Close
Faqja 11 prej 14 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 685 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,402
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 06:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 666
  • Lexime: 344,628
  21-02-2020, 10:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 00:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 106,301
  16-05-2018, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 06:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 201,176
  26-08-2013, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 11:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 49,467
  26-03-2013, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 01:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 85,507
  15-02-2013, 07:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 00:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 17,297
  15-03-2012, 14:21 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 00:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 13,718
  19-10-2006, 00:51 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 19:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 10,275
  13-02-2006, 19:25 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. A.i.d.

  Hapur nga Sirius, 19-10-2008 13:55
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,165
  21-10-2008, 14:22 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Sistemi gjeocentrik dhe heleocentrik

  Hapur nga CrAzY-BoY, 21-10-2008 14:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,848
  21-10-2008, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Perplasen Dy Planete 300 Milion Vjete Drite Larg

  Hapur nga agonny, 21-09-2008 22:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 36
  • Lexime: 10,243
  17-10-2008, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,384
  16-10-2008, 04:26 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Giordano Bruno (1548-1600)

  Hapur nga Baptist, 15-10-2008 21:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,025
  15-10-2008, 23:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 6,544
  13-10-2008, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 920
  13-10-2008, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 5. syri dhe diabeti

  Hapur nga mendi1, 09-10-2008 06:32
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 978
  09-10-2008, 11:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,373
  06-10-2008, 00:04 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Simptomat e diabetit mellito

  Hapur nga titi-a, 05-10-2008 18:05
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,687
  05-10-2008, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 955
  04-10-2008, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 7. zbulohet numri me 13 milionė shifra.

  Hapur nga King_Arthur, 30-09-2008 01:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,173
  02-10-2008, 01:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 9,525
  28-09-2008, 08:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,352
  19-09-2008, 17:42 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ēfarė janė "Black Holes" ?

  Hapur nga niku-nyc, 07-08-2005 23:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 13,242
  11-09-2008, 09:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,950
  02-09-2008, 15:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,301
  30-08-2008, 07:31 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Si arrin truri te zhvillohet?

  Hapur nga gurl, 12-03-2005 13:56
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,672
  28-08-2008, 20:35 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 27.08.2008 - Marsi, hena e dyte e Tokes ne oren 12.30 minuta!

  Hapur nga sam1r, 07-08-2008 13:29
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 7,990
  28-08-2008, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gushti 2008,muaji i dy eklipseve

  Hapur nga Deep sky, 07-08-2008 17:26
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 6,184
  21-08-2008, 14:31 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Evolucioni! Realitet apo njė Pėrrallė e shėmtuar!

  Hapur nga Akus, 29-03-2003 03:13
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 167
  • Lexime: 40,620
  21-08-2008, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,603
  18-08-2008, 20:55 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Njė krijesė e ēuditshme ėshtė gjetur nė Rusi

  Hapur nga kleos, 14-03-2008 20:09
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 42
  • Lexime: 13,809
  13-08-2008, 02:09 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Njerez te jashtezakonshem.

  Hapur nga Orion_DYRRAHU, 27-09-2002 19:27
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 14,331
  12-08-2008, 01:10 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Nė kėrkim tė gjeneve tė karakterit..

  Hapur nga DI_ANA, 09-08-2008 00:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,778
  09-08-2008, 00:43 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Post Arsyeja perse duhet te pini me shume uje ?!

  Hapur nga Gimi3, 05-08-2008 13:21
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,744
  05-08-2008, 19:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,778
  05-08-2008, 18:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,789
  02-08-2008, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Wink Iridium Flare 50

  Hapur nga Deep sky, 19-07-2008 19:08
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,478
  28-07-2008, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,667
  22-07-2008, 15:45 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Foto amatore te Henes

  Hapur nga baaroar, 18-07-2008 19:57
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 3,807
  20-07-2008, 07:55 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Thumbs up foto e fundit

  Hapur nga Deep sky, 16-07-2008 02:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,421
  16-07-2008, 02:23 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Kodi I Sterlashte

  Hapur nga GJETO DORACI, 02-07-2008 14:51
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,177
  03-07-2008, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Mesazhe holografike me celular

  Hapur nga BARAT, 28-06-2008 07:00
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,482
  30-06-2008, 04:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,202
  26-06-2008, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,966
  21-06-2008, 07:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,438
  05-06-2008, 23:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,832
  09-05-2008, 14:42 Shko tek mesazhi i fundit
 22. A po rritet planeti Tokė???

  Hapur nga sam1r, 11-04-2008 00:35
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,774
  27-04-2008, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Lightbulb BIOLOGJIA! te pergjithshme rreth saj!

  Hapur nga Dolceamara, 28-01-2008 03:38
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 8,966
  19-04-2008, 10:33 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Post Ēmimet ndėrkombetare & rekordet

  Hapur nga labikja, 09-04-2008 16:23
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,369
  12-04-2008, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,243
  10-04-2008, 16:15 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Post Alternativa moderne ndaj fizikes klasike.

  Hapur nga xfiles, 01-12-2005 07:23
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 15,591
  09-04-2008, 04:06 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Cka eshte psikokirurgjia?

  Hapur nga ABSOLUTE, 09-04-2008 02:23
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,765
  09-04-2008, 02:47 Shko tek mesazhi i fundit
 27. 'Planeti ynė ėshtė nė rrezik' - duhet tė bėjmė diēka

  Hapur nga theodora*, 05-07-2007 15:37
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 13,586
  07-04-2008, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,432
  15-03-2008, 09:21 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Diagrama E Dijes

  Hapur nga baaroar, 10-03-2008 17:44
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,238
  10-03-2008, 19:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,680
  09-03-2008, 16:58 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Shqisa e gjashtė - Telepatia!

  Hapur nga sam1r, 18-12-2007 18:18
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,809
  03-03-2008, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Krijohet kasaforta gjenetike

  Hapur nga BARAT, 03-03-2008 06:24
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,039
  03-03-2008, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 14 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •