Close
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1031 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 118
  • Lexime: 783,677
  21-05-2023, 10:48 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 61,856
  21-05-2023, 10:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 27,944
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 488,900
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 61,704
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 46,683
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 42,325
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 194,751
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 19,250
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Bastardimi i gjuhės shqipe.

  Hapur nga bela70, 27-11-2003 21:14
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 384
  • Lexime: 67,270
  16-04-2024, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,860
  16-04-2024, 03:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,523
  14-04-2024, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Historia , Manipulimi, Gjuha Shqipe

  Hapur nga Akuamarini, 29-02-2024 12:50
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 784
  06-04-2024, 11:19 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Huazimet e gjuhėve tė huaja nga gjuha shqipe

  Hapur nga bela70, 07-05-2006 14:44
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 650
  • Lexime: 143,425
  06-03-2024, 14:35 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Sumerianėt dhe Shqipja, zanafilla e identitetit kombėtar

  Hapur nga Anas60, 26-10-2009 14:38
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 116
  • Lexime: 26,826
  28-02-2024, 10:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,051
  22-02-2024, 17:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,153
  31-01-2024, 13:58 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Aleksandri i Madh, gjuha burashaski dhe ilirėt e Pakistanit

  Hapur nga Hyllien, 24-09-2004 22:17
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 476
  • Lexime: 99,445
  23-01-2024, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 253
  • Lexime: 237,579
  16-11-2023, 23:20 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 14:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 139
  • Lexime: 370,243
  10-10-2023, 02:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,671
  19-09-2023, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ndėrron jetė akademiku Bahri Beci

  Hapur nga Albo, 22-08-2023 18:42
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,630
  22-08-2023, 18:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,074
  22-08-2023, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 580
  03-08-2023, 10:05 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Thekset?!

  Hapur nga Neteorm, 12-07-2023 14:44
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 564
  12-07-2023, 14:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 456
  10-07-2023, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 3,589
  02-07-2023, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 50,115
  16-06-2023, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 656
  29-05-2023, 09:54 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Tė huajt qė flasin shqip

  Hapur nga sirena_adria, 09-04-2023 20:10
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,035
  22-04-2023, 18:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 705
  30-03-2023, 17:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 794
  30-03-2023, 12:02 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Si janė formuar fjalėt e gjuhės shqipe?

  Hapur nga DYDRINAS, 27-12-2011 15:39
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,518
  22-03-2023, 16:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,260
  20-03-2023, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Shpjegimi i emrave të qyteteve shqiptare

  Hapur nga rili, 03-12-2005 04:24
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 394
  • Lexime: 101,001
  08-03-2023, 18:43 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 20,490
  21-02-2023, 10:01 Shko tek mesazhi i fundit
 15. A duhen ndryshuar emrat sllave te toponimeve shqiptare?

  Hapur nga tani_26, 11-11-2005 10:53
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 79
  • Lexime: 17,240
  04-02-2023, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Etimologji

  Hapur nga Pellazgjia, 07-01-2023 04:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 920
  07-01-2023, 04:56 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Faik Konica

  Hapur nga katana, 09-07-2003 16:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 32,401
  18-12-2022, 23:01 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Karakteri politik i drejtshkrimit

  Hapur nga Albo, 26-11-2022 01:05
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 974
  26-11-2022, 01:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 44,108
  14-11-2022, 20:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,211
  17-07-2022, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Fjalė dhe shprehje arbėrore ,qė mungojne nė shqipen e sotme

  Hapur nga Qerim, 16-03-2006 06:15
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 30,783
  19-05-2022, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
 20. fjalorisht.com

  Hapur nga kurriozi, 14-04-2022 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,267
  14-04-2022, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 28,511
  12-04-2022, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 44,740
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,363
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,219
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 4,892
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,652
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,332
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •