Close
Faqja 2 prej 49 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke renditur temat 51 deri 100 prej 2411 gjithsej

Forumi: Historia shqiptare

Diskutoni mbi historinė tonė duke servirur fakte historike qė mund ti sillni nga libra historie, shtypi apo nga vetė ata qė e jetuan njė pjesė tė historisė.

Nėn-Forume Postimi i Fundit

 1. Ju ftojme qe te pasuroni kete forum me shkrime, artikuj, diskutime mbi arkeologjine, antropologjine shqiptare apo boterore.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 482
  • Postime: 18,016
 2. Ne kete forum mund te sillni dokumenta apo shkrime ne gjuhen shqipe qe hedhin drite mbi historine e shteteve nga mbare bota.

  Moderatorėt:

  1. Darius,
  2. Uriel,
  3. Albo,
  4. shigjeta

  Komandat e Forumit:

  Forum Statistics:

  • Tema: 286
  • Postime: 4,159
» Kryetemat
 1. Kryetemė Kryetemė: Kanuni i Lekė Dukagjinit

  Hapur nga Darius, 12-12-2007 09:52
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 284
  • Lexime: 160,157
  14-10-2018, 07:01 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kryetemė Kryetemė: Kodikėt e Shqipėrisė, Pėrmendore Tė Kulturės Njerėzore

  Hapur nga Darius, 15-09-2014 17:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 10,194
  15-09-2014, 17:48 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Kryetemė Kryetemė: Deklarata e Pavarėsisė sė Shqipėrisė

  Hapur nga Uriel, 13-11-2010 16:14
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 30
  • Lexime: 40,239
  18-12-2012, 18:24 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Kryetemė Kryetemė: Antropologjia e Ballkanit

  Hapur nga Darius, 03-07-2007 23:26
  15 Faqe
  1 2 3 ... 15
  • Pėrgjigje: 296
  • Lexime: 140,576
  10-12-2012, 17:59 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Kryetemė Kryetemė: Statutet e Shkodrės

  Hapur nga puroshkodran, 04-06-2011 12:30
  • Pėrgjigje: 19
  • Lexime: 18,458
  29-09-2012, 12:52 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Kryetemė Kryetemė: Pasqyra e temave historike

  Hapur nga Fiori, 26-09-2006 13:43
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 37,479
  31-05-2011, 15:43 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Kryetemė Kryetemė: Historia e Popullit Shqiptar

  Hapur nga Darius, 08-02-2008 18:47
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 128
  • Lexime: 106,865
  03-03-2009, 11:16 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Kryetemė Kryetemė: Rilindja Kombėtare

  Hapur nga Darius, 09-06-2007 10:04
  6 Faqe
  1 2 3 ... 6
  • Pėrgjigje: 114
  • Lexime: 126,873
  10-06-2007, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Kryetemė Kryetemė: Mesjeta shqiptare dhe periudha e pushtimit osman

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 12:16
  8 Faqe
  1 2 3 ... 8
  • Pėrgjigje: 143
  • Lexime: 99,482
  08-06-2007, 19:47 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Kryetemė Kryetemė: Shtetet Ilire

  Hapur nga Darius, 08-06-2007 10:22
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 35
  • Lexime: 43,572
  08-06-2007, 11:32 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Kryetemė Kryetemė: Mbreteria Dardane

  Hapur nga Darius, 07-06-2007 09:52
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 18,188
  07-06-2007, 10:04 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Kryetemė Kryetemė: Historia e Shqipėrisė

  Hapur nga Albo, 14-08-2004 22:30
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 20,359
  14-08-2004, 22:30 Shko tek mesazhi i fundit
Temat nė Vazhdim
 1. Greqishtja E Lashte Dhe Shqipja

  Hapur nga Seminarist, 12-12-2005 07:08
  33 Faqe
  1 2 3 ... 33
  • Pėrgjigje: 640
  • Lexime: 113,846
  24-08-2017, 03:55 Shko tek mesazhi i fundit
 2. Kleopatra e Egjiptit.

  Hapur nga Lazo, 26-07-2017 10:46
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 878
  26-07-2017, 10:46 Shko tek mesazhi i fundit
 3. Ok, so about the same amount of incest..

  Hapur nga goldfreee, 25-07-2017 15:10
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 804
  25-07-2017, 15:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 846
  25-07-2017, 07:09 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 985
  06-07-2017, 22:33 Shko tek mesazhi i fundit
 4. Qysh Shqiperia u be nje shtet Musulmane?

  Hapur nga Drini_Mene, 25-06-2017 10:16
  istoria shqipetare, musilmane
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,081
  25-06-2017, 18:32 Shko tek mesazhi i fundit
 5. Te Drejtat e Shqiperise Etnike

  Hapur nga Akuamarini, 04-06-2017 04:05
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 4,324
  23-06-2017, 12:24 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,698
  30-05-2017, 13:34 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,311
  27-05-2017, 12:25 Shko tek mesazhi i fundit
 6. Minoriteti grek ne Shqiperi

  Hapur nga Eed, 01-05-2017 15:49
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,289
  20-05-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 7. Historia e ēajit rus

  Hapur nga Val9, 10-05-2009 14:56
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 25
  • Lexime: 16,187
  02-05-2017, 14:13 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,359
  19-04-2017, 03:20 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,106
  14-04-2017, 20:14 Shko tek mesazhi i fundit
 8. Exclamation Mbiemrat e Familjeve Shkodrane me Prejardhje te huaj.

  Hapur nga Ura e Cekajve, 12-07-2013 22:16
  4 Faqe
  1 2 3 ... 4
  • Pėrgjigje: 71
  • Lexime: 18,016
  05-04-2017, 13:08 Shko tek mesazhi i fundit
 9. Fahri Xharra-SHASI ILIR I 365 KISHAVE

  Hapur nga Rrjeti, 31-03-2017 10:49
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 931
  31-03-2017, 10:49 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,249
  19-03-2017, 09:18 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,206
  17-03-2017, 15:39 Shko tek mesazhi i fundit
 10. Post Jenikale pershkrim nga Evlia Ēelebi

  Hapur nga GezimKopani, 16-03-2017 04:23
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,187
  16-03-2017, 04:23 Shko tek mesazhi i fundit
 11. Islami dhe Kazaja e Pukės

  Hapur nga GezimKopani, 10-03-2017 16:29
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,249
  10-03-2017, 16:29 Shko tek mesazhi i fundit
 12. Harta e Ilirise

  Hapur nga Capitalius, 03-03-2017 16:51
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,127
  03-03-2017, 16:51 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 9
  • Lexime: 2,437
  01-03-2017, 14:57 Shko tek mesazhi i fundit
 13. Shqiptarėt nė perandorinė osmane

  Hapur nga Xhemis, 08-09-2013 06:58
  7 Faqe
  1 2 3 ... 7
  • Pėrgjigje: 123
  • Lexime: 28,234
  18-02-2017, 13:25 Shko tek mesazhi i fundit
 14. Post Ura e Hoxhės, Gomsiqe,Pukė

  Hapur nga GezimKopani, 14-02-2017 06:33
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,456
  14-02-2017, 08:24 Shko tek mesazhi i fundit
 15. Gjenocidi i Ēamėrisė

  Hapur nga Eed, 04-02-2017 08:16
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,159
  04-02-2017, 08:16 Shko tek mesazhi i fundit
 16. SS Skanderbeg

  Hapur nga IllyrianWarlord, 05-04-2004 23:52
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 26
  • Lexime: 10,401
  02-02-2017, 19:42 Shko tek mesazhi i fundit
 17. Demografia historike e Kosoves ne Wikipedia

  Hapur nga Eed, 21-01-2017 12:28
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,316
  02-02-2017, 10:15 Shko tek mesazhi i fundit
 18. Shqiperia ne vitin 1916

  Hapur nga SERAFIM DILO, 24-01-2017 00:38
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 925
  24-01-2017, 01:26 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 23
  • Lexime: 3,899
  23-01-2017, 20:53 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 1,126
  22-01-2017, 12:16 Shko tek mesazhi i fundit
 19. Regjistri turk i popullsise i vitit 1485

  Hapur nga Eni, 23-04-2002 03:31
  • Pėrgjigje: 16
  • Lexime: 9,827
  21-01-2017, 13:31 Shko tek mesazhi i fundit
 20. Rritja e Tiranės

  Hapur nga Lazo, 19-01-2017 16:00
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,168
  19-01-2017, 17:34 Shko tek mesazhi i fundit
 21. kalaja e tepelenes

  Hapur nga abcdef, 14-01-2017 09:18
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 892
  14-01-2017, 11:27 Shko tek mesazhi i fundit
 22. Feja dhe gjuhes shqipe.

  Hapur nga SERAFIM DILO, 04-01-2017 21:36
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,134
  08-01-2017, 18:23 Shko tek mesazhi i fundit
 23. Stradiotėt

  Hapur nga ajzberg, 04-01-2017 17:36
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 1,448
  05-01-2017, 14:58 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 1,487
  04-01-2017, 16:23 Shko tek mesazhi i fundit
 24. Cameria gjate rruges se pavaresise

  Hapur nga Albo, 11-01-2013 18:37
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 2,556
  15-11-2016, 19:09 Shko tek mesazhi i fundit
 25. Shkoza dhe Baba Arshi Bazaj

  Hapur nga Albo, 24-03-2013 14:45
  2 Faqe
  1 2
  • Pėrgjigje: 27
  • Lexime: 13,214
  13-11-2016, 13:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,488
  27-10-2016, 09:23 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 5,658
  22-10-2016, 05:10 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,508
  19-10-2016, 09:02 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,165
  19-10-2016, 08:45 Shko tek mesazhi i fundit
 26. Letrat e E. Hoxhes per hetuesit ne 1983

  Hapur nga Brari, 01-10-2004 01:01
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 9,256
  19-10-2016, 08:32 Shko tek mesazhi i fundit
 27. Kur Karl Marksi shkruante pėr shqiptarėt

  Hapur nga Rrjeti, 17-04-2016 08:20
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 1,748
  19-10-2016, 08:04 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,133
  19-10-2016, 08:02 Shko tek mesazhi i fundit
 28. Plisi-prej Pellazgėve deri mė sot

  Hapur nga Rrjeti, 19-12-2015 13:25
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 7,736
  19-10-2016, 08:00 Shko tek mesazhi i fundit
 29. Feja e pellazgėve ka qenė natyralizmi

  Hapur nga Darius, 15-09-2015 18:57
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,189
  19-10-2016, 07:50 Shko tek mesazhi i fundit
 30. Napolon Bonoparta shqiptar?!

  Hapur nga Rrjeti, 30-04-2016 17:07
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,450
  19-10-2016, 07:38 Shko tek mesazhi i fundit
 31. Shqiptari me emrin e vetem ne botė.

  Hapur nga Akuamarini, 15-07-2016 06:10
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,378
  17-10-2016, 07:20 Shko tek mesazhi i fundit
 32. Xhemail Hasani/Xhemė Hasa

  Hapur nga Rrjeti, 20-08-2016 05:01
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 1,798
  17-10-2016, 07:17 Shko tek mesazhi i fundit
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 1,810
  17-10-2016, 06:59 Shko tek mesazhi i fundit

Faqja 2 prej 49 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Informacion dhe Mundėsite e Forumit

Moderatorėt e kėtij forumi

Mundėsitė e Shfaqjes sė Temės

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Allows you to choose the data by which the thread list will be sorted.

Rendit temat nė rangun...

Note: when sorting by date, 'descending order' will show the newest results first.

Legjenda e Ikonave

Postimet e reja
Postimet e reja
Nuk ka postime tė reja
Nuk ka postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante me postime tė reja
Me shumė se 100 pėrgjigje ose 150 lexime
Temė interesante pa postime tė reja
Temė e Mbyllur
Tema eshte e mbyllur
Tema Pėrmban njė Mesazh tė Shkruar nga Ty
Ju keni postuar nė kėtė temė

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •