Close

Rezultati i Sondazhit: Cfare mendoni per lakuriqesine e femrave shqiptare?

Votues
240. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Normale

    60 25.00%
  • Jo normale

    71 29.58%
  • Ekstreme

    88 36.67%
  • Nuk kam opinion

    21 8.75%
Faqja 0 prej 23 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 455
  1. #-19
    i/e regjistruar Maska e vesaaa
    Anëtarësuar
    25-02-2007
    Vendndodhja
    U.K. London
    Postime
    27

    Cfare mendoni për lakuriqësinë e femrave shqiptare?

    Lakuriqesia e Femrave ne Trojet Shqiptare ,mendoj se eshte ne nje Situatë te jashtezakonshme,ku qdo vlere dhe kulture qe ka mbajtur nje Femer Shqiptare me shekuj ,me keto pamje skandaloze qe dita dites i shofim te lëjne per te krijuar bindje negative ndaj femrave te tilla.

    Nje Amerikan i cili punonte ne Kosovë ,thoshte per Femrat Kosovare te cilat ishin te zhveshura : Ne Amerikë ,as Prostitutat nuk vishen keshtu !!

    Sot Veshja e Femrave ne ambientet familjare,ne shkollë,ne rrugë dhe ne Punë ,nga ndonje Plazhë apo Pishinë nuk dallon fare,ku zhveshja e trupit ne keto dy lokacione mund te konsiderohet si diqka e zakontë,por e njejta veshje te behet edhe ne ambiente te tjera eshte absurde.

    Nje fakt qe me ka brengosur eshte ,se kam krijuar bindjen se vetem tek ne eshte ky lloj fenomeni,sepse po te shofesh shtetet e tjere perendimore ,nuk e shef nje Lakuriqesi te tillë,e cila mbreteron tek ne.

    Kam filluar te ia qaj hallin Meshkujve te sotit,per qdo sfidë te kesaj natyre te provokimeve te epsheve te tyre ,nga keto produkte mishi te expozuara

    Qfar mendoni per kete fenomen,ku mendoni se qendron problemi dhe ku mendoni se eshte zgjidhja dhe a ju pengon nje dukuri e tillë ?
    Ndryshuar për herë të fundit nga vesaaa : 14-07-2008 më 13:33

  2. #-18
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Femra eshte me e bukur kur kanje fare feminiliteti e nuk vishet perhere si burre.
    Dmth "lakuriqesia" si e quan ti duhet per te dalluar nje femer nga nje mashkull.
    Nuk me duket ndonje gje e jashtezakonshme e nuk me duket as alarmante. Ashtu i pelqen e s'ka asgje te keqe.

    Pse nuk hapim ndonjehere tema per te thene: heqim lakuriqesine e vishemi me atlete neper mbremje...:P Aman perhere te njejtat llafe; perhere perseriten tema te tilla, ose per tradhetine, ose sa lyhen, sa vishen e sa mendjelehta qenkan femrat shqipetare; pa pike respekti.
    La vita è bella...

  3. #-17
    谷ஜ๑۩۞۩๑•谷ஜAuGuSt ๑۩۞۩๑•谷ஜ Maska e AuGuSt_
    Anëtarësuar
    20-06-2004
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    1,090
    Vetem ketu ne shqiperi shohim hiret e nje femre si te jete ne nje pub ne nje restorant apo ne nje shkolle apo ne ndonje ambient tjeter publik.
    skerdigodo@hotmail.com

  4. #-16
    i/e regjistruar Maska e vesaaa
    Anëtarësuar
    25-02-2007
    Vendndodhja
    U.K. London
    Postime
    27
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Femra eshte me e bukur kur ka nje fare feminiliteti e nuk vishet perhere si burre.
    Kur nje Vajz eshte e zhveshur ,qfar mendon ti ,duket me feministe apo Mashkullora??

  5. #-15
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Kam filluar te ia qaj hallin Meshkujve te sotit,per qdo sfidë te kesaj natyre te provokimeve te epsheve te tyre ,nga keto produkte mishi te expozuara
    Sikur te behet denimi per perdhunim 2 vjet.. nuk dalin me kto femra lakuriq!! Gjithsesi shum te poshtra tregohen, minifundi deri te b.ytha, skollatura e hapur fare gjoksi jashte.. eehh tundimet jan te forta, po ca ti besh!
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  6. #-14
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Femra eshte me e bukur kur kanje fare feminiliteti e nuk vishet perhere si burre.
    Dmth "lakuriqesia" si e quan ti duhet per te dalluar nje femer nga nje mashkull.
    Nuk me duket ndonje gje e jashtezakonshme e nuk me duket as alarmante. Ashtu i pelqen e s'ka asgje te keqe.

    Pse nuk hapim ndonjehere tema per te thene: heqim lakuriqesine e vishemi me atlete neper mbremje...:P Aman perhere te njejtat llafe; perhere perseriten tema te tilla, ose per tradhetine, ose sa lyhen, sa vishen e sa mendjelehta qenkan femrat shqipetare; pa pike respekti.
    E me aman se te them te drejten, me veshjen qe kan e ekzagjerojne. Nuk vishet perdite robi me minifunde e kanotiere gjoksi jashte, tolerohet fundjava, por jo e gjith java. Ska lezet ashu!
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  7. #-13
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Citim Postuar më parë nga Apollyon Lexo Postimin
    Sikur te behet denimi per perdhunim 2 vjet.. nuk dalin me kto femra lakuriq!! Gjithsesi shum te poshtra tregohen, minifundi deri te b.ytha, skollatura e hapur fare gjoksi jashte.. eehh tundimet jan te forta, po ca ti besh!
    Shi kush flet, aman mer se 100 here kam degjuar qe ankoheni ju meshkujt e pastaj ne rruge vetem tek femrat qe kane nje fare veshje karakteristike (dmth te veshura me te shkurtra e gjera te hapura) ju shkojne syte. Asnje nuk ven re femrat normale, me atlete e me xhinse. Mohoje po deshe! E kot rreni qe mendojme kshu e flasim kshu, se flisni budallalleqe me shoket si per shaka, por nga ana tjeter ajo femer ju magjeps hehe
    La vita è bella...

  8. #-12
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Shi kush flet, aman mer se 100 here kam degjuar qe ankoheni ju meshkujt e pastaj ne rruge vetem tek femrat qe kane nje fare veshje karakteristike (dmth te veshura me te shkurtra e gjera te hapura) ju shkojne syte. Asnje nuk ven re femrat normale, me atlete e me xhinse. Mohoje po deshe! E kot rreni qe mendojme kshu e flasim kshu, se flisni budallalleqe me shoket si per shaka, por nga ana tjeter ajo femer ju magjeps hehe
    Ne fundjave thashe qe tolerohet, jo gjith javen! Pastaj eshte normale qe ta terheq syrin nje femer lakuriq, ca thua ti!
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  9. #-11
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Nuk e di, por une vetem ketu ne forum degjoj per femra shqipetare me "lakuriqesi" kaq alarmante. Une ne Shqiperi jam rritur e ne Shqiperi shkoj vit per vit. Nuk me shikon syri nje situate kaq te rende sa e beni edhe ju e pastaj vishet si vishet tjetri nje jete ka. Shumica e atyre qe vishen ashtu jane te vogla (adoleshente), nuk jane per t'u gjykuar kaq shume e kushdo i huaj qe s'i pelqen le te mbylli syte, mqs u skandalizoka kaq shume. Hej zot jo, cfare na degjojne syte:P
    La vita è bella...

  10. #-10
    SupremacY Maska e IL__SANTO
    Anëtarësuar
    23-08-2004
    Vendndodhja
    Larg
    Postime
    4,248
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Nuk e di, por une vetem ketu ne forum degjoj per femra shqipetare me "lakuriqesi" kaq alarmante. Une ne Shqiperi jam rritur e ne Shqiperi shkoj vit per vit. Nuk me shikon syri nje situate kaq te rende sa e beni edhe ju e pastaj vishet si vishet tjetri nje jete ka. Shumica e atyre qe vishen ashtu jane te vogla (adoleshente), nuk jane per t'u gjykuar kaq shume e kushdo i huaj qe s'i pelqen le te mbylli syte, mqs u skandalizoka kaq shume. Hej zot jo, cfare na degjojne syte:P

    Paskemi shkuar ne periudha te ndryshme derman se une nuk i kam pare kaq te "Zakonshme" sa i ke pare ti.
    Hapu Shoqe Se Skom Frenaaa.

  11. #-9
    don't bother me Maska e Apollyon
    Anëtarësuar
    07-11-2007
    Vendndodhja
    periferi
    Postime
    8,589
    [era] mos ja fut kot, nuk eshe normale qe nje 15 vjecare te veshe minifund deri te prapanica, te lyhet si 30 vjecare, te veshe tanga edhe ti tregoje se ca ngjyre i ka. Rri tani.
    There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

  12. #-8
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    Bo, lum si ju atehere.

    Aq kam qene edhe une, aq kan qene edhe shoqet e mija. S'kemi qene ndonjehere ashtu e as nuk shof ke me te vegjelit ashtu. Ndoshta do jete zona zona ky problem shqetesues
    La vita è bella...

  13. #-7
    life is a flower Maska e maryp
    Anëtarësuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    o njerez po lerini te vishen si te duan femrat ore...
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  14. #-6
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Bo, lum si ju atehere.

    Aq kam qene edhe une, aq kan qene edhe shoqet e mija. S'kemi qene ndonjehere ashtu e as nuk shof ke me te vegjelit ashtu. Ndoshta do jete zona zona ky problem shqetesues
    Ke qënë 15 njëher e një kohë ti, nuk je sot.

  15. #-5
    Pasioni për shkencën Maska e Erlebnisse
    Anëtarësuar
    06-12-2007
    Postime
    3,438
    qyqa pse mer kur kam lind une ne kohen e Noes xhanem
    La vita è bella...

  16. #-4
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    qyqa pse mer kur kam lind une ne kohen e Noes xhanem
    Se di tamam se kur, por ndryshojnë kohët. Nuk luajnë më me peta 15-vjeçaret

  17. #-3
    Citim Postuar më parë nga [era] Lexo Postimin
    Shi kush flet, aman mer se 100 here kam degjuar qe ankoheni ju meshkujt e pastaj ne rruge vetem tek femrat qe kane nje fare veshje karakteristike (dmth te veshura me te shkurtra e gjera te hapura) ju shkojne syte. Asnje nuk ven re femrat normale, me atlete e me xhinse. Mohoje po deshe! E kot rreni qe mendojme kshu e flasim kshu, se flisni budallalleqe me shoket si per shaka, por nga ana tjeter ajo femer ju magjeps hehe
    Po vetëm për i gjo ua varin më shumë atyre me minifunde, se e dinë që mund ta marrin më kollaj nga ato.

  18. #-2
    ...beyond Maska e Alienated
    Anëtarësuar
    19-09-2005
    Vendndodhja
    Cassiopeia Constellation
    Postime
    3,139
    Citim Postuar më parë nga vesaaa Lexo Postimin
    ***
    Nje Amerikan i cili punonte ne Kosovë ,thoshte per Femrat Kosovare te cilat ishin te zhveshura : Ne Amerikë ,as Prostitutat nuk vishen keshtu !!
    ***
    Eshte e cuditshme kjo qe ka cituar vesaaa, sepse te njejtat pershtypje me kane thene dhe mua, sidomos shtetas te huaj qe punonin ne Kosove.

    Hidhni nje sy video klipeve te "kengetareve" te reja, si ne Kosove e Maqedoni (ne nje mase me te madhe) poashtu edhe ne Shqiperi (me rralle). Aty e sheh realitetin LAKURIQ.
    Koha është e maskarenjëve
    Por atdheu i Shqiptarëve

  19. #-1
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-04-2007
    Vendndodhja
    KUDO DHE ASGJEKUND
    Postime
    837
    na kane zili te huajte se femres shqiptare i zien gjaku

  20. #0
    Carpe Vinum Maska e Zombi
    Anëtarësuar
    27-08-2007
    Vendndodhja
    Postime
    1,035
    Skandaloze!!! U prish dynaja, erdhi kiameti, apokalipsa, s'ka me ardhmeri. Quani si te doni ta quani. Lerini vajzat e reja te shijojne jeten dhe te bukuren. Kjo moshe dhe deshire nuk kthehet me. Habitem qe ne njerezit, jemi aq shume te prirur per te kufuziar veten, per ti vene zinxhire cdo gjeje qe na pelqen. Ne te gjithe kemi lindur lakuriq, ishin kushtet klimatike te jetes qe bene njeriun te vishet. Pastaj, nga na dolen disa regulla se disa pjese te trupit duhet mbuluar? C'bukuri ka veshi e hunda or aman qe i leme te zbuluar.
    • The rest is silence.


Faqja 0 prej 23 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Tema të Ngjashme

  1. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij
    Nga ILovePejaa në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 85
    Postimi i Fundit: 15-11-2022, 22:39
  2. Çfarë mendoni për Ahmet Zogun?
    Nga honzik në forumin Elita kombëtare
    Përgjigje: 242
    Postimi i Fundit: 03-03-2014, 08:03
  3. Kristo Frashëri: Dilema për Himarën
    Nga Qafir Arnaut në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 28-02-2006, 13:56
  4. Brukseli: Zgjedhjet e 2005, shansi juaj i fundit
    Nga Brari në forumin Tema e shtypit të ditës
    Përgjigje: 32
    Postimi i Fundit: 12-04-2005, 14:53
  5. Cili është synimi i AKSH-së?
    Nga Faik në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 65
    Postimi i Fundit: 04-12-2003, 04:22

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •