Close
Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 180
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
    E sheh cfar gomarlleku je duke shkruar.Profesori Demaj pikerisht eshte duke luftuar kunder imponimit qe te tjeret te na shkruajne historine (Turqit).
    Edhe mua me vie te vjelli kur disa "shqiptar" duan ta mesojne historine e tyre nga katedrat e Stambollit.
    Gomarllek eshte arsyetimi yt se kinse ai lufton imponimin e te tjerve duke shpifur e imponuar genjeshtra te tilla si ajo shtylla e 5 xhihadi, e islamit....mos u deshpro edhe aq shume, se ka gomarllek edhe me te madh se i yti; p.sh. "falanderimi" i anes qe ta ka bere ty per gomarllekun tende.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sami Hyseni : 28-10-2013 mė 04:56

  2. #22
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
    ...



    ....dhe i shtremberon emrat e personaliteteve qe i permend - Matufi, njeriu e ka mbiemrin Matoshi.


    Ky matufi na e ka ndrru neve perkatesine kombetare, e ti thua mos ia shtrembero emrin...madje as emri nuk iu eshte shtremberuar, por mbiemri...me te drejt.

  3. #23
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga Le dévoué Lexo Postimin
    Sikur t'ishte oblgimin, ti s'do t'ishe duke shkruar ketu.
    Shpjegohu me mire.....!!!
    Jarigas

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Shpjegohu me mire.....!!!
    Do ishe i vdekur eshte duke thene

  5. #25
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anėtarėsuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Shpjegohu me mire.....!!!
    Po pra !

    Do ishe vdekur qysh moti !!
    … ///

  6. #26
    Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
    Anėtarėsuar
    21-03-2003
    Vendndodhja
    Napoli,Italy
    Postime
    5,221

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga Le dévoué Lexo Postimin
    Po pra !

    Do ishe vdekur qysh moti !!
    Pse do te kisha vdekur?! E pse nuk do te kishe vdekur ti?!
    Jarigas

  7. #27
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anėtarėsuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
    Pse do te kisha vdekur?! E pse nuk do te kishe vdekur ti?!
    Kot, keshtu.
    … ///

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anėtarėsuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Gomarllek eshte arsyetimi yt se kinse ai lufton imponimin e te tjerve duke shpifur e imponuar genjeshtra te tilla si ajo shtylla e 5 xhihadi, e islamit.
    ...Pse kinse ?? ...Profesori Demaj ka qene Kunder ndryshimit te historise shqiptare dhe nuk e ka pranuar diktatin turk !
    Shkruan Gomarce sepse ankohesh qe historine me pare na shkruanin dhe na impononin shkijet,ndersa sulmon nje Historian shqiptar qe lufton pikerisht ate qe ti ankohesh per shkijet - vetem se tani ka nderruar pala,nuk jane me shkijet por Turqit....o kungull Stambolli
    mos u deshpro edhe aq shume, se ka gomarllek edhe me te madh se i yti; p.sh. "falanderimi" i anes qe ta ka bere ty per gomarllekun tende.
    ...Une nuk e di kush jep falemderime,...edhe pse nuk e di pse e poshterson anetaren ne fjale...mendon qe ti me kete mendje te shkokerrdhavft pro_turke je me i mire ?!!! ...Nga ana tjeter gomarrlllek par exellans eshte falemenderimi i juaj bere atij forumistit Devushkje qe me fjale tjera na thote : qe po te thote Islami qe jomuslimanin duhet vrare ,une do te kisha vrare " ...i jep falemenderim nje njeriu qe eshte i gatshem te beje Vrasje po qe se e Kerkon besimi i tij !!!!
    Edhe je prekur qe te ceki qe flet gomarce,ndersa jo vetem qe shkruan por edhe jep falemenderime per gomarrlleqe tjera !!
    Qomarrllek ne 2 (katror)

    Ik o kungull stambolli,keni gjetur nje gabim banal ne nje liber shkollor dhe si paranojak qe jeni beni akuza debile....Autoret e librit qenkan kunder Islamit,!!!!
    Historine e "gabimit" e spjegova me larte,nuk me interesojne budallalleqet e juaja femijerore.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga semiku : 28-10-2013 mė 12:09

  9. #29
    i/e regjistruar Maska e semiku
    Anėtarėsuar
    11-04-2010
    Postime
    1,202

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Ky matufi na e ka ndrru neve perkatesine kombetare, e ti thua mos ia shtrembero emrin...madje as emri nuk iu eshte shtremberuar, por mbiemri...me te drejt.
    Si ta ka nderruar perkatesine kombetare teje Halil Matoshi ?? ...qendrim i tij personal per "kombin" Kosovar,qe nuk ka kurrfar perkrahje ne Kosove...dhe cka ,nuk ka te drejte te shpreh mendimin e tij,mendon qe ju Islamiket ja mbyllni gojen dikujt ... Paska nje qendrim Matoshi dhe cka duhet bere,duhet te vendoset delikti verbal ?

    E sheh ,prap shkruan gomarce !! ...forumisti/ja e shtremberoi emrin e Frasher Demaj duke i thene Dren, per Matoshin e shkrova qe i shtremberoi mbiemrin...dhe tani lejohet qe te hapet teme qe qysh ne start vjell helm dhe ofendime,ndersa teje si vertikale morale nuk te pengoi...nuk te pengoi budallalleket e kesaj Devushkeje qe kinse tre personazhet qe i permend Fyejne Islamin,ndersa vetem prononcohen per viziten e kryeministrit turk ne Kosove.

  10. #30
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    .............
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sami Hyseni : 28-10-2013 mė 13:10

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga semiku Lexo Postimin
    ...Pse kinse ?? ...Profesori Demaj ka qene Kunder ndryshimit te historise shqiptare dhe nuk e ka pranuar diktatin turk !
    Shkruan Gomarce sepse ankohesh qe historine me pare na shkruanin dhe na impononin shkijet,ndersa sulmon nje Historian shqiptar qe lufton pikerisht ate qe ti ankohesh per shkijet - vetem se tani ka nderruar pala,nuk jane me shkijet por Turqit....o kungull Stambolli...Une nuk e di kush jep falemderime,...edhe pse nuk e di pse e poshterson anetaren ne fjale...mendon qe ti me kete mendje te shkokerrdhavft pro_turke je me i mire ?!!! ...Nga ana tjeter gomarrlllek par exellans eshte falemenderimi i juaj bere atij forumistit Devushkje qe me fjale tjera na thote : qe po te thote Islami qe jomuslimanin duhet vrare ,une do te kisha vrare " ...i jep falemenderim nje njeriu qe eshte i gatshem te beje Vrasje po qe se e Kerkon besimi i tij !!!!
    Edhe je prekur qe te ceki qe flet gomarce,ndersa jo vetem qe shkruan por edhe jep falemenderime per gomarrlleqe tjera !!
    Qomarrllek ne 2 (katror)

    Ik o kungull stambolli,keni gjetur nje gabim banal ne nje liber shkollor dhe si paranojak qe jeni beni akuza debile....Autoret e librit qenkan kunder Islamit,!!!!
    Historine e "gabimit" e spjegova me larte,nuk me interesojne budallalleqet e juaja femijerore.
    Pse ofendon? Eshte kjo kultur e ytja e te biseduarit? Nejse eshte qeshtje ytja personale. Ne ndergjegjen tende...nese ke....
    Ate qe kam shkruar une eshte shume ethjesht per t'u kuptuar, por nese ti nuk e bene ate, eshte faji i yt, jo imi. Ishte thjesht nje reagim ndaj arsyetimit (gomarllekut) tende, se kinse ai historiani po luftoka kunder imponimit turk per ndryshimin e historise te popullit shqiptar. Por lirisht mund te them se, ai historian qe mbron historine e popullit te tij ne ate mynyre se si e ka bere ai, eshte pikerisht kunder historise te popullit te tij, apo e bene per ndonje qellim tjeter qe eshte shume e leht per t'u nenkuptuar.
    Spjegimi yt qe ke bere ti se pse ka ndodhe ai gabim, nuk mund te jet fare e vertet, sepse nje logjike e shndosh nuk e kap dot. E ytja si duket po.
    Une e ngriti kapelen me perulje ndaj tyre qe mbrojne historine e popullit shqiptar, jo vetem nga imponimi turk por nga cdokush tjeter qofte. Kupton? Por ne kete mynyre si e bene ai dhe shume teuer tjere, jo.
    Tash ik dhe me le rahat, te lutem, se me u marr me ty eshte vetem humbje kohe. Kete e kam verejt shume me heret...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Sami Hyseni : 28-10-2013 mė 13:09

  12. #32
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Pse ofendon? Eshte kjo kultur e ytja e te biseduarit? Nejse eshte qeshtje ytja personale. Ne ndergjegjen tende...nese ke....
    Ate qe kam shkruar une eshte shume ethjesht per t'u kuptuar, por nese ti nuk e bene ate, eshte faji i yt, jo imi. Ishte thjesht nje reagim ndaj arsyetimit (gomarllekut) tende, se kinse ai historiani po luftoka kunder imponimit turk per ndryshimin e historise te popullit shqiptar. Por lirisht mund te them se, ai historian qe mbron historine e popullit te tij ne ate mynyre se si e ka bere ai, eshte pikerisht kunder historise te popullit te tij, apo e bene per ndonje qellim tjeter qe eshte shume e leht per t'u nenkuptuar.
    Spjegimi yt qe ke bere ti se pse ka ndodhe ai gabim, nuk mund te jet fare e vertet, sepse nje logjike e shndosh nuk e kap dot. E ytja si duket po.
    Une e ngriti kapelen me perulje ndaj tyre qe mbrojne historine e popullit shqiptar, jo vetem nga imponimi turk por nga cdokush tjeter qofte. Kupton? Por ne kete mynyre si e bene ai dhe shume teuer tjere, jo.
    Tash ik dhe me le rahat, te lutem, se me u marr me ty eshte vetem humbje kohe. Kete e kam verejt shume me heret...
    Ajo qe me neverit me se shumti eshte kur njerezit genjejne (pa u skuqur fare) dhe HAPTAS ....ne cilin postim ti ke reagu?
    Mjafton te permendet turku dhe ti me shoke vraponi ti beni avokatin...nuk besoj se "prekeni " keshtu edhe per babain biologjik siq "prekeni" per turkun ..meqe ra fjala te turku,ke degju Davutllogun ,ja kish sqaru shkavit se jane keqkuptu fjalet e Erdoganit se perveq juve e kish "vella " edhe shkavin?

  13. #33
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anėtarėsuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Kushtetuta e Kosoves thote: '' Punėt e shtetit dhe ato tė fesė duhet tė jenė tė ndara''.

    Kurse Osman Gazi-u para 700 viteve ka thėnė:
    ''Njeriut jobesimtar mos i jepni punė shtetėrore


    A duhet te punojme me mentalitet te para 700 viteve zoteri Sami Hyseni?


    Hiq me larg se para ca shekujve grate shqiptare u dhunuan nen thirrjet 'allahu ekber', burrat vriten, grate kidnapohen qe jeniceret myslimane te martohen me to, femijet shqiptare qohen ne shkollat e Jenicereve qe kur te rriten te terrorizojne pa besimtaret. Kesaj rradhe ne Kosove, por baca Sami Hyseni nuk e din historine e popullit te vet sepse historine ia meson baba Erdogan. Terrorizimi i shqiptareve 'qafire' dokumentohet madje nga kronikaset e perandorise osmane. Lejohet terrorizimi , plackitja, vrasja e banoreve te nje fshati nese kjo sjell pranimin e islamit nga 10 fshatra te tjere.


    Kosovė. Viti 1690. Njė nga vitet mė tė zeza pėr shqiptarėt e Kosovės. Sulltani vendos t’i japė fund njė herė e mirė kryengritjeve dhe mosbindjes sė shqiptarėve tė Kosovės ndaj dhunės osmano-islamike. Sulltani firmos shfarosjen e plotė tė popullsisė shqiptare tė Kosovės. Pėr kėtė qėllim, ai sjell nga Krimea njė ushtri tė madhe tartarėsh tė udhėhequr nga Nuredini, njė nga bijtė e Hanit tė Krimesė. Trupat tartare sė bashku me ato turke vėrshojnė nė Kosovė duke mos lėnė asgjė tė gjallė. Krahinat jugore, perėndimore e lindore tė Kosovės bėhen shkrumb e hi, nėn thirrjet ‘allahu akbar’ dhe ‘vdekje shqiptarėve,’ thirrje qė do tė pėrsėriten rregullisht gjatė gjithė ciklit 600 vjeēar tė sundimit osmano-islamik nė trojet shqiptare. Nė librin e historianit britanik Noel Malcolm kjo ngjarje tragjike pėrshkruhet nė detaje...

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
    Ajo qe me neverit me se shumti eshte kur njerezit genjejne (pa u skuqur fare) dhe HAPTAS ....ne cilin postim ti ke reagu?
    Mjafton te permendet turku dhe ti me shoke vraponi ti beni avokatin...nuk besoj se "prekeni " keshtu edhe per babain biologjik siq "prekeni" per turkun ..meqe ra fjala te turku,ke degju Davutllogun ,ja kish sqaru shkavit se jane keqkuptu fjalet e Erdoganit se perveq juve e kish "vella " edhe shkavin?
    Ku e sheh ti moj se une turkut ia bej avokatin? Ne baze te ciles reference bazohesh ti se une genjej? Duhet une ty te te informoj per cdo qast se cfare bej e cfare them? Nese te inetreson, urdhero, kliko mbi profilin tim dhe lexo te gjitha postimet e mia dhe do te shohesh vete.
    Pastaj, e ke kuptuar ti titullin e Temes dhe gjithe ate se per cfare bisedohet ketu, ne mes meje dhe semikut?
    Une nuk do te kisha gje kunder nese inkuadrohesh ne debat, por jo ne kete mynyre si e bene ti. Shiko edhe njehere se si e ke nenvizuar vetem gjysmen e fjalise qe kam shkruar dhe e citon vetem kete gjysme fjalie... Une nuk te kuptoj fare ne kete rast, e bene nga mosdija apo se je e tille sikurse kam thene edhe disa here se disa nga ju i merrni dhe i citoni vetem ato pjese te cunguara te fjalise ashtu si ju kuvenon juve e pastaj,edhe me keq, e keqinterpretoni, i jepni kuptimin qe u pelqen juve...etj. dhe ne baze te ketyre referencave pastaj ofendoni.

    E sheh se cfare sjellje ke? Pastaj ankohesh se te ofendojne muslimanet...pfff...une, nuk te ofendoj...ti mud ta vazhdosh ofendimin ndaj meje....

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Kushtetuta e Kosoves thote: '' Punėt e shtetit dhe ato tė fesė duhet tė jenė tė ndara''.

    Kurse Osman Gazi-u para 700 viteve ka thėnė:
    ''Njeriut jobesimtar mos i jepni punė shtetėrore


    A duhet te punojme me mentalitet te para 700 viteve zoteri Sami Hyseni?


    Hiq me larg se para ca shekujve grate shqiptare u dhunuan nen thirrjet 'allahu ekber', burrat vriten, grate kidnapohen qe jeniceret myslimane te martohen me to, femijet shqiptare qohen ne shkollat e Jenicereve qe kur te rriten te terrorizojne pa besimtaret. Kesaj rradhe ne Kosove, por baca Sami Hyseni nuk e din historine e popullit te vet sepse historine ia meson baba Erdogan. Terrorizimi i shqiptareve 'qafire' dokumentohet madje nga kronikaset e perandorise osmane. Lejohet terrorizimi , plackitja, vrasja e banoreve te nje fshati nese kjo sjell pranimin e islamit nga 10 fshatra te tjere.


    Kosovė. Viti 1690. Njė nga vitet mė tė zeza pėr shqiptarėt e Kosovės. Sulltani vendos t’i japė fund njė herė e mirė kryengritjeve dhe mosbindjes sė shqiptarėve tė Kosovės ndaj dhunės osmano-islamike. Sulltani firmos shfarosjen e plotė tė popullsisė shqiptare tė Kosovės. Pėr kėtė qėllim, ai sjell nga Krimea njė ushtri tė madhe tartarėsh tė udhėhequr nga Nuredini, njė nga bijtė e Hanit tė Krimesė. Trupat tartare sė bashku me ato turke vėrshojnė nė Kosovė duke mos lėnė asgjė tė gjallė. Krahinat jugore, perėndimore e lindore tė Kosovės bėhen shkrumb e hi, nėn thirrjet ‘allahu akbar’ dhe ‘vdekje shqiptarėve,’ thirrje qė do tė pėrsėriten rregullisht gjatė gjithė ciklit 600 vjeēar tė sundimit osmano-islamik nė trojet shqiptare. Nė librin e historianit britanik Noel Malcolm kjo ngjarje tragjike pėrshkruhet nė detaje...
    Or ti, mesia...je ti i semure psiqikisht, apo si e ke hallin? Ti mund te me drejtohesh mua personalisht, e te ma thuash se cfare mendon e kujton ti per mua, mirepo jo ashtu te japesh nje koment te pergjithshem publik. E ke ti kete te qart, apo jo? Thirr moderatorin sa me shpejt qe ta permirsoj apo shlyej fare rreshtin qe kam nenvizuar.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga mesia4ever Lexo Postimin
    Kushtetuta e Kosoves thote: '' Punėt e shtetit dhe ato tė fesė duhet tė jenė tė ndara''.

    Kurse Osman Gazi-u para 700 viteve ka thėnė:
    ''Njeriut jobesimtar mos i jepni punė shtetėrore


    A duhet te punojme me mentalitet te para 700 viteve zoteri Sami Hyseni?


    Hiq me larg se para ca shekujve grate shqiptare u dhunuan nen thirrjet 'allahu ekber', burrat vriten, grate kidnapohen qe jeniceret myslimane te martohen me to, femijet shqiptare qohen ne shkollat e Jenicereve qe kur te rriten te terrorizojne pa besimtaret. Kesaj rradhe ne Kosove, por baca Sami Hyseni nuk e din historine e popullit te vet sepse historine ia meson baba Erdogan. Terrorizimi i shqiptareve 'qafire' dokumentohet madje nga kronikaset e perandorise osmane. Lejohet terrorizimi , plackitja, vrasja e banoreve te nje fshati nese kjo sjell pranimin e islamit nga 10 fshatra te tjere.


    Kosovė. Viti 1690. Njė nga vitet mė tė zeza pėr shqiptarėt e Kosovės. Sulltani vendos t’i japė fund njė herė e mirė kryengritjeve dhe mosbindjes sė shqiptarėve tė Kosovės ndaj dhunės osmano-islamike. Sulltani firmos shfarosjen e plotė tė popullsisė shqiptare tė Kosovės. Pėr kėtė qėllim, ai sjell nga Krimea njė ushtri tė madhe tartarėsh tė udhėhequr nga Nuredini, njė nga bijtė e Hanit tė Krimesė. Trupat tartare sė bashku me ato turke vėrshojnė nė Kosovė duke mos lėnė asgjė tė gjallė. Krahinat jugore, perėndimore e lindore tė Kosovės bėhen shkrumb e hi, nėn thirrjet ‘allahu akbar’ dhe ‘vdekje shqiptarėve,’ thirrje qė do tė pėrsėriten rregullisht gjatė gjithė ciklit 600 vjeēar tė sundimit osmano-islamik nė trojet shqiptare. Nė librin e historianit britanik Noel Malcolm kjo ngjarje tragjike pėrshkruhet nė detaje...
    Or kalavesh, ty,mua, atij, asaj, neve, atyre dhe tere evropes na tregon historine, nder te tjera edhe Shmidi evropian i zvicrres....ik ik.."laj lesh" diku tjeter....as ti, sikur ane me lart, nuk je fare ne teme...

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Ku e sheh ti moj se une turkut ia bej avokatin? Ne baze te ciles reference bazohesh ti se une genjej? Duhet une ty te te informoj per cdo qast se cfare bej e cfare them? Nese te inetreson, urdhero, kliko mbi profilin tim dhe lexo te gjitha postimet e mia dhe do te shohesh vete.
    Pastaj, e ke kuptuar ti titullin e Temes dhe gjithe ate se per cfare bisedohet ketu, ne mes meje dhe semikut?
    Une nuk do te kisha gje kunder nese inkuadrohesh ne debat, por jo ne kete mynyre si e bene ti. Shiko edhe njehere se si e ke nenvizuar vetem gjysmen e fjalise qe kam shkruar dhe e citon vetem kete gjysme fjalie... Une nuk te kuptoj fare ne kete rast, e bene nga mosdija apo se je e tille sikurse kam thene edhe disa here se disa nga ju i merrni dhe i citoni vetem ato pjese te cunguara te fjalise ashtu si ju kuvenon juve e pastaj,edhe me keq, e keqinterpretoni, i jepni kuptimin qe u pelqen juve...etj. dhe ne baze te ketyre referencave pastaj ofendoni.

    E sheh se cfare sjellje ke? Pastaj ankohesh se te ofendojne muslimanet...pfff...une, nuk te ofendoj...ti mud ta vazhdosh ofendimin ndaj meje....
    Une e ngriti kapelen me perulje ndaj tyre qe mbrojne historine e popullit shqiptar, jo vetem nga imponimi turk
    Kjo eshte ajo qe ke thene por askund e asnjehere ska has ne postim tendin qe e tregon kete qe ke shkruar ,perhere ke qene ne mbrojtje direkte apo indirekte te turqizimit ,mos e moho ,postimet e tua deri me tani kane treguar se je turkofil!
    Askund nuk jam ankuar se me ofendojne muslimanet dhe te them te verteten as qe me behet vone (ju as te ofendoni nuk dini"ofendimet" banale rreth gjinise) ,ofendimet e tyre tregojne se postimi im i ka prek ne "tel"

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
    Anėtarėsuar
    01-01-2010
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    857

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
    Kjo eshte ajo qe ke thene por askund e asnjehere ska has ne postim tendin qe e tregon kete qe ke shkruar ,perhere ke qene ne mbrojtje direkte apo indirekte te turqizimit ,mos e moho ,postimet e tua deri me tani kane treguar se je turkofil!
    Askund nuk jam ankuar se me ofendojne muslimanet dhe te them te verteten as qe me behet vone (ju as te ofendoni nuk dini"ofendimet" banale rreth gjinise) ,ofendimet e tyre tregojne se postimi im i ka prek ne "tel"
    Gjejma nje postim te vetem ku une kam mbrojt turqizmin,...ku une sipas atij postimi tregohem turkofil...

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Citim Postuar mė parė nga Sami Hyseni Lexo Postimin
    Gjejma nje postim te vetem ku une kam mbrojt turqizmin,...ku une sipas atij postimi tregohem turkofil...
    Brenda kesaj teme p.sh urrejtja jote ndaj Frasher Demaj per kinse gabimin rreth xhihadit ,per nje gabim shtypi nuk urrehet askush ..urrejtja e jote ndaj tij ka rrenje me te thella dhe ti e din shume mire kete !

  20. #40
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691

    Pėr: Kur Islami fyhėt haptas, dhe paturpshėm !

    Ashtu mendoj dhe une, Islami fryhet haptas dhe paturpshem, si nje gjel kodosh dhe arrogant.

Faqja 2 prej 9 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •