Close
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 990 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 37
  • Lexime: 33,166
  24-03-2019, 10:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 264,423
  11-05-2018, 17:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 34,319
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 341,238
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 26,187
  12-04-2015, 14:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 09:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 29,706
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 02:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 133,183
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 16,186
  02-10-2009, 16:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 02:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 10,607
  28-07-2003, 02:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Post Emrat me O ne trajten e shquar

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 11:24
  gjuhe, gramatike, letėrsia
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 248
  27-10-2019, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,224
  26-08-2019, 19:54 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Dilemė drejtshkrimore!

  Hapur nga Thawne, 13-03-2019 17:36
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 786
  16-08-2019, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 11:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 149
  • Lexime: 226,111
  07-08-2019, 20:53 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Si mallkojnė (nėmin) shqiptarėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 18-11-2011 16:07
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 216
  • Lexime: 13,004
  05-07-2019, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 435
  20-06-2019, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 376
  06-05-2019, 11:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 562
  07-04-2019, 04:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 5,329
  26-03-2019, 14:33 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 136
  • Lexime: 76,552
  07-03-2019, 18:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 462
  25-02-2019, 00:21 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Fjalor Shqip - Shqip pdf ose tekst

  Hapur nga tropche, 01-01-2019 22:25
  fjalor, shqip-shqip
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 918
  03-01-2019, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 06:25
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 53
  • Lexime: 4,474
  14-11-2018, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 07:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 56
  • Lexime: 4,634
  30-10-2018, 19:19 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Njė dialekte shqiptar nė Istria (Kroaci).

  Hapur nga Akuamarini, 14-08-2018 07:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 2,229
  13-10-2018, 04:54 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 3,125
  30-09-2018, 06:57 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Arbėr-arben-shqiptar

  Hapur nga Eni, 27-11-2003 10:41
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,867
  24-09-2018, 05:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 37,410
  07-09-2018, 17:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 864
  23-08-2018, 07:56 Shko tek mesazhi i fundit
 12. ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  Hapur nga ledio2, 08-08-2018 18:11
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 616
  10-08-2018, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Ai mė bėn tė vuajė, apo tė vuaj?

  Hapur nga Thawne, 20-03-2018 16:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 867
  08-08-2018, 15:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,689
  01-06-2018, 00:18 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fjalorėt Shqip - Gjuhė e Huaj

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 20-11-2003 23:16
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,261
  19-05-2018, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Shkarko 39 libra shqip ne versioni Pdf

  Hapur nga buli_2009, 21-08-2008 13:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 101,144
  02-05-2018, 12:29 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 12:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 111,431
  20-03-2018, 10:17 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Kodi i gjuhes Shqipe:Fjale me dy germa

  Hapur nga begaj2005, 23-02-2018 03:17
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 1,705
  19-03-2018, 06:19 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 11:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 7,276
  12-03-2018, 22:31 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 20:52
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 10,166
  11-03-2018, 14:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 727
  05-03-2018, 20:49 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Gratė e tjera apo gratė tjera?

  Hapur nga Thawne, 05-03-2018 10:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 663
  05-03-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,023
  03-03-2018, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Perzierje midis dy gjuheve(code switching)

  Hapur nga Semi, 02-03-2013 18:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,347
  01-03-2018, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Si duhet te jete kjo fjale...

  Hapur nga [xeni], 04-01-2005 14:42
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 9,804
  25-02-2018, 10:41 Shko tek mesazhi i fundit
 23. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,247
  16-02-2018, 13:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 694
  16-02-2018, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 17:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 66,816
  16-02-2018, 02:43 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 22:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 4,501
  16-02-2018, 02:29 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 16:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,418
  13-02-2018, 18:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 684
  13-02-2018, 18:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 648
  13-02-2018, 18:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,880
  12-02-2018, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Fjalor SHQIP ANGLISHT

  Hapur nga gt2xf, 20-02-2009 12:10
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,185
  12-02-2018, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 8,583
  04-02-2018, 08:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 2,742
  03-02-2018, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,600
  02-02-2018, 02:57 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Fjalor shqip-shqip

  Hapur nga EugeniB, 13-02-2006 10:15
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 20,915
  30-01-2018, 23:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,092
  30-01-2018, 05:33 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Fjale te perbashketa me gjermanishten

  Hapur nga zerbina, 25-09-2009 13:49
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 6,317
  30-01-2018, 01:41 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Etimologjia e fjales darkė.

  Hapur nga Raina, 02-03-2017 11:34
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,475
  26-01-2018, 10:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,482
  10-12-2017, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •