Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  94,851
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1008 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 24,661
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 37
  • Lexime: 48,948
  24-03-2019, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 400,053
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 52,764
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 597,662
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 38,887
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 38,899
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 168,684
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 17,026
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Fjalė dhe shprehje arbėrore ,qė mungojne nė shqipen e sotme

  Hapur nga Qerim, 16-03-2006 06:15
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 25,192
  19-05-2022, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
 2. fjalorisht.com

  Hapur nga kurriozi, 14-04-2022 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 620
  14-04-2022, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 25,208
  12-04-2022, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 16,519
  27-02-2022, 10:17 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 247
  • Lexime: 184,723
  06-02-2022, 07:40 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 43,172
  23-01-2022, 16:52 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 39,872
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 543
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,439
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 3,224
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,687
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 666
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Abetarja e gjuhės shqipe

  Hapur nga Albo, 26-07-2021 22:40
  abetare, gjuha shqipe
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 1,314
  26-07-2021, 23:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 999
  13-04-2021, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gjuha shqipe si lėndė nė shkollat e mesme nė Shqipėri

  Hapur nga Edvin83, 03-06-2012 08:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 11,393
  09-04-2021, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,453
  07-04-2021, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,089
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,358
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,272
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,660
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,378
  05-01-2021, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 6,903
  12-04-2020, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 59
  • Lexime: 14,045
  23-02-2020, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,179
  18-01-2020, 07:51 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 22,957
  14-12-2019, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 15. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 6,374
  14-11-2019, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Question Pyetje rreth gjuhės shqipe

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 7,297
  27-10-2019, 15:48 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Post Emrat me O ne trajten e shquar

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:24
  gjuhe, gramatike, letėrsia
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,042
  27-10-2019, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 5,038
  26-08-2019, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Dilemė drejtshkrimore!

  Hapur nga Thawne, 13-03-2019 16:36
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,892
  16-08-2019, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 149
  • Lexime: 271,325
  07-08-2019, 19:53 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Si mallkojnė (nėmin) shqiptarėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 18-11-2011 16:07
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 216
  • Lexime: 29,261
  05-07-2019, 15:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,149
  20-06-2019, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,645
  06-05-2019, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,382
  07-04-2019, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 136
  • Lexime: 106,892
  07-03-2019, 18:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,369
  25-02-2019, 00:21 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Fjalor Shqip - Shqip pdf ose tekst

  Hapur nga tropche, 01-01-2019 22:25
  fjalor, shqip-shqip
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 4,849
  03-01-2019, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Pozicioni i gjuhes shqipe sipas Eric Hamp

  Hapur nga Kreksi, 11-02-2018 07:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 56
  • Lexime: 13,031
  30-10-2018, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Njė dialekte shqiptar nė Istria (Kroaci).

  Hapur nga Akuamarini, 14-08-2018 06:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 24
  • Lexime: 7,673
  13-10-2018, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Cili eshte kuptimi i fjales "kalle"?

  Hapur nga Gerard, 03-12-2015 10:01
  • Pėrgjigje: 15
  • Lexime: 8,299
  30-09-2018, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Arbėr-arben-shqiptar

  Hapur nga Eni, 27-11-2003 10:41
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 8,931
  24-09-2018, 04:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 31
  • Lexime: 44,875
  07-09-2018, 16:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,558
  23-08-2018, 06:56 Shko tek mesazhi i fundit
 27. ndryshimi ndermjet "e dashur" dhe "dashnore"

  Hapur nga ledio2, 08-08-2018 17:11
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,479
  10-08-2018, 17:23 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Ai mė bėn tė vuajė, apo tė vuaj?

  Hapur nga Thawne, 20-03-2018 15:41
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,781
  08-08-2018, 14:50 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •