Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2422 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

  1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

    Moderatorėt:

    1. Darius,
    2. Uriel,
    3. Albo,
    4. shigjeta

    Komandat e Forumit:

    Forum Statistics:

    • Tema: 489
    • Postime: 18,061
  2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

    Moderatorėt:

    1. Darius,
    2. Uriel,
    3. Albo,
    4. shigjeta

    Komandat e Forumit:

    Forum Statistics:

    • Tema: 294
    • Postime: 4,261
» Kryetemat
  1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

    Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
    15 Faqe
    1 2 3 ... 15
    • Pėrgjigje: 284
    • Lexime: 178,608
    14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
  2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

    Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
    • Pėrgjigje: 2
    • Lexime: 12,935
    15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
  3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

    Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
    2 Faqe
    1 2
    • Pėrgjigje: 30
    • Lexime: 45,870
    18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
  4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

    Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
    15 Faqe
    1 2 3 ... 15
    • Pėrgjigje: 296
    • Lexime: 158,769
    10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
  5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

    Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
    • Pėrgjigje: 19
    • Lexime: 21,855
    29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
  6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

    Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
    • Pėrgjigje: 4
    • Lexime: 40,337
    31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
  7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

    Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
    7 Faqe
    1 2 3 ... 7
    • Pėrgjigje: 128
    • Lexime: 120,196
    03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
  8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

    Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
    6 Faqe
    1 2 3 ... 6
    • Pėrgjigje: 114
    • Lexime: 145,609
    10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
  9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

    Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
    8 Faqe
    1 2 3 ... 8
    • Pėrgjigje: 143
    • Lexime: 113,437
    08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
  10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

    Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
    2 Faqe
    1 2
    • Pėrgjigje: 35
    • Lexime: 48,801
    08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
  11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

    Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
    • Pėrgjigje: 6
    • Lexime: 20,916
    07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
  12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

    Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 22,959
    14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  1. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

    Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
    24 Faqe
    1 2 3 ... 24
    • Pėrgjigje: 479
    • Lexime: 133,359
    12-07-2020, 03:16 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 1
    • Lexime: 603
    14-06-2020, 17:54 Shko tek mesazhi i fundit
  2. Plani greko-osman pėr zhdukjen e SHQIPES

    Hapur nga Akuamarini, 26-04-2020 02:33
    • Pėrgjigje: 2
    • Lexime: 773
    30-05-2020, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 495
    24-05-2020, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
  3. Dem Ahmet

    Hapur nga fegi, 19-11-2009 16:54
    • Pėrgjigje: 5
    • Lexime: 8,464
    15-05-2020, 10:12 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 2
    • Lexime: 2,261
    02-05-2020, 16:46 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 8
    • Lexime: 1,066
    05-04-2020, 07:26 Shko tek mesazhi i fundit
  4. Gjurmė Shqiptare - Lufta e madhe nė Shqiperi

    Hapur nga Akuamarini, 26-11-2018 02:06
    2 Faqe
    1 2
    • Pėrgjigje: 35
    • Lexime: 9,913
    07-03-2020, 16:37 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 1
    • Lexime: 1,518
    17-02-2020, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 1
    • Lexime: 2,087
    08-02-2020, 16:41 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 807
    03-02-2020, 14:54 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 7
    • Lexime: 2,400
    25-01-2020, 16:40 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 915
    17-01-2020, 13:51 Shko tek mesazhi i fundit
  5. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

    Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
    7 Faqe
    1 2 3 ... 7
    • Pėrgjigje: 132
    • Lexime: 29,988
    07-01-2020, 17:01 Shko tek mesazhi i fundit
  6. Shkollat e rrethit Puke ne vitin 1938

    Hapur nga Forumi Pukjan, 03-01-2020 11:18
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,640
    03-01-2020, 11:18 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 487
    02-01-2020, 14:59 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 1
    • Lexime: 1,030
    25-12-2019, 16:07 Shko tek mesazhi i fundit
  7. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

    Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 10:31
    5 Faqe
    1 2 3 ... 5
    • Pėrgjigje: 91
    • Lexime: 28,513
    04-12-2019, 03:33 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 5
    • Lexime: 2,993
    17-11-2019, 10:50 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,058
    15-11-2019, 06:00 Shko tek mesazhi i fundit
  8. Oktapod - Bota flet shqip

    Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
    • Pėrgjigje: 8
    • Lexime: 2,863
    04-08-2019, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 2,793
    04-08-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 5
    • Lexime: 1,984
    07-07-2019, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
  9. Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

    Hapur nga Akuamarini, 24-03-2019 15:14
    • Pėrgjigje: 1
    • Lexime: 1,178
    24-03-2019, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
  10. Fiset Shkrel dhe Bytyē

    Hapur nga Mals, 06-03-2019 01:25
    adn, bytyē, fiset, fiset shqiptare, shkrel
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,597
    06-03-2019, 01:25 Shko tek mesazhi i fundit
  11. Vendlindja e Skenderbeut

    Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 14:52
    • Pėrgjigje: 7
    • Lexime: 9,561
    27-01-2019, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 3
    • Lexime: 2,065
    13-01-2019, 10:17 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 3,252
    17-11-2018, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
  12. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

    Hapur nga Archicad, 31-12-2010 17:14
    • Pėrgjigje: 11
    • Lexime: 6,660
    17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
  13. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

    Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
    44 Faqe
    1 2 3 ... 44
    • Pėrgjigje: 870
    • Lexime: 395,206
    17-11-2018, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
  14. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

    Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 15:45
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,731
    11-11-2018, 15:45 Shko tek mesazhi i fundit
  15. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

    Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 05:18
    • Pėrgjigje: 1
    • Lexime: 1,485
    11-11-2018, 05:22 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 11
    • Lexime: 2,777
    02-11-2018, 18:09 Shko tek mesazhi i fundit
  16. Aleanca: Kosovė - Amerikė

    Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 10:58
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,740
    24-10-2018, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 2
    • Lexime: 2,083
    22-10-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,585
    18-10-2018, 03:31 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 3,219
    14-10-2018, 11:30 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,767
    30-09-2018, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
  17. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

    Hapur nga Nertili, 30-04-2007 06:44
    2 Faqe
    1 2
    • Pėrgjigje: 34
    • Lexime: 23,042
    10-09-2018, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
  18. Binak Alia dhe brezat pas tij

    Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 13:37
    • Pėrgjigje: 3
    • Lexime: 1,815
    16-08-2018, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 1,769
    14-08-2018, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
  19. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

    Hapur nga Baptist, 30-11-2006 15:55
    10 Faqe
    1 2 3 ... 10
    • Pėrgjigje: 193
    • Lexime: 39,056
    09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 0
    • Lexime: 2,891
    05-07-2018, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 3
    • Lexime: 2,136
    31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
  20. Legjenda dhe Historia e Durresit…

    Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
    • Pėrgjigje: 7
    • Lexime: 15,836
    22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
  21. A ėshtė shqip fjala Dushman?

    Hapur nga alibaba, 13-04-2008 22:54
    2 Faqe
    1 2
    • Pėrgjigje: 27
    • Lexime: 8,676
    19-05-2018, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 1
    • Lexime: 1,720
    05-05-2018, 11:28 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 51
    • Lexime: 8,734
    29-04-2018, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
    • Pėrgjigje: 12
    • Lexime: 3,515
    24-03-2018, 08:14 Shko tek mesazhi i fundit
  22. Arvanitėt

    Hapur nga Eni, 20-01-2003 12:05
    3 Faqe
    1 2 3
    • Pėrgjigje: 48
    • Lexime: 25,991
    13-03-2018, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •