Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2422 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 489
  • Postime: 18,061
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 294
  • Postime: 4,261
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 175,798
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 156,237
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 143,624
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 118,411
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 111,455
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 48,095
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 45,159
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 39,935
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 22,144
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 21,420
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 20,528
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 12,564
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 09:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 390,361
  17-11-2018, 12:36 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Harta historike te Shqiperise

  Hapur nga two-head-eagle, 29-06-2003 13:29
  20 Faqe
  1 2 3 ... 20
  • Pėrgjigje: 390
  • Lexime: 241,942
  05-11-2012, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Lightbulb ~ 28 Nėntori - Dita e Flamurit ~

  Hapur nga PrInCiPiEl, 08-11-2003 11:47
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 184,097
  25-11-2010, 13:58 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Dosja antishqiptare e Greqisė, 1912-2007

  Hapur nga BARAT, 11-03-2007 12:30
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 645
  • Lexime: 175,178
  15-10-2007, 19:27 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 10:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 161,675
  23-02-2018, 13:46 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Angry Ushtria Shqiptare e kaluara e madhe dhe turpi i tanishem

  Hapur nga EuroStar1, 07-04-2011 16:30
  45 Faqe
  1 2 3 ... 45
  • Pėrgjigje: 884
  • Lexime: 160,636
  15-05-2013, 01:42 Shko tek mesazhi i fundit
 7. A e shiti Enver Hoxha Kosovėn?!

  Hapur nga THOTI, 15-07-2008 03:37
  47 Faqe
  1 2 3 ... 47
  • Pėrgjigje: 926
  • Lexime: 132,073
  14-05-2012, 14:14 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 478
  • Lexime: 130,572
  03-08-2019, 07:46 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 117,614
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Krimet komuniste nė Shqiperi

  Hapur nga Albo, 24-11-2002 13:28
  19 Faqe
  1 2 3 ... 19
  • Pėrgjigje: 373
  • Lexime: 105,298
  17-08-2015, 23:34 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Shqipėria

  Hapur nga ClaY_MorE, 09-07-2007 19:00
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 63
  • Lexime: 97,396
  19-08-2010, 05:55 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Promovohet libri i Oliver Jens Schmitt-t, "Arbėria Venedike"

  Hapur nga GL_Branch, 24-02-2007 02:49
  35 Faqe
  1 2 3 ... 35
  • Pėrgjigje: 690
  • Lexime: 92,611
  20-02-2013, 19:52 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Thumbs up Historia e Tiranės

  Hapur nga tironce4ever, 03-02-2003 14:14
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 119
  • Lexime: 90,501
  14-01-2013, 23:40 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Millosh Kopiliqi

  Hapur nga alibaba, 15-10-2008 13:44
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 426
  • Lexime: 84,832
  28-11-2009, 13:53 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Question Debati mbi diten e clirimit, 28 apo 29 nentorin

  Hapur nga Brari, 30-11-2003 12:57
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 291
  • Lexime: 77,203
  28-11-2011, 10:51 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Aleksandri i Madh, shqiptar?

  Hapur nga ibiza, 03-02-2005 15:38
  28 Faqe
  1 2 3 ... 28
  • Pėrgjigje: 559
  • Lexime: 76,123
  23-10-2011, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Hieroglifet ilire

  Hapur nga alibaba, 10-01-2006 09:38
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 145
  • Lexime: 68,400
  08-11-2007, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Diskutimi mbi "Odiseja e nje Dedektivi"

  Hapur nga Darius, 02-05-2011 16:37
  18 Faqe
  1 2 3 ... 18
  • Pėrgjigje: 348
  • Lexime: 67,460
  25-09-2012, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 14:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 67,175
  02-10-2015, 19:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 500
  • Lexime: 66,046
  16-10-2009, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Labėria dhe lebėrit.

  Hapur nga Tepelenas_nr_1, 08-09-2006 16:29
  12 Faqe
  1 2 3 ... 12
  • Pėrgjigje: 231
  • Lexime: 61,972
  09-03-2012, 15:41 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Prejardhja e goranëve

  Hapur nga FlashMx, 26-03-2003 11:21
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 126
  • Lexime: 58,940
  17-12-2013, 17:11 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Kėshtu foli Tahir Zemaj

  Hapur nga Nice_Boy, 09-05-2004 20:36
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 54,614
  01-01-2014, 17:52 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Teuta-Mbreteresha Ilire

  Hapur nga white-knight, 12-11-2008 09:47
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 53
  • Lexime: 54,575
  07-07-2009, 16:16 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Genjeshtra me e madhe ne historine Shqipe

  Hapur nga gladiator, 04-06-2006 23:13
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 219
  • Lexime: 52,313
  06-01-2012, 13:55 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Origjina e fiseve: Gashi, Berisha, Krasniqi..??

  Hapur nga fisniku-student, 23-02-2010 07:07
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 52,065
  01-01-2013, 19:59 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Origjina e Pellazgo-Iliro-Shqiptareve.

  Hapur nga gladiator, 19-04-2003 13:51
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 105
  • Lexime: 52,007
  12-04-2013, 10:06 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Lufta e Trojes - Lufte midis fiseve Shqiptare

  Hapur nga Leonard Alili, 11-02-2003 17:56
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 64
  • Lexime: 50,675
  09-02-2012, 09:45 Shko tek mesazhi i fundit
 28. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 21:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 47,461
  04-11-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Mbreterite dardane qe krijuan Britanine, mbreteria e YLLI-t

  Hapur nga BARAT, 04-01-2007 15:34
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 286
  • Lexime: 46,966
  02-05-2010, 03:26 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Realpolitika e Ibrahim Rugovės

  Hapur nga biligoa, 04-05-2008 07:18
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 99
  • Lexime: 44,448
  06-11-2008, 10:01 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Lightbulb Mirdita, njė vatėr e qėndresės antiosmane

  Hapur nga Jamarber, 17-12-2003 07:46
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 211
  • Lexime: 43,338
  30-09-2007, 17:39 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Formacionet ushtarake Ilire

  Hapur nga mendimi, 27-11-2008 04:49
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 42,873
  13-08-2009, 11:40 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 50
  • Lexime: 42,560
  23-05-2012, 19:41 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Lufta partizane nė Shqipėri nė ditarin e njė italiani

  Hapur nga Labeati, 22-05-2008 00:58
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 188
  • Lexime: 42,306
  01-08-2010, 19:13 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Lidhja Shqiptare e Prizrenit - 10 qershor 1878

  Hapur nga Taulant-Dardani, 11-08-2002 04:07
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 61
  • Lexime: 42,175
  10-06-2012, 17:18 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Grekėt dikur flisnin shqip

  Hapur nga Arvanitas, 19-11-2012 17:59
  14 Faqe
  1 2 3 ... 14
  • Pėrgjigje: 268
  • Lexime: 41,041
  21-04-2013, 21:45 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 40
  • Lexime: 40,531
  05-06-2011, 09:00 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Shqiptaret qe bene emer ne kulturen osmane, duhen respektuar?

  Hapur nga ILMGAP, 19-05-2009 11:36
  13 Faqe
  1 2 3 ... 13
  • Pėrgjigje: 253
  • Lexime: 40,188
  30-07-2009, 15:42 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Fshati Meje dhe autopsia e nje masakre.

  Hapur nga fattlumi, 26-04-2010 12:07
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 47
  • Lexime: 38,468
  27-05-2010, 10:39 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Ali Pashė Tepelena, Luani i Janinės

  Hapur nga YlliRiaN, 24-12-2008 13:26
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 66
  • Lexime: 38,016
  05-11-2014, 09:30 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 15:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 37,927
  09-07-2018, 14:06 Shko tek mesazhi i fundit
 40. Post Lufta Nacional Ēlirimtare

  Hapur nga Kryeplaku, 03-03-2003 09:47
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 157
  • Lexime: 36,783
  20-08-2012, 21:01 Shko tek mesazhi i fundit
 41. Nderi dhe turpi i Vlorės

  Hapur nga {FIGO}, 28-11-2002 11:51
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 36,480
  28-10-2006, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 98
  • Lexime: 36,254
  17-05-2013, 19:12 Shko tek mesazhi i fundit
 42. Vlorė'97: Fjalėt e fundit tė Lekė Qokut

  Hapur nga puroshkodran, 03-03-2010 13:51
  11 Faqe
  1 2 3 ... 11
  • Pėrgjigje: 200
  • Lexime: 35,776
  18-10-2011, 10:03 Shko tek mesazhi i fundit
 43. Dita e clirimit te Shqiperise

  Hapur nga Albo, 23-11-2002 02:24
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 56
  • Lexime: 34,919
  17-01-2009, 07:48 Shko tek mesazhi i fundit
 44. Familjet e nderuara shqiptare

  Hapur nga alumni, 19-06-2002 09:02
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 34,838
  22-03-2010, 16:46 Shko tek mesazhi i fundit
 45. Kryezinjtė..

  Hapur nga Brari, 21-11-2008 09:29
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 68
  • Lexime: 34,653
  29-04-2013, 21:47 Shko tek mesazhi i fundit
 46. Mbretit te Shqiptareve: historia e Ahmet Zogut

  Hapur nga ALBA, 23-02-2005 15:23
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 33,612
  28-07-2012, 12:59 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •