Close
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1026 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 118
  • Lexime: 720,269
  21-05-2023, 10:48 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 58,421
  21-05-2023, 10:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 27,338
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 483,469
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 60,677
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 45,746
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 41,704
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 187,851
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 18,978
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,054
  25-09-2023, 16:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,384
  19-09-2023, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Ndėrron jetė akademiku Bahri Beci

  Hapur nga Albo, 22-08-2023 18:42
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,299
  22-08-2023, 18:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 718
  22-08-2023, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 318
  03-08-2023, 10:05 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Thekset?!

  Hapur nga Neteorm, 12-07-2023 14:44
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 326
  12-07-2023, 14:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 260
  10-07-2023, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 2,105
  02-07-2023, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 47,951
  16-06-2023, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 323
  29-05-2023, 09:54 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Tė huajt qė flasin shqip

  Hapur nga sirena_adria, 09-04-2023 20:10
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 690
  22-04-2023, 18:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 459
  30-03-2023, 17:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 394
  30-03-2023, 12:02 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Si janė formuar fjalėt e gjuhės shqipe?

  Hapur nga DYDRINAS, 27-12-2011 15:39
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,118
  22-03-2023, 16:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,001
  20-03-2023, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Shpjegimi i emrave të qyteteve shqiptare

  Hapur nga rili, 03-12-2005 04:24
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 394
  • Lexime: 97,123
  08-03-2023, 18:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 19,299
  21-02-2023, 10:01 Shko tek mesazhi i fundit
 8. A duhen ndryshuar emrat sllave te toponimeve shqiptare?

  Hapur nga tani_26, 11-11-2005 10:53
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 79
  • Lexime: 16,058
  04-02-2023, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Etimologji

  Hapur nga Pellazgjia, 07-01-2023 04:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 648
  07-01-2023, 04:56 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Faik Konica

  Hapur nga katana, 09-07-2003 16:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 31,371
  18-12-2022, 23:01 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Karakteri politik i drejtshkrimit

  Hapur nga Albo, 26-11-2022 01:05
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 715
  26-11-2022, 01:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 43,756
  14-11-2022, 20:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 971
  17-07-2022, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Fjalė dhe shprehje arbėrore ,qė mungojne nė shqipen e sotme

  Hapur nga Qerim, 16-03-2006 06:15
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 29,216
  19-05-2022, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
 13. fjalorisht.com

  Hapur nga kurriozi, 14-04-2022 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,019
  14-04-2022, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 27,665
  12-04-2022, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 247
  • Lexime: 215,442
  06-02-2022, 07:40 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 42,833
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,099
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,965
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 3,871
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,327
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,141
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Abetarja e gjuhės shqipe

  Hapur nga Albo, 26-07-2021 22:40
  abetare, gjuha shqipe
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 2,520
  26-07-2021, 23:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,402
  13-04-2021, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Gjuha shqipe si lėndė nė shkollat e mesme nė Shqipėri

  Hapur nga Edvin83, 03-06-2012 08:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 13,611
  09-04-2021, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,900
  07-04-2021, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,673
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,752
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,701
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,448
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,083
  05-01-2021, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •