Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2411 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,016
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,159
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 139,521
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 39,944
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 106,086
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,296
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 159,117
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 10,046
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 18,044
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 98,609
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,324
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 126,002
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 43,266
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,281
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,233
  05-10-2009, 17:43 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,530
  14-10-2007, 22:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,444
  19-08-2002, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,957
  05-11-2005, 14:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,081
  13-12-2013, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 5,477
  03-04-2009, 13:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,334
  30-03-2009, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,751
  07-09-2009, 10:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,847
  20-09-2003, 14:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,916
  14-08-2008, 00:35 Shko tek mesazhi i fundit
 1. "Godar, nje miqesi e vjeter"

  Hapur nga Xhuxhumaku, 21-04-2005 21:13
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,808
  21-04-2005, 21:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,085
  11-12-2007, 19:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,299
  17-11-2004, 09:20 Shko tek mesazhi i fundit
 2. "Iliriciteti i maqedonasve dhe epirotėve"

  Hapur nga GL_Branch, 06-01-2007 10:41
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 959
  06-01-2007, 10:41 Shko tek mesazhi i fundit
 3. "Kosovari" dhe Skraparlliu

  Hapur nga Brari, 20-06-2002 18:07
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,769
  29-09-2010, 00:57 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,839
  19-12-2004, 23:21 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,691
  31-12-2009, 12:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,623
  05-02-2012, 16:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 8,216
  23-10-2004, 06:01 Shko tek mesazhi i fundit
 4. "Njė histori e deformuar nga serbėt”

  Hapur nga RaPSouL, 02-01-2009 20:44
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,539
  02-01-2009, 20:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 8,096
  26-03-2008, 02:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,780
  11-06-2003, 08:14 Shko tek mesazhi i fundit
 5. "Shqipėria dhe Kosova nė Arkivat Ruse"

  Hapur nga Brari, 07-10-2011 10:39
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,758
  11-10-2011, 03:44 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 4,648
  13-11-2005, 21:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,732
  03-05-2006, 19:23 Shko tek mesazhi i fundit
 6. "Skanderbegu" ... SS

  Hapur nga BlueBaron, 11-05-2005 10:21
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 7,311
  27-09-2007, 07:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,764
  30-01-2012, 11:29 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Cool 'agjentja' Nga Zelanda E Re

  Hapur nga RTP, 02-05-2007 05:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 842
  02-05-2007, 05:53 Shko tek mesazhi i fundit
 8. 'Illyricum Sacrum'

  Hapur nga ALBA, 11-05-2004 16:20
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 7,607
  02-12-2007, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Lėvizur: 'Revoulicioni' i Qershorit. Njė artikull interesant

  Hapur nga krokodili_73, 21-09-2014 21:56
  •  
  •  
 10. -=Historia E Tiranes=-

  Hapur nga ixnpeL, 18-07-2008 00:51
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,100
  18-07-2008, 00:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,057
  23-03-2008, 15:14 Shko tek mesazhi i fundit
 11. 1 Maji, festa e utopise ??

  Hapur nga Brari, 01-05-2003 06:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,120
  01-05-2003, 06:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,499
  12-09-2006, 10:00 Shko tek mesazhi i fundit
 12. 1 nga qindra Plenumet kokmish-ngrenese..

  Hapur nga Brari, 26-11-2005 04:13
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,422
  26-11-2005, 04:13 Shko tek mesazhi i fundit
 13. 1- A ka minoritet Grek ne Shqiperi ?

  Hapur nga King_Arthur, 04-03-2007 13:53
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 22
  • Lexime: 3,890
  05-03-2007, 19:29 Shko tek mesazhi i fundit
 14. 10 shqiptaret me te shquar ne histori

  Hapur nga Elmo, 10-03-2008 08:21
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 68
  • Lexime: 12,562
  27-09-2011, 20:33 Shko tek mesazhi i fundit
 15. 10 vjet per gjetjen e eshtrave te Mehmet Shehut

  Hapur nga Enri, 07-08-2003 09:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,670
  07-08-2003, 09:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,251
  22-07-2008, 07:36 Shko tek mesazhi i fundit
 16. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri

  Hapur nga ixnpeL, 18-07-2008 00:55
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,475
  18-07-2008, 01:09 Shko tek mesazhi i fundit
 17. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 21:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 44,659
  04-11-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,315
  12-06-2012, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,937
  24-11-2008, 04:00 Shko tek mesazhi i fundit
 18. 100 Vjetori i Kongresit tė Londrės

  Hapur nga Donedon, 28-05-2013 02:58
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,013
  30-05-2013, 22:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 778
  16-06-2008, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,752
  15-10-2010, 05:04 Shko tek mesazhi i fundit
 19. 12 Vjetori i Pucit Ushtarak te Shkolles se Bashkuar

  Hapur nga Trofta, 22-02-2003 08:18
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 65
  • Lexime: 10,739
  28-05-2003, 11:39 Shko tek mesazhi i fundit
 20. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 07:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,243
  07-01-2018, 14:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,990
  22-11-2005, 18:29 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,006
  11-01-2015, 03:41 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •