Close
Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 1026 gjithsej

Forumi: Gjuha shqipe

Albanologjia, historiku i shqipes, studime shkencore qė hedhin dritė mbi origjinalitetin e gjuhės sonė. Janė tė mirėpritura studimet mbi dialektet e shqipes dhe evoluimin e saj nė kohė.

» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Tastierė nė shqip (pėr shkronjat Ė, ė, Ē, ē)

  Hapur nga drini_nė_TR, 20-03-2003 19:29
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 118
  • Lexime: 741,499
  21-05-2023, 10:48 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: 1974- Kongresi i Drejtshkrimit tė Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Muhamed Dolaku, 10-01-2011 08:44
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 59,806
  21-05-2023, 10:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 27,616
  14-04-2021, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Emra shqip

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 26-03-2003 03:57
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 225
  • Lexime: 485,454
  11-05-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Studiues tė gjuhės shqipe

  Hapur nga Eni, 19-02-2003 11:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 33
  • Lexime: 61,152
  30-01-2018, 10:23 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Gustav Majer dhe albanologjia

  Hapur nga Darius, 03-02-2009 00:12
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 46,097
  12-04-2015, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Libra pėr drejtshkrimin dhe gramatikėn e gjuhės shqipe

  Hapur nga LJanina, 31-05-2010 08:17
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 42,006
  20-02-2015, 11:24 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Poezi dhe krijime qė i kushtohen gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 49
  • Lexime: 189,849
  23-12-2014, 06:36 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Hyrje e bibliotekės sė gjuhės shqipe

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 28-07-2003 01:21
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 19,099
  28-07-2003, 01:49 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Nga tre fjale dialektore per qytet

  Hapur nga imprint, 31-05-2006 11:17
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 253
  • Lexime: 229,026
  16-11-2023, 23:20 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Fjalė tė ndryshme tė gegėrishtes dhe tė toskėrishtes

  Hapur nga zogu dukagjinas, 16-06-2009 14:31
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 139
  • Lexime: 357,080
  10-10-2023, 02:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,263
  25-09-2023, 16:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,530
  19-09-2023, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Ndėrron jetė akademiku Bahri Beci

  Hapur nga Albo, 22-08-2023 18:42
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,486
  22-08-2023, 18:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 918
  22-08-2023, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 445
  03-08-2023, 10:05 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Thekset?!

  Hapur nga Neteorm, 12-07-2023 14:44
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 445
  12-07-2023, 14:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 380
  10-07-2023, 17:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 2,864
  02-07-2023, 16:57 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Shqipja, gjuha qė lindi gjuhėt indoevropiane

  Hapur nga dodoni, 27-07-2003 16:06
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 86
  • Lexime: 48,967
  16-06-2023, 14:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 499
  29-05-2023, 09:54 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Tė huajt qė flasin shqip

  Hapur nga sirena_adria, 09-04-2023 20:10
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 848
  22-04-2023, 18:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 583
  30-03-2023, 17:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 520
  30-03-2023, 12:02 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Si janė formuar fjalėt e gjuhės shqipe?

  Hapur nga DYDRINAS, 27-12-2011 15:39
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,329
  22-03-2023, 16:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,123
  20-03-2023, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Shpjegimi i emrave të qyteteve shqiptare

  Hapur nga rili, 03-12-2005 04:24
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 394
  • Lexime: 98,580
  08-03-2023, 18:43 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Dita Ndėrkombėtare e Gjuhės Amtare

  Hapur nga sirena_adria, 21-02-2018 16:50
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 19,997
  21-02-2023, 10:01 Shko tek mesazhi i fundit
 10. A duhen ndryshuar emrat sllave te toponimeve shqiptare?

  Hapur nga tani_26, 11-11-2005 10:53
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 79
  • Lexime: 16,707
  04-02-2023, 03:36 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Etimologji

  Hapur nga Pellazgjia, 07-01-2023 04:56
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 772
  07-01-2023, 04:56 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Faik Konica

  Hapur nga katana, 09-07-2003 16:53
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 41
  • Lexime: 31,834
  18-12-2022, 23:01 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Karakteri politik i drejtshkrimit

  Hapur nga Albo, 26-11-2022 01:05
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 865
  26-11-2022, 01:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 43,970
  14-11-2022, 20:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,090
  17-07-2022, 12:45 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fjalė dhe shprehje arbėrore ,qė mungojne nė shqipen e sotme

  Hapur nga Qerim, 16-03-2006 06:15
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 29,939
  19-05-2022, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
 15. fjalorisht.com

  Hapur nga kurriozi, 14-04-2022 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,133
  14-04-2022, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjuha Shqipe - Dokumente tė shkruara dhe libra

  Hapur nga AsgjėSikurDielli, 19-06-2003 01:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 28,063
  12-04-2022, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Shprehje dhe idioma nga gjuha e bukur shqipe!

  Hapur nga MtrX, 29-07-2003 16:40
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 43,634
  23-01-2022, 16:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,245
  22-01-2022, 22:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,092
  19-10-2021, 10:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 4,485
  07-10-2021, 09:59 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Seminari pėr gjuhėn....

  Hapur nga Mexhid Yvejsi, 18-08-2012 11:57
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,518
  14-09-2021, 20:02 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Seminari i 39 i Gjuhės Shqipe

  Hapur nga Neteorm, 04-09-2021 14:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,244
  04-09-2021, 14:02 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Abetarja e gjuhės shqipe

  Hapur nga Albo, 26-07-2021 22:40
  abetare, gjuha shqipe
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 3,209
  26-07-2021, 23:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,488
  13-04-2021, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Gjuha shqipe si lėndė nė shkollat e mesme nė Shqipėri

  Hapur nga Edvin83, 03-06-2012 08:05
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 62
  • Lexime: 14,188
  09-04-2021, 10:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,040
  07-04-2021, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,882
  25-01-2021, 22:19 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Intervista: Studiuesi arvanitas Nikos Stylos

  Hapur nga Albo, 20-01-2021 21:32
  arvanitasit, etrustikishte, nikos stylos
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,874
  20-01-2021, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,809
  20-01-2021, 02:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,590
  20-01-2021, 02:34 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 21 12311 ... FunditFundit

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •