Close

Rezultati i Sondazhit: Cila skuadër mendoni se do të kualifikohet më tutje?

Votues
46. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Anglia

    16 34.78%
  • Italia

    30 65.22%
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 158
  1. #41
    . Maska e alDI
    Anëtarësuar
    27-08-2002
    Vendndodhja
    London
    Postime
    663
    Per shkak se nuk kemi pare shume perballje mes ketyre dy skuadrave ndaj dhe nuk eshte e lehte te predikosh nje rezultat.
    Po mundohem te krijoje nje gol ne trurin tim nga nje aksion sulmi te Anglise kundra mbrojtjes Italiane dhe e shof se vetem do lodhem kot.

    I vetmi qe mund ti shenoje gol Italise eshte shtatlarti Andi Karol nga ndonje sulm sporadik ajri se nga toka as mos te lodhet kot Anglija.

    Kalon Italija.
    .

  2. #42
    Juventini Maska e @Lbaneso
    Anëtarësuar
    15-06-2012
    Vendndodhja
    Shkupi
    Postime
    42
    Italija da ta shkel Anglin 3-0
    I'm proud to be @Lbanian

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2010
    Postime
    14
    Eshte cifti me i ekuilibruar i cerekfinaleve.Te dy ekipet jane pothuajse ne te njejtin nivel dhe gjithashtu edhe ndeshja them se ka per te qene e ekuilibruar.Megjithate ne ndeshje si keto nuk ekziston barazimi dhe njeri nga 2 ekipet duhet te fitoje.Per mendimin tim kombetarja italiane me pak veshtiresi mund te arrije te beje ndonje surprize.Te kalterit jane nje emer me i madh se Anglia ne futbollin nderkombetar dhe gjithashtu kane edhe nje eksperience me te madhe ne kompeticione te ketij niveli.Them se keto avantazhe do ta ndihmojne Italine te jete me e qete dhe te arrije pse jo edhe kualifikimin per ne gjysemfinale.

  4. #44
    United States of Albania Maska e USA NR1
    Anëtarësuar
    18-01-2010
    Vendndodhja
    KU
    Postime
    5,430
    Citim Postuar më parë nga @Lbaneso Lexo Postimin
    Italija da ta shkel Anglin 3-0
    mos jane pak 3 me 0

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e bianco_neri
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    411
    Nese Italia kalon Angline e ka te sigurte Finalen.
    Gjermania nuk eshte e forte aq sa po e egzagjerojne
    Ka rraf Greqine qe eshte cop cop. Ka rraf edhe Hollanden e vrame ne shpirt
    Danimarken me zor e rrafi dhe me Portugaline pothuajse dolen barazim.



    FORZAAA AZURRIIIIIIII
    #finoallafineforzaJuventus

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Citim Postuar më parë nga bianco_neri Lexo Postimin
    Nese Italia kalon Angline e ka te sigurte Finalen.
    Gjermania nuk eshte e forte aq sa po e egzagjerojne
    Ka rraf Greqine qe eshte cop cop. Ka rraf edhe Hollanden e vrame ne shpirt
    Danimarken me zor e rrafi dhe me Portugaline pothuajse dolen barazim.



    FORZAAA AZURRIIIIIIII
    Te gjitha i paska mundur Gjermania,megjithate nuk eshte shume e forte........

    Italia cilat ka mundur se nuk me kujtohet mire ...Irlanden ha ha.
    Tregohuni realiste ne ato qe shkruani.
    MOS I NDY TEMAT no name

  7. #47
    Ragnald
    Anëtarësuar
    18-06-2006
    Vendndodhja
    london
    Postime
    4,442
    Njerezit u habiten sot nga golat e gjermanise , por jam i sigurte qe asnjeri se vuri re se sa shume here gjermanet i humbnin topat ne mesfushe.
    Aq here, sa nje ekip i madh s'te fal shume ne te tilla raste.

    Lojtari me i mire i gjermanise ishte ozil dhe khedira.....te tjeret pretty average.
    Mbrojtja skandaloze fare sidomos boateng me hummels. Ky i fundit edhe une kujtoja se ishte mbrojtes i mire, por beri shume gabime ne mbrojtje.

    Gjermania vetem me penallti mund tja marri italise fitoren, se me fitore brenda 120 minutave ska shance.

  8. #48
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Sa te ndyt jan bo kto tifozet e Tottonerove. Nuk lan postim ne forum pa shajt e ofendu. Flisni mer mir se lat kokrren e namit. Megjithate ju vini ktu te shani e ofendoni se ne real life u thyejn dhembet e ktu u duket vetja gango. S'i s'iu vjen zor.

    Nejse. Tani qe Gjermania eshte shume me lart se Italia, kjo sdo as men as kalem. Megjithate Italia shpesh here ka dale jashte parshikimeve dhe ka mundur kundershtare shume here me te forte se veten, si psh Brazilin e 82. Megjithate sot Gjermania eshte superfuqi ne futboll dhe ka luksin te mbaje ne stol super talenta si Getce e Rojs. Ndersa trjanjeret Italiane ka vite qe po ankohen per mungesen e prurjeve te reja cilesore.

    Dhe kur flisni per polaket e Gjermanise shkoni njehere ato Ballot e Borinet e Osvaldot e Amarui qe therrisni ne ekipin kombetar.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  9. #49
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    po ky motta qe lun per italine cili mote esht se nuk e kam ndjenk italine
    JO SEKS PARA MARTESE

  10. #50
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga goldian Lexo Postimin
    po ky motta qe lun per italine cili mote esht se nuk e kam ndjenk italine
    Motta qe luante per barcelonen ne kohen kur trajner ishte Frank Rijkaard.

    Italian i lindur ne Brazil.

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e bianco_neri
    Anëtarësuar
    20-11-2010
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    411
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Sa te ndyt jan bo kto tifozet e Tottonerove. Nuk lan postim ne forum pa shajt e ofendu. Flisni mer mir se lat kokrren e namit. Megjithate ju vini ktu te shani e ofendoni se ne real life u thyejn dhembet e ktu u duket vetja gango. S'i s'iu vjen zor.

    Nejse. Tani qe Gjermania eshte shume me lart se Italia, kjo sdo as men as kalem. Megjithate Italia shpesh here ka dale jashte parshikimeve dhe ka mundur kundershtare shume here me te forte se veten, si psh Brazilin e 82. Megjithate sot Gjermania eshte superfuqi ne futboll dhe ka luksin te mbaje ne stol super talenta si Getce e Rojs. Ndersa trjanjeret Italiane ka vite qe po ankohen per mungesen e prurjeve te reja cilesore.

    Dhe kur flisni per polaket e Gjermanise shkoni njehere ato Ballot e Borinet e Osvaldot e Amarui qe therrisni ne ekipin kombetar.
    Bitch Please. Ku je ktu ne temen e Gjermanise. Kur u nise me u fut ne teme a e lexove Angli - Itali. Une jam ne temen e ekipit te zemres. Surrati i Gjermanve erdhen dhe e flliqen temen.
    Sa per gangstera te lutem fol taman. Kush foli si gangsterr kush shau e boni presione se u thej njerezve dhembet, e mos dil prej teme fol qa eshte per te fol
    Per te ndyme jeni ju kryesisht tifozat e Milan qe gjithmone ankoheni tek RapSoul se u fshi gjithmone komentet pasi e flliqni vendin.
    #finoallafineforzaJuventus

  12. #52
    Dieli Maska e [HD]
    Anëtarësuar
    12-11-2011
    Vendndodhja
    Suisse
    Postime
    464
    Gabimi pare eshte se permend lojtaret e huaj qe ka Gjermania , nderkoh qe Italia jote eshte po ai ekip qe ka lojtar te natyralizuar.Ato te huaj qe luajne me Gjermanine jane lej e rritur ne Gjermani.Ato jane me disipline kulture Gjermane.Dhe futbolli qe bejne eshte futboll i skemave Gjermane taktika Gjermane etj etj.Pra ti nuk ke te drejte te thuash qe Gjermania ka Turq apo Ganez,ku Italia jote ka lojtar te tille si BaLOTELI Mota AmAuri Osvaldi dhe noi tjeter qe sme kujtohet.Edhe nqs Italia ka historikun ne favor te vet,ne kohet e sotme duhet ta pranoni qe Gjermania eshte me lart se ju.Faktet , sondazhet flasin vet per gjithcka.
    Mos harro ti lutesh Zotit çdo mbrëmje.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Dar_di
    Anëtarësuar
    16-08-2008
    Vendndodhja
    Dardani e lashtë (Oeneum), aty ku ajri i freskët më bën të ndihem i relaksuar.
    Postime
    1,968
    Suksese ekipit anglez!

    "Fet` e besëtë t`i kemi, po të ndarë të mos jemi." Naim Frashëri

  14. #54
    I qete Maska e BEHARI
    Anëtarësuar
    28-12-2005
    Vendndodhja
    ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
    Postime
    2,119
    deshira ime eshte qe Anglia te kualifikohej,por shikoj se Italia ka me shum shance!

  15. #55
    E dua letërsinë Maska e chengiz
    Anëtarësuar
    25-03-2012
    Vendndodhja
    Kukes
    Postime
    102
    anglia do te fitoj me runin dhe gerard ata do ti shkelin italianet nese prej fillimit te lojes e deri ne perfundim sulmojn perpara anglia

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e letaa
    Anëtarësuar
    25-04-2010
    Vendndodhja
    ketu afer, atje larg
    Postime
    1,268
    Anglia )))))
    Dita e harxhuar më kot është ajo e kaluar pa qeshur.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e roni_s
    Anëtarësuar
    29-07-2006
    Postime
    639
    me mire le te fitojne anglezet sepse italjanet po bejne loje monotone, jo vetem nga ky aspekt por edhe jan me te mire anglezet ne kete kampionat...

  18. #58
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar më parë nga Smth_Poetic Lexo Postimin
    Njerezit u habiten sot nga golat e gjermanise , por jam i sigurte qe asnjeri se vuri re se sa shume here gjermanet i humbnin topat ne mesfushe.
    Aq here, sa nje ekip i madh s'te fal shume ne te tilla raste.

    Lojtari me i mire i gjermanise ishte ozil dhe khedira.....te tjeret pretty average.
    Mbrojtja skandaloze fare sidomos boateng me hummels. Ky i fundit edhe une kujtoja se ishte mbrojtes i mire, por beri shume gabime ne mbrojtje.

    Gjermania vetem me penallti mund tja marri italise fitoren, se me fitore brenda 120 minutave ska shance.
    Mirë mo mirë por para se të "shpalosi talentin" me Gjermaninë, Italia duhet të fitojë me Anglinë.
    Rifni njëher Anglinë pastaj shofim e bëjmë se ksaj i thonë peshku në det dhe tigani në zjarr.

  19. #59
    Citim Postuar më parë nga Dar_di Lexo Postimin
    Suksese ekipit anglez!

    Sa Angleze jane aty?
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  20. #60
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Te gjithe Anglee jane!
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •