Close
Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637
Duke shfaqur rezultatin 721 deri 728 prej 728
  1. #721
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-09-2012
    Postime
    16

    Azil ne France

    Me duhen informata te sakta per azil ne France,,,,une jam nga Maqedonia,me arsye dua qe te kerkoj azil,dhe vetem e dua nje mendim prej ju qe jan ne France,,,,ne cfar qyteti ka me shume kushte,dhe sa jan gjasat per ta fituar azilin ne krahasim me vendet tjera europiane,,,,flm

  2. #722
    i/e regjistruar Maska e Kreksi
    Anëtarësuar
    20-11-2004
    Vendndodhja
    Francë
    Postime
    5,631
    Citim Postuar më parë nga taipan Lexo Postimin
    Me duhen informata te sakta per azil ne France,,,,une jam nga Maqedonia,me arsye dua qe te kerkoj azil,dhe vetem e dua nje mendim prej ju qe jan ne France,,,,ne cfar qyteti ka me shume kushte,dhe sa jan gjasat per ta fituar azilin ne krahasim me vendet tjera europiane,,,,flm
    S shqiptar kurrfare shance nuk keni ... !
    Askush nuk te pyt: ç'ka bere atedheu per ty por ç'ke bere ti per Atedheun ! - JFK

  3. #723
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-09-2012
    Postime
    16
    Citim Postuar më parë nga Kreksi Lexo Postimin
    S shqiptar kurrfare shance nuk keni ... !
    Pse?une sa e di cdo njeri me arsye mundet me kerku azil ne mban boten,,,,dhe une kam arsye sic thash,,,,sjan ekonomike,por politike dhe per sigurine e jetes

  4. #724
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anëtarësuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Citim Postuar më parë nga taipan Lexo Postimin
    Pse?une sa e di cdo njeri me arsye mundet me kerku azil ne mban boten,,,,dhe une kam arsye sic thash,,,,sjan ekonomike,por politike dhe per sigurine e jetes
    Pershendetje taipan,e vertet qe cdo person ka drejt te kerkon strehim ne cdo shtet qe deshiron te shkoj,vetem qe arsyeja pa fakte (dokumenta) mundet te refuzohet.
    Andaj nese keni fakte,ne cilin do departement ne Franc qe do te lajmeroheni do kujdesen per ty,
    por une te kisha keshilluar kerko strehim ne Qytetet e vogja qe jan ne kufi me Zvicren,Spanjen ose Gjermanin.
    Suksese dhe fat ne vendimin tend.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Xhenet.M.S. : 06-10-2012 më 07:17
    - - Shumë shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askë!
    Agim Metbala"

  5. #725
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-09-2012
    Postime
    16
    Citim Postuar më parë nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    Pershendetje taipan,e vertet qe cdo person ka drejt te kerkon strehim ne cdo shtet qe deshiron te shkoj,vetem qe arsyeja pa fakte (dokumenta) mundet te refuzohet.
    Andaj nese keni fakte,ne cilin do departement ne Franc qe do te lajmeroheni do kujdesen per ty,
    por une te kisha keshilluar kerko strehim ne Qytetet e vogja qe jan ne kufi me Zvicren,Spanjen ose Gjermanin.
    Suksese dhe fat ne vendimin tend.
    Faleminderit shume,po kam fakte te dokumentuara,si prej gjyqit,gazeta,,,,nese do te me keshillojsh me shume, te lutem me kerko ne facebook: Legion Etrangere Shkup,,,eshte vajza ime ne foto

  6. #726
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-09-2012
    Postime
    16
    per azil,jugu apo veriu i Frances,ne fakt a ka nej adres me precize,si per shembul,ne Forbach,,,a ka nej institut per pranim te azil kerkuesve,,,,merci

  7. #727
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anëtarësuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Për: Shqiptarët në Francë

    19 mai 2013 mund te vizitoni lirshem parlamentin europian ne strasbourg dhe mund te diskutoni me europarlamentaret
    A Strasbourg: Le 19 mai, vous êtes invités à assister à la cérémonie officielle dès 9h30. Venez débattre avec vos députés et le médiateur européen dans l'hémicycle et rencontrer les groupes politiques et Directorats généraux du Parlement européen ainsi que d'autres Institutions. Des activités festives et spectacles rythmeront cette journée.
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  8. #728
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-05-2014
    Vendndodhja
    Metz, France
    Postime
    24

    Për: Shqiptarët në Francë

    Citim Postuar më parë nga taipan Lexo Postimin
    per azil,jugu apo veriu i Frances,ne fakt a ka nej adres me precize,si per shembul,ne Forbach,,,a ka nej institut per pranim te azil kerkuesve,,,,merci
    forbach eshte ne kufi me Gjermanin edhe ste keshilloj te shkosh atje sepse ka shum raciste

Faqja 37 prej 37 FillimFillim ... 27353637

Tema të Ngjashme

  1. Gjergj Kastriot Skënderbeu
    Nga Arbushi në forumin Historia shqiptare
    Përgjigje: 434
    Postimi i Fundit: 18-09-2022, 06:57
  2. Si lindi harmonia fetare në Shqipëri?
    Nga Albo në forumin Toleranca fetare
    Përgjigje: 127
    Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
  3. Paketa e propozuar nga Ahtisari për statusin final të Kosovës
    Nga Nice_Boy në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 451
    Postimi i Fundit: 21-10-2007, 12:59
  4. Rexhep Qosja: Të vërtetat e vonuara
    Nga ARIANI_TB në forumin Çështja kombëtare
    Përgjigje: 20
    Postimi i Fundit: 19-09-2006, 20:51
  5. TOP10 i kinematogarfise boterore
    Nga autori në forumin Kinematografia dhe televizioni
    Përgjigje: 29
    Postimi i Fundit: 15-06-2005, 10:07

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •