Close
Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 80 prej 86
  1. #61
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Duke ju njohur do e quaja mrekulli

    Mundeni me endrru pra hahahahah

  2. #62
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga prishtina75 Lexo Postimin
    .....patriot me plotkuptimin e fjales eshte Jakup Krasniqi, qe kur eshte ne pyetje atedheu dhe e verteta, nuk eshte me drenice por eshte shqiptar, Respekt!
    Na beri sehire me hesap Anita ,absolutisht nuk pajtohem..patriot do ishte nese do jipte doreheqje nga posti qe kishte ne qeverine Thaci ,nuk hahet me dy luge .
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  3. #63
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Pse e merr personale moj ,je "binjake siamez" me Thacin apo me ndonjerin nga pjestaret e bandes se tij?

    Cka prite ti quaj njerezit te cilet votojne 90% kryetarin e komunesurgu ,mendjendritur?!!
    Nuk mujt me gjet tjeter kandidat tjeter ne gjithe Drenicen..nuk besoj qe as ne Afrike te kene ndodhur fenomene si te ju ne Drenice
    Sipas teje nese nuk pajtohesh ne nje teme duhet te mos pajtohesh ne asnje teme tjeter
    Une mund te pajtohem edhe mendimin e Referit ne ndonje teme tjeter e lere me me Prishtinaline


    Ane te mos pajtohesh eshte OK ne demokraci po jo t'i quash njerzit analfabet sahere qe nuk pajtohesh me ta. Dhe njeriu nuk mund te jete ne nje teme analfabet e ne tjetren intelektual. Ose eshte gjith analfabet ose gjithe intelektual.
    Psh une pajtohem me opinionet tua shpesh, shpesh s' pajtohem hiç fare po nuk marr dot guximin te te quaj analfabete. Ndoshta ngaqe e di kuptimin e analfabetit.

    Pastaj ai postimi qe m'ke citu ka t'beje me kulturen e debatit pse i bie fyellit gjithnje ne nje vrime ti? Se une s'mora ndonje gje personale.
    Une s' vuaj fare nga kompleksi prejardhjesh. Qendroj nje çike me lart se kjo.......
    Ndryshuar për herë të fundit nga anita340 : 21-06-2014 më 17:11

  4. #64
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Ane te mos pajtohesh eshte OK ne demokraci po jo t'i quash njerzit analfabet sahere qe nuk pajtohesh me ta. Dhe njeriu nuk mund te jete ne nje teme analfabet e ne tjetren intelektual. Ose eshte gjith analfabet ose gjithe intelektual.
    Psh une pajtohem me opinionet tuaja shpesh, shpesh s' pajtohem hiç fare po nuk marr dot guximin te te quaj analfabete. Ndoshta ngaqe e di kuptimin e analfabetit.

    Pastaj ai postimi qe m'ke citu ka t'beje me kulturen e debatit pse i bie fyellit gjithnje ne nje vrime ti? Se une s'mora ndonje gje personale.
    Une s' vuaj fare nga kompleksi prejardhjesh. Qendroj nje çike me lart se kjo.......
    Ne zgjedhjet tjera me dhune kemi me t'marr nga dojqland me te kandidu per Ministre te Kultures mos thuj se kam dijte qka u ba me mu.
    Hahahaha

  5. #65
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anëtarësuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Na beri sehire me hesap Anita ,absolutisht nuk pajtohem..patriot do ishte nese do jipte doreheqje nga posti qe kishte ne qeverine Thaci ,nuk hahet me dy luge .
    .....me mire vone se kurre, per mendimon tim ai nuk ben gabimin kapital te perkrah nje kriminel apo nje hordhie kriminelesh, fundja ne njerez jemi dhe mund te gabojm, por duhet te permisojm gabimet. Paramendo familja Jashari e perkrah Jakupin ndersa keta i thone tradhetar, ketu shifet patriotizmi me bateri qe kan,

  6. #66
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Na beri sehire me hesap Anita ,absolutisht nuk pajtohem..patriot do ishte nese do jipte doreheqje nga posti qe
    kishte ne qeverine Thaci ,nuk hahet me dy luge .
    Hahahaha ...... le qe s' ka dhane doreheqje po jo shume moti ka pase perleshje fizike me Albinin per mikrofon. Me te cilin tash po kane qendrime te peraferta. Ne s' dime ç'a kish mujte me ndodhe mos me pase nderhy te tjeret.

    Megjithese patriotizmin e Jakup Krasniqit une as s' e ve ne dyshim. Sidomos po t'a krahasosh me ca te tjere nga koalicioni i ardhshem mrekulliberes i qeverise.

  7. #67
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Duke ju njohur do e quaja mrekulli

    Njejte sikur llapi psh qe e quan mrekulli faktin qe na ( Drenica dmth) e votojme Thaqin 90 %.

  8. #68
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Ane te mos pajtohesh eshte OK ne demokraci po jo t'i quash njerzit analfabet sahere qe nuk pajtohesh me ta. Dhe njeriu nuk mund te jete ne nje teme analfabet e ne tjetren intelektual. Ose eshte gjith analfabet ose gjithe intelektual.
    Psh une pajtohem me opinionet tuaja shpesh, shpesh s' pajtohem hiç fare po nuk marr dot guximin te te quaj analfabete. Ndoshta ngaqe e di kuptimin e analfabetit.

    Pastaj ai postimi qe m'ke citu ka t'beje me kulturen e debatit pse i bie fyellit gjithnje ne nje vrime ti? Se une s'mora ndonje gje personale.
    Une s' vuaj fare nga kompleksi prejardhjesh. Qendroj nje çike me lart se kjo.......
    INJORANT m. sh.

    1. Njeri që nuk ka marrë asnjë lloj arsimi, njeri i pashkollë, i paditur.

    2. keq. Ai që e njeh diçka në mënyrë fare të cekët ose shumë të kufizuar; ai që nuk i kupton fare gjërat ose i kupton keq ato; njeri i pagdhendur që nuk di të sillet në jetë. Injorant i madh. (në letërsi, në muzikë, në art).

    3. Përd. mb. sipas kuptimeve të emrit. Kleri injorant. Klikë injorante.

    Nuk eshte e thene qe nese je ne nje teme injorante je ne te gjitha temat ,une pervete jam injorante ne astronomi ...per ate kurre nuk marr pjese ne diskutimet rreth fenomeneve atronomike se e di hallin tim
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  9. #69
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    INJORANT m. sh.

    1. Njeri që nuk ka marrë asnjë lloj arsimi, njeri i
    pashkollë, i paditur.

    2. keq. Ai që e njeh diçka në mënyrë fare të cekët ose shumë të kufizuar; ai që nuk i kupton fare gjërat ose i kupton keq ato; njeri i pagdhendur që nuk di të sillet në jetë. Injorant i madh. (në letërsi, në muzikë, në art).

    3. Përd. mb. sipas kuptimeve të emrit. Kleri injorant. Klikë injorante.

    Nuk eshte e thene qe nese je ne nje teme injorante je ne te gjitha temat ,une pervete jam injorante ne astronomi ...per ate kurre nuk marr pjese ne diskutimet rreth fenomeneve atronomike se e di hallin tim
    A t'kuptova drejt? Prishtinalia eshte injorant ne lemin e teologjise po se di hallin e vet dhe merr pjese ne temat e fese. Kete po thoje?


    Ane, besom qe e di ç'a eshte edhe injoranti edhe analfabeti.

  10. #70
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Njejte sikur llapi psh qe e quan mrekulli faktin qe na ( Drenica dmth) e votojme Thaqin 90 %.
    Nuk quaj mrekulli kete ..mrekullin per te cilen e pata fjalen ..shyqyr qe as ti e as Lexuesi nuk e pasni kuptu ku desha te dal
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  11. #71
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Nuk quaj mrekulli kete ..mrekullin per te cilen e pata fjalen ..shyqyr qe as ti e as Lexuesi nuk e pasni kuptu ku de
    sha te dal

    Sqarona neve analfabeteve se na metem merak.
    Veç mu po m'duket qe ti se ke kuptu ate qe e ke citu.

  12. #72
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    A t'kuptova drejt? Prishtinalia eshte injorant ne lemin e teologjise po se di hallin e vet dhe merr pjese ne temat e fese. Kete po thoje?


    Ane, besom qe e di ç'a eshte edhe injoranti edhe analfabeti.
    Ma sjell postimin ku i kam thene Prishtinalise injorant ,se paskam harru ,me sa di Prishtinalija eshte light muslim qe kombin perhere e ve para fese ,fene e ka thjesht per hobi apo gabohem?!!
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  13. #73
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Ma sjell postimin ku i kam thene Prishtinalise injorant ,se paskam harru ,me sa di Prishtinalija eshte light mu
    slim qe kombin perhere e ve para fese ,fene e ka thjesht per hobi apo gabohem?!!
    Jo jo injorant po analfabet . Te pakten kshtu e kam n'kujtese. E sjell ai se i kujtohet me mire meqe eshte protagonisti.

  14. #74
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Sqarona neve analfabeteve se na metem merak.
    Veç mu po m'duket qe ti se ke kuptu ate qe e ke citu.
    MREKULLI f. sh.

    1. Diçka e pabesueshme, që s'mund të ndodhë në të vërtetë e që nuk shpjegohet me ligjet e natyrës, por kryhet gjoja nga një forcë e mbinatyrshme, çudi (sipas fesë e besëtytnive).

    Besoj qe tani e kuptove
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  15. #75
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    MREKULLI f. sh.

    1. Diçka e pabesueshme, që s'mund të ndodhë në të vërtetë e që nuk shpjegohet me ligjet e natyrës, por kryhet gjoja nga një forcë e mbinatyrshme, çudi (sipas fesë e besëtytnive).


    Besoj qe tani e kuptove
    Thashe çka paske dashur te na thuash qe se paskemi kuptu. Krejt njejte mendonin edhe keta te PDK-s ne zgjedhjet e para pas luftes. Se ne Prishtine thuhej qe mu ne Drenice kane me pesu humbjen me te madhe PDK po njerzit po e perkrahin kshtu haptas se tuten. Pastaj thonin (PDK dmth ) ndodhi mrekullia.
    Une per vete t'kam kuptu drejte, per Lexuesin se di.


    Ika une se u kry ndeshja. U degjofshim per te mire.

  16. #76
    Djalë Drenice Maska e Lexuesi_
    Anëtarësuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Une kur du me kuptu kuptoj, kur nuk du me kuptu nuk kuptoj

    Shpesh here nuk lodhem me i kuptu disa disa


    anite, naten e mire flej mire urime barazimi . U lexofshim per t'mire.

  17. #77
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Thashe çka paske dashur te na thuash qe se paskemi kuptu. Krejt njejte mendonin edhe keta te PDK-s ne zgjedhjet e para pas luftes. Se ne Prishtine thuhej qe mu ne Drenice kane me pesu humbjen me te madhe PDK po njerzit po e perkrahin kshtu haptas se tuten. Pastaj thonin (PDK dmth ) ndodhi mrekullia.
    Une per vete t'kam kuptu drejte, per Lexuesin se di.


    Ika une se u kry ndeshja. U degjofshim per te mire.
    Nuk mendoj se me ke kuptuar heren e pare por nejse ..kush paska thane qe PDK s'do votohet ne Drenice ,ndonje plak ne cajtore?

    Ndersa mrekulli ose "nderhyrje hyjnore" e quaj edhe fitoren e pare te PDK me 36% ku Thaci u be kryeminister ..fati deshti te vdes Rugova se Hashimi se kish pa me sy kryeministrin
    There is a special place in hell for women who don't help other women.
    Madeleine Albright

  18. #78
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga Lexuesi_ Lexo Postimin
    Ne zgjedhjet tjera me dhune kemi me t'marr nga dojqland me te kandidu per Ministre te Kultures mos thuj se
    kam dijte qka u ba me mu.
    Hahahaha
    Kuku m'paska pshtu kjo pa e pa. Mos harro. Ju fitoni zgjedhjet e tani mu tap tap m'bani ministre. Pse çka jane ma t'mire se une Astrit Haraqija e Memli qe kene ministra t'kultures.
    Perveç ne lemine e te vjedhurit nuk mund te jem e nje niveli me ta ( hahaha aty jam vertete analfabete) se per te tjerat u shpall duel qe tani.

    Qy m'shtine me menu tash.

  19. #79
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Nuk mendoj se me ke kuptuar heren e pare por nejse ..kush paska thane qe PDK s'do votohet .....D
    ane ,
    E fundit kjo.... e ke pase ne analizat e perfaqesuesve te LDK-s dhe AAK-s. Momentalisht me kujtohet njr shkrim i Bajram Kosumit qe aderonte ne AAK asokohe.

    Dmth njerzit ne Drenice dilnin masovisht ne tubime te PDK-s. Ne Prishtine( ne lexonim ne shtyp se nuk kishim mundesi te degjonim te gjithe live) thuhej njerzit kane frike prandaj dalin ne tubime se ne Drenice te shkon koka po dole kunder PDK-s por kur te votojne do te votojne kunder. Dolen te gabuar.

    Fitorja e thelle e PDK-s ka qene befasuese per te gjithe. Per PDK ka qene mrekulli, siç ka qene goditje e paparashikuar humbja e thelle ne pothuaj te gjitha rajonet e Kosoves.

    Ntm.

  20. #80
    Shqiptar nga Kosova Maska e prishtina75
    Anëtarësuar
    22-03-2012
    Postime
    3,360

    Për: Shuhet edhe shpresa e fundit e Partisë Demokratike të Kosovës

    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    Prishtinali,

    Jam para teje nese s' gaboj n'forum po hala s'e kam pa llapin ta shaje e ofendoje ndonjerin i pari. E kam pa te shaje ne nje menyre qe mu jo s'me pelqen po e urrej, po vetem kur e kane sha.

    Ndersa me sa e kam ndjeje kete debatin mes teje e Lexuesit t'i e ke ofendu kete te dytin vazhdimisht. Dhe jo vetem kete. Ti ofendon mbi 90% te Drenices e madje edhe 31% te Kosoves pa te ofendu asnjeri ty.

    Mos t'a ha mendja se je ma i mire se llapi.
    ....aanita340, une Lexuesin asnjeher nuk e kam ofendu, perkundrazi edhe pse kemi diferenca ne politike kam respekt per te, keshtu qe ajo qe thua ti nuk qendron. Ndersa sa i perket llapit ai hiq me larg se para pak ditesh me ka ofendu, siq duket te paska shpetuar ky lapsus por ja qe edhe pse je teper e mencur nuk mund ti dish te gjitha, jeni njesha me llapin mos u largo prej tije,

Faqja 4 prej 5 FillimFillim ... 2345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •