Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  102,389
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1012 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 26,316
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 37
  • Lexime: 54,476
  24-03-2019, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 464,581
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 58,230
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 113
  • Lexime: 657,822
  10-01-2018, 22:15 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 43,798
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 40,467
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 180,865
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 18,199
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. A duhen ndryshuar emrat sllave te toponimeve shqiptare?

  Hapur nga tani_26, 11-11-2005 10:53
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 79
  • Lexime: 14,215
  04-02-2023, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Shpjegimi i emrave të qyteteve shqiptare

  Hapur nga rili, 03-12-2005 04:24
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 391
  • Lexime: 91,922
  03-02-2023, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Etimologji

  Hapur nga Pellazgjia, 07-01-2023 04:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 386
  07-01-2023, 04:56 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Faik Konica

  Hapur nga katana, 09-07-2003 16:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 30,164
  18-12-2022, 23:01 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Karakteri politik i drejtshkrimit

  Hapur nga Albo, 26-11-2022 01:05
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 438
  26-11-2022, 01:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 43,250
  14-11-2022, 20:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 596
  01-11-2022, 08:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 721
  17-07-2022, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Fjalė dhe shprehje arbėrore ,qė mungojne nė shqipen e sotme

  Hapur nga Qerim, 16-03-2006 06:15
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 27,127
  19-05-2022, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
 7. fjalorisht.com

  Hapur nga kurriozi, 14-04-2022 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 808
  14-04-2022, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 26,419
  12-04-2022, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 17,660
  27-02-2022, 10:17 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 247
  • Lexime: 202,216
  06-02-2022, 07:40 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 44,886
  23-01-2022, 16:52 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 41,061
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 830
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,677
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 3,484
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,979
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 894
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Abetarja e gjuhės shqipe

  Hapur nga Albo, 26-07-2021 22:40
  abetare, gjuha shqipe
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 1,641
  26-07-2021, 23:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,186
  13-04-2021, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjuha shqipe si lėndė nė shkollat e mesme nė Shqipėri

  Hapur nga Edvin83, 03-06-2012 08:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 12,186
  09-04-2021, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,653
  07-04-2021, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,342
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,539
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,456
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,986
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,729
  05-01-2021, 00:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 7,345
  12-04-2020, 05:46 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Agron Dalipaj “Gjuha Kozmike”

  Hapur nga Akuamarini, 17-06-2018 05:25
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 59
  • Lexime: 15,124
  23-02-2020, 17:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,398
  18-01-2020, 07:51 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Si bejne kafshet ne shqip ?

  Hapur nga Qerim, 27-01-2006 09:46
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 24,373
  14-12-2019, 19:37 Shko tek mesazhi i fundit
 20. SESI apo SE SI?

  Hapur nga Thawne, 14-02-2018 00:37
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 6,708
  14-11-2019, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Question Pyetje rreth gjuhės shqipe

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 7,574
  27-10-2019, 15:48 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Post Emrat me O ne trajten e shquar

  Hapur nga ene.patriotja, 27-10-2019 10:24
  gjuhe, gramatike, letėrsia
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,277
  27-10-2019, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 5,398
  26-08-2019, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Dilemė drejtshkrimore!

  Hapur nga Thawne, 13-03-2019 16:36
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,157
  16-08-2019, 11:33 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Domethėnia e emrave

  Hapur nga projekti21_dk, 04-09-2009 10:46
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 149
  • Lexime: 276,057
  07-08-2019, 19:53 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Si mallkojnė (nėmin) shqiptarėt?

  Hapur nga DYDRINAS, 18-11-2011 16:07
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 216
  • Lexime: 30,496
  05-07-2019, 15:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,404
  20-06-2019, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,907
  06-05-2019, 10:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,619
  07-04-2019, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Gėzuar 7 Marsin tė dashur sivėllezėr mėsues!

  Hapur nga projekti21_dk, 07-03-2009 07:33
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 136
  • Lexime: 109,117
  07-03-2019, 18:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,596
  25-02-2019, 00:21 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •