Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 29
  1. #1
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769

    Bileta udhëtimi për në viset shqiptare

    Nga nje website ne internet nje bilet avjoni nga boston ne tiran per 622 dollar amerikan ne priceline.com. per te gjith ata qe se kan problem te bejn dy transefrta esht cmimi i mir. Neqoftse keni dijeni per ndonje website qe i ka me lir ju lutem shkruani emrin e websitit dhe cmimin
    Ndryshuar për herë të fundit nga friendlyboy1 : 29-01-2007 më 23:02

  2. #2
    Wilma Maska e xhuliana
    Anëtarësuar
    15-12-2006
    Vendndodhja
    Emilia-Romagna
    Postime
    824
    per linjat itali-shqiperi-itali, belleair eshte kompania ajrore me e lire. Nese e ben bileten 2 ose 3 jave perpara ka cmime promozionale psh; tirane-forlì bileta + taksa+bagazhe eshte 60 €. belleair.al

  3. #3
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    Round-trip apo... se ashtu (one way dmth)... s'qulloset gje.
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e friendlyboy1
    Anëtarësuar
    25-06-2002
    Postime
    769
    leila , gjithmon flitet round trip me te gjitha taksat brenda, se po shkove ne nje vend do te kthehesh prap ne shtepi.

  5. #5
    in bocca al lupo Maska e Leila
    Anëtarësuar
    25-04-2003
    Postime
    2,556
    I kam provuar thuajse te gjitha websitet per bileta (travelocity me rrjepi) po me cheap se aq s'kam gjetur... as me "mik."
    Time for new friends, I suppose
    trendafila manushaqe
    ne dyshek te zoterise tate
    me dhe besen e me ke
    dhe shega me s'me nxe

  6. #6
    progress Maska e BvizioN
    Anëtarësuar
    18-03-2005
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    3,119
    Belle air fillon fluturime te lira (supozohet) per te gjith juve/ne qe banojme ne UK.Ne nje e-mail qe kam shkembyer me belle air,ata thone se do fillojne nga fundi i Marsit fluturimet nga London Standset dhe do vazhdojne per gjith sezionin e Veres.Fluturime te lira gjithashtu nga shumica e aeroporteve te Italise.

    Belle Air
    Bukuria eshte ngado, varet se nga cfare kendi e shikon.

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-10-2004
    Vendndodhja
    Ketej rrotull...
    Postime
    11
    ckemi?mund te me thuash se si duhet ta prenotoj bileten me cmim te lire?ke adrese duhet te hap?
    KorcaJone.net

  8. #8
    Kisha kohe qe kisha degjuar qe do vendosej linje direkte USA -Shqiperi, por vetem para disa ditesh mora vesh diçka me konkrete. Kompania Adriatic Eagle Air (adriaticeagleair) do filloj fluturimet direkte per ne Shqiperi, Kosove, Maqedoni dhe Mal te Zi. Fluturimet per ne Tirane fillojne ne daten 9 Qershor dhe ne Prishtine ne 11 Qershor. Do kete nga nje fluturim çdo te shtune per ne Tirane dhe çdo te hene per ne Prishtine. Nuk e di nese ka degjuar dikush me shume per kete linje dhe mund te shkruaj diçka me shume.
    Ndryshuar për herë të fundit nga shigjeta : 18-03-2007 më 02:54
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  9. #9
    Fierak Ne Gjak Maska e rolua
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    Toronto - Canada
    Postime
    630
    po nga ne qe jemi ketej nga kanadaja ca bohet?
    une kote bera nje search para nja dy jave edhe gjeta nje bilete vancouver -tirane-vancouver per periudhen e beharit me cmimin 3650$kanadeze...
    Fieri eshte qyteti endrrave te mia
    Fieri qyteti ku kaloj femirija
    Fieri qyteti ku jam ritur me mundime
    Fieri qyteti ku kam folur gjuhen time
    Fieri qyteti ku kam thurrur endrren time

    ......................^_R_o_L_u_A_^

  10. #10
    Per me shume info per bileta nga Kanadaja mund te shikohet kjo teme
    Mos shkruaj gjë kur je me nerva, sepse, ndërsa plaga e gjuhës është më e keqe se e shpatës, mendo ç’ka mund të jetë ajo e pendës

  11. #11
    PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
    Anëtarësuar
    07-06-2002
    Vendndodhja
    Chelsea
    Postime
    1,688
    Londer - Oher "Maqedoni". Kush me gjen bilete per aty eshte i/e madh/e
    Ju paca!..
    Jam JETUS jo TREGUS!.

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e leci
    Anëtarësuar
    14-01-2003
    Vendndodhja
    Goetheanum,Italy
    Postime
    1,742
    Nese ka njeri qe ka prenotuar bileta me Belle Air online,a ka mundesi te na tregoje si qysh tek?
    Ditet e fundit prenotova nje bilete dhe doja ta paguaja me carte crediti.
    Per 3 dite rrjesht serveri kishte probleme.
    Gjeta dy bileta qe me kushtuan 160 € nga Bologna per ne Tirane vajtje -ardhje,dhe jane lire duke i krahasuar me çmimet e Albanian.
    Kur behem gati ti paguaj online me jep mesazh gabimi.Kjo per disa dite rrjesht.
    Mar ne telefon zyrat e Belle Air ne Milano,ku me informojne qe ka probleme carta e creditit.
    Nuk ka mundesi sepse e perdor pothuajse perdite,dhe me company te tjera nuk me ka dhene asnje problem.
    Me nje shtese 40 €,qe nuk e kuptova perse,me ne fund arrita te blej biletat direkt ne agjensi.
    Per çmimet Belle Air eshte me te vertete ekonomike,por duhet te jene me eficent me keto sherbimet online.
    Quod timor cladis.
    Sed intuitum amet elit vitae est

  13. #13
    belleair blq-tia? vetem albanian ka nisje nga blq me sa di une!

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e alproud
    Anëtarësuar
    03-05-2008
    Postime
    292
    Ja disa nder faqet me te mirat per te gjetur bileta te lira:
    http://www.adriaticeagleair.com/index.htm

    http://www.kayak.com/

    http://www.studentuniverse.com/

    Disa te tjera jane: travelocity.com , cheaptickets.com...
    Fali armiqte e tu por asnjehere mos harro emrat e tyre.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    londer-tirane linje direkte c'do dite. me e mira dhe me e lira. nuk e marr vesh se si udhetojne disa me ca linja avionesh qe po ju bien teneqete rrugeve si ajo e shqiperise, per te kursyer para. jeta eshte me e rendesishme se paret.

    http://www.britishairways.com/travel/home/public/en_gb
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  16. #16
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anëtarësuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Citim Postuar më parë nga davidd Lexo Postimin
    londer-tirane linje direkte c'do dite. me e mira dhe me e lira. nuk e marr vesh se si udhetojne disa me ca linja avionesh qe po ju bien teneqete rrugeve si ajo e shqiperise, per te kursyer para. jeta eshte me e rendesishme se paret.

    http://www.britishairways.com/travel/home/public/en_gb

    Mire e ke ti djale po jo te gjithe kan british airways disa jetojne ne belgjike , sweedi . gjermani . hollande etj etj dhe ska aviona direkt ( pervec bel qe ka belair)
    Keshtu qe detyrohen te udhetojne me malev apo linja te tjera plus rome apo milano apo budapest apo wien te ndrojne avion . pasaj ne skemi aeroport te keqen te veje boeiing aty dhe te land down doli ne durres

    skemi aeroport ne jo
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    Citim Postuar më parë nga _-^VLoNjate^-_ Lexo Postimin
    Mire e ke ti djale po jo te gjithe kan british airways disa jetojne ne belgjike , sweedi . gjermani . hollande etj etj dhe ska aviona direkt ( pervec bel qe ka belair)
    Keshtu qe detyrohen te udhetojne me malev apo linja te tjera plus rome apo milano apo budapest apo wien te ndrojne avion . pasaj ne skemi aeroport te keqen te veje boeiing aty dhe te land down doli ne durres

    skemi aeroport ne jo
    E kemi nje cope aeroporti ne, eshte bere edhe I ri. Kur ke qene per here te fundit ne rinas? E di ti qe sali berisha, injoranti ja ka vene emrin aeroportit nene tereza!!! sikur te jete nje qender spitalore bamirese. Rinas eshte emer per se mbari qe e ka marr nga vete vendi ku eshte aeroporti, po cfare ti besh idiotit.
    Nuk na duhet me I madh tani per tani, se bamb me te udhetuar shqiptaret. Do ishte mire te kishim dhe nje ne vlore qe te lidheshin te dy krahet e shqiperise dhe te behesh rruga e udhetareve sa me e shkurter.
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  18. #18
    Mommy to a beautiful girl Maska e MijnWonder
    Anëtarësuar
    01-05-2006
    Vendndodhja
    📍 The Netherlands
    Postime
    939
    Citim Postuar më parë nga davidd Lexo Postimin
    E kemi nje cope aeroporti ne, eshte bere edhe I ri. Kur ke qene per here te fundit ne rinas? E di ti qe sali berisha, injoranti ja ka vene emrin aeroportit nene tereza!!! sikur te jete nje qender spitalore bamirese. Rinas eshte emer per se mbari qe e ka marr nga vete vendi ku eshte aeroporti, po cfare ti besh idiotit.
    Nuk na duhet me I madh tani per tani, se bamb me te udhetuar shqiptaret. Do ishte mire te kishim dhe nje ne vlore qe te lidheshin te dy krahet e shqiperise dhe te behesh rruga e udhetareve sa me e shkurter.
    e kam pare e kam pare vjet e pashe dukej si stacion autobuzi tere bota kan nga 3 terminale e me shume ne nje gjys terminali kemi .
    pasaj mire e ke ti se shumica udhetojne per shqiperi me avion ( kur i kapin) edhe bilete kthimi nga dogana per greqi :P

    te persh
    ●•∙ яє¢ℓαιмιηg вα¢к мy ωσяℓ∂●•∙

  19. #19
    i/e regjistruar Maska e davidd
    Anëtarësuar
    02-09-2009
    Postime
    2,016
    je bere si pune sheqerit edhe ti ne kohe te xhaxhit. gjithashtu ju per
    krishti, mesija eshte afer duke ardh,duani dhe ndihmoni njeri tjetrin,faluni qe tju falan mekatet

  20. #20
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    03-10-2009
    Postime
    3
    Citim Postuar më parë nga _-^VLoNjate^-_ Lexo Postimin
    Mire e ke ti djale po jo te gjithe kan british airways disa jetojne ne belgjike , sweedi . gjermani . hollande etj etj dhe ska aviona direkt ( pervec bel qe ka belair)
    Keshtu qe detyrohen te udhetojne me malev apo linja te tjera plus rome apo milano apo budapest apo wien te ndrojne avion . pasaj ne skemi aeroport te keqen te veje boeiing aty dhe te land down doli ne durres

    skemi aeroport ne jo
    Pershendetje nga Belgjika (Liege) eshte linja direkte(nga Prishtina) me Bellair qe ka terhequr fluturues nga Belgjika,veriu i Frances dhe nje pjese te Gjermanis dhe Luxembourgun.Nga Gjermania ka Germanwings ne sezon vere qe eshte i mire e i lire e fluturon nga Kölni e Stutgarti dhe Nga Frankfurti eshte Albania airlines.Une per vete fluturoje nga Kölni dhe jam shume i kenaqur 2.20 ore udhetim direct.

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Sulë Hotla (1875-1947), Një Jetë Për Shqipërinë
    Nga strong_07 në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 29-04-2019, 16:32
  3. Plavë e Guci
    Nga Davius në forumin Bashkëpatriotët e mi në botë
    Përgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 05-10-2008, 23:36
  4. Kristo Frashëri: Dilema për Himarën
    Nga Qafir Arnaut në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •