Close
Faqja 11 prej 14 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit
Duke renditur temat 501 deri 550 prej 684 gjithsej

Forumi: Shkenca dhe jeta

Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Tek ky forum do tė flasim pėr tė gjitha fenomenet tė cilat pėr njė ose mė shumė arsye mbeten ende tė pashpjegueshme nga shkenca e kohės tonė.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. benseven11

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 34
  • Postime: 4,401
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kuriozitete Nga Shkenca Dhe Jeta

  Hapur nga elda, 02-08-2002 06:07
  34 Faqe
  1 2 3 ... 34
  • Pėrgjigje: 666
  • Lexime: 338,331
  21-02-2020, 10:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Sa tė vegjėl jemi nė Univers

  Hapur nga Darius, 23-04-2007 00:35
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 102,835
  16-05-2018, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Ngrohja Globale

  Hapur nga BvizioN, 17-06-2005 06:53
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 184
  • Lexime: 197,473
  26-08-2013, 12:03 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Vdekje Misterioze Masive E Zogjve Dhe Peshqeve Ne Gjithe Boten

  Hapur nga Darius, 08-01-2011 11:25
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 47,087
  26-03-2013, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Cfare po ndodh me Token

  Hapur nga Darius, 09-01-2007 01:47
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 81,827
  15-02-2013, 07:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: ADN: Artifakt intelligjence?

  Hapur nga Darius, 28-12-2011 00:59
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 16,422
  15-03-2012, 14:21 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Lightbulb Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave qė pėrmban forumi i shkencės

  Hapur nga Darius, 19-10-2006 00:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 13,052
  19-10-2006, 00:51 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Kryetemė Kryetemė: Njė rifreskim i rregullores sė kėtij nėnforumi

  Hapur nga Darius, 13-02-2006 19:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 9,562
  13-02-2006, 19:25 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Perplasen Dy Planete 300 Milion Vjete Drite Larg

  Hapur nga agonny, 21-09-2008 22:13
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 36
  • Lexime: 10,136
  17-10-2008, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,340
  16-10-2008, 04:26 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Giordano Bruno (1548-1600)

  Hapur nga Baptist, 15-10-2008 21:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 985
  15-10-2008, 23:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 6,482
  13-10-2008, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 885
  13-10-2008, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 3. syri dhe diabeti

  Hapur nga mendi1, 09-10-2008 06:32
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 946
  09-10-2008, 11:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 3,327
  06-10-2008, 00:04 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Simptomat e diabetit mellito

  Hapur nga titi-a, 05-10-2008 18:05
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,643
  05-10-2008, 18:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 916
  04-10-2008, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 5. zbulohet numri me 13 milionė shifra.

  Hapur nga King_Arthur, 30-09-2008 01:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,132
  02-10-2008, 01:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 9,455
  28-09-2008, 08:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,315
  19-09-2008, 17:42 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Ēfarė janė "Black Holes" ?

  Hapur nga niku-nyc, 07-08-2005 23:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 13,102
  11-09-2008, 09:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,881
  02-09-2008, 15:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,246
  30-08-2008, 07:31 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Si arrin truri te zhvillohet?

  Hapur nga gurl, 12-03-2005 13:56
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 6,620
  28-08-2008, 20:35 Shko tek mesazhi i fundit
 8. 27.08.2008 - Marsi, hena e dyte e Tokes ne oren 12.30 minuta!

  Hapur nga sam1r, 07-08-2008 13:29
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 7,896
  28-08-2008, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Gushti 2008,muaji i dy eklipseve

  Hapur nga Deep sky, 07-08-2008 17:26
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 6,058
  21-08-2008, 14:31 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Evolucioni! Realitet apo njė Pėrrallė e shėmtuar!

  Hapur nga Akus, 29-03-2003 03:13
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 167
  • Lexime: 39,983
  21-08-2008, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,508
  18-08-2008, 20:55 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Njė krijesė e ēuditshme ėshtė gjetur nė Rusi

  Hapur nga kleos, 14-03-2008 20:09
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 42
  • Lexime: 13,740
  13-08-2008, 02:09 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Njerez te jashtezakonshem.

  Hapur nga Orion_DYRRAHU, 27-09-2002 19:27
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 14,270
  12-08-2008, 01:10 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Nė kėrkim tė gjeneve tė karakterit..

  Hapur nga DI_ANA, 09-08-2008 00:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,739
  09-08-2008, 00:43 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Post Arsyeja perse duhet te pini me shume uje ?!

  Hapur nga Gimi3, 05-08-2008 13:21
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,690
  05-08-2008, 19:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,725
  05-08-2008, 18:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,755
  02-08-2008, 15:33 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Wink Iridium Flare 50

  Hapur nga Deep sky, 19-07-2008 19:08
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,444
  28-07-2008, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,623
  22-07-2008, 15:45 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Foto amatore te Henes

  Hapur nga baaroar, 18-07-2008 19:57
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 3,754
  20-07-2008, 07:55 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Thumbs up foto e fundit

  Hapur nga Deep sky, 16-07-2008 02:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,399
  16-07-2008, 02:23 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Kodi I Sterlashte

  Hapur nga GJETO DORACI, 02-07-2008 14:51
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,134
  03-07-2008, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Mesazhe holografike me celular

  Hapur nga BARAT, 28-06-2008 07:00
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,436
  30-06-2008, 04:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,171
  26-06-2008, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 7,902
  21-06-2008, 07:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,406
  05-06-2008, 23:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,784
  09-05-2008, 14:42 Shko tek mesazhi i fundit
 20. A po rritet planeti Tokė???

  Hapur nga sam1r, 11-04-2008 00:35
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,727
  27-04-2008, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Lightbulb BIOLOGJIA! te pergjithshme rreth saj!

  Hapur nga Dolceamara, 28-01-2008 03:38
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 8,832
  19-04-2008, 10:33 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Post Ēmimet ndėrkombetare & rekordet

  Hapur nga labikja, 09-04-2008 16:23
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,325
  12-04-2008, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,196
  10-04-2008, 16:15 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Post Alternativa moderne ndaj fizikes klasike.

  Hapur nga xfiles, 01-12-2005 07:23
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 15,410
  09-04-2008, 04:06 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Cka eshte psikokirurgjia?

  Hapur nga ABSOLUTE, 09-04-2008 02:23
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,726
  09-04-2008, 02:47 Shko tek mesazhi i fundit
 25. 'Planeti ynė ėshtė nė rrezik' - duhet tė bėjmė diēka

  Hapur nga theodora*, 05-07-2007 15:37
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 13,424
  07-04-2008, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,370
  15-03-2008, 09:21 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Diagrama E Dijes

  Hapur nga baaroar, 10-03-2008 17:44
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,214
  10-03-2008, 19:00 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,646
  09-03-2008, 16:58 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Shqisa e gjashtė - Telepatia!

  Hapur nga sam1r, 18-12-2007 18:18
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 5,685
  03-03-2008, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Krijohet kasaforta gjenetike

  Hapur nga BARAT, 03-03-2008 06:24
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,016
  03-03-2008, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Eklipsi i plotė i Hėnės - 02/20/2008

  Hapur nga Fiori, 20-02-2008 22:13
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,607
  01-03-2008, 04:10 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Tėrmetet...

  Hapur nga Fiori, 19-08-2002 18:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 68
  • Lexime: 46,564
  25-02-2008, 13:14 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 11 prej 14 FillimFillim ... 910111213 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •