Close
Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2413 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,016
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,159
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 158,309
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 9,942
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 39,717
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 138,830
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,177
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,216
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 105,569
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 125,322
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 98,000
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 43,089
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,947
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,250
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Xhemail Hasani/Xhemė Hasa

  Hapur nga Rrjeti, 20-08-2016 05:01
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,732
  17-10-2016, 07:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,754
  17-10-2016, 06:59 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Shqipėria, njė vend i vogėl nė Evropė

  Hapur nga Akuamarini, 30-09-2016 03:33
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 32
  • Lexime: 3,452
  30-09-2016, 14:46 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 1,433
  17-09-2016, 22:35 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,176
  21-08-2016, 07:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,162
  20-08-2016, 07:43 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kujtesė: 8 gusht 1991

  Hapur nga Albo, 08-08-2016 10:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 918
  08-08-2016, 10:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 885
  05-08-2016, 22:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 4,392
  26-07-2016, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 12:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 477
  • Lexime: 123,996
  30-06-2016, 14:51 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kanuni i Skėnderbeut

  Hapur nga Rina_87, 21-04-2007 18:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 11,172
  13-06-2016, 04:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 973
  17-05-2016, 12:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,276
  15-04-2016, 18:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,283
  13-04-2016, 04:50 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Hapur nga Maqellarjot, 06-04-2016 17:05
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,484
  07-04-2016, 11:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,154
  01-04-2016, 03:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 10,366
  22-03-2016, 02:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,715
  19-03-2016, 08:20 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Njerez te thjeshte me histori interesante..

  Hapur nga Brari, 05-05-2004 04:14
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,904
  14-03-2016, 09:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,454
  25-02-2016, 16:22 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Libri: Gjeneza e familjes Mrijaj nė shekuj

  Hapur nga lek-p, 25-02-2016 16:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,091
  25-02-2016, 16:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 7,965
  24-01-2016, 14:12 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Shqiperia e "viteve" 1916.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2016 07:59
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,056
  24-01-2016, 07:59 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Ēfarė di Masonėria pėr Shqipėrinė?

  Hapur nga Milkway, 24-03-2011 19:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 19,959
  17-01-2016, 17:45 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste

  Hapur nga Brari, 06-05-2004 03:26
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,791
  13-01-2016, 15:09 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Bibla – Historia E Njerezve Me Plis

  Hapur nga Rrjeti, 05-01-2016 09:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,640
  05-01-2016, 09:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,109
  05-01-2016, 06:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,082
  04-01-2016, 15:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,455
  04-01-2016, 15:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,360
  27-12-2015, 06:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,543
  22-12-2015, 09:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,415
  14-12-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Gjeniu Nikolla Tesla ėshtė shqiptar

  Hapur nga Rrjeti, 28-11-2015 10:40
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,533
  09-12-2015, 18:19 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Historia e Kosovės - Dokumentar

  Hapur nga Dar_di, 25-12-2011 10:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,555
  27-11-2015, 15:15 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Kush e vrau Miladin Popoviēin?

  Hapur nga TOKE GEGA, 21-04-2008 16:53
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 17,414
  12-11-2015, 11:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 996
  11-11-2015, 15:13 Shko tek mesazhi i fundit
 16. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 21:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 44,493
  04-11-2015, 12:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,313
  27-10-2015, 10:59 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 15:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 4,442
  25-10-2015, 05:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,286
  22-10-2015, 14:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,510
  20-10-2015, 15:55 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 11:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 4,234
  11-10-2015, 09:15 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 14:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 63,726
  02-10-2015, 19:22 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 10:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 18,142
  26-09-2015, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 21. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 11:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,693
  26-09-2015, 05:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,294
  21-09-2015, 19:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 3,102
  17-09-2015, 12:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 6,528
  17-09-2015, 11:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,158
  12-09-2015, 16:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,247
  12-09-2015, 16:20 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •