Close
Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 100 prej 108
  1. #81
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Bashkesia islame e maqedonise problemet me selefet i k zgjedh qe nga koha kur ish reis Arif Emini....para kosoves, para shqiperise...

    Ne maqedoni kemi pune drejtperdrejt me shkaun, dhe kjo eshte pikerisht arsyeja pse tek neve sheh edhe simbole fetare
    .....

    Tung
    Dhe une kam menduar se shqiptaret qendrojne ne islam per inat te sllaveve, por flamuret e Hamasit, investimet ne Islam, muxhaedinet ne Siri, aktet e ndryshme terroriste, antiamerikanizmi, deshira per te destabilizuar Maqedonine dhe rajonin tregon se nuk behet fjale per nje inat me "shkiet" por jeni duke u perdore dhe keni per te shku si mish per top per do donacione arabesh te ndyre. Nuk ka njeri kohe te merret me shqiptaret, pasi perndimi jo vetem ka bere shume, por tashme ka dhe probleme te tjera. Nje gje eshte e sigurte, nese nisin luftime ne Maqedoni, rajoni merr nje kthese gjeopolitike dhe shqiptareve do ti vijne vetem telegrame ngushellimi. thjeshte eshte duke ju hanger ***** shume. Mos kujtoni se do ja kaloni me mire me shqiptaret e Shqiperise, pasi ju dhe ne do ta gjejme shkakun per tu grindur ashtu si ne kohe te diktatures.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  2. #82
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Dhe une kam menduar se shqiptaret qendrojne ne islam per inat te sllaveve, por flamuret e Hamasit, investimet ne Islam, muxhaedinet ne Siri, aktet e ndryshme terroriste, antiamerikanizmi, deshira per te destabilizuar Maqedonine dhe rajonin tregon se nuk behet fjale per nje inat me "shkiet" por jeni duke u perdore dhe keni per te shku si mish per top per do donacione arabesh te ndyre. Nuk ka njeri kohe te merret me shqiptaret, pasi perndimi jo vetem ka bere shume, por tashme ka dhe probleme te tjera. Nje gje eshte e sigurte, nese nisin luftime ne Maqedoni, rajoni merr nje kthese gjeopolitike dhe shqiptareve do ti vijne vetem telegrame ngushellimi. thjeshte eshte duke ju hanger ***** shume. Mos kujtoni se do ja kaloni me mire me shqiptaret e Shqiperise, pasi ju dhe ne do ta gjejme shkakun per tu grindur ashtu si ne kohe te diktatures.
    Kshtu edhe per ti nje pyetje te thjeshte dhe te pakripun:

    I analizoni me prapanice gjerat juve ?


    Ne te ilirides per gjithe tjeret shqiptare jemi thjeshte per me ju dhane shkolle. Ti, dhe bashke me ti edhe Europa dhe krejt bota e civilizuar Do ta mbeshtetni synimin tone. E din cili eshte ai ?....drejtesia !

    Dhe eshte e vetekuptueshme se ne qender te shkupit do te ndertohet xhamia sikur qe ka qene....

    Tung

    Ps:

    Kjo puna me islamik, hamasa e ēorbaxhi....nuk eshte nga dora e shqiptarit.....dakor ?
    albanish by nature

  3. #83
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    20-02-2012
    Vendndodhja
    Drenic
    Postime
    52

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Kshtu edhe per ti nje pyetje te thjeshte dhe te pakripun:

    I analizoni me prapanice gjerat juve ?


    Ne te ilirides per gjithe tjeret shqiptare jemi thjeshte per me ju dhane shkolle. Ti, dhe bashke me ti edhe Europa dhe krejt bota e civilizuar Do ta mbeshtetni synimin tone. E din cili eshte ai ?....drejtesia !

    Dhe eshte e vetekuptueshme se ne qender te shkupit do te ndertohet xhamia sikur qe ka qene....

    Tung

    Ps:

    Kjo puna me islamik, hamasa e ēorbaxhi....nuk eshte nga dora e shqiptarit.....dakor ?
    Ti i ban konrtadit veti. Njeher thu se do marohet xhamia, dhe me posht thu se islamiket nuk jan dor Shqiptari.... Pse je kaq pa kurrizor, dhe pse ski burrni me than qysh u? Ju atje jeni shku per lesh me flamura arap e xhihadista, dhe ne qoftse ju nuk jav vran synin ai flamur arapi, nuk mund te ju ndihmoj kerkush!

    Drejtat nuk lypen me flamur arapi. Po ndoshta ju atje jeni koloni Turki qe keni mbet dhe na po ju trajtom si Shqiptar?

  4. #84
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga keq zeza Lexo Postimin
    Ti i ban konrtadit veti. Njeher thu se do marohet xhamia, dhe me posht thu se islamiket nuk jan dor Shqiptari.... Pse je kaq pa kurrizor, dhe pse ski burrni me than qysh u? Ju atje jeni shku per lesh me flamura arap e xhihadista, dhe ne qoftse ju nuk jav vran synin ai flamur arapi, nuk mund te ju ndihmoj kerkush!

    Drejtat nuk lypen me flamur arapi. Po ndoshta ju atje jeni koloni Turki qe keni mbet dhe na po ju trajtom si Shqiptar?
    Se dij pse shqetesoheni kaq....protestat jane te koordinuara.....simbolet islame prekin aty ku duhet, ne lule te ballit te armikut.....te prekin edhe ti apo cka ?, ne jemi shqiptare dhe musliman....jo qe nje jave, por tash e 600 vjet....mesohuni te nxjerni konkluzione pozitive nga ki realitet....ne nuk lipim te drejta nga sllavomaqedoni, ne i lipin nga perfaqesuesit tane politik, sllavomaqedonit i folim me fotografi, nder ta me simbole islame....effektin e tyre nuk mund ta shkruajm ne transparente....sepse do duheshin 1000 fjale...

    Ne mes te shkupit ka qendruar nje xhami, dhe me ate xhami aty e kthejm shkupin ne qender shqiptare sic ka qene....nuk je per kete ti ?.....cdo fotografi tjeter do te ish nje fotografi joshqiptare...

    Kush i nenvizon keto fjale qe shkruaj tregon kurriz, dhe kercen mbi hijen e tije......shkupi me xhami eshte shkupi shqiptare....nese mendon se eshte shkupi i hamasit e isisit, atehere te paska indoktrinuar gruevski bashk me ski-t e viē-at tjere...

    Une nuk jam kontradiktore, por jam i qarte !!!.......dhe mbi te gjitha, une e dij se ēka dua, perkunder plot forumisteve ketu qe luhaten si bari ne ere...

    Tung
    albanish by nature

  5. #85
    Updating.... Maska e Wordless
    Anėtarėsuar
    19-06-2002
    Vendndodhja
    Undercover
    Postime
    3,154

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    shkupi me xhami eshte shkupi shqiptare....nese mendon se eshte shkupi i hamasit e isisit, atehere te paska indoktrinuar gruevski bashk me ski-t e viē-at tjere...
    ...edhe Roma ka Xhami !! Mos vallė Roma ėshtė ee ?!!
    Ky shtet ėshtė ky qė ėshtė sepse qytetarėt tanė janė kėta qė janė !

  6. #86
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
    ...edhe Roma ka Xhami !! Mos vallė Roma ėshtė ee ?!!
    .......XHAMIA eshte pjese e pandare e KULTURES shqiptare....aty ku ka shqiptare dhe ka xhami, ka VULE historike (eshte si ajo puna e kryqave mbi kodra).....as arabe jo, as kineze jo, as afrikane jo.....por SHQIPTARE....ne europe dhe ne ballkan sidomos, xhamia parimisht lidhet dhe do te lidhet me popullin shqiptare.........nuk eshte me rrendesi se sa e kuptojne kete realitet forumistet tane, me rrendesi eshte si e kupton historia.......pyetja eshte se, a jemi NE ata qe duam ta ndryshojme kete fotografi, apo jane tjeret !

    tung

    PS:
    me habit pse kerkon nivel tjeter intelektual.....niveli eshte super, i pakrhasueshem....ne i shtrijm kembet aq sa e kemi jorganin....aktualisht jemi ne fazen me i bere shqiptaret njehere shqiptare !, hapi i pare eshte me e kuptuar se ne relacionin SHKUP+XHAMI=SHQIPTARE.....SHKUP+KRYQ=SHKA.....dhe keshtu me rradhe.....
    albanish by nature

  7. #87
    not exist Maska e skender76
    Anėtarėsuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    .......XHAMIA eshte pjese e pandare e KULTURES shqiptare....aty ku ka shqiptare dhe ka xhami, ka VULE historike (eshte si ajo puna e kryqave mbi kodra).....as arabe jo, as kineze jo, as afrikane jo.....por SHQIPTARE....ne europe dhe ne ballkan sidomos, xhamia parimisht lidhet dhe do te lidhet me popullin shqiptare.........nuk eshte me rrendesi se sa e kuptojne kete realitet forumistet tane, me rrendesi eshte si e kupton historia.......pyetja eshte se, a jemi NE ata qe duam ta ndryshojme kete fotografi, apo jane tjeret !

    tung

    PS:
    me habit pse kerkon nivel tjeter intelektual.....niveli eshte super, i pakrhasueshem....ne i shtrijm kembet aq sa e kemi jorganin....aktualisht jemi ne fazen me i bere shqiptaret njehere shqiptare !, hapi i pare eshte me e kuptuar se ne relacionin SHKUP+XHAMI=SHQIPTARE.....SHKUP+KRYQ=SHKA.....dhe keshtu me rradhe.....
    Ti e din ēfar flet apo jo??
    Ti dole aty ku deshiron Gruevski.

    Askush s'te ndalon te besosh ne Zotin tend, por beje pa citu tjetrin..., sepse hyn ne rrjedha te tjera ku vetem demtohesh...




    Nese mundesh me plotso rezultatin per keto dy "mbledhjet" e meposhtme:

    Shqiperi + Xhami =
    Shqiperi+ Kryq =
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga skender76 : 14-07-2014 mė 04:20
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  8. #88
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Kshtu edhe per ti nje pyetje te thjeshte dhe te pakripun:

    I analizoni me prapanice gjerat juve ?


    Ne te ilirides per gjithe tjeret shqiptare jemi thjeshte per me ju dhane shkolle. Ti, dhe bashke me ti edhe Europa dhe krejt bota e civilizuar Do ta mbeshtetni synimin tone. E din cili eshte ai ?....drejtesia !

    Dhe eshte e vetekuptueshme se ne qender te shkupit do te ndertohet xhamia sikur qe ka qene....

    Tung

    Ps:

    Kjo puna me islamik, hamasa e ēorbaxhi....nuk eshte nga dora e shqiptarit.....dakor ?
    Per te dhne shkolle duhet te kesh shkolle, por shqiptaret e Maqedonise jane me te pa arsimuarit ne Ballkan. Gostivari me 170 xhami dhe vetem me tre shkolla fillore. Popullsia 87% analfabete dhe te punesuarit jane 70% me arsim fillore. Ti nuk e din se ne cfare injorance noton dhe mbi kete gjendje prej kenete pretendon te kthehesh ne simbol te dijes, Po me dhimesh Nuh.
    Nuh te kesh te drejte nuk do te thote aq te permbushet ajo. Bota eshte e mbushur me te drejta por realizimi i tyre realizohet aq sa shteti dhe shoqeria ka mundesi per ti permbushe ato. Une kam te drejte te jem i pasur pasi kam linde me te njetat te drejta si pasaniket kudo ne vendin tim, por nese une do ta kerkoje kete permes luftes atehere jemi kthyer ne pyll. Pra une e realizoj te drejten time duke u integruar, bashkepunuar, duke kontribuar ne frymen e dashurise dhe te paqes ne meidisin ku frymoj. Ne Shqiperi shteti ka detyrim ti ktheje parate e humbura ne firmat piramidale, pasi nuk i mbrojti qytetaret e vet, por kthimi i tyre con shtetin ne falimentim. Pra jo cdo deshire dhe e drejte realizohet. Ju kerkoni arabizimin e popullsise shqiptare atje, por kjo popullsi eshte pjese e perbashket e kombit maqedon te perbere nga shqiptare, turq, bullgare, serb,egjyptian,mbetje otomane pa identitet dhe greke e arumune keshtu qe per edukimin kombetare ka nje program te shtetit maqedon. Ju pretendoni se jeni numrei dy per nga numri i popullsise, por kjo nuk do te thote gje, pasi programet e zhvillimit te arsimit , kultures dhe te sjelljes shpirterore, duhet te jene te tilla qe te prodhojne paqe mes etnive perberese te kombit dhe jo sipas qefit te secilit, apo te abuzimit qe ju beni permes numrit dhe votes. Rajoni i Ballkanit ka nje histori te dhimbshme luftrash dhe tenite e ndryshme kane mbajtur qendrime te ndryshme. Shqiptaret jane ato qe humben luften dhe per kete u coptuan. ne ato copeza ku bejne pjese shqiptaret duhet ti nenshtrohen proceseve qe imponojne triumfuesit e luftes ballkanike dhe kjo nuk ka te beje me numrin e banoreve por me moralin e zhvillimeve jetesore ne historine e vendeve perkatese. ne ballkan u permbys perandori otomane dhe e gjithe jeta e mepastajme duhet te jete ne vizionin e shuarjes te cdo gjurme qe la pas ajo perandori islamike. ndertimi i demokracise dhe mundesite qe jep liria ne kete shekull, duhet te shfrytezohet per qellime te mira dhe jo ato te konfliktit dhe te luftes. Ju nuk e kuptoni se c'do te thote komb, se cdo te thote marrveshje, se cdo te thote bashkejetese. Ju mendoni se me keto mendesi do te kaloni me mire me u bashku me shqipatret e Albanise? Po jo me lali, ne kemi treguar se per njeri tjetrin jemi me te asher se ndaj te huajve. Ndertimi i xhamive jane nje kontribut i mbrapshte dhe mallkimi i gjeneratave do t'ju shoqeroje dhe pas vdekjes per kete masaker qe ju po i beni vendit te tyre te krishtere ne gjithe historine e jetes tyre, ne konditat e zhvillimit normale, apostolike si ne te gjithe vendet e rajonit dhe te Europes, ku bejme pjese. Ne shqiptaret vete duhet te krijonim reforma kurimi nga e shkuara dhe zdo te kishte nevoje per nderhyrje te sllaveve ne kete proces. Te jeni te sigurte qe Albania nuk ka ndermend te bashkohet me arabe dhe se ato pretendojne se ne mish e kocka jane shqipatre, pasi njerzit komunikojne permes shpirtit dhe jo lekures dhe leckave.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Anesti_55 : 14-07-2014 mė 06:02
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  9. #89
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
    Ti e din ēfar flet apo jo??
    Ti dole aty ku deshiron Gruevski.

    Nje....baba i mosmarrveshjes eshte keqkuptimi,

    Dy...nuk thojn kote DY shqiptare, TRE parti...

    Skender, tema eshte per maqedonine dhe politiken ditore, ku FEJA eshte instrument manipulativ i sllavomaqedoneve.....ketu eshte essenca e ceshtjes !!!, nese edhe neve e instrumentalizojme fene ne te njejtin nivel si shkijet, atehere te dalin ato llogarite qe une i shkruajta.......Une preka tjeter kundi, dhe ata qe i kam prek, atyre edhe ju dhemb, deri ketu ne vjene jav degjoj te piskatmen...

    Shkupit nuk i duhen xhamia, kush ka qen ne shkup e din se para se te futesh ne qytet, nga cila ane qofte, se pari duhet me kaluar "slalom" neper fshatera me xhamia te panumerta....

    Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
    Askush s'te ndalon te besosh ne Zotin tend, por beje pa citu tjetrin..., sepse hyn ne rrjedha te tjera ku vetem demtohesh...
    Nuk e imagjinon dot sa i kujdesshme jam ne kete senz....


    Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
    Nese mundesh me plotso rezultatin per keto dy "mbledhjet" e meposhtme:.
    .........me gjith qejf bile:

    Shqiperi + Xhami = SHQIPERIA SIC KA QENE DHE ESHTE
    Shqiperi+ Kryq = SHQIPERI SIC KA QENE DHE ESHTE

    .........forumi shqiptare nuk eshte rreprezentativ per gjendjen faktive te tolerances fetare nder shqiptaret......

    tung
    albanish by nature

  10. #90
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Shqiperi + xhami = Turqini= largim nga perendimi = polarizim ne vend e rajon = destabilitet dhe konflikt.
    Toleranca fetare egziston mbi nje popull te pa fe, por nese ushtrohet ne islam as qe behet fjale per tolerance , pasi kurani nuk shprehet ne asnje nga ajetet e tij per kete. Islami eshte ne lufte me demokracine dhe lirite e te drejtat themelore te njeriut. Shembull jane konfliktet e perjetshme ne vendet ku magiorance jane islamiket. Nje shembull tjeter jane imamet shqiptare te arsimuar ne vendet arabe, besoj se vetem tolerance nuk sheh ne sjelljen e tyre. tashme i kemi pare te shprehen hapur per simbolet kombetare me fjalet me fyese, i kemi pare me flamure te hamasit, i kmi pare ne aktivitete terroriste si ne Siri etj.
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  11. #91
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Per te dhne shkolle duhet te kesh shkolle, por shqiptaret e Maqedonise jane me te pa arsimuarit ne Ballkan. Gostivari me 170 xhami dhe vetem me tre shkolla fillore. Popullsia 87% analfabete dhe te punesuarit jane 70% me arsim fillore. Ti nuk e din se ne cfare injorance noton dhe mbi kete gjendje prej kenete pretendon te kthehesh ne simbol te dijes, Po me dhimesh Nuh.
    Ke te drejte....kunder kesaj kemi luftuar dhe sot i kemi dy univerzitete dhe shkolla private te panumerta, dhe nje numer te konsiderueshem studentesh ne diaspore.....pra, ti i referohesh nje kohe te kaluar....gjeneratat e reja nuk bejne stop......WELCOME to te 90-is mister banks .....mbi te gjitha shqiptaret e maqedonise si asnje tjeter jane KONZERVATI dhe i mbrojn vlerat e larta stergjyshore.....nje shoqeri konzervative me automatizem, ne aspektin kombetare, eshte me e kujdesshme, me e matur, me e urte.....dhe URTESIA eshte nje vyrtyt i larte i njeriut. Jo me kot, ne krye te shoqatave ne diaspore, qofshin ato bamirese, sportive ose fetare i ke ne kryesi ose nder iniciatoret themelues shqiptaret e maqedonise....

    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Nuh te kesh te drejte nuk do te thote aq te permbushet ajo. Bota eshte e mbushur me te drejta por realizimi i tyre realizohet aq sa shteti dhe shoqeria ka mundesi per ti permbushe ato. Une kam te drejte te jem i pasur pasi kam linde me te njetat te drejta si pasaniket kudo ne vendin tim, por nese une do ta kerkoje kete permes luftes atehere jemi kthyer ne pyll. Pra une e realizoj te drejten time duke u integruar, bashkepunuar, duke kontribuar ne frymen e dashurise dhe te paqes ne meidisin ku frymoj. Ne Shqiperi shteti ka detyrim ti ktheje parate e humbura ne firmat piramidale, pasi nuk i mbrojti qytetaret e vet, por kthimi i tyre con shtetin ne falimentim. Pra jo cdo deshire dhe e drejte realizohet. Ju kerkoni arabizimin e popullsise shqiptare atje, por kjo popullsi eshte pjese e perbashket e kombit maqedon te perbere nga shqiptare, turq, bullgare, serb,egjyptian,mbetje otomane pa identitet dhe greke e arumune keshtu qe per edukimin kombetare ka nje program te shtetit maqedon.

    Pse more anesti fol keshtu ???, e njeh ti pake rrendin ne maqedoni ???........shqiptaret fale diaspores e furnizojne maqedonine me diku 1,8 mrd. dollare ne vit....dhe keto para jane para te thata, te taksuara, fitim netto qe e fut maqedonia ne buxhet. Para per te cilat nje shtet perendimore duhet te rrotulloje dhjetfishin.......Shkollat shqiptare, spitalet shqiptare, infrastruktura ne pergjithesi ku jetojne shqiptaret, jane ne gjendje katastrofale. Papunesia nder shqiptaret ne nivele gjigande.....kurse ne shkup ndertohen monumente per qindra million €, edhe pse i shkojn ne te mire tregut, prapeseprap ato para mund te investohen ne programme tjera sociale per te cilat ka me shume nevoje populli. Ne nuk jemi ne poziten per tu "integruar" ne rrendin shtetnore, ne jemi shtetformues, ne jemi PJESE E PANDARE e rrendit politik, dhe nese meret para sysh edhe numri i pergjithshem i shqiptareve, sidomos mosha mesatare, jemi edhe ne aspektin social me rrendesi ekzistenciale per shtetin e maqedonise.

    Xhamia kemi plot ore, i ndertojme kure duam, si na don xhani.....per xhamia, qe financohen nga dora private (e jona, jo e arabeve) nuk kemi nevoje, per ta promovuar fene nuk kemi nevoje. MJAFT me kete budallakine se paskim derte fetare....e kunderta, jane pikerisht shkijet dhe politika e tyre shovinisto/fashiste qe i fryn kesaj burie, dhe e cila ti dhe tjeret i mashtron.....

    Kartela "fe" eshte per ta trullos opinionin sllav, gruevski dhe kompanija e perdore per popullin e vete, qe ta mbaje ne senzibilizim, me kete ne kontrolle....ajo karte nuk i sherben askujt tjeter pos politikes sllavomaqedone per rradhet e veta se pari, dhe se dyti pikerisht per te fut fitne (sherr) nder shqiptaret. Neve ne maqedoni nuk brengosemi, por shoh se ka nder rradhet e juaja nje eho jashtzakonisht te zhurmshme....KUJDES !!!

    Sa ma heret ta injoroni kete politike te felliqur shkavelle, aq me mire per te gjithe !!!, ne si shqiptare jemi ne gjendje konkuruese me sllavokmaqedonet dhe zjarit i pergjigjena me zjar !!!, ne jemi ne nje pozite te forte, dhe natyrisht se nuk kemi as nevoje e as arsye te leshojme pe....per politiken sllave nje shqiptare i mire eshte vetem nje shqiptare i vdekur, ky nuk eshte sllogan i hooliganeve, por doktrine !!!, dhe po te kishin mundesi faktive shkijet, nuk do te pingeronte sot shqiptare ne maqedoni....ky eshte realiteti, dhe ketij realiteti ne i pergjigjena me intenzitetin e duhur.....cdo veprim ndryshe do te tregonte dobesi, do ta ulte poziten shqiptare dhe do te na sillte per vite pas....

    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Ju pretendoni se jeni numrei dy per nga numri i popullsise, por kjo nuk do te thote gje, pasi programet e zhvillimit te arsimit , kultures dhe te sjelljes shpirterore, duhet te jene te tilla qe te prodhojne paqe mes etnive perberese te kombit dhe jo sipas qefit te secilit, apo te abuzimit qe ju beni permes numrit dhe votes. Rajoni i Ballkanit ka nje histori te dhimbshme luftrash dhe tenite e ndryshme kane mbajtur qendrime te ndryshme. Shqiptaret jane ato qe humben luften dhe per kete u coptuan. ne ato copeza ku bejne pjese shqiptaret duhet ti nenshtrohen proceseve qe imponojne triumfuesit e luftes ballkanike dhe kjo nuk ka te beje me numrin e banoreve por me moralin e zhvillimeve jetesore ne historine e vendeve perkatese. ne ballkan u permbys perandori otomane dhe e gjithe jeta e mepastajme duhet te jete ne vizionin e shuarjes te cdo gjurme qe la pas ajo perandori islamike. ndertimi i demokracise dhe mundesite qe jep liria ne kete shekull, duhet te shfrytezohet per qellime te mira dhe jo ato te konfliktit dhe te luftes.
    Kush jane JU ???, mesohuni njehere te artikulohuni ne frymen e interessit tone, thuaj NE, jo JU !!!

    Ne nuk kemi nevoje per sllavet ne asnje aspekt, ndash kulturore jo, ndash politik jo, ndash ekonomik jo....shembull, krahas rruges se kombit une dua ta shpojm edhe sharrin dhe ta lidhim pollogun plus shkupin me prizrenin dhe rrugen kombetare qe te leshohemi KOMPLETT nga varresia e sllaveve..........shteti maqedon PA SHQIPTARE nuk ka perspektive ekzistimi.....mos te ishin shqiptaret, ai shtet moti kohe do te ish shpartalluar. Kete e dijne shkijet !!!, ata nuk e mohojn rrendesine e popullit shqiptare per ta mbrojt prapanicen e tyre, ata thjeshte e SHFRYTEZOJNE cdo mundesi deri ne ate piken ku nuk ka kthim, dhe ajo afrohet, ajo pa dyshim afrohet....ne nuk duam as lufte, as shkaterrim, ne duam perceptim proporcional.....nje nder ato perceptime eshte barrazpesha ne fushat kyce te shtetit, sic eshte drejtesia mbi te gjitha dhe ekonomia....

    Une nuk kam dyshim ne mbeshtetjen nderkombetare te aspiratave tona, ngase jane legjitime sipas cdo katalogu, udhezuesi apo programmi demokratik, modern dhe bashkekohore. JO, ne nuk luftojme per xhamia.....xhamia eshte vetem molla e sherrit qe e perdore shkau te na dobesoje rradhet tona, asgje me shume....xhamia kemi PLOT ore....PLOT....sa te duash.....

    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Ju nuk e kuptoni se c'do te thote komb, se cdo te thote marrveshje, se cdo te thote bashkejetese. Ju mendoni se me keto mendesi do te kaloni me mire me u bashku me shqipatret e Albanise? Po jo me lali, ne kemi treguar se per njeri tjetrin jemi me te asher se ndaj te huajve. Ndertimi i xhamive jane nje kontribut i mbrapshte dhe mallkimi i gjeneratave do t'ju shoqeroje dhe pas vdekjes per kete masaker qe ju po i beni vendit te tyre te krishtere ne gjithe historine e jetes tyre, ne konditat e zhvillimit normale, apostolike si ne te gjithe vendet e rajonit dhe te Europes, ku bejme pjese. Ne shqiptaret vete duhet te krijonim reforma kurimi nga e shkuara dhe zdo te kishte nevoje per nderhyrje te sllaveve ne kete proces. Te jeni te sigurte qe Albania nuk ka ndermend te bashkohet me arabe dhe se ato pretendojne se ne mish e kocka jane shqipatre, pasi njerzit komunikojne permes shpirtit dhe jo lekures dhe leckave.
    Nga ki naivitet ???, sllavi NUK TE DON !!!, ai don te ta marre token, territorin, dhe te shtrihet aty te jete shef, boss.....FEJA per ate eshte MJET.......per ta kuptuar kete shih edhe homogjenitetin nder faren sllave, ku i ke te ndara, edhe pse te nje gjaku, dhe sejcila ne punen e vet......pervoje bashkejetese sllavet nuk kane, vetem nen sundimin e tjetrit PO (si skllever pikerisht, si sherbetore), por ata te sundojne dhe te njohin shoqeri inhomogjene dhe plurale...NO WAY.....nuk njeh historia e shkruar dic te tille....pse ta besoj une shkaun se ma don te mirren, kurr tash e 1000 vjet sa here qe e ka patur ai ne dore te tregoj dinjitet dhe kulture, nuk ka njohur gje tjeter pos pastrimit etnik dhe fetare ???

    Sa per ndjenja kombetare, shih fjaline e pare ku te shkruajta per organizimin e jetes kombetare......


    tung
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nuh Musa : 14-07-2014 mė 08:30
    albanish by nature

  12. #92
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anėtarėsuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Nuh, studentet ne disapore nuk kthehen ne Maqedoni, por aplikojne per punesim ne vendet islamike arabe.
    Skollat tuaja filluan ndertimin 10 vite me pare, pra ju jeni ato qe keni qene.
    Monumente do te ndertohen dhe nese ato para i jepen maqedonesve vendi nuk humbet asgje. Vendi varferohet kur parate shkojne jashte.
    Eshte tjeter gje te ndertosh monumente e permendore qe i sherbejne te gjitheve dhe eshte tjeter gje te ndertosh xhami qe i sherben vetem politikave dashakeqe arbe. ne xhami kultivohet urrejtja pathollogjike deri ne cmenduri, ju e keni treguar kete. A ju sheh perendimi per mire qe ju investoni ne islam? Por nese nuk ju do dhe perendimi, perse beni me faj sllavet qe ju kane ne dere dhe e vuajne direkt kete sjellje preverse tuajen?
    Po dhe une si shqiptar nuk e dua islamin ne ekto troje si ne mroalin e historise, si ne provokimin qe xhamijat jane ne nderim te emrave te gjakatareve ndaj shqiptareve, poe dhe per si absurditet qe qendron mbi aspiraten tone te perbashket per tju bashkuar BE-se. A i lexoni lajmet ju? A ndegjoni si shprehet Gjermania, Franca apo dhe Anglia? Po a nuk destabilizuat dhe Zvicren per flamurin? Po dhe me keto ju keni pone me investimet, A nuk e kuptoni se jeni preverse ne te gjitha drejtimet?
    Ti thua se nuk keni ne voje per sllavet, por ketu ju shkelni kushtetuten e vendit e cila mbron me ligj konsolidimin e vendit , mardheniet mes etnive. Ju po silleni me mendesite e separatisteve dhe keto jane te denueshme. Ku shkon ti me medesi te tilla prej pylli. Ti thua dua te jem vetem, por kjo nuk mvaret nga ty, por jane fuqite e medha qe i percaktojne mardheniet e popujve te vegjel. natyrshem popuj te vegjel qe nuk reformohen ne nje program shekullore dhe pushtohen dhe me dhune detyrohen ti nenshtrohen programit te propozuar prej tyre. Ti mendon se mund ta kalosh gjate keshtu? Une ju them se ajo qe ndodhi me Kosoven nuk mund te ndodhe me Maqedonine, pasi shqiptaret nuk diteten te falenderojne perendimin, por e urryen ate me fort pasi perfituan nga ndera qe ato i ben.
    Une shprehem Ne dhe Ju pasi nuk jemi njelloj, kemi 100 vjet qe edukohemi ndryshe nga njeri tjetri. Juve jeni trajtuar per tu homogjenizuar ne identitetin Jugosllav dhe une ne ate Albani. Ju jeni mbartes te konflikteve te papajtueshme rajonale, por jeni dhe me nje doze te rende islamike qe prish ekuibret fetare ne vendin tone, ku kryesishte jane ateiste. Ne kemi 100 vjet qe nuk shohim armiq ndersa ju jeni ne bashkejetese me armiq dhe sjellja dhe morali juaj eshte ndertuar mbi frymen e urrjtjes dhe luftes. Shkrimi yt eshte lufte, ne asnje rresht nuk ndjen paqe e qetesi, nuk sheh pendim, nuk sheh gabime, por vazhdon te ushtrohesh ne mekat. Une nuk e di se si sillen maqedonet me ju, por me keto sjellje qe ju demostroni nuk ka njeri ne bote qe mund te ju duroje. Nese doni te verteten , eshte kjo qe ju shpreh une, e nese doni hipokrizi dhe rrena, ndegjoni politikanet dhe servilet neper forume. Une nuk kam ndonje interes nekete mes. Pra mos u fyej per gjuhen per te cilen flas, pasi nuk kam qellimin e keq. kalofsh mire dhe ishalla punet atje shkojne per mire, Jo luftes, jo destalilizimit. Ndryshe shqiptaret do te perjetojne nje drame te rende. Do ju konsiderojne rrebele islamik dhe bota do te shoh me menefrngizem thirrjet tuaja per ndihme. Ndal mendesise se luftes!
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Anesti_55 : 14-07-2014 mė 09:11
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  13. #93
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anėtarėsuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    ata qe mendojn se maqedonia duhet te ekzistoj si shtet jan te barabart me shkaun jan dashakeq jan qelbsira te shqiptarizmit maqedonia duhet te ndahet ose te shkatrrohet kjo dote ndodh ket vit qeshtje javesh ose muajsh dote flasum prap

  14. #94
    Revolucioni ėshtė afėr Maska e Nuh Musa
    Anėtarėsuar
    02-05-2002
    Vendndodhja
    vjenė, austri
    Postime
    4,463

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Anesti_55 Lexo Postimin
    Nuh, studentet ne disapore nuk kthehen ne Maqedoni, por aplikojne per punesim ne vendet islamike arabe.
    Skollat tuaja filluan ndertimin 10 vite me pare, pra ju jeni ato qe keni qene.
    Monumente do te ndertohen dhe nese ato para i jepen maqedonesve vendi nuk humbet asgje. Vendi varferohet kur parate shkojne jashte.
    Eshte tjeter gje te ndertosh monumente e permendore qe i sherbejne te gjitheve dhe eshte tjeter gje te ndertosh xhami qe i sherben vetem politikave dashakeqe arbe. ne xhami kultivohet urrejtja pathollogjike deri ne cmenduri, ju e keni treguar kete. A ju sheh perendimi per mire qe ju investoni ne islam? Por nese nuk ju do dhe perendimi, perse beni me faj sllavet qe ju kane ne dere dhe e vuajne direkt kete sjellje preverse tuajen?
    Po dhe une si shqiptar nuk e dua islamin ne ekto troje si ne mroalin e historise, si ne provokimin qe xhamijat jane ne nderim te emrave te gjakatareve ndaj shqiptareve, poe dhe per si absurditet qe qendron mbi aspiraten tone te perbashket per tju bashkuar BE-se. A i lexoni lajmet ju? A ndegjoni si shprehet Gjermania, Franca apo dhe Anglia? Po a nuk destabilizuat dhe Zvicren per flamurin? Po dhe me keto ju keni pone me investimet, A nuk e kuptoni se jeni preverse ne te gjitha drejtimet?
    Ti thua se nuk keni ne voje per sllavet, por ketu ju shkelni kushtetuten e vendit e cila mbron me ligj konsolidimin e vendit , mardheniet mes etnive. Ju po silleni me mendesite e separatisteve dhe keto jane te denueshme. Ku shkon ti me medesi te tilla prej pylli. Ti thua dua te jem vetem, por kjo nuk mvaret nga ty, por jane fuqite e medha qe i percaktojne mardheniet e popujve te vegjel. natyrshem popuj te vegjel qe nuk reformohen ne nje program shekullore dhe pushtohen dhe me dhune detyrohen ti nenshtrohen programit te propozuar prej tyre. Ti mendon se mund ta kalosh gjate keshtu? Une ju them se ajo qe ndodhi me Kosoven nuk mund te ndodhe me Maqedonine, pasi shqiptaret nuk diteten te falenderojne perendimin, por e urryen ate me fort pasi perfituan nga ndera qe ato i ben.
    Une shprehem Ne dhe Ju pasi nuk jemi njelloj, kemi 100 vjet qe edukohemi ndryshe nga njeri tjetri. Juve jeni trajtuar per tu homogjenizuar ne identitetin Jugosllav dhe une ne ate Albani. Ju jeni mbartes te konflikteve te papajtueshme rajonale, por jeni dhe me nje doze te rende islamike qe prish ekuibret fetare ne vendin tone, ku kryesishte jane ateiste. Ne kemi 100 vjet qe nuk shohim armiq ndersa ju jeni ne bashkejetese me armiq dhe sjellja dhe morali juaj eshte ndertuar mbi frymen e urrjtjes dhe luftes. Shkrimi yt eshte lufte, ne asnje rresht nuk ndjen paqe e qetesi, nuk sheh pendim, nuk sheh gabime, por vazhdon te ushtrohesh ne mekat. Une nuk e di se si sillen maqedonet me ju, por me keto sjellje qe ju demostroni nuk ka njeri ne bote qe mund te ju duroje. Nese doni te verteten , eshte kjo qe ju shpreh une, e nese doni hipokrizi dhe rrena, ndegjoni politikanet dhe servilet neper forume. Une nuk kam ndonje interes nekete mes. Pra mos u fyej per gjuhen per te cilen flas, pasi nuk kam qellimin e keq. kalofsh mire dhe ishalla punet atje shkojne per mire, Jo luftes, jo destalilizimit. Ndryshe shqiptaret do te perjetojne nje drame te rende. Do ju konsiderojne rrebele islamik dhe bota do te shoh me menefrngizem thirrjet tuaja per ndihme. Ndal mendesise se luftes!
    O shoku anest,

    Te kisha keshilluar ato syzat fetare ti largosh nga syte dhe ta shikjosh ceshtjen pakez me kthjellet. Se ty te lidh me shkaun feja, kete e dije, dhe ate te drejte edhe nuk ta mar. Por duhet me e patur para sysh, se kur behet fjale per ceshtjen kombetare duhet me e gjet nje pozite te pelqyeshme per te miren tende, jo per mua dhe as per shqiptarine.

    Per te saten here, shqiptaret jane popull musliman, dhe si te tille na njeh edhe bota.

    Kurse kjo bota jone, kjo bota qe sot eshte sa nje fshat, nuk ka syza fetare ne kry, per te vetmen arsye sepse me ato nuk mund te shohe me large se hunda e vet. Qe do me thene, se e drejta e popullit shqiptare, do te mbeshtetet dhe do te triumfoje. Dhe perendimi nuk do te na ndihmoje per nderin tone, por thjeshte sepse keshtu e don koha....

    Sa per edukimin, NE te ish jugosllavise qe nga 1970 kemi arsim te larte (univ. i prishtines), kurse arsimin e ulet e kemi faktikisht qe nga lufta e dyte e kendej ne gjuhen amtare.....sa per krahasim me qytetaret e shqiperise mund te thuhet se ngecim diku nje gjenerate, kurse nese merret parasysh cilesia e arsimit, atehere ai ne jugosllavi, sidomos dekadat e fundit, ka qene me cilesore.....ata shqiptare qe kane dashur me i arsimuar femijet e tyre, kane bere cmos qe atyre te jav sigurojne arsimin deri ne shkallen me te larte te mundshme (po vallahi, njerezit kane shitur fushen, kafshet, arin e nuseve etj... per ti arsimuar femijet).....pra, shqiptaret jo se nuk kane patur mundesi te arsimohen, por e kemi patur veshtire, nuk na eshte dhane e drejta e barabarte....ketu eshte celesi i krejt problemeve, jo vetem i problemeve tona....

    Me maqedonasit ne nuk kemi "probleme", ata kane probleme ekzistenciale me neve, ngase e hetojne epersine tone ne cdo fushe.....SOT, vetem 20 vjet pas shperberjes te sistemit socialo/komunist me privilegjet e tije per popullaten sllave, shqiptaret vendbanimet e tyre i DOMINOJNE ne krejt sferat.....ne sot nuk kerkojme hic me pak se barazi te PAKUSHTEZUAR ne shtetformim dhe ne shtetmbajtje.....ku edhe per 20 vjet tjera edhe keto sfera shqiptaret do ti dominojne....dhe kete shkijet e dijen shume mire....ky process eshte i ngjajshme me zhvillimin e kosoves.....me dallimin rrenjesore, se sllavomaqedonet nuk jane te forte (si shtet) si serbet.....

    Nese nuk ndodhin cudira globale, ecuria e ngjarjeve eshte e parapergatitur dhe qarte ne favor te shqiptareve.....kjo cka ne kerkojme, eshte e kushtezuar nga KOHA.....NESER, do te kerkojme edhe me shume....nese mendon, se MENTALITETI shqiptare eshte i gershetuar me prirje beliciste, atehere mund te shohesh ne kete qe shkruaj nje nentingull "luftarak"........kurse une jam i mendimit se NE nuk kerkojme me shume, sec na takon !!!, ti dhash shifrat me larte, maqedonia ne cdo aspekt mvaret nga mundi dhe djersi i shqiptarit, nga i cili djers shqiptari nuk e mer edhe ate minimalen qe i takon........padrejtesia nuk ec....padrejtesia heret a vone barrazpeshohet nga vet ligjet e natyres....kjo cka ne bejme, eshte e NATYRSHME, dhe ne nuk ecim para natyres, por ne rrastin me te mire bashke me te, ne rrastet e shumeta, pas saje....ne bile VONOJM.....por kjo, sepse SHQIPTARI eshte burr i beses, dhe nuk ja shkel nderin tjeter kuje, qofte edhe ne dem te vetin....


    tung
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Nuh Musa : 15-07-2014 mė 02:00
    albanish by nature

  15. #95
    i/e regjistruar Maska e Shkenca
    Anėtarėsuar
    29-09-2012
    Postime
    1,424

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Wordless Lexo Postimin
    Dilni vetė nga bataku qė ratė, ashtu siē dolėn Shqiptarėt e Kosovės (Dardanisė) .. .
    E para: as JU (Shqiperia) e as Dardania, nuk doli nga bataku pa ndihmen tone, kete e dine gati te gjithe (pos nje pakice te vogel...)
    e dyta, e keqja me e madhe e shqiptareve eshte se ajo vjen nga vete shqiptaret ne radhe te pare dhe sllavi ne radhe te dyte...gjithe partit politike te Maqedonise, ama gjithe pa perjashtim, punojne vetem per interesat e veta...populli eshte i verfer sepse duhet te pasurojme politikanet...dhe kjo fjalia yte e fundit me kujtoj nje thirrje qe kishte bere nje politikan (Fatmir Besimi): "Ndalni protestat se kjo po demton integrimin e shtetit te Maqedonise ne BE"
    Maqedonia njehere ka vdekur si shtet sepse politika e Grujevskit me ato kokemedhenjt tane ne qeveri dhe ne Opozite e gjithe ato tjeret perreth, deshtoj...pastaj, ne baze teje dhe ca politikaneve tane, ne mos protestojme per te drejtat, te rrime kokeulur sic e kemi bere me shekuj, te durojme dhunen dhe burgimet e te rinjeve tane pa pike faji, sepse kjo do na ndihmoje te DALIM NGA BATAKU dhe te INEGROHEMI NE BE!!!! Pfffffff....

    e sa per arsyen e protestes, ajo eshte kuptuar nga gjithe Evropa e me gjere se karakteri i protestes eshte e natyres JO fetare...vec nga ju shqiptaret akoma nuk po kuptohet...epo, ju jeni te zene duke pa Boterorin Gjermani-Argentine e duke kthyer Shkodren ne qytet Gjerman...ne jemi i vetmi popull qe ja duam te miren tjeterit...
    Arsyet konkrete i keni ne videon poshte...mos komentoni palidhje si kokeprere kinse tham dicka pa ditur fare thelbin e protestes...



    Ne nuk protestojme sepse nuk n'a lejohet te ndertojme xhamia, por protestat jane si rrjedhoje e diskriminimit te shqipetareve nga "shteti" barbare Maqedonas dhe akti i pasigurise juridike...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Shkenca : 15-07-2014 mė 07:31
    ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

  16. #96

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga beni33 Lexo Postimin
    ata qe mendojn se maqedonia duhet te ekzistoj si shtet jan te barabart me shkaun jan dashakeq jan qelbsira te shqiptarizmit maqedonia duhet te ndahet ose te shkatrrohet kjo dote ndodh ket vit qeshtje javesh ose muajsh dote flasum prap
    Po mire mer beni se hamendje po bejme. Ja u nda Maqedonia dhe po ashtu dhe ju u shkeputet nga Maqedonia? Ku do shkoje kjo pjesa e shkeputur, do bashkohet me ke? Me Shqiperine? Po a i keni pyetur shqiptaret a jane te gatshem qe bashkejetojne me ju duke qene qe ne mentalitet ndryshojme goxha nga njeri tjetri? Sa per nje shembull, ju karakterizoheni nga nje fanatizem, madje dhe ekstremizem fetar qe eshte jo i natyrshem per ne te Shqiperise. Ju keni nje urrejtje patollogjike ndaj cdo gjeje sllave gje qe ne Shqiperi nuk ekziston, sidomos ne permasat qe e keni ju. Ju keni nje urrejtje po ashtu patollogjike ndaj cdo gjeje jo islame, psh ortodoksia por kjo ndjenje ne Shqiperi nuk ekziston. Ka plot ortodokse e sidomos shqiptaret ne pergjithesi jane shume tolerant ne fe sepse jane rritur pa dallime fetare e nuk i ndajne njerezit ne mysliman e qafira. Keto jane vetem disa ndryshime qe mund te kthehen ne problematike por besoj se ka shume te tjera sepse 100 vjet te ndare nuk jane pak. Pra si do zgjidhen keto?

  17. #97
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Shkenca Lexo Postimin

    Ne nuk protestojme sepse nuk n'a lejohet te ndertojme xhamia, por protestat jane si rrjedhoje e diskriminimit te shqipetareve nga "shteti" barbare Maqedonas dhe akti i pasigurise juridike...
    te lutem me jep vetem 1 privilegj qe une si shqiptar i republikes se shqiperise e kam duke jetuar ne vendin tim dhe ti si shqiptare e maqedonise nuk e ke duke jetuar ne republiken e maqedonise.

  18. #98
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    une me njerez qe bejne emisione te tilla nuk dua bashkim "kombetar" se i bie qe nuk na bashkon asgje si "komb".


  19. #99
    i/e regjistruar Maska e Shkenca
    Anėtarėsuar
    29-09-2012
    Postime
    1,424

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga Nuh Musa Lexo Postimin
    Cka i bete atij qe filloj ta thirre ezanin ?, a ja thyt kockat, a ja morret shenimet ?...kujdes, ata qe bejne zhurme jane te paguar....

    Tung
    Jo, nuk ja thyem kockat thjeshte, e larguan nga turma sepse ne nuk jemi dhunues bile edhe atehere kur n'a behet keq
    Pjekuria yne(edhe pse disa shqipetar n'a vleresojne si te pa-shkolluar dhe pa-emancipuar) u vrejt ne protestat anekend botes...uniteti yne tregohet me pamjen Kuq e Zi dhe me simbole e parulla kombetare...me kulture dhe dinjitet te civilizuar!
    Keto protesta do te gjunjezojne armiqte tone, me shume ato qe u munduan t’i diskriminojne kerkesat e tona pėemes ekstremizmit islamik , ato te cilet, qe ne ditet e para filluan te defilojne vjedhurazi ne mesin e protestuesve me parulla , “Allahu ekber” dhe flamujt te Hamasit ....keto shpejt u demaskuan dhe u larguan nga populli yne i cili popull e do LIRINE me shume se cdo gje tjeter ne bote , ngaqe ato parulla ishin dore e huaj dhe sherbetor tė sllavizmit me qellim qe ato te vazhdojne dhunen dhe roberine e shqiptareve pa kurre fare kriteri dhe qendrimi politik!!!…
    ೋღ♥ღೋ ══════════C6H12O6═════════ೋღ♥ღೋ

  20. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar Shkenca pėr postimin:

    anita340 (15-07-2014)

  21. #100

    Pėr: Apo shkon Maqedonia drejt shkatrrimit dhe a duhet te shperbehet ky shtet

    Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
    une me njerez qe bejne emisione te tilla nuk dua bashkim "kombetar" se i bie qe nuk na bashkon asgje si "komb".

    Pupupupu ca skandali. I fusin dhe neper emisione televizive. Larg ketyre mer ca na duhen keta turkoshake.

Faqja 5 prej 6 FillimFillim ... 3456 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •