Close
Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314
Duke renditur temat 651 deri 684 prej 684 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,401
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 07:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 665
  • Lexime: 330,604
  19-10-2019, 17:25 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 01:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 98,559
  16-05-2018, 12:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 07:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 193,036
  26-08-2013, 13:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 12:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 44,159
  26-03-2013, 21:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 02:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 77,717
  15-02-2013, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 01:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 15,438
  15-03-2012, 15:21 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 01:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 12,245
  19-10-2006, 01:51 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 20:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 8,767
  13-02-2006, 20:25 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Hena dhe ndikimi i saj ne jeten ne Toke.

  Hapur nga elda, 22-10-2003 04:48
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 5,578
  19-01-2004, 05:02 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Shkenca ne trojet tona

  Hapur nga PLaku-i-Detit, 11-01-2004 12:19
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,869
  13-01-2004, 08:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,145
  11-01-2004, 01:43 Shko tek mesazhi i fundit
 3. 21 Mrekullite E Botes

  Hapur nga elda, 20-10-2003 05:08
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 16,807
  02-01-2004, 06:08 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Steriliteti i mendimit linear

  Hapur nga Judges of Ur, 11-11-2003 03:53
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 3,748
  15-12-2003, 04:53 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Amerika do shkeli perseri ne Hene

  Hapur nga Hyllien, 07-12-2003 04:25
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 2,553
  11-12-2003, 16:12 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Vdekja e Diellit;

  Hapur nga ari32, 05-09-2002 15:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 9,165
  24-10-2003, 14:32 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Zbulim Interesant

  Hapur nga StterollA, 19-09-2003 14:53
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,406
  19-09-2003, 20:24 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Teoria e evolucionit bie poshtė

  Hapur nga Klevis2000, 14-07-2003 10:59
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 11,796
  10-08-2003, 23:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,862
  30-07-2003, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Teori e re pėr origjinėn e jetės nė Tokė

  Hapur nga ALBA, 20-06-2003 14:24
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,013
  28-07-2003, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Fundi i Botes - Apokalipsi

  Hapur nga Fiori, 20-07-2002 16:45
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 7,056
  27-07-2003, 21:09 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Astronomėt zbulojnė "binjakun" e Jupiterit

  Hapur nga ALBA, 04-07-2003 17:58
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,875
  15-07-2003, 02:32 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Meteori godet Bureton.NASA ne veprim.

  Hapur nga kacaku basket, 04-07-2003 19:18
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,754
  15-07-2003, 01:19 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Mund te klonohet nje dinozaur?

  Hapur nga Mina, 27-01-2003 10:48
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 2,870
  14-06-2003, 13:22 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fluturimi: Natyra dhe Shkenca

  Hapur nga Iliri88, 02-06-2003 23:45
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 16,566
  06-06-2003, 19:14 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Lightbulb SETI@home...

  Hapur nga Nickmaster, 31-05-2003 15:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,594
  31-05-2003, 15:47 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Lėvizur: U zbulua origjina e semundjes SIDA (AIDS)

  Hapur nga ZEMEReZJARRTE, 17-03-2003 13:16
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 4,548
  03-05-2003, 18:02 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Cmendim keni rreth femijes se pare te klonuar......?

  Hapur nga Enkela B., 09-12-2002 10:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 4,545
  17-04-2003, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Faraonėt e Egjiptit, lista e emrave.

  Hapur nga Kryeplaku, 07-02-2003 15:04
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 11,359
  07-02-2003, 15:22 Shko tek mesazhi i fundit
 19. cilet ishin MAJAT:

  Hapur nga Kryeplaku, 30-01-2003 17:57
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,786
  30-01-2003, 17:57 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Stuhi Meteoresh - Leonid 2002

  Hapur nga Fiori, 13-10-2002 14:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,808
  13-10-2002, 14:29 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Zbulimet Dhe Shpikjet E Mileniumit Te Dyte.

  Hapur nga elda, 04-09-2002 08:25
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 7,743
  04-09-2002, 10:53 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Teoria e pergjitshme e relativitetit

  Hapur nga elda, 17-08-2002 06:10
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,771
  28-08-2002, 07:59 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Arrow Kuriozitete nga fauna shqiptare ...

  Hapur nga glaukus 001, 23-08-2002 03:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,202
  26-08-2002, 13:49 Shko tek mesazhi i fundit
 24. "kamionet" Mikroskopik Te Trupit Tone

  Hapur nga ari32, 23-08-2002 14:54
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,537
  23-08-2002, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Zbulim ne Turqi

  Hapur nga elda, 09-08-2002 05:59
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,587
  21-08-2002, 13:51 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Bota Do Tė Ndyshonte Fytyrė.

  Hapur nga elda, 06-08-2002 06:00
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,815
  16-08-2002, 06:07 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Vera dhe zemra

  Hapur nga zemri, 14-08-2002 12:43
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,145
  14-08-2002, 13:45 Shko tek mesazhi i fundit
 28. 21 Mbrekullite e Botes

  Hapur nga ILovePejaa, 21-04-2002 03:02
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 9,715
  31-07-2002, 13:23 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Revolucioni shkencor...

  Hapur nga Seminarist, 27-07-2002 08:01
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,735
  30-07-2002, 01:56 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Thumbs up Sfida e Geocentrizmit!!!!!!!!

  Hapur nga Seminarist, 29-07-2002 18:44
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,302
  29-07-2002, 19:13 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Post Vjetersia e Tokes

  Hapur nga Atheist, 17-07-2002 16:46
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 4,973
  25-07-2002, 18:37 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 14 prej 14 FillimFillim ... 4121314

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •