Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 25
  1. #1
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Ish Ministri i Drejtësisë ka reaguar në një postim në rrjetet sociale pas iniciativës së disa debateve për tema të ndryshme më të rinjë, organizuar sipas tij nga Ambasada Amerikane dhe Fondacioni Soros. Ai u ka bërë thirjë të rinjve që të refuzojnë ftesat për debate mbi martesat Gay, eutanazinë, dhe legalizimin e drogave.
    Ja postimi i plotë i Ylli Manjanit në Feccebok: Martesat Gay;Eutanasia; legalizimi i drogave e pisllëqe të tjera si këto, po ju mësohen të rinjve!!!

    Ambasada Amerikane dhe Fondacioni Soros janë organizatorët e këtyre debateve tek të rinjtë.

    Ky lajm u pëçua dje.

    Megjithë respektin që kam për organizatorët, nuk më duket aspak edukuese kjo gjë!

    Të rinjtë kanë nevojë të edukohen duke vajtë në shkollë për të mësuar normalen, ose atë që është e rregullta dhe e ligjshmja!

    Pra kanë më shumë nevojë të mbushin mendjen me dije e jo b.....!

    Po të më dëgjonin mua, ata të rinj që ftohen të marrin pjesë në mesimin e pisllëqeve, duhet të refuzojnë pjesmarrjen!

    Ta refuzojnë, duke i falenderuar organizatorët për këtë “kontribut” të pa kërkuar!

    Më mirë të rrinë në kafene!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  2. #2
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    16,202

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...


  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2017
    Postime
    169

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Duke, do - s'do ti, ai zelli komunist te rreh ne zemer!

    Nuk ke te drejte as ti dhe as Manjani (Fari i Moralit kombetar) te gjykoni njerezit.
    Demokraci do te thote qe gjithsekush te merret me sumen e tij!

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2017
    Postime
    169

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    O Duke, fole.per Demokraci dhe Lirine dhe e kontradiktove ne te njejten kohe.

    Po banaliteti i tepert perse Duke?!

    Keto llon takimesh behen o Duke qe te edukohen brezat (si puna jote p.sh) qe mos te gjykohen njerezit nga zgjedhja seksuale.
    Qe te mos rriten personat ne nje bote gjykuese apo te ashper ku drejt zgjedhjeve te tyre.

    Homoseksualiteti ka ekzistuar qe ne zanafillem e botes, dhe nuk ka shterrur.
    Ne kohene Xhaxhit e benin neper ferra, se te fuste ne burg xhaxhi.

    Une per vete shoh punen time, se ç'ben ti dhe me ke shkon nuk eshte biznesi im.

    Nese ta lypin Duke atehere ke te drejte te mbrosh nderin (e virgjerise) qe ke, por te lehesh kot ne ajer se nuk permbush kriteret e Botes tende atehere lum miku nuk ke te drejte, sidomos kur citon fjalet Liri dhe Demokraci.

    Ne Shqiptaret nuk e kuptojme Demokracine, mendojme se po te ngresh dy gishta lart tregon afermitetin tend me demomracine, apo me teper, shikon Sali Berishen si personifikimin e fjales Demokraci.


    Nuk ke pse te perzihesh me Homoseksualet, rrini larg nese nuk iu pelqen shoqeria e tyre, ama nuk keni pse sulmoni kur nuk sulmoheni!


    Ti kujton se Rinine e sotme e shkaterroj homoseksualiteti?@

  5. #5
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Ka nje ligj qe mbron diskriminimin e homoseksualeve. Privatesine e tyre ta konsumojne si te duan, por mos ta promovojne.
    Kaq eshte e gjithe llogjika..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  6. Anetarët më poshtë kanë falenderuar Duke_Of_Arberia për postimin:

    DYDRINAS (14-04-2018)

  7. #6
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2018
    Vendndodhja
    Athine,Greqi
    Postime
    24

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Homoseksualët jan veglat e cifutve si komunistat etj etj per te konvertuar boten lindore ne perendimore edhe globaliste.
    Ndryshuar për herë të fundit nga 1912 14/88 : 03-04-2018 më 15:05

  8. #7
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2017
    Postime
    169

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Pse bota lindore nuk ka homoseksuale?!

    Ndryshimi mes Perendimit dhe Lindjes eshte:

    Perendimi e ben haptas, ndersa Lindja neper ferra!

    Hajde konspiraci hajde.........

  9. #8
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,327
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Ne gjithmone do jemi nje kopje e botes se jashtme dhe cililizohemi avash avash, e ketu ska lidhje politika po shoqeria ne pergjithesi.

    Duke, kujdes me ofendimet

  10. #9
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Ne gjithmone do jemi nje kopje e botes se jashtme dhe cililizohemi avash avash, e ketu ska lidhje politika po shoqeria ne pergjithesi.

    Duke, kujdes me ofendimet
    S’ishte ofendim por konstatim. Etiketimet e shpeshta kthehen mbrapsht here pas here, si puna Boomerangut
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  11. #10
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Duhet sensibilitet dhe duhen marre seriozisht lgbtiq, sepse nese do te tallemi me ta, shume shpejt do te vendosin ''martesen'' e tyre ne kodin e familjes, duke shperfytyruar familjen. Gjithkush ka te drejten e vet, por shteti duhet te ruaje disa shtylla ku familja eshte: Burre, grua, femije...
    Duaje te afermin tend si veten

  12. 2 antarët më poshtë falenderuan ilia spiro për mendimin e shprehur në këtë postim:

    Duke_Of_Arberia (10-04-2018),DYDRINAS (14-04-2018)

  13. #11
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-09-2014
    Postime
    992

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    levizjet gay, apo largimi nga femra apo mitra qe eshte nje fole merimange dhe makth nga ku lindim perdite, po behet ne nje kohe jo te pershtatshme sepse tensioni organik kundrejt femres eshte ende i larte dhe ajo adhurohet ende nga meshkujt, ku Zoti eshte femra me e larte qe nuk e di kete fakt.
    dija nuk eshte per cdo koke sepse demton ritmin evolutiv te gjalleses por vetem per kokat e rritura apo ato qe i ngjajne numrit 1, pra fytyra te gjata dhe me rrudha karakteri dhe jo vuajtjeje!

  14. #12
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    lgbt jane ne lufte per pushtet. nese nuk reagojme si shoqeri, qofte edhe neper forume se shpejti ata do te na imponohen, (ky 10 % eshte shpikur per kete qellim).
    Duaje te afermin tend si veten

  15. #13
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-01-2017
    Postime
    25

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga 1912 14/88 Lexo Postimin
    Homoseksualët jan veglat e cifutve si komunistat etj etj per te konvertuar boten lindore ne perendimore edhe globaliste.
    E ka knaq bota e lindjes fort.

  16. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2017
    Postime
    169

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga ilia spiro Lexo Postimin
    lgbt jane ne lufte per pushtet. nese nuk reagojme si shoqeri, qofte edhe neper forume se shpejti ata do te na imponohen, (ky 10 % eshte shpikur per kete qellim).

    Spiraq, kur ka qene Krishti kundra homoseksuakiteti?!

    Leviticus 18/20
    Letra e Shen Palit Per Romaket dhe Greket


    Ne asnje moment nuk ka permendur Krishti asgje kundra homoseksualitetit.

    Greket e perososen homoseksualitetin (burre-burre dhe gra-gra).


    Nuk e mbaj mend a ishte Aristofani aoo Aristoteli qe shkruajti nje komedi per uhstaret helene qe u kthyen nga lufta dhe nuk shkonin me.grate e tyre, por me.bashluftetaret neper dushet publike.
    Derisa grate pastaj shkonin me sklleverit.


    Eshte nje thenje:

    Greket shpiken seksin, ndersa Romaket e shpiken me grate (burre - grua).


    Homoseksualiteti nuk eshte semundje ngjitese Spiro, mos ki frike.

    E di ti qe eshte subkoshienca jote (kurioze per homoseksuslitetin) qe ta fut friken!


    Shqiptari vdes te merret me punet e te tjereve, ne kete rast te beje rojen e sumes te te tjereve.


    LGBT ne lufte per pushtet?!?

    Si mund te argumentohet me nje qenje qe mendon si ti?!

  17. #15
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    28-03-2018
    Vendndodhja
    Athine,Greqi
    Postime
    24

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    mos i ngaterro greket me helenet e lasht.
    Ndryshuar për herë të fundit nga 1912 14/88 : 02-05-2018 më 07:39
    Balli Kombetar : The real country's heroes !!!

  18. #16
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Homoseksualiteti ne mos eshte semundje eshte ves.
    Nje gje qe nuk sjell vazhdimesi shkon desh me ligjet e natyres dhe si rrjedhoje nuk mund te jete normale! Cdo diskutim tjeter eshte shterp!!!!

    Megjithate grupet e lgbt-se jetojne ne nje shoqeri ku kane gjithe lirine ta konsumojne privatesine sipas deshires se tyre. Ne pune jete e kudo njeriu do vleresohet per ate qe eshte dhe jo per menyren sesi e perdor dhomen e gjumin..
    Ndryshuar për herë të fundit nga Duke_Of_Arberia : 02-05-2018 më 17:43
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  19. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2017
    Postime
    169

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Homoseksualiteti ne mos eshte semundje eshte ves.
    Nje gje qe nuk sjell vazhdimesi shkon desh me ligjet e natyres dhe si rrjedhoje nuk mund te jete normale! Cdo diskutim tjeter eshte shterp!!!!

    Megjithate grupet e lgbt-se jetojne ne nje shoqeri ku kane gjithe lirine ta konsumojne privatesine sipas deshires se tyre. Ne pune jete e kudo njeriu do vleresohet per ate qe eshte dhe jo per menyren sesi e perdor dhomen e gjumin..

    Atehere natyra nuk eshte e persosur.

    20% e deleve jane ben maredhenje me te njeten gjini, po ashtu, delfinet (gjitaret me te zgjuar) githashtu bejne maredhenje me te njejtin gjin..
    Eshte dhe nje lloj primati (majmuni) qe ben me shume maredhenje "homoseksuale" sesa "normale".

    Homoseksualiteti ne njerzim nuk filloi sot dhe as para nji jave, por qe ne zanafille.
    Qe ateher kur kishte dy burra e dy gra.

    Kjo pra eshte e natryshme, sepse vete natyra eshte e papersosur.

    Ves eshte duhani dhe bixhozi, jo seksi.

    Seksi eshte zgjedhje!

    Ju keni frike se e gjithe bota do te behet gay sepse nuk do te kete vazhdimesi?

    Hahahahhaha, niveli i mendimit ketu ne forum te argeton!

    Duke, duhet te lexosh pak shkrime apo kedhe video te Lawerence Crauss eshte nje fizicist me fame botererore.

    Ai flet dhe per " homoseksualitetin" ne natyre, ne boten e kafsheve.


    Nje diskutim eshte shterpe atehere kur behet i njeanshjem dhe pa fakte e studime.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Ilir-Arber : 03-05-2018 më 04:02

  20. #18
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga Ilir-Arber Lexo Postimin
    Atehere natyra nuk eshte e persosur.

    20% e deleve jane ben maredhenje me te njeten gjini, po ashtu, delfinet (gjitaret me te zgjuar) githashtu bejne maredhenje me te njejtin gjin..
    Eshte dhe nje lloj primati (majmuni) qe ben me shume maredhenje "homoseksuale" sesa "normale".

    Homoseksualiteti ne njerzim nuk filloi sot dhe as para nji jave, por qe ne zanafille.
    Qe ateher kur kishte dy burra e dy gra.

    Kjo pra eshte e natryshme, sepse vete natyra eshte e papersosur.

    Ves eshte duhani dhe bixhozi, jo seksi.

    Seksi eshte zgjedhje!

    Ju keni frike se e gjithe bota do te behet gay sepse nuk do te kete vazhdimesi?

    Hahahahhaha, niveli i mendimit ketu ne forum te argeton!

    Duke, duhet te lexosh pak shkrime apo kedhe video te Lawerence Crauss eshte nje fizicist me fame botererore.

    Ai flet dhe per " homoseksualitetin" ne natyre, ne boten e kafsheve.


    Nje diskutim eshte shterpe atehere kur behet i njeanshjem dhe pa fakte e studime.

    E ke vertete problem te kuptosh thelbin e diskutimit. Kapesh mbas nje fizikanti sikunder mund te gjesh me dhjetera mjek, psikolog qe kane tjeter mendim rreth homoseksualitetit.
    Veset kane lindur qe ne zanafillen e njeriut. Nje nder to eshte edhe homoseksualiteti. Them ves sepse sjell pasoja.
    Nje sere infeksionesh seksuale dhe ne veçanti sida (hiv) perhapen ne menyre te frikshme kryesisht midis marredhenieve homoseksuale.
    Jane dy dogma qe e bejne shterp kete diskutim. Fete abrahamike (qe e denojne homoseksualitetin) dhe nena natyre (deri diku teoria darvinizmit). Ligji i zinxhir i natyres eshte i tille saqe nje hallke te keputet, shkaterron gjithe sistemin.
    Dy homoseksual nuk garantojne vazhdimesi. Ata zgjedhin menyren e tyre te kenaqesise, ne nje forme tjeter, njesoj si pedofilet, zoofilet, nekrofilet, ekzibizionistet, naturalistet etj etj.
    Per ty mbase jane te gjitha normale, sepse mbase edhe ti mund te jesh frut i nje marredhenie burre me burre..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  21. #19
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2017
    Postime
    169

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    E ke vertete problem te kuptosh thelbin e diskutimit. Kapesh mbas nje fizikanti sikunder mund te gjesh me dhjetera mjek, psikolog qe kane tjeter mendim rreth homoseksualitetit.
    Veset kane lindur qe ne zanafillen e njeriut. Nje nder to eshte edhe homoseksualiteti. Them ves sepse sjell pasoja.
    Nje sere infeksionesh seksuale dhe ne veçanti sida (hiv) perhapen ne menyre te frikshme kryesisht midis marredhenieve homoseksuale.
    Jane dy dogma qe e bejne shterp kete diskutim. Fete abrahamike (qe e denojne homoseksualitetin) dhe nena natyre (deri diku teoria darvinizmit). Ligji i zinxhir i natyres eshte i tille saqe nje hallke te keputet, shkaterron gjithe sistemin.
    Dy homoseksual nuk garantojne vazhdimesi. Ata zgjedhin menyren e tyre te kenaqesise, ne nje forme tjeter, njesoj si pedofilet, zoofilet, nekrofilet, ekzibizionistet, naturalistet etj etj.
    Per ty mbase jane te gjitha normale, sepse mbase edhe ti mund te jesh frut i nje marredhenie burre me burre..


    Duke, ta shpjegova dhe nje here, natyra eshte imperfekte, ashtu siç jemi dhe ne. (sipas ligjeve njerezore dhe jo te natures)

    Cila eshte frika, se e gjithe bota do te evuloje ne Homoseksualitet?!

    Nuk e di sesa i informuar je me historine e njerezimit (do mendoja se je i ceket, sepse pergjigjet i ke medioker dhe pa baze).
    Homoseksualiteti ka qene pjese e njerezimit para dhe pas feve Abrahamaike.

    Jezusi nuk ka folur kurre per homoseksualitetin, Shen Pali e ka cik si teme.

    Perdore fjalen Dogme, njeren fetare pastaj e fute dhe Darviniane, sikur si njera dhe tjetra te jene ligje te padsikutueshme?!

    Evulimi quhet Teoria e Evulimit dhe jo ligji.
    Pastaj, nese po evulojme dita-dites, atehere si mund ta ndalosh homoseksualitetin?!

    SIDA dhe HIV shperndahen dhe nga maredhenjet seksuale Burre-Grua.
    Fillimisht eshte shperndare nga primatet, shimpanzete, qe ndryshimi mes nesh dhe tyre eshte vetem 0.1% ne kodin gjenetik.


    Sipas llogjikes tende, çdo vendim qe ka pasoja quhet ves, si alkoki, duhani, krimi etj etj...?!


    Ti je kaq i trashe sa mendon qe une mund te jem prodhim i nje Burre -Burre maredhenje. (apo jam prodhuar ne laborator).


    Nuk jam gay, dhe po te isha s'do te kisha turp dhe as frike te jetoja ne ate menyre.
    Nuk kam pse ta shpjegoj ty apo te te jap llogari, por diskutime te tilla nuk mund te jene te shendetshme kur nxiten nga Fete (injorance dhe kontroll) apo Injorance totale.


    Permende psikokoget, atehere me le te them se, psikokologet mendojne gjithashtu qe "urrejta" apo sulmet ndaj homoseksuakitetit jane deshira qe subkoshienca e individeve (si puna jote ndoshta) i mfsheh.



    Pra, ne pak pak fjale, hiqeni te paster dhe te natyrshem duke mfshehur deshirat homoseksuake!


    Zinxhiri i natyres?!


    Ku ishte zinxhiri kur Homos Sapiens nuk ekzistonte?!

    Ku ishte zinxhiri kur dinosauret sundonin token por u zhduken pothuajse pergjithesisht?!.



    Ky pra quhet evulim o mik, sepse natyra eshte e persosur sipas ligjeve te saj, por jo te njeriut!

    Homoseksualiteti nuk eshte semundje ngjitese, mos kini frike!

    Ligji i natyres eshte (si dhe ai i Darvinit) se Me forti do te mbijetoje, jo heteroseksualiteti apo homoseksualiteti..
    Shumica e rrobave qe veshin Shqiptaret jane disenjuar nga Homoseksualet, ama i veshin gjithe pordhe!


    Me dopio standarte jemi, edhe kemi pordhe te vishemi me rroba dhe kepuce qe dizenjohen nga Homoseksualet dhe ne te njejet kohe japim mesime morali.

    E permenda dhe mesiper, niveli i mendimit ketu eshte qesharak/argetues!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Ilir-Arber : 03-05-2018 më 06:52

  22. #20
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Manjani: Të rinjtë kanë nevojë për dije e jo për pisllëqe si, martesa gay, eutanasia, droga...

    Citim Postuar më parë nga Ilir-Arber Lexo Postimin
    Duke, ta shpjegova dhe nje here, natyra eshte imperfekte, ashtu siç jemi dhe ne. (sipas ligjeve njerezore dhe jo te natures)

    Cila eshte frika, se e gjithe bota do te evuloje ne Homoseksualitet?!

    Nuk e di sesa i informuar je me historine e njerezimit (do mendoja se je i ceket, sepse pergjigjet i ke medioker dhe pa baze).
    Homoseksualiteti ka qene pjese e njerezimit para dhe pas feve Abrahamaike.

    Jezusi nuk ka folur kurre per homoseksualitetin, Shen Pali e ka cik si teme.

    Perdore fjalen Dogme, njeren fetare pastaj e fute dhe Darviniane, sikur si njera dhe tjetra te jene ligje te padsikutueshme?!

    Evulimi quhet Teoria e Evulimit dhe jo ligji.
    Pastaj, nese po evulojme dita-dites, atehere si mund ta ndalosh homoseksualitetin?!

    SIDA dhe HIV shperndahen dhe nga maredhenjet seksuale Burre-Grua.
    Fillimisht eshte shperndare nga primatet, shimpanzete, qe ndryshimi mes nesh dhe tyre eshte vetem 0.1% ne kodin gjenetik.


    Sipas llogjikes tende, çdo vendim qe ka pasoja quhet ves, si alkoki, duhani, krimi etj etj...?!


    Ti je kaq i trashe sa mendon qe une mund te jem prodhim i nje Burre -Burre maredhenje. (apo jam prodhuar ne laborator).


    Nuk jam gay, dhe po te isha s'do te kisha turp dhe as frike te jetoja ne ate menyre.
    Nuk kam pse ta shpjegoj ty apo te te jap llogari, por diskutime te tilla nuk mund te jene te shendetshme kur nxiten nga Fete (injorance dhe kontroll) apo Injorance totale.


    Permende psikokoget, atehere me le te them se, psikokologet mendojne gjithashtu qe "urrejta" apo sulmet ndaj homoseksuakitetit jane deshira qe subkoshienca e individeve (si puna jote ndoshta) i mfsheh.



    Pra, ne pak pak fjale, hiqeni te paster dhe te natyrshem duke mfshehur deshirat homoseksuake!


    Zinxhiri i natyres?!


    Ku ishte zinxhiri kur Homos Sapiens nuk ekzistonte?!

    Ku ishte zinxhiri kur dinosauret sundonin token por u zhduken pothuajse pergjithesisht?!.



    Ky pra quhet evulim o mik, sepse natyra eshte e persosur sipas ligjeve te saj, por jo te njeriut!

    Homoseksualiteti nuk eshte semundje ngjitese, mos kini frike!

    Ligji i natyres eshte (si dhe ai i Darvinit) se Me forti do te mbijetoje, jo heteroseksualiteti apo homoseksualiteti..
    Shumica e rrobave qe veshin Shqiptaret jane disenjuar nga Homoseksualet, ama i veshin gjithe pordhe!


    Me dopio standarte jemi, edhe kemi pordhe te vishemi me rroba dhe kepuce qe dizenjohen nga Homoseksualet dhe ne te njejet kohe japim mesime morali.

    E permenda dhe mesiper, niveli i mendimit ketu eshte qesharak/argetues!
    O fanar bojkaf ndriçues qe lexon e shikon ate qe arrin te kuptosh.
    Eshte diskutim i gjate, por dy dogmat me pak te kontestueshme jane darvinizmi dhe fete abrahamike te cilat e perjashtojne homoseksualitetin. Ti ndoshta mbeshtetesh tek fanta-shkenca, ku edhe ufot e te njejtes gjini pallohenn me njeri-tjetrin, e drejta jote.
    Megjithate dhuntite nuk kufizohen nga veset, pra mund te jesh filozof, artist, sportist i sukseshem edhe nese ke vese apo mangesi.
    Nuk me interesojne prirjet e tua seksuale por edhe nese do ishe i tille, as ti nuk do kufizoheshe nga terminologjia e veçante qe perdor si psh « anetaresim ne KE » apo « evulim » (kete evulimin nuk ka fjalor enciklopedik ku mund ta hasesh)...

    PS: Rruge te mbare drejt evulimit tend personal...
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •