Close
Faqja 48 prej 49 FillimFillim ... 3846474849 FunditFundit
Duke renditur temat 2351 deri 2400 prej 2410 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,016
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,157
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 156,337
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 9,674
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 39,140
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 136,416
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 17,868
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 36,924
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 104,046
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 122,679
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 96,404
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 42,563
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,690
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,162
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Shqiptaret ne shekuj

  Hapur nga Albo, 08-11-2002 18:56
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 6,455
  08-11-2002, 19:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Emėrtimi i shqiptarėve ndėr shekuj

  Hapur nga Estella, 01-11-2002 22:34
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,441
  04-11-2002, 18:36 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Internimet

  Hapur nga erzeni, 01-11-2002 09:08
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,444
  01-11-2002, 09:08 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,505
  21-10-2002, 06:52 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,589
  20-10-2002, 11:39 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Me kryqėzatėn e Piut II

  Hapur nga Albo, 01-10-2002 03:25
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,004
  01-10-2002, 03:25 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Piloti Azbi Serani

  Hapur nga Brari, 25-09-2002 09:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,297
  25-09-2002, 09:02 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Lėvizur: Ing. Reshit Maloku

  Hapur nga Brari, 04-09-2007 23:50
  •  
  •  
 7. Ese per Diktaturen (Nga Gazeta 55)

  Hapur nga erzeni, 23-09-2002 06:48
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,007
  23-09-2002, 06:48 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,873
  19-09-2002, 16:29 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Lėvizur: Greqishtja e ka prejardhjen nga Shqipja

  Hapur nga KinG_MousE, 04-09-2007 23:50
  •  
  •  
 9. Faqe te erreta te LNCL.

  Hapur nga Brari, 29-08-2002 08:20
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,097
  15-09-2002, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Lėvizur: 95 vjetori Kutelit

  Hapur nga Brari, 04-09-2007 23:50
  •  
  •  
 11. Parid Derani

  Hapur nga Brari, 13-09-2002 06:09
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,129
  13-09-2002, 06:09 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga baobabi, 11-09-2002 15:02
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,316
  11-09-2002, 15:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,092
  09-09-2002, 15:14 Shko tek mesazhi i fundit
 13. GAQO GOGO, veterani i Sporteve.

  Hapur nga Brari, 08-09-2002 16:26
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,556
  08-09-2002, 16:26 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Familja BENUSSI

  Hapur nga Brari, 06-09-2002 08:59
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,969
  07-09-2002, 13:42 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Historia e Kosoves nė shekullin e 17-te

  Hapur nga Kallmeti, 03-09-2002 10:15
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,440
  03-09-2002, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Himny kombetar dhe rendesia e tij?

  Hapur nga Kallmeti, 31-08-2002 13:33
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,739
  31-08-2002, 13:33 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Ballisti per MUKJEN

  Hapur nga Brari, 31-08-2002 13:22
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,102
  31-08-2002, 13:22 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Rilindja Shqiptare

  Hapur nga Kallmeti, 26-08-2002 00:53
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,254
  26-08-2002, 00:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,722
  24-08-2002, 03:13 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Naim Frasheri dhe Bibla.

  Hapur nga Brari, 22-08-2002 16:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,271
  22-08-2002, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,887
  20-08-2002, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 8,388
  19-08-2002, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Arratisjet

  Hapur nga Brari, 27-07-2002 10:56
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 5,658
  18-08-2002, 09:04 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Familja Kastrioteve (1383-1474)

  Hapur nga elda, 09-08-2002 10:37
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 21
  • Lexime: 11,286
  17-08-2002, 16:53 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Minoritetet

  Hapur nga baobabi, 09-07-2002 12:52
  • Pėrgjigje: 18
  • Lexime: 5,863
  13-08-2002, 05:32 Shko tek mesazhi i fundit
 23. A ishte ai turk nje pushtim?

  Hapur nga Anton, 13-05-2002 06:24
  9 Faqe
  1 2 3 ... 9
  • Pėrgjigje: 160
  • Lexime: 17,196
  13-08-2002, 03:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,762
  08-08-2002, 13:16 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Zog I dhe Toptani sipas Durhamit

  Hapur nga Bohemian, 16-07-2002 18:06
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,531
  03-08-2002, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Thumbs up Historia

  Hapur nga Eda H, 27-07-2002 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 20
  • Lexime: 5,515
  03-08-2002, 07:16 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Shqipja ne/prej Bullgarie

  Hapur nga alumni, 02-08-2002 08:13
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,265
  03-08-2002, 03:32 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Kadri Bardulla

  Hapur nga Brari, 31-07-2002 09:11
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,149
  31-07-2002, 09:11 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Ihsan Qereshniku

  Hapur nga Brari, 30-07-2002 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,174
  30-07-2002, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Mbi Tiranen

  Hapur nga Brari, 12-07-2002 13:02
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 4,057
  28-07-2002, 09:56 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Golgotha Shqiptare - (Shqiptar)

  Hapur nga Eni, 24-04-2002 03:36
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 2,988
  27-07-2002, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Ernest Koliqi per Nolin, Gurakuqin dhe Currin.

  Hapur nga Brari, 24-07-2002 08:37
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,509
  24-07-2002, 08:37 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Spiunazhi

  Hapur nga Brari, 16-07-2002 13:59
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 7,897
  23-07-2002, 08:11 Shko tek mesazhi i fundit
 33. Shqiptarėt nė Malin e Zi

  Hapur nga alumni, 22-07-2002 20:27
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,027
  22-07-2002, 20:27 Shko tek mesazhi i fundit
 34. Doreshkrim Historik Unikal i shek. XVIII

  Hapur nga alumni, 18-07-2002 15:47
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,625
  18-07-2002, 15:47 Shko tek mesazhi i fundit
 35. Lindja dhe zhvillimi i qyteteve Ilire

  Hapur nga W-A-N-T-E-D, 15-07-2002 16:18
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 5,246
  15-07-2002, 16:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,555
  10-07-2002, 13:32 Shko tek mesazhi i fundit
 36. Post Albanese ne Italisht

  Hapur nga onchesmos, 19-05-2002 15:52
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,721
  19-05-2002, 15:52 Shko tek mesazhi i fundit
 37. Individi dhe Historia.

  Hapur nga bursa33, 19-05-2002 15:01
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,257
  19-05-2002, 15:01 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 11,429
  03-05-2002, 23:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 4,330
  30-04-2002, 07:49 Shko tek mesazhi i fundit
 38. Kosova gjatė luftėrave austro-turke

  Hapur nga ILovePejaa, 29-04-2002 20:45
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,815
  30-04-2002, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 39. Papandreu pėr Kosovėn

  Hapur nga Eni, 29-04-2002 04:40
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,352
  29-04-2002, 14:43 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 48 prej 49 FillimFillim ... 3846474849 FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •