Close
 1. Njoftim:
  Mė ndihmo! Dua tė marr pjesė nė forum!
  Albo (Shpirt Shqiptari)
  11-01-2021
  Lexime:
  1,489
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2426 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 489
  • Postime: 18,061
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 294
  • Postime: 4,261
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 189,778
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 14,496
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 49,000
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 168,718
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 23,823
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 42,081
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 127,156
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 155,336
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 120,645
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 51,652
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 22,527
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 26,185
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Ne, Dardanėt e Kumanovės

  Hapur nga ExTaSy, 18-01-2021 17:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 38
  18-01-2021, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 106
  11-01-2021, 01:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 100
  11-01-2021, 00:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 87
  10-01-2021, 23:06 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Pema gjenealogjike e familjes

  Hapur nga Diana.2011, 27-12-2020 14:24
  census, familje, fis, gjenealogji
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 361
  27-12-2020, 14:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,847
  15-10-2020, 23:52 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  25 Faqe
  1 2 3 ... 25
  • Pėrgjigje: 480
  • Lexime: 143,947
  09-10-2020, 21:05 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,411
  14-06-2020, 17:54 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Plani greko-osman pėr zhdukjen e SHQIPES

  Hapur nga Akuamarini, 26-04-2020 02:33
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,623
  30-05-2020, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,296
  24-05-2020, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Dem Ahmet

  Hapur nga fegi, 19-11-2009 17:54
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 9,443
  15-05-2020, 10:12 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,212
  05-04-2020, 07:26 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Gjurmė Shqiptare - Lufta e madhe nė Shqiperi

  Hapur nga Akuamarini, 26-11-2018 03:06
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 12,363
  07-03-2020, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,391
  17-02-2020, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,080
  08-02-2020, 17:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,450
  03-02-2020, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,326
  25-01-2020, 17:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,677
  17-01-2020, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 132
  • Lexime: 34,113
  07-01-2020, 18:01 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Shkollat e rrethit Puke ne vitin 1938

  Hapur nga Forumi Pukjan, 03-01-2020 12:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,510
  03-01-2020, 12:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,005
  02-01-2020, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,860
  25-12-2019, 17:07 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 10:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 91
  • Lexime: 31,927
  04-12-2019, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 4,200
  17-11-2019, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,921
  15-11-2019, 07:00 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 06:10
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,812
  04-08-2019, 15:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,049
  04-08-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,819
  07-07-2019, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

  Hapur nga Akuamarini, 24-03-2019 15:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,911
  24-03-2019, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Fiset Shkrel dhe Bytyē

  Hapur nga Mals, 06-03-2019 02:25
  adn, bytyē, fiset, fiset shqiptare, shkrel
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,469
  06-03-2019, 02:25 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Vendlindja e Skenderbeut

  Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 15:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 10,415
  27-01-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,042
  13-01-2019, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,491
  17-11-2018, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 18:14
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,731
  17-11-2018, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 415,177
  17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 16:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,543
  11-11-2018, 16:45 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 06:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,113
  11-11-2018, 06:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 3,831
  02-11-2018, 18:09 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Aleanca: Kosovė - Amerikė

  Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 10:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,634
  24-10-2018, 10:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,998
  22-10-2018, 05:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,388
  18-10-2018, 03:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,314
  14-10-2018, 11:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,603
  30-09-2018, 05:00 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 06:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 24,969
  10-09-2018, 08:29 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 13:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,741
  16-08-2018, 15:54 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,619
  14-08-2018, 05:45 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 16:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 42,638
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,973
  05-07-2018, 07:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,910
  31-05-2018, 00:02 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 18:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 17,461
  22-05-2018, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •