Close

Rezultati i Sondazhit: Cilet dy shtete do ta kalojne fazen e grupit?

Votues
44. Nuk mund të votoni në këtë sondazh
  • Hollanda

    27 61.36%
  • Danimarka

    6 13.64%
  • Gjermania

    41 93.18%
  • Portugalia

    8 18.18%
Sondazh me disa zgjedhje
Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 161 deri 180 prej 194
  1. #161
    Pash zotin se ska argument me LAME se me perdor origjinen e lojtareve. Ju keni xaxin qe ma qu veten Mario Balotelli, a ka me faqa zeze e? Keshtu eshte futbolli sot, jo vetem ne Gjermani po ne gjithe vendet e tjera europiane. Kaloni grupin njehere mer jahu pastaj qaja hallin gjermonve.

    p.s. posto ku te duash ne forum po zakonisht tek temat e sportit, ata qe nuk i perkasin nje skuadre spara lejohen te shkruajne qe te shmangen sherret. Po ne kete rast ne fakt eshte gabimi im se harrova qe nuk eshte teme per tifozat gjermane po eshte per grupin. Te kishte qene tema e tifozave, do te kisha ngrit ne xhiro si kaclyc

  2. #162
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anëtarësuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Mirë s'ka gjë mos kërko falje se po të fal në heshtje. :-D
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


  3. #163
    i/e regjistruar Maska e Indrius
    Anëtarësuar
    03-08-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    68
    Gjermania eshte ekip qe gjithmone ben llogari dikush thote qe me Hollanden luajti 50 minuta dikush thote me Portugaline 70 minuta kjo eshte gje shume normale sepse brenda kesaj kohe ata arrijne ate qe duan.Une mendoj qe Gjermania duhet pergezuar sepse nese nje ekip arrin qe kundra hollandes nenkampiones se botes ta arrij rezultatin qe ne pjesen e pare qe mund te shkonte edhe 4 me 0 nuk mund ta beje cdo ekip pastaj mos harroni qe ekipi qe do dali kampion i bie qe te beje 6 ndeshje ne 22 dite (llogarine e bera per Gjermanine) dhe duke luajtur ne nivelet me te larta pasi jane ekipet me mira te Europes duke perjashtuar Irlanden...

  4. #164
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    sot iken danimarka dhe hollanda per lesh
    vari leshte

  5. #165
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga Darius Lexo Postimin
    Pash zotin se ska argument me LAME se me perdor origjinen e lojtareve. Ju keni xaxin qe ma qu veten Mario Balotelli, a ka me faqa zeze e? Keshtu eshte futbolli sot, jo vetem ne Gjermani po ne gjithe vendet e tjera europiane. Kaloni grupin njehere mer jahu pastaj qaja hallin gjermonve.
    Ke të drejtë Darius, ky është futbolli sot. Dhe mua s'më pëlqen me thënë të drejtën, por kjo është pasoja e një shkaku që dihet. Për ti vënë kapakun, futbolli gjerman nuk quhet i tillë vetëm prej lojtarëve që kanë lindur këtu e janë të tillë, por prej kulturës që ai reflekton. Që do të thotë ai surratpeshku Özil mund të jetë turk, por ka mësuar të luaj futboll në Gjermani dhe luan sipas taktikës dhe skemave tipike gjermane. Kur themi futboll gjerman, italian, anglez, nuk duhet nënkuptuar origjina e lojtarëve por lloji i lojës që është karakterisitke për këto vende. Kështu homogjeniteti i skuadrës është klishe. I gjithë arti i futbollit, ai i futbollit gjerman në veçanti është pikërisht efektiviteti i përzjerjes së shkollës së vjetër tradicionale të futbollit gjerman dhe elementeve moderne të tij si fantazia, teknika dhe kreativiteti.
    Elegance is an attitude.

  6. #166
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga ☆Angie☆ Lexo Postimin
    Ke të drejtë Darius, ky është futbolli sot. Dhe mua s'më pëlqen me thënë të drejtën, por kjo është pasoja e një shkaku që dihet. Për ti vënë kapakun, futbolli gjerman nuk quhet i tillë vetëm prej lojtarëve që kanë lindur këtu e janë të tillë, por prej kulturës që ai reflekton. Që do të thotë ai surratpeshku Özil mund të jetë turk, por ka mësuar të luaj futboll në Gjermani dhe luan sipas taktikës dhe skemave tipike gjermane. Kur themi futboll gjerman, italian, anglez, nuk duhet nënkuptuar origjina e lojtarëve por lloji i lojës që është karakterisitke për këto vende. Kështu homogjeniteti i skuadrës është klishe. I gjithë arti i futbollit, ai i futbollit gjerman në veçanti është pikërisht efektiviteti i përzjerjes së shkollës së vjetër tradicionale të futbollit gjerman dhe elementeve moderne të tij si fantazia, teknika dhe kreativiteti.
    Me duhet te te kundershtoj pak Angie Une nuk mbaj mend mesfushor Gjerman qe te mos beje te pakten 3-4 gjuajtje nga distanca 20 apo 30 metra drejt portes kundershtare. Ozil eshte i vetmi qe ben nje gjuajtje te tille ne 5-6 ndeshje. Te gjithe mesfushoret Gjermane, kane patur perveç kreativitetit edhe potencen e jashtezakonshme. Ozil nuk e ka kete. Ozil nuk eshte tipik futbollist Gjerman. Nese do te shohesh futbollist tipik Gjerman ke Shvajnin dhe Toni Kross. Po ashtu edhe 2 super talentet Getce dhe Rojs.

    Kalojme te Boateng. Gjermania nuk ka patur asnjehere nje mbrojtes "budalla" si ai. Gjermania ka patur gjithmone mbrojtes me personalitet dhe qe nuk i lejonin gabime vetes. Potente dhe qe luanin gjate gjithe 90 e ca minutave me te njejtin perqendrim e force fizike.

    I vetmi shtet qe ka ruajtur homogjenine ka qene Anglia pasi eshte nje shtet Konservator si dhe Hollanda qe ka talente pafund.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  7. #167
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Ke të drejtë Madaber, të huajt i prishin kombëtaret. Dy shkaqet që mua më ka rënë interesi për futbollin janë:

    1) pjerdhja e skuadrave me lojtarë të huaj
    2) gabimet e gjyqtarëve, të cilat shpesh janë të qëllimshme

    Gabimet e gjyqtarëve e godasin vazhdimisht skuadrën gjermane dhe nuk e lënë që të jetë superfuqia e parë në futboll. Gabimet e gjyqtarëve ishin të qëllimshme ndaj Gjermanisë në finalen e 66-ës, kur Anglia pa pikën e turpit e mori botërorin me dhunë, e po kështu në 98-ën Gjermanisë i bënë hile në ndeshjen me Kroacinë, e shumë raste të tjera.

    Po të kishte drejtësi, Gjermania do të kishte më tepër kupa bote se Brazili dhe Italia.

    .
    Ndryshuar për herë të fundit nga -BATO- : 17-06-2012 më 08:00

  8. #168
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga -BATO- Lexo Postimin
    Ke të drejtë Madaber, të huajt i prishin kombëtaret. Dy shkaqet që mua më ka rënë interesi për futbollin janë:

    1) pjerdhja e skuadrave me lojtarë të huaj
    2) gabimet e gjyqtarëve, të cilat shpesh janë të qëllimshme

    Gabimet e gjyqtarëve e godasin vazhdimisht skuadrën gjermane dhe nuk e lënë që të jetë superfuqia e parë në futboll. Gabimet e gjyqtarëve ishin të qëllimshme ndaj Gjermanisë në finalen e 66-ës, kur Anglia pa pikën e turpit e mori botërorin me dhunë, e po kështu në 98-ën Gjermanisë i bënë hile në ndeshjen me Kroacinë, e shumë raste të tjera.

    Po të kishte drejtësi, Gjermania do të kishte më tepër kupa bote se Brazili dhe Italia.

    .
    Po te kishte drejtesi ndoshta Gjermania nuk do te fitonte ne 1958 ndaj Hungarise. Po ashtu nuk do te mund te fitonte as ndaj Hollandes ne 1974. Mos i harroni favoret dhe permendni vetem disfavoret BATO-.

    I vetmi lojtar i huaj qe ndoshta mund te kete arritur te ingranohet pak a shume me psikologjine Gjermane ka qene Mehmet Sholl.

    Shoh ate Ballotelli tek Italia, as nuk e vret mendjen fare qe loz ekipi kombetar. Totalisht indiferent sikur do te thote qe me plasi mua per Italine, me intereson vetem fama.

    Edhe C.Ronaldo mbase nuk shprehet si duhet me kombetaren, por te pakten ka gjak si lojtar, rropatet e perplaset ne fushe kur humb nje rast dhe mundohet te pakten. Ndersa ai Ballotelli humb rast flagrant dhe qesh si gomar.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  9. #169
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Me duhet te te kundershtoj pak Angie Une nuk mbaj mend mesfushor Gjerman qe te mos beje te pakten 3-4 gjuajtje nga distanca 20 apo 30 metra drejt portes kundershtare. Ozil eshte i vetmi qe ben nje gjuajtje te tille ne 5-6 ndeshje. Te gjithe mesfushoret Gjermane, kane patur perveç kreativitetit edhe potencen e jashtezakonshme. Ozil nuk e ka kete. Ozil nuk eshte tipik futbollist Gjerman. Nese do te shohesh futbollist tipik Gjerman ke Shvajnin dhe Toni Kross. Po ashtu edhe 2 super talentet Getce dhe Rojs.
    Zemër, e mora si shembull. Edhe unë e kam inat ndaj edhe e quajta surratpeshk. Që s'është ndonjë gjë e madhe, e tregon fakti që ka përfunduar te Reali Megjithatë nuk duhet medeomos të jetë kreativ dhe potent në gjuatje (edhe pse goli në Botëror kundër Ghanës, tregon se kur i do qejfi edhe është gjerman i denjë). Futbolli është edhe lojë grupi. Që do të thotë nqs ai arrin të qarkullojë topat e mesfushësh duke pasur për të krijuar mundësi shënuese në portë dhe nqqs plotëson detyrat që i ka caktuar trajneri, atëherë e plotëson imazhin e futbollit gjerman, i cili është loja në team dhe luftimi deri në sec e fundit.

    Kalojme te Boateng. Gjermania nuk ka patur asnjehere nje mbrojtes "budalla" si ai. Gjermania ka patur gjithmone mbrojtes me personalitet dhe qe nuk i lejonin gabime vetes. Potente dhe qe luanin gjate gjithe 90 e ca minutave me te njejtin perqendrim e force fizike.
    Apapa mos më ngre nervat të lutem, shyqyr është i bllokuar sot dhe nuk luan. Saaaa kritikë ka marrë ai këto kohët e fundit. Por lojën e fundit luajti mirë, madje sipas statistikave efektiv dhe kishte fituar shumicën e dyluftimeve. Gjithesi të shohim si do e zëvendësojë Löwi, rrezikë do të fusë Larsin që luan për Leverkusen, talent i ri ky.

    I vetmi shtet qe ka ruajtur homogjenine ka qene Anglia pasi eshte nje shtet Konservator si dhe Hollanda qe ka talente pafund.[/QUOTE]

    Shihe mirë Anglinë me Wonderboy-sat e vet se nuk është edhe aq homogjene, kurse Hollandës ti rrojnë talentet se përturp ka luajtur deri tani.

    Elegance is an attitude.

  10. #170
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga ☆Angie☆ Lexo Postimin
    Zemër, e mora si shembull. Edhe unë e kam inat ndaj edhe e quajta surratpeshk. Që s'është ndonjë gjë e madhe, e tregon fakti që ka përfunduar te Reali. Megjithatë nuk duhet medeomos të jetë kreativ dhe potent në gjuatje (edhe pse goli në Botëror kundër Ghanës, tregon se kur i do qejfi edhe është gjerman i denjë). Futbolli është edhe lojë grupi. Që do të thotë nqs ai arrin të qarkullojë topat e mesfushësh duke pasur për të krijuar mundësi shënuese në portë dhe nqqs plotëson detyrat që i ka caktuar trajneri, atëherë e plotëson imazhin e futbollit gjerman, i cili është loja në team dhe luftimi deri në sec e fundit.

    Apapa mos më ngre nervat të lutem, shyqyr është i bllokuar sot dhe nuk luan. Saaaa kritikë ka marrë ai këto kohët e fundit. Por lojën e fundit luajti mirë, madje sipas statistikave efektiv dhe kishte fituar shumicën e dyluftimeve. Gjithesi të shohim si do e zëvendësojë Löwi, rrezikë do të fusë Larsin që luan për Leverkusen, talent i ri ky.

    Shihe mirë Anglinë me Wonderboy-sat e vet se nuk është edhe aq homogjene, kurse Hollandës ti rrojnë talentet se përturp ka luajtur deri tani.



    Une nuk jam tifoz gjerman xhan dhe lojtare inteligjent si Ozil me pelqejne. Por psh, per nje tifoz Gjerman, nje si Rudi Feler, Berti Vogst, Stefan Efenberg nuk mund te zevendesohen me nje si Ozil, pavaresisht teknikes dhe inteligjences se magjishme te tij...

    Sorry per Boateng, s'ta permend me.

    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  11. #171
    back to origin Maska e ☆Angie☆
    Anëtarësuar
    02-11-2007
    Vendndodhja
    Skyline
    Postime
    2,559
    Citim Postuar më parë nga -BATO- Lexo Postimin
    Ke të drejtë Madaber, të huajt i prishin kombëtaret. Dy shkaqet që mua më ka rënë interesi për futbollin janë:

    1) pjerdhja e skuadrave me lojtarë të huaj
    2) gabimet e gjyqtarëve, të cilat shpesh janë të qëllimshme

    Gabimet e gjyqtarëve e godasin vazhdimisht skuadrën gjermane dhe nuk e lënë që të jetë superfuqia e parë në futboll. Gabimet e gjyqtarëve ishin të qëllimshme ndaj Gjermanisë në finalen e 66-ës, kur Anglia pa pikën e turpit e mori botërorin me dhunë, e po kështu në 98-ën Gjermanisë i bënë hile në ndeshjen me Kroacinë, e shumë raste të tjera.

    Po të kishte drejtësi, Gjermania do të kishte më tepër kupa bote se Brazili dhe Italia.

    .
    Bato goli i '66 nuk është zbardhur ende. Mbetet mister lol Anësorit ashtu iu duk dhe me sy të lirë një gol i tillë vështirë të përcaktohet me thënë të drejtën. Po të kishte ndodhur në ditët e sotme, ku teknika mundëson slow motion do ishte tjetër punë.

    Edhe unë e thashë që nuk më pëlqen që ky lloj përfaqësimi, por dreqin ta hajë këta janë të huajë që po i japin diçka vendeve ku kanë emigruar. Fundja ti je vet i huaj në atë vend, mendo pak nqs djali yt nesër është aq i talentuar sa të luajë për komëbtaren suedeze Evropa është miksuar keq, e rëndësishme është të konservohen vlerat e qytetërimeve të saj. E po të kishte drejtësi, bota do të ishte shumë ndryshe

    M'falni për daljen nga tema
    Elegance is an attitude.

  12. #172
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    05-11-2009
    Postime
    2,382
    Citim Postuar më parë nga Madaber
    Une nuk jam tifoz gjerman
    Tani e mora vesh pse më ktheve atë përgjigje për gabimet e gjyqtarëve. U çudita dhe unë...

    Citim Postuar më parë nga Angie
    Bato goli i '66 nuk është zbardhur ende.
    As mos prit që ta zbardhin, se nuk kanë çfarë të zbardhin. Nuk ka si të zbardhet diçka që ne kemi zbardhur me sytë tanë.

    Për të tjerat je gabim, me përjashtim të fjalisë së fundit.

  13. #173
    i/e regjistruar Maska e freeopen
    Anëtarësuar
    22-07-2011
    Postime
    1,516
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin


    Une nuk jam tifoz gjerman xhan dhe lojtare inteligjent si Ozil me pelqejne. Por psh, per nje tifoz Gjerman, nje si Rudi Feler, Berti Vogst, Stefan Efenberg nuk mund te zevendesohen me nje si Ozil, pavaresisht teknikes dhe inteligjences se magjishme te tij...



    Me nje fjale tifozat gjermane jane ''idiote'' per faktin se nuk i pelqejne lojtaret inteligjente ne ndryshim nga ju. Arsyetim me ''vend''

    Per tifozat gjermane Efenberg dhe te tjeret jane te pazevendesueshem me asnje futbollist ne bote jo vetem me Ozil.

    Mund te na ndricosh dhe ne te tjereve cfare i vodhi RFGJ Hollandes me 74-ren
    MOS I NDY TEMAT no name

  14. #174
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Citim Postuar më parë nga ☆Angie☆ Lexo Postimin
    Bato goli i '66 nuk është zbardhur ende. Mbetet mister lol Anësorit ashtu iu duk dhe me sy të lirë një gol i tillë vështirë të përcaktohet me thënë të drejtën. Po të kishte ndodhur në ditët e sotme, ku teknika mundëson slow motion do ishte tjetër punë.

    Edhe unë e thashë që nuk më pëlqen që ky lloj përfaqësimi, por dreqin ta hajë këta janë të huajë që po i japin diçka vendeve ku kanë emigruar. Fundja ti je vet i huaj në atë vend, mendo pak nqs djali yt nesër është aq i talentuar sa të luajë për komëbtaren suedeze: ^lulja3 Evropa është miksuar keq, e rëndësishme është të konservohen vlerat e qytetërimeve të saj. E po të kishte drejtësi, bota do të ishte shumë ndryshe : )

    M'falni për daljen nga tema
    Angie, una nuk te fali.
    A po fitojne gjermonat sonte?
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  15. #175
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321
    Citim Postuar më parë nga freeopen Lexo Postimin
    Me nje fjale tifozat gjermane jane ''idiote'' per faktin se nuk i pelqejne lojtaret inteligjente ne ndryshim nga ju. Arsyetim me ''vend''

    Per tifozat gjermane Efenberg dhe te tjeret jane te pazevendesueshem me asnje futbollist ne bote jo vetem me Ozil.

    Mund te na ndricosh dhe ne te tjereve cfare i vodhi RFGJ Hollandes me 74-ren
    A mos i kapni muhabetet per bishti tani. Efenberg ka qene Inteligjent edhe Potent. Nuk e thashe ne ate kuptim. Personalisht kam qene tifoz personal i Efenberg dhe e kam ndjek me vemendje, dhe une mendoj qe po mos kishte bere ate budallikun me aletet e veta kundra tifozeve dhe mos perjashtohej nga kombetarja, s'po them qe do arrinte Beckhenbaur, por te jesh i sigurt qe do te ishte minimumi 2 here me lart se sa Lothar Matteus.

    Ne kete kuptim e kisha, qe sado inteligjent te jete Ozil, nuk mund te krahasohet me Gjermanet e vertete.
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  16. #176
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043






    pershendes xhekun me dhimbje

  17. #177
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Per dashamiret e basteve,Holanda do dale 2-2 sonte!
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  18. #178
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anëtarësuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485
    Per tifozet e Hollandes, MERCY- Kanye West

    http://m.youtube.com/watch?v=tgZXSGjR9bk

    Believe...believe....
    Where does a thought go when it's forgotten?

  19. #179
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    kam nje ore qe shof golat e van basten.

    duhet ti shofin dhe kto van persleshat

  20. #180
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    i lsshe lesht me hollanden sonte
    ekip leshi
    JO SEKS PARA MARTESE

Faqja 9 prej 10 FillimFillim ... 78910 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •