Close
Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 686 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,405
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 06:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 663
  • Lexime: 319,302
  15-09-2018, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 00:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 93,325
  16-05-2018, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 06:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 186,240
  26-08-2013, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 11:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 40,755
  26-03-2013, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 01:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 72,108
  15-02-2013, 07:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 00:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 14,333
  15-03-2012, 14:21 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 00:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,415
  19-10-2006, 00:51 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 19:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 7,931
  13-02-2006, 19:25 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Supa e lashtė e evolucionit...

  Hapur nga Erion.Su, 07-02-2019 12:59
  evolucioni ėshtė gabim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 454
  07-02-2019, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 457
  03-05-2018, 16:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 739
  14-03-2018, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,149
  03-01-2018, 18:53 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Nga ferma ne tryeze

  Hapur nga abica, 06-10-2017 15:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,281
  06-10-2017, 15:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 616
  12-09-2017, 18:12 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lindja e diellit nga perendimi

  Hapur nga Klevis2000, 19-11-2003 10:06
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 16,341
  24-07-2017, 12:20 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Eshte shpikur Makina e kohes! Po !

  Hapur nga OO7, 28-09-2008 20:14
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 59
  • Lexime: 19,960
  15-02-2017, 05:11 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Brenda fortesave naziste nė Norvegji

  Hapur nga Lazo, 04-02-2017 16:35
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,475
  04-02-2017, 16:35 Shko tek mesazhi i fundit
 6. “Alienėt po thithin ujin”

  Hapur nga Lazo, 25-01-2017 19:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,065
  25-01-2017, 20:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,607
  09-01-2017, 06:52 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Njė skelet alieni nė tokė?!

  Hapur nga Lazo, 08-01-2017 15:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 958
  08-01-2017, 15:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 758
  07-01-2017, 07:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,099
  03-12-2016, 16:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,169
  30-11-2016, 17:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 739
  30-11-2016, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 8. SHBA: NASA zbulon qelq nė planetin Mars

  Hapur nga Vinjol, 30-11-2016 17:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,036
  30-11-2016, 17:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 735
  30-11-2016, 17:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 637
  30-11-2016, 17:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 701
  30-11-2016, 17:43 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 767
  30-11-2016, 17:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,372
  12-10-2016, 07:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 838
  26-09-2016, 05:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Shpikja e celularit ne 1922

  Hapur nga broken_smile, 30-05-2010 08:36
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,702
  18-06-2016, 10:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,445
  15-06-2016, 18:05 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Avioni me energji diellore

  Hapur nga Vinjol, 24-04-2016 17:04
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 992
  24-04-2016, 17:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 978
  11-04-2016, 17:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 5,165
  10-04-2016, 06:10 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Universi Eshte Duke Vdekur

  Hapur nga Darius, 19-08-2015 13:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 5,326
  10-03-2016, 11:31 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Tė dhėna mbi rruzullin tokesor.

  Hapur nga elda, 20-10-2003 04:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 52,172
  27-02-2016, 12:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,495
  25-02-2016, 16:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,628
  23-02-2016, 07:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,664
  23-02-2016, 07:18 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Primatet Kane Hyre Ne Epoken E Gurit

  Hapur nga Darius, 23-08-2015 19:26
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,616
  23-02-2016, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Jetesa nė qytetin “e ngrirė”

  Hapur nga Vinjol, 26-01-2016 17:17
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,319
  26-01-2016, 17:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,685
  19-09-2015, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,303
  10-09-2015, 09:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,130
  26-08-2015, 09:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,657
  06-06-2015, 11:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,382
  05-06-2015, 15:26 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Sistemi yne djellor

  Hapur nga Xhemajl Gashi, 31-05-2015 08:15
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,639
  02-06-2015, 06:31 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Teorite mbi lindjen e njeriut

  Hapur nga StormAngel, 06-12-2004 16:38
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 16,523
  19-05-2015, 14:11 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mona Lisa fsheh fakte rreth alieneve ?

  Hapur nga JuliusB, 10-05-2015 14:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,429
  10-05-2015, 14:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,115
  10-04-2015, 23:43 Shko tek mesazhi i fundit
 18. A do e shikoni eklipsin ?

  Hapur nga JuliusB, 20-03-2015 04:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,431
  20-03-2015, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,644
  24-02-2015, 17:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,299
  13-12-2014, 12:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,739
  25-11-2014, 03:27 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Piramide ne Malin e Tomorit ?

  Hapur nga Milkway, 04-06-2012 14:56
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 13,050
  28-10-2014, 10:31 Shko tek mesazhi i fundit
 20. HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

  Hapur nga Adna, 13-01-2011 21:35
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 96
  • Lexime: 22,492
  22-10-2014, 11:39 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •