Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 25 prej 25
  1. #21
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Une nuk e di se kur ka filluar pjesa e homoseksualutetit dhe sjam i interesuar ta mesoj po di te them qe degjenerimi ne vitet qe po vijne do jete edhe me i madh dhe nje ndikim te madh i jep teknologjia ne kete pjese.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2018
    Vendndodhja
    Athine,Greqi
    Postime
    24

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Ore po pse nuk pranojme pedofilat e zoofilat ne shoqeri atehere edhe ata preferenc seksuale kan !!!
    Por besoj se kjo kohe do vij shpejt (qe do pranojm pedofilat e zoofilet)....
    Ndryshuar për herë të fundit nga 1912 14/88 : 03-05-2018 më 08:04
    Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2017
    Postime
    169

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Evulimi im eshte i mendjes. (Apo deshiron evulucioni).

    Evulimi/evulucionu nuk eshte fjale Shqipe, prandaj dhe nuk mund te kete perdorim te gabuar ne folje.
    Anetarsim ne KE (Komunitetin Europian) apo BE (Bashkimin Europian), jane lapsuse, por tani e mbrapa do ta them BE apo EU qe te jete me korrekte per ty!

    Dogma me pak te padiskutueshme?!

    Atehere si e shpjegon shkenca/biologjia Homoseksualitetin?!

    Nese ndodh ne natyre atehere eshte e padiskutueshme!

    Fete Abramahike bien ndesh me ligjet e natyres, sipas Dhiates se Vjeter (Ungjillit te Vjeter) njerezimi ka histori 6000 e ca vjeçare.

    Adami jetoi 930 vite, Matusalehu 950 etj etj.

    Jo vetem kaq, por si u popullua bota kur kishim vetem Adamin dhe Even?!

    I bie qe Kanani dhe Abeli bene seks me nenen e tyre, dhe pastaj me motrat e tyre etj etj...


    Perpos kesaj, thuhet qe dhe krijesat engjelleore u perzien me grate e njerezimit etj etj

    Pra sipas teje keto nuk jane gjera te padiskutueshne?!

    Çfare mendimi ke per keto te mesipermet.

    Diskutimi im eshte thjeshte per te te treguar qe Homoseksualiteti eshte natytal persa eshte eshte prezent dje ne natyre (kafshet).

    Nuk u shpik sot, dhe as nuk mund te luftohet si gripi per shembull.

    Teoria e Darvinit (Charles Darwin) kundershton dogmen fetare (Fete e Abrahamit).

    Nuk kam lexuar ndokund nese Darvin ka folur per homoseksualititetin, nese ke ndonje burim ti ndaje me ne dhe mos hidh kot Dogma e ketij e Dogma e atij.

    Nuk po mbroj Homoseksuakitetin si zgjedhje e persosur natyrale apo per perparimin e njerezimit, por po kundershtoj (me fakte shoku, siç i kam permendur dhe mesiper) qe eshte pjese e natyres, per keq apo per mire.

    Eshte nje zgjedhje e personave, dhe jo njerezimit pergjithesisht.

    Nuk behesh Homoseksual me zor.

    Jam rritur Katolik, ne injorance te plote, keshtu so shumica mendoja dhe une derisa fillova te edukohesha (jo me homoseskualitetin) por me Edukim te pergjithshem.

    Si mendon per Profterinjte Katolike qe kane abuzuar seksualisht me femije (djem me se shumti)?

    Çfare shpjegimi i jep ketyre krimeve, sepse sipas dogmes ata nuk mund ta benin diçka te tille, sidomos me te njejten gjini?

    Ndrysh teje, une jam i hapur mendimeve dhe zgjedhjeve te ndryshme, diskutimeve dhe argumentave.
    Nuk jam i ditur, dhe gjithnje jam i etur te mesoj, dhe as nuk kam frike apo arrogance (fodullek) nese gaboj.

    Ti je i lehte te peshkohesh, dhe merresh me lapsuse sepse nuk ke mumdesine te besh nje diskutim intelektual.

    Une e diskutova temen nga ana shkencore (biologjike), qe homoseksualiteti ekziston dhe ne boten e kafsheve, duke qene se dhe ne nga kafshet vijme (evulucioni ky pra).

    Ne biologji mesohet dhe Aseksuakiteti (nuk e di fjalen Shqip, por pa dyshim do ta korrigjosh ti) pra organizma qe prodhojne pa bere seks.


    Nuk merrem me pjesen Morale, sepse dhe morali eshte rrelativ me individe , por me rrem me pjesen Shkencore.


    Jam ateist, nuk i shoh fete si burime shkencore por trilluese.



    Jam dhe un konservativ, qe familja e shendetshme eshte ajo qe njohim si normale, Burre-Grua.

    Por nuk kam te drejte te vendos apo gjykoj sesi te jetoje dikush tjeter, sepse kjo zoteri, quhet Demokraci!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Ilir-Arber : 03-05-2018 më 08:56

  4. #24
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga Ilir-Arber Lexo Postimin
    Evulimi im eshte i mendjes. (Apo deshiron evulucioni).

    Evulimi/evulucionu nuk eshte fjale Shqipe, prandaj dhe nuk mund te kete perdorim te gabuar ne folje.
    Anetarsim ne KE (Komunitetin Europian) apo BE (Bashkimin Europian), jane lapsuse, por tani e mbrapa do ta them BE apo EU qe te jete me korrekte per ty!

    Dogma me pak te padiskutueshme?!

    Atehere si e shpjegon shkenca/biologjia Homoseksualitetin?!

    Nese ndodh ne natyre atehere eshte e padiskutueshme!

    Fete Abramahike bien ndesh me ligjet e natyres, sipas Dhiates se Vjeter (Ungjillit te Vjeter) njerezimi ka histori 6000 e ca vjeçare.

    Adami jetoi 930 vite, Matusalehu 950 etj etj.

    Jo vetem kaq, por si u popullua bota kur kishim vetem Adamin dhe Even?!

    I bie qe Kanani dhe Abeli bene seks me nenen e tyre, dhe pastaj me motrat e tyre etj etj...


    Perpos kesaj, thuhet qe dhe krijesat engjelleore u perzien me grate e njerezimit etj etj

    Pra sipas teje keto nuk jane gjera te padiskutueshne?!

    Çfare mendimi ke per keto te mesipermet.

    Diskutimi im eshte thjeshte per te te treguar qe Homoseksualiteti eshte natytal persa eshte eshte prezent dje ne natyre (kafshet).

    Nuk u shpik sot, dhe as nuk mund te luftohet si gripi per shembull.

    Teoria e Darvinit (Charles Darwin) kundershton dogmen fetare (Fete e Abrahamit).

    Nuk kam lexuar ndokund nese Darvin ka folur per homoseksualititetin, nese ke ndonje burim ti ndaje me ne dhe mos hidh kot Dogma e ketij e Dogma e atij.

    Nuk po mbroj Homoseksuakitetin si zgjedhje e persosur natyrale apo per perparimin e njerezimit, por po kundershtoj (me fakte shoku, siç i kam permendur dhe mesiper) qe eshte pjese e natyres, per keq apo per mire.

    Eshte nje zgjedhje e personave, dhe jo njerezimit pergjithesisht.

    Nuk behesh Homoseksual me zor.

    Jam rritur Katolik, ne injorance te plote, keshtu so shumica mendoja dhe une derisa fillova te edukohesha (jo me homoseskualitetin) por me Edukim te pergjithshem.

    Si mendon per Profterinjte Katolike qe kane abuzuar seksualisht me femije (djem me se shumti)?

    Çfare shpjegimi i jep ketyre krimeve, sepse sipas dogmes ata nuk mund ta benin diçka te tille, sidomos me te njejten gjini?

    Ndrysh teje, une jam i hapur mendimeve dhe zgjedhjeve te ndryshme, diskutimeve dhe argumentave.
    Nuk jam i ditur, dhe gjithnje jam i etur te mesoj, dhe as nuk kam frike apo arrogance (fodullek) nese gaboj.

    Ti je i lehte te peshkohesh, dhe merresh me lapsuse sepse nuk ke mumdesine te besh nje diskutim intelektual.

    Une e diskutova temen nga ana shkencore (biologjike), qe homoseksualiteti ekziston dhe ne boten e kafsheve, duke qene se dhe ne nga kafshet vijme (evulucioni ky pra).

    Ne biologji mesohet dhe Aseksuakiteti (nuk e di fjalen Shqip, por pa dyshim do ta korrigjosh ti) pra organizma qe prodhojne pa bere seks.


    Nuk merrem me pjesen Morale, sepse dhe morali eshte rrelativ me individe , por me rrem me pjesen Shkencore.


    Jam ateist, nuk i shoh fete si burime shkencore por trilluese.



    Jam dhe un konservativ, qe familja e shendetshme eshte ajo qe njohim si normale, Burre-Grua.

    Por nuk kam te drejte te vendos apo gjykoj sesi te jetoje dikush tjeter, sepse kjo zoteri, quhet Demokraci!
    E shkruajte prape romanin tend rremuje te perhershem dhe ne fund del ne te njejtin mendim perfundimtar.
    Ta permenda darvinizmin si rrjedhe llogjike. Ku nese hallka e sistemit zinxhir prishet, merr fund i gjithe sistemi.
    Me pyete sesi e shpjegon shkenca homoseksualitetin. Perdor te njejten menyre analogjike per personat qe vuajne nga syndromi DOWN.
    Prandaj privatesine secili e konsumon sipas deshires, ndersa promovimi i anormalitetit (qe eshte edhe titulli temes) nuk eshte i shendetshem...
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  5. #25
    Moderator Maska e benseven11
    Anëtarësuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,816

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Homot dhe lezbiket futen Te gjithe
    Ne kategorine e qenieve Te
    Degjeneruara.
    Shoqeria duhet mbajtur e paster
    me filter moral pa homo dhe lezbike.
    Organizatoret qe hapin keto
    Debate duket se I perkrahin
    Homot dhe lezbiket.
    organizatoret Jane influence
    E keqe per rinine dhe per kete
    Duhet protestuar.
    Opinioni publik Jo vetem qe nuk I perkrah
    Por I perbuz stile jetese Te turpshme
    Dhe Te degjeneruara.
    Vertet ka liri zgjedhjeje
    Ajo qe eshte e rendesishme Te kuptohet
    Nga cdo qytetar I ri apo I vjeter
    Eshte qe homoseksualizmi
    Eshte kategorikisht I papranushem
    Eshte stil jetese ekstremisht imoral
    Dhe I degjeneruar
    Ndryshuar për herë të fundit nga benseven11 : 13-05-2018 më 21:30
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •