Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 992 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 144,216
  23-12-2014, 05:36 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 02:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 278,064
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,925
  02-10-2009, 15:44 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 12,093
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 02-02-2009 23:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 29,160
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 18:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 415,079
  10-01-2018, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 10:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 40,199
  30-01-2018, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 31,943
  20-02-2015, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 37
  • Lexime: 37,096
  24-03-2019, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Mistifikimi i fjalės gege

  Hapur nga ☆Angie☆, 24-08-2012 07:50
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,348
  24-08-2012, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Tė mėsojmė tė shkruajmė pa gabime

  Hapur nga -BATO-, 12-12-2009 00:00
  63 Faqe
  1 2 3 ... 63
  • Pėrgjigje: 1,257
  • Lexime: 223,739
  23-10-2012, 17:19 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lėvizur: Udhėtim imagjinar

  Hapur nga 100% MERENGUES, 14-01-2008 10:50
  •  
  •  
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,651
  03-02-2009, 17:06 Shko tek mesazhi i fundit
 4. “Greqia pėrpara grekėve”

  Hapur nga 2043, 23-01-2011 01:44
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,243
  23-01-2011, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,522
  06-11-2012, 12:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,165
  31-05-2018, 23:18 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Etnografia shqipe- gjuha e kostumeve kombtare

  Hapur nga abica, 01-02-2013 15:54
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 841
  01-02-2013, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Fytyrzime pellazgjike.- ne pragun e DiteVeres

  Hapur nga abica, 07-03-2013 14:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,193
  07-03-2013, 14:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,049
  07-04-2019, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Loēkė?!

  Hapur nga ABSOLUTE, 27-11-2008 11:19
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 16,960
  20-06-2014, 12:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,160
  02-09-2009, 14:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 3,070
  21-09-2008, 04:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 8,901
  14-02-2015, 07:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 3,912
  09-04-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Fjalė tė urta Shqiptare

  Hapur nga AfterDark, 25-04-2002 03:17
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 29,405
  25-09-2002, 19:41 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fjalė tė huazuara qė nuk mė pėlqejnė

  Hapur nga Agron_ca, 25-08-2006 05:15
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 5,877
  29-09-2006, 11:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,687
  20-08-2006, 17:44 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Shqipja dhe Anglishtja

  Hapur nga ajzberg, 13-10-2006 13:28
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 8,285
  16-10-2007, 13:07 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Etimologjia

  Hapur nga ajzberg, 03-01-2008 06:31
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 4,572
  02-04-2011, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Thuhet dhunti apo dhanti

  Hapur nga ajzberg, 06-06-2008 05:48
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 3,813
  30-08-2008, 02:18 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Telezoni

  Hapur nga ajzberg, 11-06-2008 16:57
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,510
  14-06-2008, 12:17 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Nga e ka prejardhjen pasthirma AMAN

  Hapur nga ajzberg, 28-06-2008 16:33
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,435
  30-06-2008, 20:29 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Shpjegim i fjalės, kėmba - kama - koma...

  Hapur nga ajzberg, 05-08-2008 10:11
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 67
  • Lexime: 12,207
  19-08-2008, 23:12 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Nje Vajtim Camerisht 2500vjecar

  Hapur nga ajzberg, 02-10-2008 07:15
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 7,041
  23-11-2008, 16:09 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Que Vadis?

  Hapur nga ajzberg, 15-11-2008 06:09
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 2,462
  22-11-2008, 10:33 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 15:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,919
  13-02-2018, 17:51 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Metalet ....kush i vuri emrat e tyre

  Hapur nga ajzberg, 22-02-2009 09:14
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,567
  04-03-2009, 09:47 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Shqipja Pellazge

  Hapur nga ajzberg, 15-05-2009 12:26
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 9,966
  29-10-2009, 16:25 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Cila ėshtė etimologjia e fjalės komb?

  Hapur nga ajzberg, 07-07-2010 08:30
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 29
  • Lexime: 6,039
  19-07-2010, 10:12 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Poezia e pare e shkruajtur ne shqip

  Hapur nga ajzberg, 22-10-2009 15:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,363
  28-02-2017, 06:38 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Bej pestil

  Hapur nga ajzberg, 19-07-2009 12:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 924
  19-07-2009, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Etimologjia e fjales ARSYE

  Hapur nga ajzberg, 15-07-2009 15:24
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 4,589
  08-11-2009, 14:00 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Gjuha e kishim apo na e sollen?

  Hapur nga ajzberg, 19-07-2009 13:00
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,925
  03-09-2009, 16:55 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Etimologjia e fjalėve

  Hapur nga ajzberg, 19-09-2010 17:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 151
  • Lexime: 33,329
  11-08-2012, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Si te shprehemi

  Hapur nga ajzberg, 03-12-2010 05:57
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 148
  • Lexime: 20,436
  25-02-2011, 10:38 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Shkrimi i gjetur ne varrin e fushes se Vrines

  Hapur nga ajzberg, 29-07-2011 12:21
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 6,977
  08-09-2011, 18:22 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Daut

  Hapur nga ajzberg, 09-07-2016 12:25
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,669
  12-04-2017, 06:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,471
  18-07-2017, 16:56 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Emrat dhe mbiemrat dhe ndikim mbi ne

  Hapur nga Akuamarini, 24-09-2016 12:17
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,922
  24-09-2016, 12:27 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 59
  • Lexime: 6,247
  23-02-2020, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Njė dialekte shqiptar nė Istria (Kroaci).

  Hapur nga Akuamarini, 14-08-2018 06:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 3,140
  13-10-2018, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,143
  12-04-2020, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,981
  26-08-2019, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 792
  18-01-2020, 06:51 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Pėrse Turqit na quajtėn Arnaut?

  Hapur nga ALBA, 20-01-2003 05:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 25,350
  29-07-2003, 16:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,875
  16-11-2003, 01:52 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Greqia qė flet Shqip

  Hapur nga ALBA, 28-05-2004 17:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,248
  14-01-2006, 13:29 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Kuptimi i disa fjaleve ne Shqip ..

  Hapur nga ALBA, 29-08-2006 17:34
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 55
  • Lexime: 23,388
  24-10-2016, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Ju ftoj tė korrigjojm diktimin !!

  Hapur nga ALBA, 27-09-2006 11:09
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 14,286
  29-05-2013, 18:37 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •