Close

Forumi: Kultura

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Nė kėtė forum tė gjithė intelektualėt shqiptarė qė gėzojne kulturėn e duhur demokratike, janė tė lutur tė ndajnė me shqiptarėt e tjerė eksperiencėn dhe vlerat e njė shoqėrie demokratike.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 370
  • Postime: 5,393
 2. Nė kėtė forum ftojmė artistėt shqiptarė nė mėrgim tė publikojnė pjesė nga jeta dhe vepra e tyre pasi do tė qe me interes pėr tė gjithė komunitetin tonė virtual shqiptar.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 874
  • Postime: 14,315
  1. Nė kėtė forum do tė mėsoni mbi risitė e artit bashkėhor botėror. Tė gjithė artdashėsit janė tė lutur ta pasurojnė kėtė forum me pėrkthime nė shqip nga arti botėror.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 140
   • Postime: 1,059
 3. Postoni lirikat e kėngėve tuaja mė tė dashura. Njė koleksion tė madh albumesh mund t'i dėgjoni edhe nga faqja jonė muzikore dhe kėtu mund tė postoni lirikat e kėngėve mė tė dashura.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 1,495
  • Postime: 60,262
  1. Nė kėtė forum mund tė diskutoni mbi zhanre tė ndryshme tė muzikės botėrore.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 501
   • Postime: 18,188
 4. Nė kėtė forum ju jepet mundėsia tė publikoni krijimtarinė tuaj letrare pėr njė publik shqiptar. Po ashtu, mund tė postoni pjesė nga shkrimtarėt e poetėt shqiptarė e tė huaj.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 4,869
  • Postime: 92,833
  1. Ky forum do tė shėrbejė si platformė pėr prezantimin e krijimeve tė shkrimtarėve tė komunitetit Albasoul nė konkurs.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 65
   • Postime: 368
  2. Lajme, kuriozitete e diskutime mbi rrymat letrare si dhe mbi jetėn e krijimtarinė e shkrimtarėve.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 458
   • Postime: 3,268
  3. Ketu do te gjeni krijime te poeteve dhe shkrimtareve te njohur shqiptare.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 534
   • Postime: 8,786
  4. Kėtu mund tė lexoni krijime tė poetėve dhe shkrimtarėve tė huaj, tė pėrkthyera nė gjuhėn shqipe.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 317
   • Postime: 2,930
  5. Kėtė forum konsiderojeni si njė ditar nė tė cilin ju pėrshkruani me fjalė gjėndjen tuaj shpirtėrore tė momentit pasi ka shumė qė mund tė ndihen pikėrisht si ju.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 510
   • Postime: 16,772
  6. Tek ky nėnforum do tė gjeni dhe mund te sillni materialet dhe krijimet tuaja nė gjuhė tė huaja. Duhet tė mos harrojmė se krijimet apo artikujt e postuar do tė jenė nė gjuhė tė huaj, ndėrsa replikat do vazhdojnė tė jenė shqip.

   Komandat e Forumit:

   Forum Statistics:

   • Tema: 501
   • Postime: 6,192
 5. Gojėdhėnat, legjendat, kėngėt popullore, bejtet, kėngėt pėr heronjtė jane pasuri kombėtare qė shqiptarėt duhet ti trashėgojne nga brezi nė brez. Jepni kontributin tuaj tė ēmuar nė kėtė drejtim duke sjellė folklorin e krahinės tuaj.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 224
  • Postime: 5,033
 6. Kėtu mund tė lini pėrshtypjet tuaja mbi filmat qė pėlqeni mė shumė, qofshin kėta filma shqiptarė apo tė huaj. Gjithashtu mund tė postoni skupe dhe tė reja mbi artistėt dhe yjet e Hollywood-it.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 1,367
  • Postime: 34,551
 7. Nė kėtė forum trajtohen tema universale mbi problemet qė hasin tė gjitha shoqėrite e botes, si psh aborti, rracizmi, diskriminimi, lufta, paqja etj..

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 1,715
  • Postime: 42,817
 8. Receta gatimi kryesisht nga kuzhina shqiptare, pa harruar dhe receta tė vecanta nga mbarė bota. Rast i mirė pėr tė gjitha amvisat dhe kuzhinierėt shqiptarė tė postojnė recetat e tyre speciale. Po nuk pate pulė, si gatuhet sorra?

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 511
  • Postime: 18,335

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi