Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  3,778
Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 998 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 37
  • Lexime: 41,327
  24-03-2019, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 290,421
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 44,367
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 466,730
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 32,327
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 34,428
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 152,295
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 20,050
  02-10-2009, 15:44 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 13,788
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 88
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 157
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 126
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 193
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 606
  05-01-2021, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,934
  12-04-2020, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 10,087
  25-02-2020, 10:11 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 59
  • Lexime: 8,870
  23-02-2020, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,350
  18-01-2020, 07:51 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 17,122
  14-12-2019, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 4. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,296
  14-11-2019, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Question Pyetje rreth gjuhės shqipe

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,005
  27-10-2019, 15:48 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Post Emrat me O ne trajten e shquar

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:24
  gjuhe, gramatike, letėrsia
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,653
  27-10-2019, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,131
  26-08-2019, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Dilemė drejtshkrimore!

  Hapur nga Thawne, 13-03-2019 16:36
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,313
  16-08-2019, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 149
  • Lexime: 249,800
  07-08-2019, 19:53 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Si mallkojnė (nėmin) shqiptarėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 18-11-2011 16:07
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 216
  • Lexime: 19,739
  05-07-2019, 15:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,694
  20-06-2019, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,347
  06-05-2019, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,893
  07-04-2019, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 136
  • Lexime: 90,487
  07-03-2019, 18:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,954
  25-02-2019, 00:21 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Fjalor Shqip - Shqip pdf ose tekst

  Hapur nga tropche, 01-01-2019 22:25
  fjalor, shqip-shqip
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,713
  03-01-2019, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 07:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 56
  • Lexime: 8,117
  30-10-2018, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Njė dialekte shqiptar nė Istria (Kroaci).

  Hapur nga Akuamarini, 14-08-2018 06:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 4,766
  13-10-2018, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 5,222
  30-09-2018, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Arbėr-arben-shqiptar

  Hapur nga Eni, 27-11-2003 10:41
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 6,746
  24-09-2018, 04:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 40,599
  07-09-2018, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,152
  23-08-2018, 06:56 Shko tek mesazhi i fundit
 16. ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  Hapur nga ledio2, 08-08-2018 17:11
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,967
  10-08-2018, 17:23 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Ai mė bėn tė vuajė, apo tė vuaj?

  Hapur nga Thawne, 20-03-2018 15:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,239
  08-08-2018, 14:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,985
  31-05-2018, 23:18 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Fjalorėt Shqip - Gjuhė e Huaj

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 20-11-2003 23:16
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,741
  19-05-2018, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Shkarko 39 libra shqip ne versioni Pdf

  Hapur nga buli_2009, 21-08-2008 12:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 111,562
  02-05-2018, 11:29 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 245
  • Lexime: 141,975
  20-03-2018, 09:17 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Kodi i gjuhes Shqipe:Fjale me dy germa

  Hapur nga begaj2005, 23-02-2018 03:17
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,812
  19-03-2018, 05:19 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Shqipėrime nga anglishtja

  Hapur nga dodoni, 13-08-2006 10:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 9,686
  12-03-2018, 21:31 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Gjuha Shqipe dhe mediat

  Hapur nga Davius, 14-04-2006 19:52
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 12,620
  11-03-2018, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,084
  05-03-2018, 20:49 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gratė e tjera apo gratė tjera?

  Hapur nga Thawne, 05-03-2018 10:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,958
  05-03-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,551
  03-03-2018, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Perzierje midis dy gjuheve(code switching)

  Hapur nga Semi, 02-03-2013 18:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,963
  01-03-2018, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Si duhet te jete kjo fjale...

  Hapur nga [xeni], 04-01-2005 14:42
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 60
  • Lexime: 13,796
  25-02-2018, 10:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,063
  16-02-2018, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Fjalėt turke nė Gjuhėn Shqipe

  Hapur nga chino, 27-05-2009 16:46
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 81
  • Lexime: 86,822
  16-02-2018, 02:43 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Germat dhe fjalet shqipe ne anglisht

  Hapur nga Albo, 25-01-2004 22:05
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 5,990
  16-02-2018, 02:29 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Chamois

  Hapur nga ajzberg, 07-12-2008 16:19
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,791
  13-02-2018, 18:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,957
  13-02-2018, 18:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,939
  13-02-2018, 18:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 5,319
  12-02-2018, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 20 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •