Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  7,045
Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 701 gjithsej

Forumi: Elita kombėtare

Nė kėtė forum jeni tė lutur tė postoni materiale mbi figurat mė tė spikatura tė historisė, letėrsisė, artit, shkencės, pra me njė fjalė, elitės sė kombit shqiptar brėnda dhe jashtė kufijve.

» Kryetemat
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 18,252
  13-02-2006, 10:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Dr. Ibrahim Rugova - Presidenti i parė i Republikės sė Kosovės

  Hapur nga Albanino, 31-08-2002 05:54
  103 Faqe
  1 2 3 ... 103
  • Pėrgjigje: 2,055
  • Lexime: 385,788
  27-11-2014, 11:11 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Gonxhe Bojaxhiu ( Nene Tereza)

  Hapur nga Brari, 18-08-2002 09:16
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 133
  • Lexime: 261,465
  01-09-2014, 21:47 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Adem Jashari - Hero i Kosovės

  Hapur nga JONI 1, 04-03-2003 20:29
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 294
  • Lexime: 158,156
  14-12-2016, 08:54 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Ē'mendoni mbi akademik Rexhep Qosja?

  Hapur nga kosovar, 28-08-2002 12:55
  60 Faqe
  1 2 3 ... 60
  • Pėrgjigje: 1,189
  • Lexime: 123,453
  14-10-2009, 17:52 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Ahmet Zogu

  Hapur nga Sabriu, 06-04-2006 13:14
  16 Faqe
  1 2 3 ... 16
  • Pėrgjigje: 308
  • Lexime: 95,202
  10-08-2015, 13:06 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Ismail Kadare

  Hapur nga King_Arthur, 19-04-2007 14:47
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 394
  • Lexime: 93,708
  17-01-2021, 15:53 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Adem Demaēi

  Hapur nga lum lumi, 10-09-2002 17:33
  16 Faqe
  1 2 3 ... 16
  • Pėrgjigje: 309
  • Lexime: 93,103
  29-11-2016, 17:56 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Gjergj Kastrioti - SKĖNDERBEU (1405-1468)

  Hapur nga biligoa, 15-12-2007 00:11
  16 Faqe
  1 2 3 ... 16
  • Pėrgjigje: 312
  • Lexime: 86,463
  04-03-2010, 15:58 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Theofan Stilian Noli: Jeta dhe veprat e tij

  Hapur nga ILovePejaa, 09-06-2002 14:50
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 74,356
  21-07-2015, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 10. 20 vjet nga vrasja e vėllezėrve Gėrvalla dhe e Kadri Zekės

  Hapur nga erzeni, 19-01-2003 08:53
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 168
  • Lexime: 66,598
  18-01-2014, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Ne kujtim te Kolonel Tahir Zemajt

  Hapur nga Brari, 05-01-2003 06:40
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 242
  • Lexime: 64,647
  18-03-2014, 17:29 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Hasan Prishtina (1873-1933)

  Hapur nga Veshtrusja, 20-10-2003 10:15
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 216
  • Lexime: 64,491
  03-01-2021, 02:52 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Post Isa Boletini (1864-1916)

  Hapur nga Sokoli, 03-05-2002 04:42
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 98
  • Lexime: 60,415
  04-08-2019, 15:14 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Figura Te Shquara Shqiptare

  Hapur nga The Dardha, 02-08-2002 02:01
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 127
  • Lexime: 60,379
  09-06-2017, 12:48 Shko tek mesazhi i fundit
 15. At Gjergj Fishta, Nder i Kombit

  Hapur nga Albo, 14-12-2002 17:19
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 109
  • Lexime: 49,805
  23-10-2010, 21:10 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Azem Bejtė Galica

  Hapur nga ILovePejaa, 01-12-2002 07:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 39
  • Lexime: 47,605
  24-09-2016, 07:27 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Ukshin Hoti: Filozofia e ceshtjes shqiptare

  Hapur nga StterollA, 24-01-2003 20:16
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 102
  • Lexime: 44,947
  30-11-2016, 13:00 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Sondazh Sondazh: Ēfarė mendoni pėr Ahmet Zogun?

  Hapur nga honzik, 04-01-2004 09:43
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 242
  • Lexime: 42,971
  03-03-2014, 08:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 42,602
  06-01-2015, 17:38 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Xhafer Ibrahim Deva (1904-1978)

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 19-09-2009 11:30
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 40,639
  06-11-2016, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Ismail Bej Vlora (Qemali) [1844-1919]

  Hapur nga erzeni, 07-05-2003 07:29
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 39,841
  17-05-2020, 02:21 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Mitrush Kuteli - Dhimitėr Pasko

  Hapur nga Brari, 13-09-2002 11:51
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 37,301
  15-09-2015, 23:38 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Sami Frashėri

  Hapur nga shigjeta, 08-01-2004 01:43
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 37,168
  24-02-2014, 18:37 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Artistet tane - Foto dhe diskutime.

  Hapur nga Orion_DYRRAHU, 25-04-2002 02:25
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 92
  • Lexime: 35,494
  11-06-2007, 15:46 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Lėvizur: Gonxhe Bojaxhiu - Nėnė Tereza

  Hapur nga Brari, 10-11-2010 21:22
  •  
  •  
 25. Anton Cetta

  Hapur nga Ari-Intimidator, 13-09-2002 20:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 31,924
  03-11-2013, 06:38 Shko tek mesazhi i fundit
 26. S. Luarasi dhe Migjeni

  Hapur nga erzeni, 16-04-2003 07:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 95
  • Lexime: 31,631
  11-03-2012, 15:34 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Kadare, i madh apo i famshem?

  Hapur nga macia_blu, 11-08-2002 02:44
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 166
  • Lexime: 29,776
  06-05-2003, 23:31 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Prof Dr. Sali Berisha

  Hapur nga white-knight, 08-01-2009 15:49
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 104
  • Lexime: 29,217
  14-12-2014, 17:26 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Azem Hajdari, Hero?

  Hapur nga Seminarist, 07-09-2002 11:12
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 187
  • Lexime: 28,189
  12-06-2003, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Elena Gjika - Dora D'Istria (1828-1888)

  Hapur nga Beqari002, 29-11-2002 03:43
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 24,713
  22-01-2021, 15:50 Shko tek mesazhi i fundit
 31. At Anton Harapi (1888-1946)

  Hapur nga Ullmar Qvick, 28-10-2003 18:02
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 24,510
  12-08-2010, 20:46 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Bajram Curri, tribun i vegjelisė

  Hapur nga Albo, 19-09-2006 00:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 23,967
  08-10-2016, 11:53 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Heroina Sabahete Tolaj

  Hapur nga Brari, 11-01-2006 11:03
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 23,523
  13-01-2009, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Post "Zgjidh e Merr" - F. S. Noli

  Hapur nga Borix, 02-05-2006 09:41
  theofan_stilian_noli
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 23,248
  19-07-2006, 00:01 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Vedat Kokona

  Hapur nga Albo, 01-11-2003 22:17
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 22,679
  27-09-2013, 14:35 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Prof. Dr. Sali Berisha rrėfen jetėn e tij

  Hapur nga dodoni, 24-09-2004 01:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 21,348
  25-12-2015, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 21,320
  08-09-2016, 09:19 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Ramize Gjebrea

  Hapur nga shigjeta, 05-12-2002 18:48
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 72
  • Lexime: 20,751
  27-04-2014, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 19,893
  06-08-2010, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Jeronim de Rada

  Hapur nga Sokoli, 03-05-2002 04:17
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 19,888
  26-02-2013, 12:23 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Kush eshte Ibrahim Kelmendi?

  Hapur nga m.g.q.n.t.v., 12-10-2008 09:08
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 19,772
  21-04-2010, 12:22 Shko tek mesazhi i fundit
 40. Lėvizur: Jusuf e Bardhosh Gėrvalla, dhe Kadri Zeka

  Hapur nga erzeni, 13-03-2012 23:49
  •  
  •  
 41. Eqrem Bej Vlora: Kujtime

  Hapur nga ILovePejaa, 03-05-2002 23:23
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 19,003
  01-09-2015, 14:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 58
  • Lexime: 17,241
  23-03-2017, 16:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 16,410
  28-01-2012, 15:45 Shko tek mesazhi i fundit
 42. Kolė Jakova

  Hapur nga Beqari002, 23-10-2002 14:19
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 15,601
  27-11-2015, 04:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 15,499
  01-03-2005, 18:57 Shko tek mesazhi i fundit
 43. Rilindasi i madh, Hajredin Fratari

  Hapur nga INFINITY©, 17-08-2009 01:34
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 15,169
  06-06-2017, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 14,855
  07-03-2012, 16:06 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 15 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •