Close
Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit
Duke renditur temat 1 deri 50 prej 2413 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 485
  • Postime: 18,048
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 287
  • Postime: 4,166
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 165,896
  14-10-2018, 08:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 10,999
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 42,170
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 146,553
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 19,401
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 38,313
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 111,040
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 131,762
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 103,899
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 45,248
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 18,980
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,691
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Jusuf Buxhovi shkruan historinė e Kosovės

  Hapur nga Dar_di, 18-10-2010 11:31
  5 Faqe
  1 2 3 ... 5
  • Pėrgjigje: 91
  • Lexime: 25,169
  04-12-2019, 04:33 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Gjurmė Shqiptare - Lufta e madhe nė Shqiperi

  Hapur nga Akuamarini, 26-11-2018 03:06
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 28
  • Lexime: 6,222
  25-11-2019, 13:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,759
  17-11-2019, 11:50 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 211
  15-11-2019, 07:00 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Oktapod - Bota flet shqip

  Hapur nga Akuamarini, 23-03-2018 07:10
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,822
  04-08-2019, 16:59 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 532
  04-08-2019, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 13:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 478
  • Lexime: 126,592
  03-08-2019, 08:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 974
  07-07-2019, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Dy dekada nga bombardimet e NATO-s

  Hapur nga Akuamarini, 24-03-2019 16:14
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 435
  24-03-2019, 23:35 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Fiset Shkrel dhe Bytyē

  Hapur nga Mals, 06-03-2019 02:25
  adn, bytyē, fiset, fiset shqiptare, shkrel
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 715
  06-03-2019, 02:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 618
  04-02-2019, 06:40 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Vendlindja e Skenderbeut

  Hapur nga ArbenNYC, 20-02-2007 15:52
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 8,605
  27-01-2019, 14:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,023
  13-01-2019, 11:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 883
  17-11-2018, 17:10 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Fjalor katergjuhesh i vitit 1760

  Hapur nga Archicad, 31-12-2010 18:14
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 5,599
  17-11-2018, 14:36 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Mbi origjinėn e disa fiseve nė Shqipėri

  Hapur nga Eni, 27-06-2002 10:38
  44 Faqe
  1 2 3 ... 44
  • Pėrgjigje: 870
  • Lexime: 378,824
  17-11-2018, 13:36 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Gjurmė Shqiptare - Himara pėrtej detit

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 16:45
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 810
  11-11-2018, 16:45 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Histori shqiptare nga Alma Ēupi -

  Hapur nga Akuamarini, 11-11-2018 06:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 795
  11-11-2018, 06:22 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 856
  03-11-2018, 17:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 1,431
  02-11-2018, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Aleanca: Kosovė - Amerikė

  Hapur nga Akuamarini, 24-10-2018 11:58
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 844
  24-10-2018, 11:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,084
  22-10-2018, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 803
  18-10-2018, 04:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 796
  14-10-2018, 12:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 962
  06-10-2018, 17:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 860
  30-09-2018, 06:00 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Masakrat serbe ndaj shqiptarėve nė Kosovė

  Hapur nga Nertili, 30-04-2007 07:44
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 34
  • Lexime: 20,948
  10-09-2018, 09:29 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Binak Alia dhe brezat pas tij

  Hapur nga Akuamarini, 09-08-2018 14:37
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 899
  16-08-2018, 16:54 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Ku gjindet Kulla e Oroshit te Kanunit gjitheshqiptar?

  Hapur nga Baptist, 30-11-2006 16:55
  10 Faqe
  1 2 3 ... 10
  • Pėrgjigje: 193
  • Lexime: 35,563
  09-07-2018, 15:06 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 781
  05-07-2018, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,272
  31-05-2018, 01:02 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Legjenda dhe Historia e Durresit…

  Hapur nga ALBA, 26-07-2005 19:40
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 14,251
  22-05-2018, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 17. A ėshtė shqip fjala Dushman?

  Hapur nga alibaba, 13-04-2008 23:54
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 7,032
  19-05-2018, 09:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,012
  05-05-2018, 12:28 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 51
  • Lexime: 6,046
  29-04-2018, 15:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 2,315
  24-03-2018, 09:14 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Arvanitėt

  Hapur nga Eni, 20-01-2003 13:05
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 48
  • Lexime: 23,524
  13-03-2018, 06:15 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Arvanitet

  Hapur nga Hanny, 04-03-2018 14:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,016
  04-03-2018, 14:09 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Gjergj Kastriot Skėnderbeu

  Hapur nga Arbushi, 26-04-2002 11:25
  22 Faqe
  1 2 3 ... 22
  • Pėrgjigje: 432
  • Lexime: 156,391
  23-02-2018, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Lightbulb Enigma ... u zgjidh

  Hapur nga kosovar, 27-06-2002 00:35
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 6,936
  30-01-2018, 06:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,827
  24-01-2018, 15:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 2,000
  23-01-2018, 08:38 Shko tek mesazhi i fundit
 22. 136 vjet nga Lindja e tė Madhit Fan S. Noli

  Hapur nga pirro10, 06-01-2018 08:45
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,559
  07-01-2018, 15:16 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,324
  03-01-2018, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 23. DNA test

  Hapur nga shkodrane~, 24-12-2017 14:48
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,681
  02-01-2018, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Gjenetika Shqiptare

  Hapur nga skerdilaidas, 26-07-2017 23:29
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,407
  28-12-2017, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,895
  12-12-2017, 06:57 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Imazhe nga historia dhe personalitete historike Shqiptare

  Hapur nga Rrjeti, 13-11-2016 07:46
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 131
  • Lexime: 25,426
  03-12-2017, 13:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,136
  29-11-2017, 16:07 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 1 prej 49 12311 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •