Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 30
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2011
    Postime
    12

    A po behem armik i vetvetes?

    Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
    Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!

  2. #2
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Shko tek doktori psikiater,po te kesh nevoje merr edhe ca ilace ne doza te lehta, provoji nja 2-3 muaj edhe shih a do ndjesh ndryshime. Ilacet nuk te vrasin, mos degjo boten. por po i morre , javet e para qendro ne kontakt te vazhdueshem me mjekun, se mund te kene ndonje efekt anesor per moshen tende.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  3. #3
    Gentle Creature Maska e starbright
    Anėtarėsuar
    17-07-2007
    Postime
    884

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Absolutely not drugs.. Ca I thua moj? Ato ilace sulmojne sistemin nervor.

    Une do sugjeroja te shikosh se cfare te mungon? Shiko prioritetet e jetes tende tani. Merru me njė sport . Ec ne natyre oksigheni eshte ilaci i duhur ne trupin tend. Rilidhu me miqt e vjeter bej dicka qe te ka munguar per kaq kohe.

  4. #4
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
    Absolutely not drugs.. Ca I thua moj? Ato ilace sulmojne sistemin nervor.

    Une do sugjeroja te shikosh se cfare te mungon? Shiko prioritetet e jetes tende tani. Merru me njė sport . Ec ne natyre oksigheni eshte ilaci i duhur ne trupin tend. Rilidhu me miqt e vjeter bej dicka qe te ka munguar per kaq kohe.
    Cdo ilac qe futet ne trup ka efekte anesore. Nqs dikush ka chemical imbalance ne tru, c'duhet te beje? Te vrase veten?
    Where does a thought go when it's forgotten?

  5. #5
    Gentle Creature Maska e starbright
    Anėtarėsuar
    17-07-2007
    Postime
    884

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Kush jemi ne te diagnostikojme njė person me 10 fjali? Une sugjeroj te fillon te kujdeset per veten te heqi kafeinen nga dieta me shume ēaj sidomos ēaj jeshil me shume fruta dhe perime. Dil jasht ne natyre ec dy tre ore. Shume here mungese e vitamines D te jep efekte te tilla. Rri ne diell te pakten gjysem ore ne dite. Nese sdo kesh permisim te sugjeroj te besh analizat e gjakut. Sigurisht te shkosh te mjeku eshte ok por ilacet per mendimin tim duhet te merren vetem kur te jesh shume I sigurte qe spo funksionon asgje tjeter .

  6. #6
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
    Cdo ilac qe futet ne trup ka efekte anesore. Nqs dikush ka chemical imbalance ne tru, c'duhet te beje? Te vrase veten?
    Do bath salt ?

  7. #7
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
    Kush jemi ne te diagnostikojme njė person me 10 fjali? Une sugjeroj te fillon te kujdeset per veten te heqi kafeinen nga dieta me shume ēaj sidomos ēaj jeshil me shume fruta dhe perime. Dil jasht ne natyre ec dy tre ore. Shume here mungese e vitamines D te jep efekte te tilla. Rri ne diell te pakten gjysem ore ne dite. Nese sdo kesh permisim te sugjeroj te besh analizat e gjakut. Sigurisht te shkosh te mjeku eshte ok por ilacet per mendimin tim duhet te merren vetem kur te jesh shume I sigurte qe spo funksionon asgje tjeter .
    Starbright, ky ka dy vjet qe po struggle. Dhe keto qe po citon ti me siper jane perralla femijesh. Shetitjet ne ajer te paster,oksigjeni, jodi i detit, dietat, vitamina D te tera jane llafe. Edhe analizat e gjakut jane BS, kur vjen puna tek problemet mendore.
    Une rekomandoj vetem vizite tek psikiatri.
    Where does a thought go when it's forgotten?

  8. #8
    Gentle Creature Maska e starbright
    Anėtarėsuar
    17-07-2007
    Postime
    884

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Ku e lexove 2 vjet moj? Spo e lexoj dot une. Ishalla te behet me mire. Une sjam doktor thjesht kam degjuar qe mungese e vitamines D te influencon me mood swings. Dielli influencon ne te qenit i lumtur.

  9. #9
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    une them te ja fusni qe weed qe te tre

  10. #10
    Gentle Creature Maska e starbright
    Anėtarėsuar
    17-07-2007
    Postime
    884

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga Plaku me kostum Lexo Postimin
    une them te ja fusni qe weed qe te tre
    Une them qe ti srri dot pa dale ne origjine

  11. #11
    Buena Suerte Maska e MI CORAZON
    Anėtarėsuar
    21-07-2002
    Postime
    7,485

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin
    Ku e lexove 2 vjet moj? Spo e lexoj dot une. Ishalla te behet me mire. Une sjam doktor thjesht kam degjuar qe mungese e vitamines D te influencon me mood swings. Dielli influencon ne te qenit i lumtur.
    Eshte e vertete qe dielli influencon ne lumturine tone,por s'duhet te jetosh shume afer ekuatorit,se te bjen ne koke e mbetesh I lumtur forever.


    Naten e mire Star! Nice talking to you!
    Where does a thought go when it's forgotten?

  12. #12
    Gentle Creature Maska e starbright
    Anėtarėsuar
    17-07-2007
    Postime
    884

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    ► Neurological Problems
    Lack of vitamin D has been identified as one of the reasons behind poor cognitive development in children, and lowered cognitive functions in adults. It is also one of the etiological factors for dementia characterized by:
    Forgetfulness
    Confusion
    Loss of social skills
    Poor judgment
    Difficulty in performing regular tasks.


    P.s good night

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,665

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
    Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
    Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!
    fol me prinderit nje here,perpiquni te gjeni se bashku cka nuk shkon
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  14. #14
    Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
    Anėtarėsuar
    18-06-2010
    Vendndodhja
    Ne vendin e ngjarjeve
    Postime
    6,014

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
    Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
    Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!

    Ti vec tregove se cka po perjeton dhe nuk tregove se si pasoje e ckafit te kan ardh keto gjana. Ku dihet qe asgje vetvetiu nuk vjen duhet ta gjesh shkaktarin e kesaj mandej te kerkosh ndihme.

    Zakonisht keto gjana u ndodhin njerezeve qe deshtojn ne lidhjen sentimentale ate te dashurise qe u deperton ne palc.
    Une thjesht do te te thoja te mos shkosh te psikiatri sepse ti nuk je per psikiater siq e lexova nje forumist qe te ka thane. Ti ke nevoj per nje psikolog siq kemi nevoj te gjithe per te,ku une e kam nje psikolog dhe per problemet e mija ngarkesen apo stresin qe me vjen konsultohem me te kam pas fatin qe ai eshte edhe i afert i imi dhe keshtu qe te gjithe kemi nevoj per psikolog. Merru me aktivitete si shetitje me shoqeri sport provo ta thyesh kete gjendje duke filluar me hobin tend qe ke.

  15. #15

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga starbright Lexo Postimin

    Une do sugjeroja te shikosh se cfare te mungon? .
    Oj cfar te mungon thote ! Parate i mungojne... Nuk ka ber me shoke te ri dhe shoket e vjeter i jan larguar. Pse ? Kush dreqin rri me ate qe nuk ka para ?
    Revolution 1848

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Xhuxhumaku
    Anėtarėsuar
    19-11-2003
    Vendndodhja
    sopr'un'curva
    Postime
    13,379

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    ke para ke allah,

    ske para ske allah,


    ka shkrujt dritero komunisti baltaxhi nga devolli.
    --- La Madre dei IMBECILI e sempre in cinta...

    ---voudou.. ---

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-03-2011
    Postime
    12

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
    Oj cfar te mungon thote ! Parate i mungojne... Nuk ka ber me shoke te ri dhe shoket e vjeter i jan larguar. Pse ? Kush dreqin rri me ate qe nuk ka para ?
    Po shiko,ndoshta edhe parat mund te jene njera prej tyree,por statusin material e kam te njejte si at'here si tani,ceshtja eshte tek une por nuk di pse po me ndodhė!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Glorious10 : 27-02-2013 mė 19:35

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
    Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
    Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!
    Konkretisht cfare ndikoi qe te shtyu te humbasesh interesin ndaj gjithckaje? Asgje nuk vjen vetvetiu. Nje kontroll te pergjithshem mjekesor nuk eshte keq sikur ta besh.
    Feelings change - memories don't.

  19. #19
    Perjashtuar nga Mod.
    Anėtarėsuar
    07-09-2012
    Vendndodhja
    Ne Shqiperi
    Postime
    5,308

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
    Jam nje i djalė 21 vjec dhe po kaloj nėpėr njė periudhė ku mė dukėt se jetės sime i ka humbur filli,interesimin pėr mėsime,shkollė e libra e kam humbur,poashtu edhe pėr filma,sport e gjėra tė tilla me tė cilat me shumė deshirė i bėja.As jeta ime sociale nuk ėshtė mė e njėjta,pėr shkak se nuk bej mė miq te ri,e as nuk i mbaj lidhjet me tė vjetrit.
    Cfarė po ndodhė me mua,mė mungon vetja ime e dikurshme!
    Keshtu me ndodhi edhe mua

  20. #20

    Pėr: A po behem armik i vetvetes?

    Citim Postuar mė parė nga Glorious10 Lexo Postimin
    Po shiko,ndoshta edhe parat mund te jene njera prej tyree,por statusin material e kam te njejte si at'here si tani,ceshtja eshte tek une por nuk di pse po me ndodhė!
    A ke provu me shkru te ndonje hoxhe ose me vu nuske ?

    Mua me ka funksionuar se edhe une te njejtin problem si ti kisha !
    Revolution 1848

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •