Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2411 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,016
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,159
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,301
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 18,061
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 43,294
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 98,683
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 126,092
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 106,155
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,340
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,301
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 139,612
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 39,974
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 10,061
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 159,218
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,226
  23-04-2002, 03:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,521
  23-04-2002, 03:38 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Luigj Gurakuqi mbi shtetin ne Shqipni

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:54
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,173
  23-04-2002, 03:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 6,042
  23-04-2002, 03:57 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Enciklopedia Katolike mbi Shqiperine

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,406
  24-04-2002, 03:47 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Vrasja e tretė e Bajram Currit

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,722
  24-04-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 6,443
  24-04-2002, 04:02 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Incidenti i Korfuzit (edmondfieri)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:12
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,366
  26-04-2002, 09:12 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Historiku i burgut te Tiranes

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,164
  26-04-2002, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Shqiperia ne Lidhjen e Kombeve (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 26-04-2002 09:40
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,296
  26-04-2002, 09:40 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Papandreu pėr Kosovėn

  Hapur nga Eni, 29-04-2002 04:40
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,395
  29-04-2002, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kosova gjatė luftėrave austro-turke

  Hapur nga ILovePejaa, 29-04-2002 20:45
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,859
  30-04-2002, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,409
  30-04-2002, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,492
  03-05-2002, 23:25 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Individi dhe Historia.

  Hapur nga bursa33, 19-05-2002 15:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,285
  19-05-2002, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Post Albanese ne Italisht

  Hapur nga onchesmos, 19-05-2002 15:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,751
  19-05-2002, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,607
  10-07-2002, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Lindja dhe zhvillimi i qyteteve Ilire

  Hapur nga W-A-N-T-E-D, 15-07-2002 16:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,312
  15-07-2002, 16:18 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Doreshkrim Historik Unikal i shek. XVIII

  Hapur nga alumni, 18-07-2002 15:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,655
  18-07-2002, 15:47 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Shqiptarėt nė Malin e Zi

  Hapur nga alumni, 22-07-2002 20:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,053
  22-07-2002, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Spiunazhi

  Hapur nga Brari, 16-07-2002 13:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,987
  23-07-2002, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Ernest Koliqi per Nolin, Gurakuqin dhe Currin.

  Hapur nga Brari, 24-07-2002 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,542
  24-07-2002, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Golgotha Shqiptare - (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:36
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,048
  27-07-2002, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Mbi Tiranen

  Hapur nga Brari, 12-07-2002 13:02
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,095
  28-07-2002, 09:56 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Ihsan Qereshniku

  Hapur nga Brari, 30-07-2002 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,203
  30-07-2002, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Kadri Bardulla

  Hapur nga Brari, 31-07-2002 09:11
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,184
  31-07-2002, 09:11 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Shqipja ne/prej Bullgarie

  Hapur nga alumni, 02-08-2002 08:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,295
  03-08-2002, 03:32 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Thumbs up Historia

  Hapur nga Eda H, 27-07-2002 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 5,626
  03-08-2002, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Zog I dhe Toptani sipas Durhamit

  Hapur nga Bohemian, 16-07-2002 18:06
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,577
  03-08-2002, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,867
  08-08-2002, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 23. A ishte ai turk nje pushtim?

  Hapur nga Anton, 13-05-2002 06:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 160
  • Lexime: 17,483
  13-08-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Minoritetet

  Hapur nga baobabi, 09-07-2002 12:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,976
  13-08-2002, 05:32 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Familja Kastrioteve (1383-1474)

  Hapur nga elda, 09-08-2002 10:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 11,461
  17-08-2002, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Arratisjet

  Hapur nga Brari, 27-07-2002 10:56
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,750
  18-08-2002, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,444
  19-08-2002, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,918
  20-08-2002, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Naim Frasheri dhe Bibla.

  Hapur nga Brari, 22-08-2002 16:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,304
  22-08-2002, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,862
  24-08-2002, 03:13 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Rilindja Shqiptare

  Hapur nga Kallmeti, 26-08-2002 00:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,283
  26-08-2002, 00:53 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Ballisti per MUKJEN

  Hapur nga Brari, 31-08-2002 13:22
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,136
  31-08-2002, 13:22 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Himny kombetar dhe rendesia e tij?

  Hapur nga Kallmeti, 31-08-2002 13:33
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,762
  31-08-2002, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Historia e Kosoves nė shekullin e 17-te

  Hapur nga Kallmeti, 03-09-2002 10:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,483
  03-09-2002, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Familja BENUSSI

  Hapur nga Brari, 06-09-2002 08:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,008
  07-09-2002, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 33. GAQO GOGO, veterani i Sporteve.

  Hapur nga Brari, 08-09-2002 16:26
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,584
  08-09-2002, 16:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,141
  09-09-2002, 15:14 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga baobabi, 11-09-2002 15:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,382
  11-09-2002, 15:02 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Parid Derani

  Hapur nga Brari, 13-09-2002 06:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,171
  13-09-2002, 06:09 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Lėvizur: 95 vjetori Kutelit

  Hapur nga Brari, 04-09-2007 23:50
  •  
  •  
 37. Faqe te erreta te LNCL.

  Hapur nga Brari, 29-08-2002 08:20
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,140
  15-09-2002, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Lėvizur: Greqishtja e ka prejardhjen nga Shqipja

  Hapur nga KinG_MousE, 04-09-2007 23:50
  •  
  •  

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •