Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  97,789
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1010 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 25,330
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 37
  • Lexime: 50,174
  24-03-2019, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 451,084
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 53,900
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 613,285
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 39,920
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 39,502
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 171,006
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 17,498
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. A duhen ndryshuar emrat sllave te toponimeve shqiptare?

  Hapur nga tani_26, 11-11-2005 10:53
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 78
  • Lexime: 13,286
  28-08-2022, 23:11 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Shpjegimi i emrave të qyteteve shqiptare

  Hapur nga rili, 03-12-2005 04:24
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 374
  • Lexime: 89,561
  06-08-2022, 14:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 507
  17-07-2022, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Fjalė dhe shprehje arbėrore ,qė mungojne nė shqipen e sotme

  Hapur nga Qerim, 16-03-2006 06:15
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 26,114
  19-05-2022, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
 4. fjalorisht.com

  Hapur nga kurriozi, 14-04-2022 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 693
  14-04-2022, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 25,486
  12-04-2022, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 17,019
  27-02-2022, 10:17 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 247
  • Lexime: 187,300
  06-02-2022, 07:40 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 43,794
  23-01-2022, 16:52 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 40,203
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 647
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,521
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 3,337
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,794
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 746
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Abetarja e gjuhės shqipe

  Hapur nga Albo, 26-07-2021 22:40
  abetare, gjuha shqipe
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 1,433
  26-07-2021, 23:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,078
  13-04-2021, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Gjuha shqipe si lėndė nė shkollat e mesme nė Shqipėri

  Hapur nga Edvin83, 03-06-2012 08:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 11,672
  09-04-2021, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,531
  07-04-2021, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,190
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,428
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,341
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,754
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,515
  05-01-2021, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,103
  12-04-2020, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 59
  • Lexime: 14,448
  23-02-2020, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,266
  18-01-2020, 07:51 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 23,454
  14-12-2019, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 17. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 6,516
  14-11-2019, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Question Pyetje rreth gjuhės shqipe

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 7,397
  27-10-2019, 15:48 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Post Emrat me O ne trajten e shquar

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:24
  gjuhe, gramatike, letėrsia
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,131
  27-10-2019, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 5,199
  26-08-2019, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Dilemė drejtshkrimore!

  Hapur nga Thawne, 13-03-2019 16:36
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,013
  16-08-2019, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 149
  • Lexime: 273,003
  07-08-2019, 19:53 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Si mallkojnė (nėmin) shqiptarėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 18-11-2011 16:07
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 216
  • Lexime: 29,703
  05-07-2019, 15:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,253
  20-06-2019, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,748
  06-05-2019, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,483
  07-04-2019, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 136
  • Lexime: 107,802
  07-03-2019, 18:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,468
  25-02-2019, 00:21 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Fjalor Shqip - Shqip pdf ose tekst

  Hapur nga tropche, 01-01-2019 22:25
  fjalor, shqip-shqip
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,034
  03-01-2019, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 07:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 56
  • Lexime: 13,349
  30-10-2018, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Njė dialekte shqiptar nė Istria (Kroaci).

  Hapur nga Akuamarini, 14-08-2018 06:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 7,931
  13-10-2018, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 8,539
  30-09-2018, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Arbėr-arben-shqiptar

  Hapur nga Eni, 27-11-2003 10:41
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 9,117
  24-09-2018, 04:35 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •