Close
Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 181 deri 200 prej 232

Tema: Endrrat...

  1. #181

    Pėr: Endrrat...

    Endrra e vetme qe me kujtohet ne keto kohet e fundit eshte nje e para nje viti... ender erotike. Di se gjate jetes time kam pare vetem dy endra erotike, dhe me kujtohet vetem njera prej tyre...
    Pash ca endra te tejra para disa ditesh, dite per dite nga nje, por nuk me kujtohen.. Normale eshte qe nuk i mbaj mend?
    P.s: mos pyesni per endren erotike.
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  2. #182
    i/e regjistruar Maska e Bajraku
    Anėtarėsuar
    29-02-2012
    Postime
    498

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Busy Girl Lexo Postimin
    Edhe une kam pare enderr para pak kohesh sikur linda nje djale poo pa dhimbje fare dhe direkt mbas lindjes u cova ne kembe. Mbaj mend qe djali ishte yll i bukur por jo beb i porsalindur por mu be sikur ishte nja 2 vjec
    Do ta mareshe Nje lajme shume te mir, qe do te jete ne favorin tende..

  3. #183
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Kam pare enderr duke mi prer floket njehere filloj mire beriberi dikur me beri mos vet , por u pajtova me to dhe thash ska gje rriten , a din ndonjeri te spjegoj se cfar kuptimi ka kjo enderr ?
    Nuk eshte mire kur pret floket ne enderr. Do shqetesohesh per dicka, mbase jo e rendesishme.

    P.S Dhe shtatezania Broken nuk eshte mire. Te shqeteson dicka.
    Feelings change - memories don't.

  4. #184
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    P.S Dhe shtatezania Broken nuk eshte mire. Te shqeteson dicka.
    me shume endrra ime perqendrohej te lindja. apo njesoj eshte?

  5. #185
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: Endrrat...

    E di ne pergjithesi broken. Gjithsesi mos u shqeteso. Dhe une e kam pare veten shtatezane disa here s'mbaj memd te me kete dal keq. Mbase shqetesime te vogla qe kalojme ne jeten e perditshme.
    Feelings change - memories don't.

  6. #186
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga mia@ Lexo Postimin
    E di ne pergjithesi broken. Gjithsesi mos u shqeteso. Dhe une e kam pare veten shtatezane disa here s'mbaj memd te me kete dal keq. Mbase shqetesime te vogla qe kalojme ne jeten e perditshme.
    jo nuk shqetesohem aspak pyeta ngaqe isha kurioze te dija c'interpretim i jepet lindjes sipas tradites popullore te interpretimeve te endrrave... ne lidhje me endrrat, une nuk i shoh si ndonje shenje "profecie" por i shoh me teper si nje menyre per te kuptuar me mire gjendjen shpirterore... kjo endrra qe pashe me dha shume energji kur u zgjova ne mengjes, mbase sepse ne enderr ndihesha e lumtur

  7. #187

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    endrra e radhes, qe me la nje ndjesi shume te bukur... :) pashe veten shtatzene, dhe linda nje djale..lindja shkoi per mrekulli, shume e shpejte dhe pothuajse fare e dhimbshme. ne momentin kur duhej te shkoja nga salla e lindjes ne dhomen ku ndodheshin edhe pacientet e tjere, nuk kishte asnje krevat te lire per mua. atehere vendosa te dilja per nje shetitje te shkurter jashte spitalit, dola ne rruge dhe fillova te flisja me njerezit, ne vecanti me nje vajze e veshur ne te bardhe qe me drejtohej ne gjuhe te ndryshme (ne te gjitha gjuhet qe une flas apo kuptoj) dhe une i pergjigjesha, por nuk me pelqente toni i saj sfidues... me pas ajo u largua dhe ngela vetem... ne ate cast u shfaq nje pilivese e cila me sillej rrotull, e kapa nga krahet e saj te tejdukshme (kur isha e vogel loja ime e preferuar ishte te vrapoja pas pilivesave, t'i kapja per pak sekonda vetem qe t'u shikoja syte me reflekse shumengjyrese, e pastaj i leshoja...me pelqenin shume pilivesat...)...pilivesa u be me e madhe, me vinte ta perqafoja dhe e shikoja drejt ne sy... shpreha nje deshire, qe djali im te rritej i shendetshem dhe i lumtur, dhe e leshova pilivesen ne ajer drejt qiellit te kalter... pastaj me doli gjumi :)

    Ti broken edhe ėndrrat i shihke tė veēanta, siē je vetė. :)
    Jo s'e kam ndonjė aftėsi nė interpretimin e ėndrrave, por, pak a shumė duke u nisur nga simbolikat tė cilat karakterizojnė ėndrrat dhe formojnė njė fragment tė gjallė qė ta bėn ta pėrjetosh; lindja pėrfaqėson diēka tė re qė ti ke dėshirė tė sjellėsh nė jetėn tėnde, njė lloj ndryshimi qė mund t'i japė njė tjetėr ngjyrim nga e tanishmja. Fakti qė ti ke lindur djalė, dhe simboli i mashkullores ka tė bėjė me aktivin, mbase tregon nė kėtė rast forcėn e vullnetit – pra qė duhet tė jesh ti qė ta bėsh kėtė ndryshim dhe jo ta presėsh tė vijė vetvetiu.
    ky ndryshim qė ti mbase ke dėshirė tė bėsh nė jetėn tėnde, ėshtė aq i pastėr (simboli i fėmijės i tillė ėshtė) dhe vendi i lirė qė nuk gjeje, mbase tregon edhe vetė dėshirėn e veēantė qė mund tė kesh, krahasimisht me pjesėn tjetėr qė edhe tė tjerėt duan tė bėjnė ndryshime nė jetėn e tyre. Pastaj nga fakti qė paske parė njė pilivesė qė tė lidh me pafajėsinė e fėmijėrisė tėnde, e thekson edhe mė tepėr sesa e pastėr ėshtė kjo gjė e re/ ndryshim...
    Kėto tė miat ishin thjesht pjesėza hamendėsuse, sa pėr tė tė dhėnė njė shtysė me aq sa munda, qė tė qartėsosh idetė e tua se ēfarė pėrfaqėsojnė kėto simbole nė jetėn tėnde sepse, je vetėm ti qė i jep kuptim ėndrrave tė tua :)

  8. #188
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    jo nuk shqetesohem aspak pyeta ngaqe isha kurioze te dija c'interpretim i jepet lindjes sipas tradites popullore te interpretimeve te endrrave... ne lidhje me endrrat, une nuk i shoh si ndonje shenje "profecie" por i shoh me teper si nje menyre per te kuptuar me mire gjendjen shpirterore... kjo endrra qe pashe me dha shume energji kur u zgjova ne mengjes, mbase sepse ne enderr ndihesha e lumtur
    Shtatzania edhte si nje barre, nje siklet qe do duhet te heqesh dhe pastaj lehtesohesh dhe finali del i lumtur, ne rastin konkret provimet qe duhet te kalosh
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  9. #189
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    te falenderoj shume per shpjegimin Fleur ndoshta kjo endrra ime eshte e ndikuar disi edhe nga e perditshmja ime (meqe shoh pothuajse perdite nena qe lindin apo sapo kane lindur), kesaj i shtohet edhe instinkti ose deshira qe gati cdo femer ndien se paku njehere ne jete per t'u bere nene, po ashtu edhe gjinia mashkullore eshte e lidhur pak me realitetin, pilivesa sic e shkruajta me lart me kujton femijerine time... por prape ishte bukur t'i shihja te gjitha keto te nderthurura bashke ne enderr, me dhane nje ndjenje paqeje ne lidhje me ndryshimin, eshte e vertete, une kam gjithmone nevoje per ndryshim dhe e kerkoj vazhdimisht (por une e shoh me teper kete ane si dobesi sesa dicka te mire)..ndoshta kete radhe ndryshimi do jete per mire, shpresoj... :-)
    te pershendes

  10. #190
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Shtatzania edhte si nje barre, nje siklet qe do duhet te heqesh dhe pastaj lehtesohesh dhe finali del i lumtur, ne rastin konkret provimet qe duhet te kalosh
    u be kohe qe provimet nuk i shoh me si nje barre... te shkoje si te shkoje, per mua ka rendesi qe po bej ate qe me pelqen :-)

  11. #191
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Shtatzania edhte si nje barre, nje siklet qe do duhet te heqesh dhe pastaj lehtesohesh dhe finali del i lumtur, ne rastin konkret provimet qe duhet te kalosh
    Marya,

    Gjithnji si ato msusit e vjeter pedante, skematike pa fantazi, shkruan.

    Ndrro ndonjihere rregjister...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  12. #192

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga broken_smile Lexo Postimin
    ... ndoshta kjo endrra ime eshte e ndikuar disi edhe nga e perditshmja ime (meqe shoh pothuajse perdite nena qe lindin apo sapo kane lindur), kesaj i shtohet edhe instinkti ose deshira qe gati cdo femer ndien se paku njehere ne jete per t'u bere nene,...
    Sa bukur e tregove broken-smile pothuaj pothuaj po me lind edhe mua deshira per te patur nje bebe...
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  13. #193
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Do Not Tread On Lexo Postimin
    Sa bukur e tregove broken-smile pothuaj pothuaj po me lind edhe mua deshira per te patur nje bebe...
    haha gezohem :-)

  14. #194

    Pėr: Endrrat...

    Ne kuptimin mashkullor... si me thene; e shumta une do t'i sherbeja partneres. Pjesen me te madhe te "barres" ajo do ta kishte...
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  15. #195
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Do Not Tread On Lexo Postimin
    Sa bukur e tregove broken-smile

    pothuaj pothuaj po me lind edhe mua deshira per te patur nje bebe...
    Hajt me nji cun edhe ti



    Vetem pytni Linden me pare, per kliniken e vienes per ta lind



    P.s

    Dhe kujdes emer te vjeter ilir si Abraham, shkurt ibrahimovic..lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  16. #196

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Hajt me nji cun edhe ti



    Vetem pytni Linden me pare, per kliniken e vienes per ta lind



    P.s

    Dhe kujdes emer te vjeter ilir si Abraham, shkurt ibrahimovic..lol


    1. jam cun
    2. dua te bej te pakten 3 femij.
    3. duhet gjetur nje femer qe do te beje te pakten 3 femij.
    4. femra duhet te me doje edhe mua, pak, sa te rriten femijet.
    5. etj
    'Who is John Galt?'
    To say 'I love you' one must first be able to say the 'I' - Ayn Rand

  17. #197
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Xhuxhumaku Lexo Postimin
    Marya,

    Gjithnji si ato msusit e vjeter pedante, skematike pa fantazi, shkruan.

    Ndrro ndonjihere rregjister...lol
    Per nje here te jap te drejte
    Me duket se ka ardhur koha tju le shendene
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  18. #198
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    hahaha me shkrive Do not Tread On me pretendimet e tua

    pac fat

  19. #199
    cherry blossom girl
    Anėtarėsuar
    14-05-2010
    Postime
    6,095

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Marya Lexo Postimin
    Per nje here te jap te drejte
    Me duket se ka ardhur koha tju le shendene
    mos e degjo Xhuxhun. secili ketu ka lezetin e vet

  20. #200
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: Endrrat...

    Citim Postuar mė parė nga Do Not Tread On Lexo Postimin
    1. jam cun
    2. dua te bej te pakten 3 femij.
    3. duhet gjetur nje femer qe do te beje te pakten 3 femij.
    4. femra duhet te me doje edhe mua, pak, sa te rriten femijet.
    5. etj
    6, mos me thuaj qe e ke emrin Genti,...lol
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

Faqja 10 prej 12 FillimFillim ... 89101112 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •