Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2422 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 489
  • Postime: 18,061
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 294
  • Postime: 4,261
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 186,242
  14-10-2018, 08:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 13,932
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 47,913
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 165,780
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 23,147
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 41,442
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 124,919
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 152,116
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 118,478
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 50,711
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 21,937
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 25,898
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,170
  16-10-2020, 00:52 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 13:14
  25 Faqe
  1 2 3 ... 25
  • Pėrgjigje: 480
  • Lexime: 140,585
  09-10-2020, 22:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,130
  14-06-2020, 18:54 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Plani greko-osman pėr zhdukjen e SHQIPES

  Hapur nga Akuamarini, 26-04-2020 03:33
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,327
  30-05-2020, 16:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,006
  24-05-2020, 15:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Dem Ahmet

  Hapur nga fegi, 19-11-2009 17:54
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 9,059
  15-05-2020, 11:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,777
  05-04-2020, 08:26 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Gjurmė Shqiptare - Lufta e madhe nė Shqiperi

  Hapur nga Akuamarini, 26-11-2018 03:06
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 11,531
  07-03-2020, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,017
  17-02-2020, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,729
  08-02-2020, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,145
  03-02-2020, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 2,991
  25-01-2020, 17:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,353
  17-01-2020, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 132
  • Lexime: 32,820
  07-01-2020, 18:01 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Shkollat e rrethit Puke ne vitin 1938

  Hapur nga Forumi Pukjan, 03-01-2020 12:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,247
  03-01-2020, 12:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 764
  02-01-2020, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,553
  25-12-2019, 17:07 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 11:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 91
  • Lexime: 30,770
  04-12-2019, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 3,740
  17-11-2019, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,576
  15-11-2019, 07:00 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 07:10
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,483
  04-08-2019, 16:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,737
  04-08-2019, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,487
  07-07-2019, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

  Hapur nga Akuamarini, 24-03-2019 16:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,615
  24-03-2019, 23:35 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Fiset Shkrel dhe Bytyē

  Hapur nga Mals, 06-03-2019 02:25
  adn, bytyē, fiset, fiset shqiptare, shkrel
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,121
  06-03-2019, 02:25 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Vendlindja e Skenderbeut

  Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 15:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 10,104
  27-01-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,652
  13-01-2019, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,176
  17-11-2018, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 18:14
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,309
  17-11-2018, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 10:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 408,333
  17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 16:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,184
  11-11-2018, 16:45 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 06:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,831
  11-11-2018, 06:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,447
  02-11-2018, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Aleanca: Kosovė - Amerikė

  Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 11:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,257
  24-10-2018, 11:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,645
  22-10-2018, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,070
  18-10-2018, 04:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,033
  14-10-2018, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,232
  30-09-2018, 06:00 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 24,269
  10-09-2018, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 14:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,382
  16-08-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,238
  14-08-2018, 06:45 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 16:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 41,564
  09-07-2018, 15:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,683
  05-07-2018, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,578
  31-05-2018, 01:02 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 19:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 17,042
  22-05-2018, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 21. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 23:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 9,724
  19-05-2018, 09:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,143
  05-05-2018, 12:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 10,321
  29-04-2018, 15:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,271
  24-03-2018, 09:14 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Arvanitėt

  Hapur nga Eni, 20-01-2003 13:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 27,458
  13-03-2018, 06:15 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •