video mbrenda si argument(ose golat e ndeshjes apo te ndonje momenti interesant), kete mundesi nuk e kam.

    Mqs ai versioni i videove qe ishte ne formatin e vjeter te forumit nuk funksionon me tek ky i riu, une do sugjeroja qe tani per momentin(deri sa te gjejme nje version tjeter qe do i pershtatet formatit te ri) ta heqim fare kete version te videove qe kemi aktualisht ne forum. Mos te dalin videot e hapura ne postim, po vetem linku (url e videos qe te drejton direkt ne youtube). Ne kete menyre faqet e forumit do hapen normalisht, shpejt dhe pa asnje problem(jo si tani qe hapen me zor). Keshtu nuk do kete me nevoje as per limitin e numrit te videove.

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •