Close
Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 684 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,401
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 07:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 196,563
  26-08-2013, 13:03 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 20:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 9,417
  13-02-2006, 20:25 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 01:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 12,906
  19-10-2006, 01:51 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 01:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 101,958
  16-05-2018, 12:17 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 01:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 16,251
  15-03-2012, 15:21 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 12:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 46,535
  26-03-2013, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 02:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 80,936
  15-02-2013, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 07:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 666
  • Lexime: 336,681
  21-02-2020, 11:29 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,159
  12-01-2010, 13:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 6,031
  23-01-2010, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Mrekullite e humbura

  Hapur nga вlαck'swαn, 31-01-2010 18:26
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,034
  31-01-2010, 18:26 Shko tek mesazhi i fundit
 2. 21 fakte mbi enderrat

  Hapur nga вlαck'swαn, 24-02-2010 17:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,497
  24-02-2010, 17:29 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Mbijeton pa zemėr pėr 118 ditė

  Hapur nga ☆Angie☆, 22-11-2008 19:44
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,083
  23-11-2008, 02:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,023
  24-09-2009, 11:36 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Monumenti i Xhorxhias

  Hapur nga -BATO-, 19-07-2010 18:32
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,940
  27-07-2010, 20:34 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Ndarja e Botes:

  Hapur nga 2043, 06-10-2007 16:13
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 4,196
  30-01-2011, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Nėse goditet Hėna nga njė asteroid ?...

  Hapur nga 2043, 20-01-2013 07:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 963
  20-01-2013, 08:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,878
  05-11-2012, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,069
  24-02-2015, 18:21 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Nga ferma ne tryeze

  Hapur nga abica, 06-10-2017 16:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,757
  06-10-2017, 16:37 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Cka eshte psikokirurgjia?

  Hapur nga ABSOLUTE, 09-04-2008 03:23
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,721
  09-04-2008, 03:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,099
  22-07-2009, 05:51 Shko tek mesazhi i fundit
 9. A do tė mund tė jetojmė pėrgjithmonė nė tokė ?

  Hapur nga Action, 27-12-2008 19:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 9,615
  30-12-2008, 11:26 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Vrimat e Ozonit dhe pasojat e saj.

  Hapur nga Action, 13-04-2009 11:08
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 9,477
  24-04-2009, 06:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 9,149
  30-06-2009, 06:17 Shko tek mesazhi i fundit
 11. HAARP arma qė shkakton ndryshime klimatike

  Hapur nga Adna, 13-01-2011 22:35
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 96
  • Lexime: 31,458
  22-10-2014, 12:39 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Perplasen Dy Planete 300 Milion Vjete Drite Larg

  Hapur nga agonny, 21-09-2008 23:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 36
  • Lexime: 10,129
  17-10-2008, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Dita Kthehet Nate - Pekin

  Hapur nga agonny, 17-06-2009 20:49
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,872
  22-06-2009, 20:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,112
  11-10-2009, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Planeti Toke Ne Rrezik Te Madh

  Hapur nga AJSBERG, 30-12-2010 14:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,608
  30-12-2010, 14:01 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Cfare ndodh kur le duhanin?

  Hapur nga AJSBERG, 10-02-2011 13:29
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 46
  • Lexime: 19,804
  27-06-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Si te zgjohesh me heret ne mengjes

  Hapur nga AJSBERG, 13-02-2011 15:00
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 5,980
  24-05-2011, 21:11 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Universi dhe 7 gjendjet e lendes

  Hapur nga AJSBERG, 09-03-2011 13:22
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,498
  31-03-2011, 09:42 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Vizitore Nga Kozmosi

  Hapur nga ajzberg, 15-09-2010 16:48
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,375
  15-09-2010, 17:22 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Zemra

  Hapur nga ajzberg, 01-06-2011 03:25
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,501
  02-06-2011, 09:58 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Eshte objekt i njeriut apo i natyres?

  Hapur nga ajzberg, 16-07-2011 16:44
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,482
  17-07-2011, 18:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,965
  15-06-2016, 19:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,292
  26-09-2016, 06:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 904
  03-05-2018, 17:36 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Evolucioni! Realitet apo njė Pėrrallė e shėmtuar!

  Hapur nga Akus, 29-03-2003 04:13
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 167
  • Lexime: 39,928
  21-08-2008, 09:16 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Teori e re pėr origjinėn e jetės nė Tokė

  Hapur nga ALBA, 20-06-2003 14:24
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,104
  28-07-2003, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Astronomėt zbulojnė "binjakun" e Jupiterit

  Hapur nga ALBA, 04-07-2003 17:58
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,920
  15-07-2003, 02:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 10,399
  03-07-2011, 07:33 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Transplantim koke njeriu

  Hapur nga ALBA, 13-07-2004 17:20
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,856
  24-07-2007, 04:15 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Toka ka formėn e patates

  Hapur nga ALBA, 15-07-2004 17:57
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,945
  15-07-2004, 18:01 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Teoritė mbi lindjen e Gjithėsisė

  Hapur nga ALBA, 23-07-2004 15:08
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 11,302
  04-12-2004, 18:58 Shko tek mesazhi i fundit
 27. A mund te zbulohet genjeshtra?

  Hapur nga ALBA, 24-07-2004 18:53
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,946
  08-09-2004, 04:58 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Lightbulb Kuriozitete te ndryshme.

  Hapur nga AlbaneZ, 15-12-2012 05:38
  17 Faqe
  1 2 3 ... 17
  • Pėrgjigje: 332
  • Lexime: 145,495
  04-10-2014, 23:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,190
  27-09-2013, 20:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 973
  01-11-2013, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,020
  25-02-2016, 17:36 Shko tek mesazhi i fundit
 29. flake ne qiell?

  Hapur nga Aldi1, 02-07-2012 19:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 927
  02-07-2012, 19:52 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Planet i ri pak me i madh se marsi?

  Hapur nga Aldi1, 20-07-2012 00:03
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 793
  20-07-2012, 00:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 974
  09-08-2012, 10:54 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Uji nė Hėnė...?

  Hapur nga Ali Baba Tepele, 13-11-2009 14:53
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,491
  13-11-2009, 16:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,325
  06-10-2008, 01:04 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Leukocitet - pėr ata qė lodhin trurin.

  Hapur nga alibaba, 30-11-2008 12:55
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 6,491
  30-11-2008, 16:25 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Shpikjet e Tesla-s

  Hapur nga Alket123, 17-06-2004 21:26
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 12,569
  13-02-2010, 11:56 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 14 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •