Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Deputeti Edi Paloka qëlloi me bojë në fytyrë kryeministrin Edi Rama gjatë seancës së sotme parlamentare.


    Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka përjashtuar nga seanca e sotme deputetin demokrat pas këtij veprimi.

    Kur Paloka nuk pranoi të largohet nga salla, Ruçi vendosi që të ndërpresë seancën.


    Ndryshuar për herë të fundit nga Albo : 19-02-2019 më 22:35

  2. #2
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Është tragjike së njerëz si ky pretendojnë qeverisjen e vendit !

  3. #3
    Orthodhoks Maska e ilia spiro
    Anëtarësuar
    02-02-2009
    Postime
    3,453
    Postimet në Bllog
    1

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Është tragjike së njerëz si ky pretendojnë qeverisjen e vendit !
    Kudo ne bote ka shfaqje te tilla, bile me dhune, kjo eshte thjesht simbolike. Nje kryeminister qe perqesh te metat fizike te kolegeve deputete, nuk eshte tragjedi te qeverise?? Mendo c`ben ky me njerez te thjeshte. Bullizmin e promovon vete KM,,,,
    Duaje te afermin tend si veten

  4. Anetarët më poshtë kanë falenderuar ilia spiro për postimin:

    skender76 (18-02-2019)

  5. #4
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Gjestet te cilat nxisin dhune e urrejtje, jane te denueshme.

    Mirepo nuk eshte e rastesishme qe po te njejtit kryeminister i gjuajne me veze, me miell, me kepuce, me boje etj etj..
    Nuk eshte ky qe i thote studenteve ngeles, qytetareve qe u premtoi shendetesi e 300 mije vende pune dele kur protestojne, atyre qe do t’i prishi shtepite shpellar, e dikujt thuthuq e tjetrit femije qe s’kupton?
    E keni pare se me çfare budalleqesh e mbush facebookun?

    Prandaj me keqardhje konstatojme se ne mandatin e tij te dyte, Rama thellon çdo dite vjedhjet e skandalet, duke e futur vendin ne nje rruge te pashprese.

    PS: Nuk mundet kryeministri i nje vendi te talli e ofendoje gazetare, politikane, qytetare, etj, kur mendojne ndryshe nga ai, edhe kur ata mund ta kene gabim..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  6. #5
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Citim Postuar më parë nga Lazo Lexo Postimin
    Është tragjike së njerëz si ky pretendojnë qeverisjen e vendit !

    Jashtmase tragjike Lazo!

    Me ka ardh shume keq kur shifja Spiropalin qe i jepte letra per tu fshi Surrelsit, pa heq akoma njollat e veta te bojes!

    Edhe nga mimika dukej qe ishte gati me i heq breket e veta, per tja vene Skenderbeut ne koke qe mos ta kapshin njollat e bojes..

    Eh çna gjeti mor Lazo djali, çna gjeti
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  7. #6
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Lubonja e thotë copë: Edi Rama i sëmurë nga narcizmi malinj dhe deliri i omnipotencës

    Fatos Lubonja, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka komentuar sjelljen e kryeministrit Rama, duke marrë shkas nga bullizmi dhe përqeshja e tij ndaj deputetit Edi Paloka. Lubonja tha se gjendja e Ramës është më e agravuar për shkak të sëmundjes së tij dhe mendimit se është superior ndaj gjithëkujt.

    “Personi në fjalë, përvecse është përfaqësuesi i një kulture, se ne kemi kulturën e dhunës ndaj më të dobëtit, ka edhe sëmundjen e vet, që ja thellon këtë. Sëmundja është narcisismi malinj i Edi Ramës. Por, ka edhe delirin e omnipotencës, që mendon se është mbi ligjin dhe nuk ka respekt për tjetrin.

    Ka edhe mungesën e empatisë. Këtyre ju duket se janë superior dhe të tjerët mund t’i instrumentalizojnë.

    Si ka mundësi që ne shqipërët nxjerrim gjithmonë këta njerëz në krye? Si ka mundësi që gjithë ajo PS, zgjedh këtë njeri? Si ka mundësi që këta oligarkët duan këtë njeri dhe jo një shtet serioz? Këto lloj aventurierësh i prodhon kultura shqiptare. Ky i acaron njerëzit në mënyrën më të theksuar”. theksoi Lubonja.
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  8. #7
    Ushtar i larte Maska e Neteorm
    Anëtarësuar
    04-01-2011
    Vendndodhja
    127.0.0.1
    Postime
    2,326
    Postimet në Bllog
    7

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Duke parë çfarë i bën një kryeministri, imagjinoni se ça do t'i bëjë një populli ky deputet.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Neteorm : 15-02-2019 më 18:39

  9. #8
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-05-2017
    Postime
    18

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Nuk kuptoj perse njerzit fillojn edhe gjukojn Raman per cfar ka ber edhe cfar ka then kurse tema eshte aksioni i kti deputeti. Ndaheni kur eshte per te gjykuar njeri edhe kur eshte ker te gjykuar tjeteri.
    Nese mbeshtesni deputetin edhe respektoni aksjonin e ti ateher thjesht shpreheni kete mendim. Nese jeni kunder ketit veprimi atehere thjesht denoncoheni.
    Nuk eshte bisedim llogjike te gjykosh ate qe pranoj dhunen. Eshte sikur te perdhenohet nje femer edhe ne mos te gjykojm ate qe beri krimin, po te gjykojm femren perse u vesh provokuese.
    Mundemi te hapim tem tjeter si eshte sjellur Rama edhe cfar njeriu eshte. Po tani komentojm aksjonin edhe personin.

  10. #9
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,488

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Eshte si eshte si xhest,ishte nje kunderveprim qe Rama vet e kishte provokuar. Ishte nje kunderprovokim normal dhe i merituar.

  11. #10
    i/e regjistruar Maska e SERAFIM DILO
    Anëtarësuar
    06-01-2008
    Postime
    7,488

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Citim Postuar më parë nga SERAFIM DILO Lexo Postimin
    Eshte si eshte si xhest,ishte nje kunderveprim qe Rama vet e kishte provokuar. Ishte nje kunderprovokim normal dhe i merituar.
    Edhe se ne Shqiperi ke frike se çdo ngjarje eshte e organizuar,nuk eshte çudi qe edhe kjo ndodhi te beje pjese ne lojen e perbashket.

  12. #11
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Nuk mund te veçohet Rama, ngaqe ai eshte shkaku.
    Njerezit nuk sulmojne psh Majkon, sepse ai nuk fyen dhe nuk perqesh ate qe mendon ndryshe nga ai..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  13. #12
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-05-2017
    Postime
    18

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Nuk mund te veçohet Rama, ngaqe ai eshte shkaku.
    Njerezit nuk sulmojne psh Majkon, sepse ai nuk fyen dhe nuk perqesh ate qe mendon ndryshe nga ai..
    Po, shkaku eshte Rama. Po reagimi i atit personi eshte 100% pergjejsia e atit.
    Besoj se po te bejm pyetjen e si do reagonte cdo person i ketit forumi atehere do mirnim shum pergjigje te ndryshme. Se cili do reagonte ne baze te mentalitetit, llogjikes edhe kultures te ti.
    Ne ligjet e shoqerive, nese njeri te ofendon, automatikisht te jep te drejten ta ofendosh edhe ti. Po nese nuk te dhunon atehere as nga ligjet e shumicen e shteteve ske te drejt ta dhunosh.
    Sipas mendimit tim nese Rama e ofendoj deputetin atehere flasim per dopsi nga ana e Rames qe nuk fiton dot me argumente. Po nga ana tjeter reagimi me dhun jo thjesht tregon dobsi me te madhe po tregon nje munges kulture, civilizimi edhe edukate qe jo vetem nuk duhet te ekzistoj ne parlamentin Shqipetar sepse na injoron ne te gjith globin po as ne kufit Shqipetare.

  14. #13
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Amon mer burr per ça injorimi flet? A thua se gjithe bota syte e veshet gjithe kohes tek ne..

    Nuk eshte e rastesishme qe gjithe keto veze, domate, kepuce i ha gjithmone i njejti person!
    Nese fyen non-stop do e marresh mbrapsht reston, pike..
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  15. #14
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    11-05-2017
    Postime
    18

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Citim Postuar më parë nga Duke_Of_Arberia Lexo Postimin
    Amon mer burr per ça injorimi flet? A thua se gjithe bota syte e veshet gjithe kohes tek ne..

    Nuk eshte e rastesishme qe gjithe keto veze, domate, kepuce i ha gjithmone i njejti person!
    Nese fyen non-stop do e marresh mbrapsht reston, pike..
    Kam te drejten te kem mendimin tim. Ke te drejten e medimit tende.
    Per cfar eshte kjo "edhe pik" qe thua? Qe zduhen te degjohen mendime te tjera?
    Mua nuk me ben pershtypje qe hidhen vez, domate, kepuce te i njejti person, mua me dhimpset qe keto ndodhin ne parlamentin Shqipetar.
    Eshte e leht te kuptohet se lajmet e keqe edhe ekstremiste behen te njohura jasht neper bote, dhe jo ato te mirat. Sa her qe ndodhen gjera te tilla ne Shqiperi, me vin koleget te puna ime (ne Gjermani) edhe me tallin me lemshin i parlamentit tone.
    Nese nuk te intereson te permirsohemi edhe te japim nje fytyr me te mire perjashta atehere me cfar turinj pret te shkojm ne Europ te kerkojm te hapen negocjatat?
    Do ndihesh me i kenaqur po partia e qeverris e shtetit tende ka nje istori te kaluar si ajo e Berishes edhe qe fuqezohet nga persona qe hedhin vez, domate edhe kepuce? Se nga ana ime une do ndjeja te pakten turp.

  16. #15
    Kunja_01 Maska e Duke_Of_Arberia
    Anëtarësuar
    02-08-2003
    Vendndodhja
    overal, ne levizje.
    Postime
    2,604

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Citim Postuar më parë nga Drini_Mene Lexo Postimin
    Kam te drejten te kem mendimin tim. Ke te drejten e medimit tende.
    Per cfar eshte kjo "edhe pik" qe thua? Qe zduhen te degjohen mendime te tjera?
    Mua nuk me ben pershtypje qe hidhen vez, domate, kepuce te i njejti person, mua me dhimpset qe keto ndodhin ne parlamentin Shqipetar.
    Eshte e leht te kuptohet se lajmet e keqe edhe ekstremiste behen te njohura jasht neper bote, dhe jo ato te mirat. Sa her qe ndodhen gjera te tilla ne Shqiperi, me vin koleget te puna ime (ne Gjermani) edhe me tallin me lemshin i parlamentit tone.
    Nese nuk te intereson te permirsohemi edhe te japim nje fytyr me te mire perjashta atehere me cfar turinj pret te shkojm ne Europ te kerkojm te hapen negocjatat?
    Do ndihesh me i kenaqur po partia e qeverris e shtetit tende ka nje istori te kaluar si ajo e Berishes edhe qe fuqezohet nga persona qe hedhin vez, domate edhe kepuce? Se nga ana ime une do ndjeja te pakten turp.
    Kisha pershtypjen qe njerezit ne Gjermani ndjekin me vemendje bundestagun e tyre, per te kuptuar se çdo behet me projektin europian qe po udheheq se fundmi Merkel.
    Mesa duket ja paskam fut kot.. keta gjermanet linkan edhe punet çdo paradite te se enjtes per te ndjekur parlamentin shqiptar.
    80 milion gjermane mezor presin te shikojne se ç’ndodh ne nje vend me 2 milion e ca banore!!!
    Trimi mirë me shokë shumë!!!!!!

  17. #16
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Për: Kuvend, Paloka qëllon Ramën me bojë në fytyrë

    Paloka i hodhi boje Rames, dhe te dy bashke i hodhen hi syve popllit...

    Po c'na duhet neve boja qe Paloka i hedhi Rames...

    Paloka ishte ne pushtet, dhe aty e kishte Ramen qe betonoi Tiranen me 20% xhep-tatimin...

    Pse nuk del Basha, dhe ben premtimin qe nese merr pushtetin gjeja e pare te fuse brenda Ramen per ato akuza qe vet ai i ben 10 here ne dite?


    A c'jane ca keta...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •