Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 17
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-08-2016
    Vendndodhja
    Në Hollande
    Postime
    7

    Question Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë vendit?

    Të këtë hënën fillon ndeshjen të Shqipërisë në kualifikimin të kupës se botës kundër shkavellësh. Dua ta shikoj si gjithë shqiptar(e) patriotik(e),të nder(e) dhe të mirë. Megjithatë, kam një problem: në Hollande nuk e transmetimohet, vetëm ekipin e Hollandes. Kështu, kam nevoje për ndidhimë. A di dikush ku shikon ndeshjen e lirë (në internetin, në app, etj.)? Më e parapëlqen të shikoj drejtpërdrejtë, apo video regjistrimi i ndeshjes mua është mirë. Sa kohë që kam mundësinë të shikoj ndeshje të plotë, me vjen mirë. Çdo përgjigjete janë të mirëpritura.

    Faleminderit që më parë.

    *Nëse më ndidhmon mua dhe që ta jep medium ku mundet të shikoj ekipin e Kosovës, ti je vërtet i/e shkëlqyer!
    :

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    01-09-2016
    Postime
    3

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    ja ne keto kanale mund ti shiqosh:
    Emri:  liga.jpg

Shikime: 1217

Madhësia:  16.0 KB

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-08-2016
    Vendndodhja
    Në Hollande
    Postime
    7

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Faleminderit për përgjigjet e tua. Do të shkoj të kërkoj app në appstorin për kanalet nga Kosova e Shqipëria. Unë shpresoj se arrij që ta gjej.

    Gjithashtu, mirë se vini në këtë forum, shoku. Pashë postim e tuaj

  4. #4
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Ne RTK 1 Finland-Kosove dhe RTK 4 Shqiperi-Maqedoni ne te dy rrjetet toksor e satelitor
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    I urojm fat Kombtarës Shqiptare dhe asaj Finlandeze.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    I urojm fat Kombtarës Shqiptare dhe asaj Finlandeze.
    keshtu e tregove vet ate qa kam than une 1000 here
    qe ju te koalicionit vetvendosje-isis-bia serbe ini me te poshter se vet shkiet
    nuk ke pas nevoj me na tregue se e dim qe ju ini argat te serbit
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    I urojm fat Kombtarës Shqiptare dhe asaj Finlandeze.


    Nipi i ish-zyrtarëve të lartë jugosllavë, Ylli Hoxha (VV), sulmon Përfaqësuesen e Kosovës



    GazetaExpress E hënë, 05 Shtator 2016 14:31



    Zyrtari i lartë i Vetëvendosjes, Ylli Hoxha, ka sulmuar Federatën e Futbollit të Kosovës mbi primesa patriotike dhe shqiptaromëdha. Sa për rikujtim: babai dhe gjyshi i Ylli Hoxhës ishin zyrtarë të lartë të Jugosllavisë. Express nuk e di nëse edhe katragjyshi i Hoxhës ishte pushtetar i lartë – në ndonjërën nga ish-Jugosllavitë.

    Lëvizja Vetëvendosje përmes eksponentëve të saj po vazhdon të godas përfaqësuesen e Kosovës në futboll. I fundit është Ylli Hoxha, i cili përmes një statusi në Facebook, shfaq tërë potencialin e tij “shqiptaromadh”.

    “Te dashur zyrtare te FFK-se, tifozet e Kosoves jane tifoz kuqezi...flamurin kuqezi nuk ua ndaloni kur luan Kosova. Ju keni dy mundesi ose t'i pranoni ashtu sc jane, kuqezi, ose t'i importoni ca tifoz nga Kina qe ua respektojne keto rregulla idiote!”, shkruan Hoxha.

    Në fakt, vendimit për të mos lejuar flamuj kuqezi në Turku, ku luan sot Kosova me Finlandën, është vendimi i federatës finlandeze. Hoxha, trupërisht, këtë vendim ia atribuon Federatës së Futbollit të Kosovës.

    Ndryshe, Ylli Hoxha, si asistent i Veton Surroit në kohën e negociatave në Vjenë, ka marrë pjesë në hartimin e ligjeve që i garantojnë eksterritorialitet manastireve serbe në Kosovë. Atëbotë, partia që sot i përket Hoxha, Vetëvendosje, kishte protestuar ashpër, e madje edhe dy njerëz kishin vdekur në sheshin e Prishtinës.

    Vlen të ceket se Ylli Hoxha – sic dëshmon edhe përmes emrit të tij, rrjedh nga një familje pushtetarësh jugosllavë. Gjyshi dhe babai kanë mbajtur funksione të larta në Jugosllavi; në shtetin ku mijëra shqiptarë janë dënuar me mijëra vite burg për Flamurin Kuq e Zi, të cilin sot Ylli Hoxha kinse e ka përzemër.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    I urojm fat Kombtarës Shqiptare dhe asaj Finlandeze.


    Çmenden serbët


    5 Shtator 2016, 15:37


    Mediat serbe nuk u ka ikur vendimi i FIFA-s për Kosovën, të cilët i ka lejuar lojtarët të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës në ndeshjen e cila do të zhvillohet sot me Finlandën.

    Lojtarët që zyrtarisht u lejuan nga FIFA të luajnë për përfaqësuesen e Kosovës janë Amir Rrahmani, Alban Meha, Milot Rashica dhe kapiteni Samir Ujkani, ndërsa në dyshim mbetën Valon Berisha dhe Herolind Shala të cilët presin të marrin dritën e gjelbër nga FIFA, ka shkruar Telegraf.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    keshtu e tregove vet ate qa kam than une 1000 here
    qe ju te koalicionit vetvendosje-isis-bia serbe ini me te poshter se vet shkiet
    nuk ke pas nevoj me na tregue se e dim qe ju ini argat te serbit
    Un kam vetëm 1 Kombtare ! Ju multiçetnikat e Kusoves, s'meritoni as përkrahjën minimale drejt aspiratave tuaja anti-Shqiptare !

    Sonte jam i veshur kuq-e-zi ! Shqiptar hakikat !

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    I urojm fat Kombtarës Shqiptare dhe asaj Finlandeze.
    ivanee cestitam pobedu finlande i serbije
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  11. #11
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    ivanee cestitam pobedu finlande i serbije
    Ketu flitet shqip o kocevar i leshit !

    Hajt shko shpike edhe nje gjuhe te re, se keni nevoje, ju, nxenesit e filozofit halil matoçkës, idhull i hashim b0olës !

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Ketu flitet shqip o kocevar i leshit !

    Hajt shko shpike edhe nje gjuhe te re, se keni nevoje, ju, nxenesit e filozofit halil matoçkës, idhull i hashim b0olës !
    ne gjuhen tane shkinisht te fola ivaneee
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Evian
    Anëtarësuar
    04-08-2015
    Postime
    507

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    ne gjuhen tane shkinisht te fola ivaneee
    Un se foli gjuhën që vrau me mijëra Shqiptar.

    S'ma lejon ftyra, e ti që je i pa-ftyr, vec vazhdo !

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Citim Postuar më parë nga Evian Lexo Postimin
    Un se foli gjuhën që vrau me mijëra Shqiptar.

    S'ma lejon ftyra, e ti që je i pa-ftyr, vec vazhdo !
    hahahaha
    lazes tako mi mahmuta tfoj
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  15. #15
    i/e regjistruar Maska e HFTengineer
    Anëtarësuar
    24-04-2016
    Postime
    469

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Perdor Kodi, perdoret ne iphone, android, amazon/firetv appletv etj.
    Eshte iptv. Stacjonet i gjen duke kerkuar neper google.
    Ndryshuar për herë të fundit nga HFTengineer : 22-09-2016 më 12:45

  16. #16
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-08-2016
    Vendndodhja
    Në Hollande
    Postime
    7

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    Faleminderit për përgjijgje/rekomande suaj. Ende nuk kam perdorur këtë programin. Deri tash po perdor online broadcast që të shikoj ndeshjet e Shqipërisë. Ndosht' kodi që perdor është me i mirë se online broadcasts. Sigurisht do ta përpiqem.

  17. #17
    i/e regjistruar Maska e Vinjol
    Anëtarësuar
    28-04-2002
    Vendndodhja
    Fier
    Postime
    1,540

    Për: Ku mundet të shikosh ndeshjet e Shqipërisë dhe të Kosovës në Kupën e Botës kur jeton jashtë ven

    http://www.atdhe.al/sport.html

    shikoi ne internet

    se jep shume sporte si faqe

    te gjtiha ligat e europes champions league si dhe uefa league
    Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

Fjalët Kyçe për Temën

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •