Close
Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2408 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,015
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,155
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 153,982
  14-10-2018, 08:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 9,399
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 38,427
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 133,860
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 17,609
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 36,607
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 102,326
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 119,647
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 94,563
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 41,940
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,380
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,042
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Kujtesė: 8 gusht 1991

  Hapur nga Albo, 08-08-2016 11:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 823
  08-08-2016, 11:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 837
  05-08-2016, 23:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 4,279
  26-07-2016, 14:25 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 13:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 477
  • Lexime: 122,452
  30-06-2016, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kanuni i Skėnderbeut

  Hapur nga Rina_87, 21-04-2007 19:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 10,868
  13-06-2016, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 866
  17-05-2016, 13:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,212
  15-04-2016, 19:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,220
  13-04-2016, 05:50 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Hapur nga Maqellarjot, 06-04-2016 18:05
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,417
  07-04-2016, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,101
  01-04-2016, 04:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 10,178
  22-03-2016, 03:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,644
  19-03-2016, 09:20 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Njerez te thjeshte me histori interesante..

  Hapur nga Brari, 05-05-2004 05:14
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,773
  14-03-2016, 10:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,363
  25-02-2016, 17:22 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Libri: Gjeneza e familjes Mrijaj nė shekuj

  Hapur nga lek-p, 25-02-2016 17:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,036
  25-02-2016, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 7,741
  24-01-2016, 15:12 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Shqiperia e "viteve" 1916.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2016 08:59
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,012
  24-01-2016, 08:59 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ēfarė di Masonėria pėr Shqipėrinė?

  Hapur nga Milkway, 24-03-2011 20:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 19,614
  17-01-2016, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste

  Hapur nga Brari, 06-05-2004 04:26
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,464
  13-01-2016, 16:09 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Bibla – Historia E Njerezve Me Plis

  Hapur nga Rrjeti, 05-01-2016 10:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,557
  05-01-2016, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,068
  05-01-2016, 07:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,040
  04-01-2016, 16:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,383
  04-01-2016, 16:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,301
  27-12-2015, 07:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,477
  22-12-2015, 10:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,296
  14-12-2015, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gjeniu Nikolla Tesla ėshtė shqiptar

  Hapur nga Rrjeti, 28-11-2015 11:40
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,303
  09-12-2015, 19:19 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Historia e Kosovės - Dokumentar

  Hapur nga Dar_di, 25-12-2011 11:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,485
  27-11-2015, 16:15 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Kush e vrau Miladin Popoviēin?

  Hapur nga TOKE GEGA, 21-04-2008 17:53
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 17,010
  12-11-2015, 12:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 933
  11-11-2015, 16:13 Shko tek mesazhi i fundit
 14. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 22:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 43,248
  04-11-2015, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,221
  27-10-2015, 11:59 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 16:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 4,292
  25-10-2015, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,187
  22-10-2015, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,454
  20-10-2015, 16:55 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 12:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 4,041
  11-10-2015, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 15:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 62,678
  02-10-2015, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 11:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 17,801
  26-09-2015, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,640
  26-09-2015, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,066
  21-09-2015, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,896
  17-09-2015, 13:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 6,359
  17-09-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,111
  12-09-2015, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,202
  12-09-2015, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,256
  07-09-2015, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 22-11-2010 00:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,496
  02-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,905
  01-09-2015, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,276
  31-08-2015, 18:27 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 730
  31-08-2015, 12:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 763
  31-08-2015, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •