Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2411 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,016
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,159
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 159,182
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 139,576
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 126,064
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 106,133
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 98,660
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 43,281
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 39,959
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,333
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,299
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,292
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 18,055
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 10,055
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 367,791
  17-11-2018, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Harta historike te Shqiperise

  Hapur nga two-head-eagle, 29-06-2003 13:29
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 390
  • Lexime: 236,636
  05-11-2012, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lightbulb ~ 28 Nėntori - Dita e Flamurit ~

  Hapur nga PrInCiPiEl, 08-11-2003 11:47
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 171,485
  25-11-2010, 13:58 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Dosja antishqiptare e Greqisė, 1912-2007

  Hapur nga BARAT, 11-03-2007 12:30
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 645
  • Lexime: 166,054
  15-10-2007, 19:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Angry Ushtria Shqiptare e kaluara e madhe dhe turpi i tanishem

  Hapur nga EuroStar1, 07-04-2011 16:30
  45 Faqe
  1 2 3 ... 45
  • Pėrgjigje: 884
  • Lexime: 153,996
  15-05-2013, 01:42 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 10:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 152,315
  23-02-2018, 13:46 Shko tek mesazhi i fundit
 7. A e shiti Enver Hoxha Kosovėn?!

  Hapur nga THOTI, 15-07-2008 03:37
  47 Faqe
  1 2 3 ... 47
  • Pėrgjigje: 926
  • Lexime: 127,007
  14-05-2012, 14:14 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 477
  • Lexime: 124,301
  30-06-2016, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 113,556
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 13:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 100,991
  17-08-2015, 23:34 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Shqipėria

  Hapur nga ClaY_MorE, 09-07-2007 19:00
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 95,949
  19-08-2010, 05:55 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Promovohet libri i Oliver Jens Schmitt-t, "Arbėria Venedike"

  Hapur nga GL_Branch, 24-02-2007 02:49
  35 Faqe
  1 2 3 ... 35
  • Pėrgjigje: 690
  • Lexime: 88,340
  20-02-2013, 19:52 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Thumbs up Historia e Tiranės

  Hapur nga tironce4ever, 03-02-2003 14:14
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 119
  • Lexime: 86,157
  14-01-2013, 23:40 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Millosh Kopiliqi

  Hapur nga alibaba, 15-10-2008 13:44
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 426
  • Lexime: 81,729
  28-11-2009, 13:53 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Question Debati mbi diten e clirimit, 28 apo 29 nentorin

  Hapur nga Brari, 30-11-2003 12:57
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 291
  • Lexime: 73,713
  28-11-2011, 10:51 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Aleksandri i Madh, shqiptar?

  Hapur nga ibiza, 03-02-2005 15:38
  28 Faqe
  1 2 3 ... 28
  • Pėrgjigje: 559
  • Lexime: 73,079
  23-10-2011, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Hieroglifet ilire

  Hapur nga alibaba, 10-01-2006 09:38
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 145
  • Lexime: 66,415
  08-11-2007, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 14:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 63,880
  02-10-2015, 19:22 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 16:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 63,753
  25-09-2012, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 500
  • Lexime: 63,748
  16-10-2009, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Labėria dhe lebėrit.

  Hapur nga Tepelenas_nr_1, 08-09-2006 16:29
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 231
  • Lexime: 59,195
  09-03-2012, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Prejardhja e goranëve

  Hapur nga FlashMx, 26-03-2003 11:21
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 126
  • Lexime: 56,625
  17-12-2013, 17:11 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Teuta-Mbreteresha Ilire

  Hapur nga white-knight, 12-11-2008 09:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 53
  • Lexime: 52,816
  07-07-2009, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Kėshtu foli Tahir Zemaj

  Hapur nga Nice_Boy, 09-05-2004 20:36
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 52,120
  01-01-2014, 17:52 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Genjeshtra me e madhe ne historine Shqipe

  Hapur nga gladiator, 04-06-2006 23:13
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 219
  • Lexime: 50,556
  06-01-2012, 13:55 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Origjina e Pellazgo-Iliro-Shqiptareve.

  Hapur nga gladiator, 19-04-2003 13:51
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 105
  • Lexime: 49,973
  12-04-2013, 10:06 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Lufta e Trojes - Lufte midis fiseve Shqiptare

  Hapur nga Leonard Alili, 11-02-2003 17:56
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 64
  • Lexime: 49,327
  09-02-2012, 09:45 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Origjina e fiseve: Gashi, Berisha, Krasniqi..??

  Hapur nga fisniku-student, 23-02-2010 07:07
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 47,993
  01-01-2013, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Mbreterite dardane qe krijuan Britanine, mbreteria e YLLI-t

  Hapur nga BARAT, 04-01-2007 15:34
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 286
  • Lexime: 44,760
  02-05-2010, 03:26 Shko tek mesazhi i fundit
 29. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 21:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 44,671
  04-11-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Realpolitika e Ibrahim Rugovės

  Hapur nga biligoa, 04-05-2008 07:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 99
  • Lexime: 42,799
  06-11-2008, 10:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 50
  • Lexime: 41,228
  23-05-2012, 19:41 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Lightbulb Mirdita, njė vatėr e qėndresės antiosmane

  Hapur nga Jamarber, 17-12-2003 07:46
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 211
  • Lexime: 40,934
  30-09-2007, 17:39 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Lufta partizane nė Shqipėri nė ditarin e njė italiani

  Hapur nga Labeati, 22-05-2008 00:58
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 40,609
  01-08-2010, 19:13 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Formacionet ushtarake Ilire

  Hapur nga mendimi, 27-11-2008 04:49
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 40,550
  13-08-2009, 11:40 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Lidhja Shqiptare e Prizrenit - 10 qershor 1878

  Hapur nga Taulant-Dardani, 11-08-2002 04:07
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 61
  • Lexime: 40,415
  10-06-2012, 17:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 38,849
  05-06-2011, 09:00 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Grekėt dikur flisnin shqip

  Hapur nga Arvanitas, 19-11-2012 17:59
  14 Faqe
  1 2 3 ... 14
  • Pėrgjigje: 268
  • Lexime: 38,428
  21-04-2013, 21:45 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Shqiptaret qe bene emer ne kulturen osmane, duhen respektuar?

  Hapur nga ILMGAP, 19-05-2009 11:36
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 253
  • Lexime: 38,324
  30-07-2009, 15:42 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Ali Pashė Tepelena, Luani i Janinės

  Hapur nga YlliRiaN, 24-12-2008 13:26
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 66
  • Lexime: 36,514
  05-11-2014, 09:30 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Fshati Meje dhe autopsia e nje masakre.

  Hapur nga fattlumi, 26-04-2010 12:07
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 36,396
  27-05-2010, 10:39 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Nderi dhe turpi i Vlorės

  Hapur nga {FIGO}, 28-11-2002 11:51
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 34,788
  28-10-2006, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
 40. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 34,737
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 41. Vlorė'97: Fjalėt e fundit tė Lekė Qokut

  Hapur nga puroshkodran, 03-03-2010 13:51
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 200
  • Lexime: 34,424
  18-10-2011, 10:03 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 98
  • Lexime: 34,352
  17-05-2013, 19:12 Shko tek mesazhi i fundit
 42. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 15:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 33,525
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
 43. Dita e clirimit te Shqiperise

  Hapur nga Albo, 23-11-2002 02:24
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 56
  • Lexime: 33,506
  17-01-2009, 07:48 Shko tek mesazhi i fundit
 44. Familjet e nderuara shqiptare

  Hapur nga alumni, 19-06-2002 09:02
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 33,304
  22-03-2010, 16:46 Shko tek mesazhi i fundit
 45. Kryezinjtė..

  Hapur nga Brari, 21-11-2008 09:29
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 68
  • Lexime: 32,861
  29-04-2013, 21:47 Shko tek mesazhi i fundit
 46. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 15:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 32,634
  28-07-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •