Close
Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 684 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,401
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 01:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 16,258
  15-03-2012, 15:21 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 02:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 80,973
  15-02-2013, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 07:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 666
  • Lexime: 336,728
  21-02-2020, 11:29 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 07:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 196,604
  26-08-2013, 13:03 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 20:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 9,426
  13-02-2006, 20:25 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 01:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 12,913
  19-10-2006, 01:51 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 01:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 102,001
  16-05-2018, 12:17 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 12:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 46,560
  26-03-2013, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 5,904
  10-04-2016, 07:10 Shko tek mesazhi i fundit
 1. "kamionet" Mikroskopik Te Trupit Tone

  Hapur nga ari32, 23-08-2002 14:54
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,569
  23-08-2002, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
 2. "mendime Te Arta"

  Hapur nga new-man, 25-01-2009 07:20
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,463
  25-01-2009, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 3. "Ossuari" i Jakobit...

  Hapur nga the admiral, 25-04-2010 07:34
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 990
  25-04-2010, 07:34 Shko tek mesazhi i fundit
 4. "Science": "Riprogramimi qelizor", arritja e vitit

  Hapur nga brooklyn2007, 18-12-2008 14:28
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 76
  • Lexime: 11,898
  01-02-2009, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 5. "titanik" - I Parashikuar Si Nė Roman

  Hapur nga NANDA, 16-04-2012 04:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 813
  16-04-2012, 04:30 Shko tek mesazhi i fundit
 6. 'Planeti ynė ėshtė nė rrezik' - duhet tė bėjmė diēka

  Hapur nga theodora*, 05-07-2007 16:37
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 13,401
  07-04-2008, 06:45 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Question 1,2,3 dhe n Dimensionet !

  Hapur nga Force-Intruder, 26-12-2003 09:42
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 50
  • Lexime: 8,825
  03-05-2011, 11:49 Shko tek mesazhi i fundit
 8. 10 gjėrat qė duhet tė dimė nga shkenca

  Hapur nga biligoa, 02-02-2008 06:11
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,169
  02-02-2008, 06:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,823
  21-10-2014, 09:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 6,031
  23-01-2010, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,996
  27-12-2012, 13:05 Shko tek mesazhi i fundit
 9. 15 zbulimet mė tė mėdha e tė gjitha kohėrave!

  Hapur nga Milkway, 23-09-2007 15:43
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 22,234
  15-10-2007, 19:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,977
  02-01-2014, 18:02 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 2006-a, era e “Homo urbanus”

  Hapur nga Xhuxhumaku, 25-05-2005 21:08
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,585
  25-05-2005, 21:10 Shko tek mesazhi i fundit
 11. 2010-ta viti i TIgrit

  Hapur nga Brari, 03-12-2010 11:54
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,302
  03-12-2010, 12:57 Shko tek mesazhi i fundit
 12. 2012 Pikepytje apo PikeĒuditese ?!

  Hapur nga Tipiku, 06-11-2012 10:53
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 3,785
  21-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 13. 2013 viti i qiellit dhe i astronomisė!

  Hapur nga MaDaBeR, 08-01-2013 08:10
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,409
  08-01-2013, 08:31 Shko tek mesazhi i fundit
 14. 21 Dhjetor 2012 kalendari i majave

  Hapur nga Sander_K, 11-01-2009 07:08
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 7,152
  11-01-2009, 11:53 Shko tek mesazhi i fundit
 15. 21 Dhjetori 2012 ? Cfare mendoni?

  Hapur nga JuliusB, 13-08-2012 15:56
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 8,795
  11-10-2012, 10:31 Shko tek mesazhi i fundit
 16. 21 fakte mbi enderrat

  Hapur nga вlαck'swαn, 24-02-2010 17:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,497
  24-02-2010, 17:29 Shko tek mesazhi i fundit
 17. 21 Mbrekullite e Botes

  Hapur nga ILovePejaa, 21-04-2002 03:02
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 9,804
  31-07-2002, 13:23 Shko tek mesazhi i fundit
 18. 21 Mrekullite E Botes

  Hapur nga elda, 20-10-2003 05:08
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 16,859
  02-01-2004, 06:08 Shko tek mesazhi i fundit
 19. 21 shtator 2012

  Hapur nga ATMAN, 21-09-2012 16:50
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,373
  03-10-2012, 05:31 Shko tek mesazhi i fundit
 20. 25 Zbulimet me te mėdha shkencore ne Histori

  Hapur nga ILMGAP, 29-04-2009 16:36
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 9,257
  29-04-2009, 17:05 Shko tek mesazhi i fundit
 21. 27.08.2008 - Marsi, hena e dyte e Tokes ne oren 12.30 minuta!

  Hapur nga sam1r, 07-08-2008 14:29
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 7,887
  28-08-2008, 10:08 Shko tek mesazhi i fundit
 22. 30 vdekjet me te cuditshme ne bot !!

  Hapur nga laburist, 12-08-2010 17:00
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 488
  12-08-2010, 17:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,837
  24-10-2008, 17:00 Shko tek mesazhi i fundit
 23. 40 vjet me pare njeriu shkeli Henen

  Hapur nga Explorer, 21-07-2009 17:09
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 36,043
  14-02-2014, 17:05 Shko tek mesazhi i fundit
 24. 4vjeēarja me IQ te Einsteint

  Hapur nga iliria e para, 13-04-2012 16:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,218
  19-06-2012, 23:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,023
  25-02-2016, 17:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,284
  28-02-2011, 07:13 Shko tek mesazhi i fundit
 25. 7 Misteret e Botes

  Hapur nga ketty f, 28-02-2010 15:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 4,985
  01-03-2010, 09:22 Shko tek mesazhi i fundit
 26. 7 mrekullite e botes

  Hapur nga Era1, 07-01-2005 22:32
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 46,833
  07-02-2010, 18:56 Shko tek mesazhi i fundit
 27. 7 Mrekullitė E Teknologjisė Ushtarake

  Hapur nga niku-nyc, 26-11-2005 23:51
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 16,770
  07-06-2007, 18:14 Shko tek mesazhi i fundit
 28. 88 constelacionet (yjesite)

  Hapur nga Tannhauser, 17-01-2006 10:43
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 6,918
  27-04-2011, 14:21 Shko tek mesazhi i fundit
 29. A do e shikoni eklipsin ?

  Hapur nga JuliusB, 20-03-2015 05:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,875
  20-03-2015, 20:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,751
  02-08-2008, 16:33 Shko tek mesazhi i fundit
 30. A do tė mund tė jetojmė pėrgjithmonė nė tokė ?

  Hapur nga Action, 27-12-2008 19:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 9,615
  30-12-2008, 11:26 Shko tek mesazhi i fundit
 31. A do te vdesim te gjithe nese... ?!

  Hapur nga The_Capital, 17-03-2014 05:45
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,556
  18-03-2014, 07:24 Shko tek mesazhi i fundit
 32. A jane 10 apo 11 dimensione ?

  Hapur nga Milkway, 30-08-2009 12:58
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,138
  23-10-2009, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
 33. A mendoni se jemi qenie te modifikuara gjenetikisht?!

  Hapur nga gilberto, 14-12-2011 07:01
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 67
  • Lexime: 17,223
  25-04-2013, 19:48 Shko tek mesazhi i fundit
 34. A mund tė egzistoj perpetum mobile?

  Hapur nga Milkway, 21-05-2010 17:00
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 5,125
  12-09-2010, 14:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,377
  21-03-2010, 10:50 Shko tek mesazhi i fundit
 35. A mund te zbulohet genjeshtra?

  Hapur nga ALBA, 24-07-2004 18:53
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,946
  08-09-2004, 04:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,325
  06-10-2008, 01:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 4,245
  04-06-2011, 13:03 Shko tek mesazhi i fundit
 36. A po rritet planeti Tokė???

  Hapur nga sam1r, 11-04-2008 01:35
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,723
  27-04-2008, 08:50 Shko tek mesazhi i fundit
 37. A.i.d.

  Hapur nga Sirius, 19-10-2008 14:55
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,104
  21-10-2008, 15:22 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Lightbulb Adn

  Hapur nga Hyrida Basha, 05-09-2009 06:54
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,013
  06-09-2009, 06:28 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •