Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2412 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 483
  • Postime: 18,024
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 287
  • Postime: 4,165
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 163,562
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 10,642
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 41,400
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 144,341
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,989
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,942
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 109,328
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 129,740
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 102,125
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 44,583
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 18,632
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,531
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Gjurmė Shqiptare - Lufta e madhe nė Shqiperi

  Hapur nga Akuamarini, 26-11-2018 02:06
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 5,227
  13-10-2019, 02:50 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,686
  04-08-2019, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 365
  04-08-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 478
  • Lexime: 125,830
  03-08-2019, 07:46 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 10:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 90
  • Lexime: 24,648
  17-07-2019, 16:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 832
  07-07-2019, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

  Hapur nga Akuamarini, 24-03-2019 15:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 315
  24-03-2019, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Fiset Shkrel dhe Bytyē

  Hapur nga Mals, 06-03-2019 01:25
  adn, bytyē, fiset, fiset shqiptare, shkrel
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 583
  06-03-2019, 01:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 488
  04-02-2019, 05:40 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Vendlindja e Skenderbeut

  Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 14:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 8,431
  27-01-2019, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 866
  13-01-2019, 10:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 735
  17-11-2018, 16:10 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 17:14
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 5,432
  17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 376,294
  17-11-2018, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 15:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 681
  11-11-2018, 15:45 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 05:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 683
  11-11-2018, 05:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 722
  03-11-2018, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 1,259
  02-11-2018, 18:09 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Aleanca: Kosovė - Amerikė

  Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 10:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 708
  24-10-2018, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 941
  22-10-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 669
  18-10-2018, 03:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 655
  14-10-2018, 11:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 831
  06-10-2018, 16:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 737
  30-09-2018, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 06:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 20,572
  10-09-2018, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 13:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 785
  16-08-2018, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 15:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 35,132
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 657
  05-07-2018, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,165
  31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 13,769
  22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 17. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 22:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 6,765
  19-05-2018, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 902
  05-05-2018, 11:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 5,677
  29-04-2018, 14:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,107
  24-03-2018, 08:14 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Arvanitėt

  Hapur nga Eni, 20-01-2003 12:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 23,139
  13-03-2018, 05:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,533
  05-03-2018, 09:24 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Arvanitet

  Hapur nga Hanny, 04-03-2018 13:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 895
  04-03-2018, 13:09 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 10:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 155,328
  23-02-2018, 13:46 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 26-06-2002 23:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 6,778
  30-01-2018, 05:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,709
  24-01-2018, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,855
  23-01-2018, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
 22. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 07:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,431
  07-01-2018, 14:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,192
  03-01-2018, 12:33 Shko tek mesazhi i fundit
 23. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 13:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,864
  02-01-2018, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 22:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,306
  28-12-2017, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,709
  12-12-2017, 05:57 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 06:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 24,819
  03-12-2017, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,995
  29-11-2017, 15:07 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Sa ka qene i lart numri i koloneve osmane?

  Hapur nga Eed, 09-07-2017 13:41
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,020
  29-11-2017, 08:06 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •