Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2409 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,015
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,156
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 155,243
  14-10-2018, 08:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 9,531
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 38,823
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 135,273
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 17,741
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 36,774
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 103,212
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 121,263
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 95,514
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 42,266
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,541
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,117
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 667
  18-02-2019, 16:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 208
  04-02-2019, 06:40 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Vendlindja e Skenderbeut

  Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 15:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 7,931
  27-01-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 398
  13-01-2019, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 380
  03-12-2018, 05:40 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 07:10
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,180
  01-12-2018, 09:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 379
  17-11-2018, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 18:14
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 4,743
  17-11-2018, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 10:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 360,399
  17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 16:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 359
  11-11-2018, 16:45 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 06:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 358
  11-11-2018, 06:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 426
  03-11-2018, 17:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 718
  02-11-2018, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Aleanca: Kosovė - Amerikė

  Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 11:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 360
  24-10-2018, 11:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 543
  22-10-2018, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 367
  18-10-2018, 04:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 346
  14-10-2018, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 467
  06-10-2018, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 11:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 88
  • Lexime: 22,799
  06-10-2018, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 427
  30-09-2018, 06:00 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 19,223
  10-09-2018, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 14:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 487
  16-08-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 16:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 32,424
  09-07-2018, 15:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 411
  05-07-2018, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 887
  31-05-2018, 01:02 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 19:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 12,309
  22-05-2018, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 13. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 23:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 5,888
  19-05-2018, 09:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 630
  05-05-2018, 12:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 4,167
  29-04-2018, 15:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 1,601
  24-03-2018, 09:14 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Arvanitėt

  Hapur nga Eni, 20-01-2003 13:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 21,513
  13-03-2018, 06:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,060
  05-03-2018, 10:24 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Arvanitet

  Hapur nga Hanny, 04-03-2018 14:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 657
  04-03-2018, 14:09 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 11:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 150,481
  23-02-2018, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 27-06-2002 00:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 6,285
  30-01-2018, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,371
  24-01-2018, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,479
  23-01-2018, 08:38 Shko tek mesazhi i fundit
 18. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 08:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,112
  07-01-2018, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 911
  03-01-2018, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 19. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 14:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,364
  02-01-2018, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 23:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,046
  28-12-2017, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,144
  12-12-2017, 06:57 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 20,972
  03-12-2017, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,635
  29-11-2017, 16:07 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 14:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,773
  29-11-2017, 09:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 974
  13-10-2017, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Filozofia inovative e Fishtės

  Hapur nga abica, 09-10-2017 12:43
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 982
  09-10-2017, 12:43 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 08:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 112,320
  24-08-2017, 04:55 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 11:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 817
  26-07-2017, 11:46 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •