Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2422 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 489
  • Postime: 18,061
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 294
  • Postime: 4,261
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 156,512
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 176,207
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 111,587
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 118,588
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 143,747
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 48,148
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 45,216
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 21,441
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 20,550
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 39,985
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 12,597
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 22,217
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. A e shiti Enver Hoxha Kosovėn?!

  Hapur nga THOTI, 15-07-2008 03:37
  47 Faqe
  1 2 3 ... 47
  • Pėrgjigje: 926
  • Lexime: 132,135
  14-05-2012, 14:14 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Angry Ushtria Shqiptare e kaluara e madhe dhe turpi i tanishem

  Hapur nga EuroStar1, 07-04-2011 16:30
  45 Faqe
  1 2 3 ... 45
  • Pėrgjigje: 884
  • Lexime: 160,764
  15-05-2013, 01:42 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 390,880
  17-11-2018, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Promovohet libri i Oliver Jens Schmitt-t, "Arbėria Venedike"

  Hapur nga GL_Branch, 24-02-2007 02:49
  35 Faqe
  1 2 3 ... 35
  • Pėrgjigje: 690
  • Lexime: 92,977
  20-02-2013, 19:52 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Dosja antishqiptare e Greqisė, 1912-2007

  Hapur nga BARAT, 11-03-2007 12:30
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 645
  • Lexime: 175,504
  15-10-2007, 19:27 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 117,635
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Aleksandri i Madh, shqiptar?

  Hapur nga ibiza, 03-02-2005 15:38
  28 Faqe
  1 2 3 ... 28
  • Pėrgjigje: 559
  • Lexime: 76,154
  23-10-2011, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 500
  • Lexime: 66,179
  16-10-2009, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 478
  • Lexime: 130,835
  03-08-2019, 07:46 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 10:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 161,930
  23-02-2018, 13:46 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Millosh Kopiliqi

  Hapur nga alibaba, 15-10-2008 13:44
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 426
  • Lexime: 84,994
  28-11-2009, 13:53 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Harta historike te Shqiperise

  Hapur nga two-head-eagle, 29-06-2003 13:29
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 390
  • Lexime: 242,027
  05-11-2012, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 13:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 105,354
  17-08-2015, 23:34 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 16:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 67,481
  25-09-2012, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Question Debati mbi diten e clirimit, 28 apo 29 nentorin

  Hapur nga Brari, 30-11-2003 12:57
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 291
  • Lexime: 77,310
  28-11-2011, 10:51 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Mbreterite dardane qe krijuan Britanine, mbreteria e YLLI-t

  Hapur nga BARAT, 04-01-2007 15:34
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 286
  • Lexime: 46,971
  02-05-2010, 03:26 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Rrėzimi i diktaturės komuniste sipas shtypit perėndimor

  Hapur nga RaPSouL, 02-10-2007 17:28
  14 Faqe
  1 2 3 ... 14
  • Pėrgjigje: 269
  • Lexime: 27,659
  15-07-2008, 19:51 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Grekėt dikur flisnin shqip

  Hapur nga Arvanitas, 19-11-2012 17:59
  14 Faqe
  1 2 3 ... 14
  • Pėrgjigje: 268
  • Lexime: 41,079
  21-04-2013, 21:45 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shqiptaret dhe Greket

  Hapur nga Tannhauser, 02-11-2005 10:36
  14 Faqe
  1 2 3 ... 14
  • Pėrgjigje: 267
  • Lexime: 30,256
  01-09-2008, 20:20 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Shqiptaret qe bene emer ne kulturen osmane, duhen respektuar?

  Hapur nga ILMGAP, 19-05-2009 11:36
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 253
  • Lexime: 40,274
  30-07-2009, 15:42 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Exclamation Si ka mundesi qe ne Shqiperi nuk egziston nje komunitet Turk?

  Hapur nga Ura e Cekajve, 16-12-2013 10:15
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 247
  • Lexime: 26,234
  29-07-2014, 10:05 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Video : Leka i Madh shqiptar ?

  Hapur nga MuharremKruja, 31-12-2006 10:30
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 246
  • Lexime: 19,874
  18-03-2007, 22:42 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Kadare: Shqiptarėt, viktima tė njė feje tjetėr!

  Hapur nga gerrard73, 04-07-2009 18:55
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 237
  • Lexime: 19,094
  22-07-2009, 20:04 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Enver Hoxha planifikonte ta sulmonte Jugosllavine

  Hapur nga Sami Hyseni, 04-03-2013 11:27
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 232
  • Lexime: 26,961
  18-04-2013, 04:19 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Labėria dhe lebėrit.

  Hapur nga Tepelenas_nr_1, 08-09-2006 16:29
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 231
  • Lexime: 61,986
  09-03-2012, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 229
  • Lexime: 25,817
  05-02-2010, 20:04 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Genjeshtra me e madhe ne historine Shqipe

  Hapur nga gladiator, 04-06-2006 23:13
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 219
  • Lexime: 52,318
  06-01-2012, 13:55 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Lightbulb Mirdita, njė vatėr e qėndresės antiosmane

  Hapur nga Jamarber, 17-12-2003 07:46
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 211
  • Lexime: 43,391
  30-09-2007, 17:39 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Vlorė'97: Fjalėt e fundit tė Lekė Qokut

  Hapur nga puroshkodran, 03-03-2010 13:51
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 200
  • Lexime: 35,781
  18-10-2011, 10:03 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 15:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 37,990
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Origjina Dako-Trake e shqiptarėve

  Hapur nga malo666, 31-03-2008 19:33
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 31,543
  18-11-2009, 07:53 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Lufta partizane nė Shqipėri nė ditarin e njė italiani

  Hapur nga Labeati, 22-05-2008 00:58
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 42,314
  01-08-2010, 19:13 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Formacionet ushtarake Ilire

  Hapur nga mendimi, 27-11-2008 04:49
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 42,977
  13-08-2009, 11:40 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Etimologjia e fjales "Kanun"

  Hapur nga Darius, 24-08-2008 18:01
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 187
  • Lexime: 25,792
  05-09-2010, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Vlerėsimi pėr Luftėn Nacional Ēlirimtare Shqiptare

  Hapur nga Kryeplaku, 28-11-2004 08:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 177
  • Lexime: 24,925
  05-11-2007, 19:10 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Sa ilire jemi?

  Hapur nga tani_26, 22-02-2005 10:58
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 173
  • Lexime: 23,532
  01-01-2007, 07:41 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Diskutime mbi Oliver Jens Schmitt

  Hapur nga angmokio, 09-10-2012 00:06
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 170
  • Lexime: 31,011
  08-06-2015, 04:03 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Greket pohojne: Greqine e krijuan Shqiptaret (VIDEO)

  Hapur nga ismani, 23-03-2011 14:31
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 165
  • Lexime: 20,152
  14-02-2012, 06:25 Shko tek mesazhi i fundit
 37. A ishte ai turk nje pushtim?

  Hapur nga Anton, 13-05-2002 06:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 160
  • Lexime: 18,746
  13-08-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Kush e ēliroi Kosovėn?

  Hapur nga Qerim, 26-01-2006 14:31
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 159
  • Lexime: 24,010
  13-06-2006, 07:13 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 36,809
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 40. Hieroglifet ilire

  Hapur nga alibaba, 10-01-2006 09:38
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 145
  • Lexime: 68,407
  08-11-2007, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 41. Sondazh Sondazh: Cilet jane 10 Shqipetaret me te dalluar gjate historise

  Hapur nga YlliRiaN, 11-09-2008 09:49
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 138
  • Lexime: 23,066
  08-03-2009, 07:15 Shko tek mesazhi i fundit
 42. Odiseja E Nje Dedektivi

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 09:25
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 137
  • Lexime: 23,700
  04-05-2011, 17:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 135
  • Lexime: 22,439
  24-05-2011, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
 43. Thumbs up Akili ishte Ilir dhe jo grek ...

  Hapur nga gabriel, 22-04-2005 04:23
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 133
  • Lexime: 31,186
  17-11-2010, 19:15 Shko tek mesazhi i fundit
 44. Kush ishin ballistėt?

  Hapur nga Tepelenas_nr_1, 24-10-2006 10:15
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 132
  • Lexime: 23,835
  09-12-2006, 09:52 Shko tek mesazhi i fundit
 45. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 132
  • Lexime: 28,998
  07-01-2020, 17:01 Shko tek mesazhi i fundit
 46. Nderi dhe turpi i Vlorės

  Hapur nga {FIGO}, 28-11-2002 11:51
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 36,486
  28-10-2006, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
 47. Kritika e veprės sė Aristidh Kolės

  Hapur nga Tannhauser, 15-05-2006 13:30
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 127
  • Lexime: 26,117
  06-01-2010, 04:40 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •