Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  1,235
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2425 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 489
  • Postime: 18,061
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 294
  • Postime: 4,261
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 189,675
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 14,485
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 48,969
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 168,589
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 23,807
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 42,064
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 127,102
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 155,217
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 120,605
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 51,629
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 22,512
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 26,174
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 97
  11-01-2021, 01:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 94
  11-01-2021, 00:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 80
  10-01-2021, 23:06 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Pema gjenealogjike e familjes

  Hapur nga Diana.2011, 27-12-2020 14:24
  census, familje, fis, gjenealogji
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 350
  27-12-2020, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,830
  15-10-2020, 23:52 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  25 Faqe
  1 2 3 ... 25
  • Pėrgjigje: 480
  • Lexime: 143,798
  09-10-2020, 21:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,402
  14-06-2020, 17:54 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Plani greko-osman pėr zhdukjen e SHQIPES

  Hapur nga Akuamarini, 26-04-2020 02:33
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,606
  30-05-2020, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,284
  24-05-2020, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Dem Ahmet

  Hapur nga fegi, 19-11-2009 17:54
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 9,431
  15-05-2020, 10:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,199
  05-04-2020, 07:26 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjurmė Shqiptare - Lufta e madhe nė Shqiperi

  Hapur nga Akuamarini, 26-11-2018 03:06
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 12,334
  07-03-2020, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,383
  17-02-2020, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,066
  08-02-2020, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,441
  03-02-2020, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,315
  25-01-2020, 17:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,668
  17-01-2020, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 132
  • Lexime: 34,093
  07-01-2020, 18:01 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Shkollat e rrethit Puke ne vitin 1938

  Hapur nga Forumi Pukjan, 03-01-2020 12:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,502
  03-01-2020, 12:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 998
  02-01-2020, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,849
  25-12-2019, 17:07 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 10:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 91
  • Lexime: 31,906
  04-12-2019, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 4,186
  17-11-2019, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,913
  15-11-2019, 07:00 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,806
  04-08-2019, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,037
  04-08-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,811
  07-07-2019, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

  Hapur nga Akuamarini, 24-03-2019 15:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,902
  24-03-2019, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Fiset Shkrel dhe Bytyē

  Hapur nga Mals, 06-03-2019 02:25
  adn, bytyē, fiset, fiset shqiptare, shkrel
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,464
  06-03-2019, 02:25 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Vendlindja e Skenderbeut

  Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 15:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 10,410
  27-01-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,031
  13-01-2019, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,483
  17-11-2018, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 18:14
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,725
  17-11-2018, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 414,921
  17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 16:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,533
  11-11-2018, 16:45 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 06:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,102
  11-11-2018, 06:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,808
  02-11-2018, 18:09 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Aleanca: Kosovė - Amerikė

  Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 10:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,625
  24-10-2018, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,986
  22-10-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,375
  18-10-2018, 03:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,306
  14-10-2018, 11:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,592
  30-09-2018, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 06:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 24,949
  10-09-2018, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 13:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,735
  16-08-2018, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,607
  14-08-2018, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 16:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 42,608
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,966
  05-07-2018, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,903
  31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 17,436
  22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit
 22. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 22:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 10,375
  19-05-2018, 08:35 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •