Close
Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke renditur temat 101 deri 150 prej 2409 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,015
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,156
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 10:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 155,154
  14-10-2018, 08:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 18:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 9,519
  15-09-2014, 18:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 17:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 38,794
  18-12-2012, 19:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 04-07-2007 00:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 135,186
  10-12-2012, 18:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 13:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 17,731
  29-09-2012, 13:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 14:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 36,764
  31-05-2011, 16:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 19:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 103,152
  03-03-2009, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 11:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 121,140
  10-06-2007, 14:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 13:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 95,443
  08-06-2007, 20:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 11:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 42,242
  08-06-2007, 12:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 10:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 17,530
  07-06-2007, 11:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 23:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,113
  14-08-2004, 23:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,134
  21-08-2016, 08:56 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,121
  20-08-2016, 08:43 Shko tek mesazhi i fundit
 1. Kujtesė: 8 gusht 1991

  Hapur nga Albo, 08-08-2016 11:36
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 854
  08-08-2016, 11:36 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 846
  05-08-2016, 23:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 4,318
  26-07-2016, 14:25 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Beteja e Fushė-Kosovės nė vitin 1389 nė Drenicė

  Hapur nga ZANOR, 29-04-2009 13:14
  24 Faqe
  1 2 3 ... 24
  • Pėrgjigje: 477
  • Lexime: 123,067
  30-06-2016, 15:51 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kanuni i Skėnderbeut

  Hapur nga Rina_87, 21-04-2007 19:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 10,981
  13-06-2016, 05:07 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 890
  17-05-2016, 13:11 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,227
  15-04-2016, 19:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,233
  13-04-2016, 05:50 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Maria Efthimiou: Shqiptaret e Greqise!

  Hapur nga Maqellarjot, 06-04-2016 18:05
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,434
  07-04-2016, 12:19 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,109
  01-04-2016, 04:32 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 5
  • Lexime: 10,239
  22-03-2016, 03:37 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,656
  19-03-2016, 09:20 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Njerez te thjeshte me histori interesante..

  Hapur nga Brari, 05-05-2004 05:14
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,830
  14-03-2016, 10:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,401
  25-02-2016, 17:22 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Libri: Gjeneza e familjes Mrijaj nė shekuj

  Hapur nga lek-p, 25-02-2016 17:14
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,049
  25-02-2016, 17:14 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 7,830
  24-01-2016, 15:12 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Shqiperia e "viteve" 1916.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2016 08:59
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,018
  24-01-2016, 08:59 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Ēfarė di Masonėria pėr Shqipėrinė?

  Hapur nga Milkway, 24-03-2011 20:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 73
  • Lexime: 19,695
  17-01-2016, 18:45 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Nikoll Lesi rreth vetes dhe Mafies socialiste

  Hapur nga Brari, 06-05-2004 04:26
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 7,566
  13-01-2016, 16:09 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Bibla – Historia E Njerezve Me Plis

  Hapur nga Rrjeti, 05-01-2016 10:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,590
  05-01-2016, 10:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,076
  05-01-2016, 07:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,049
  04-01-2016, 16:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 1,394
  04-01-2016, 16:31 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,314
  27-12-2015, 07:41 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,491
  22-12-2015, 10:38 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,325
  14-12-2015, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Gjeniu Nikolla Tesla ėshtė shqiptar

  Hapur nga Rrjeti, 28-11-2015 11:40
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 4,359
  09-12-2015, 19:19 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Historia e Kosovės - Dokumentar

  Hapur nga Dar_di, 25-12-2011 11:15
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,506
  27-11-2015, 16:15 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Kush e vrau Miladin Popoviēin?

  Hapur nga TOKE GEGA, 21-04-2008 17:53
  • Pėrgjigje: 14
  • Lexime: 17,155
  12-11-2015, 12:42 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 943
  11-11-2015, 16:13 Shko tek mesazhi i fundit
 14. 100 mbiemrat mė tė pėrdorur nė Shqipėri .

  Hapur nga DI_ANA, 27-04-2008 22:33
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 74
  • Lexime: 43,724
  04-11-2015, 13:47 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,245
  27-10-2015, 11:59 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Osmanet na pushtuan apo na ēliruan ?!

  Hapur nga Wrangler, 18-05-2015 16:08
  • Pėrgjigje: 17
  • Lexime: 4,321
  25-10-2015, 06:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,224
  22-10-2015, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,464
  20-10-2015, 16:55 Shko tek mesazhi i fundit
 16. Gjenocidi Turko-Osman Dhe Qėndresa Shqiptare

  Hapur nga Darius, 31-08-2015 12:03
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 4,128
  11-10-2015, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Pse flamuri shqiptar ka njė shqiponjė me dy koka?

  Hapur nga lis, 10-10-2003 15:12
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 70
  • Lexime: 63,068
  02-10-2015, 20:22 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Pellazgėt dhe grekėt

  Hapur nga Eni, 18-02-2003 11:10
  3 Faqe
  1 2 3
  • Pėrgjigje: 52
  • Lexime: 17,915
  26-09-2015, 18:34 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Ekziston testamenti i Skėnderbeut

  Hapur nga Darius, 26-08-2015 12:15
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,660
  26-09-2015, 06:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,188
  21-09-2015, 20:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,988
  17-09-2015, 13:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 6,428
  17-09-2015, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,126
  12-09-2015, 17:30 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,217
  12-09-2015, 17:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,291
  07-09-2015, 21:32 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Tregon e bija e Abaz Kupit

  Hapur nga Brari, 22-11-2010 00:39
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 3,527
  02-09-2015, 21:15 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 11
  • Lexime: 2,928
  01-09-2015, 14:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,290
  31-08-2015, 18:27 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 3 prej 49 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •